Google Chrome rozšíření

• MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Jak předmět napovídá, tenhle topik bude o prohlížeči Google Chrome a jeho možných rozšířeních, které uživateli ulehčí život.
      Většina těchto rozšíření je k dostání v internetovém obchodě googlu za minimální cenu popřípadě zdarma.

Pro ukázku uvedu dvě základní rozšíření, na které se dá velmi rychle zvyknout a jsou k nezaplacení.

:diamond: Smooth Gestures

Toto rozšíření pro gesta myší umožňuje pohybem myši při držení stisknutého pravého tlačítka myši spouštět různé akce, například navigaci na stránkách
      nebo na správu záložek. Podporuje gesta typů kliknout-a-táhnout (gesto myši), kliknout-a-rolovat (rolovací gesta), kliknout-a-kliknout (překlikávací gesta) a klávesové zkratky.

Ve zkratce: místo práce s horní lištou prohlížeče budete používat jen zápěstí. Sám sem tam našel několik funkcí, o kterých jsem ani nevěděl, že normálně existují. Např připínání stránek. (svislý tah dolů).

:diamond: Speed Dial 2

Tohle rozšíření používám hlavě pro správu a rychlý přístup oblíbených stránek a karet (stránky, které si připíchnete na "blank page"). Nemusíte pak pokaždé vypisovat url webu - místo toho na kartu jen kliknete. Chrome má tohle taky, nicméně hodně ořezané a jde nastavit jen 9 karet. U Speed Dialu jich máte neomezeně.

Linky na tyto dvě rozšíření ve spoileru

:spade: Jaká jiná rozšíření používáte vy? :f_p:
  • 8 odpovědí
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      čau,

supr téma, Google Chrome používám už dlouho a fakt se mi líbí, ale žádné rozšíření nepoužívám, vlastně jsem o tomhle ani moc nevěděl, takže díky za tip... :D

ale nevím proč píšeš u toho druhého, že Chrome podporuje jen 9 karet (teda jestli myslíš ty záložky hned pod řádkem kam se píše adresa, protože těch záložek tam mám asi milion :f_biggrin:
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Ještě jsem si vzpomněl na další dvě.

:club: Kontrola G-mailu

Vedle lišty kde zadáváte url se objeví ikonka, která hlásí příchozí emaily.

:club: Screen Capture

Tohle je dobrý například na screenování dlouhých PokerStrategy.com článků. Pomocí vámi nastavené klávesy můžete "screenovat" a rovnou ukládat celé stránky (bez ohledu na velikost), popřípadě jen výseče. Automaticky to cenzuruje vaše údaje, které zadáváte to takových těch bílých obdelníčků (např. když se přihlašujete nebo platíte kartou)
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      06Mike06 původně napsal
      čau,

supr téma, Google Chrome používám už dlouho a fakt se mi líbí, ale žádné rozšíření nepoužívám, vlastně jsem o tomhle ani moc nevěděl, takže díky za tip... :D

ale nevím proč píšeš u toho druhého, že Chrome podporuje jen 9 karet (teda jestli myslíš ty záložky hned pod řádkem kam se píše adresa, protože těch záložek tam mám asi milion :f_biggrin:
      Mám na mysli přímo ty karty anglicky Dials. Jde to nastavit např podle nejčastěji sledovaných atd... Je možné, že už je to v tom chrome upravené. Ještě předtím než jsem začal používat tyhle rozšíření tak těch karet šlo nastavit tuším jen 6. :tongue:
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj,
      já používám: speed dial, screen capture, turn of the lights
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Pepikv původně napsal
      Ahoj,
      já používám: speed dial, screen capture, turn of the lights
      to Turn the lights je epické... :D hned sem si to do chromu hodil; kam se na tohle hrabe liška nebo opera :D
      zkus ty gesta jsou taky hodně dobré
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      pouzivam:

:diamond: AdBlock - na blokovanie reklam, roznych popupov a somarin.

:diamond: bitly - jednoduchy skracovac adries (ma peknu ikonku rybky :D )

:diamond: Disconnect - ochrana sukromia pred sledovanim dnesnych monopolov ako Facebook, Google, Twitter, Yahoo a podobne. malo kto vie, ze tieto spolocnosti trackuju navstevu akejkolvek stranky vami, pokial je na stranke ich element. naprogramoval to byvaly zamestnanec googlu, ktory uz mal dost toho, ako tato spolocnost neustale kazdeho sleduje ;)

:diamond: Feedly - nieco ako rss citacka, ale vystup je v peknej grafickej podobe, akoby to bola vasa osobna sajta.
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Adblock i to Bitly jsem si přidal a jsou to vážně super věci. O tom bitly jsem už někde slyšel ale nikdy jsem se nedostal k tomu abych si to stáhnul :) díky ti člověče dobrý :s_thumbsup:
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      PumaPerez původně napsal
      :diamond: Disconnect - ochrana sukromia pred sledovanim dnesnych monopolov ako Facebook, Google, Twitter, Yahoo a podobne. malo kto vie, ze tieto spolocnosti trackuju navstevu akejkolvek stranky vami, pokial je na stranke ich element. naprogramoval to byvaly zamestnanec googlu, ktory uz mal dost toho, ako tato spolocnost neustale kazdeho sleduje ;)
      celkom slusne spravene jednoduche video ohladom tejto zalezitost:

myslim, ze by mal zvazit instalaciu tohto doplnku kazdy, kto ma ulozene v pocitaci nejake citlive informacie.