Blog Poker pomalu a těžce FLH SH

• madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      Zdravím všechny poker positive čtenáře!

Předně bych rád poděkoval lidem kteří se o tyto stránky starají a popřál jim hodně úspěchů do další práce. Pevně doufám že i fórum si udrží svou úroveň a nestane se žumpou jako jinde.

Minulost:
      Teď něco o mé pokerové „kariéře“. Účet na PokerStars (samozřejmě netracklí) mám už několik let a nepravidelně mne chytají 1-2 měsíční záchvaty hraní. :) První reakcí kamarádů na to že hraju poker byl hned příběh člověka který všechno prohrál a že toho mám okamžitě nechat. V té době vznikla má soukromá challenge nevložit nikam ani cent a dostat se na $50. Deposit bonus nebyl k mání a tak jsem začal budovat bankroll za pomoci PokerStars pokerové akademie InteliPoker (bez depositu jsem dostal jen par vstupenek) a mnohahodinového vysedávání u freerolů. Ve chvíli kdy jsem měl na účtu asi $5 začala má kariéra HFL 0,02/0,04 FR kde hniju dodnes.

Nespíš Vám je záhadou, proč po skoro dvou letech hniju na HFL 0,02/0,04? „Vždyť tam to není o hře ale pouze ruleta!“ říká se všude. Tady jsou má prvotní pravidla, která dodnes dodržuji. Možná někomu pomůžou s disciplínou.

Pravidla hry:
      1) Začínám bez depositu (viz. výše)
      2) Držím se striktně Momey Managmentu (300x BB na lvl.)
      3) Maximální limit na prohru za den je $1
      4) Maximální ztráta na stole je $0,60, pak jsem asi nejhorší a měl bych odejít

Tato pravidla hodlám dodržovat i nadále pouze v bodech 3 a 4 se bude měnit částka poměrně k BB. Velmi brzo pak přibylo ještě jedno důležité pravidlo:

5) Ve chvíli kdy hraju poker, tak hraju poker! Nedělám nic dalšího. (Pravidlo vzniklo v době kdy jsem současně se hrou instaloval Holdem Managera, nedokázal jsem ho připojit k databázi a TILT z instalace se promítl i do hry)

Po prvních pár handách jsem pochopil že psychika je svi.. a doplnil ještě několik pravidel, která jsou (byla) striktní dokud je považuji za přínosná a pak už můžou být zapomenuta.

a) Pokud se mi podaří vyhrát nějakou vyšší částku odsedám od stolu a dám si pár minutek pauzu. (zapomenuto)
      Jednoduše po výhře se mi rozbušilo gamblerské srdíčko a s vidinou částky kterou mám u stolu a pocitem neporazitelnosti jsem rozházel víc než jsem vyhrál.

b) Pokud se mi podaří prohrát nějakou vyšší částku odsedám od stolu a dám si pár minutek pauzu. (zapomenuto)
      Zase problém psychiky. Viděl jsem jak se mi ztrácejí penízky a nehrál jsem podle pravidel (tabulky). Nevstupoval jsem do hry nebo jen callnul namísto navýšení a paradoxně zase ztrácel peníze.

c) Pravidlo 3x a dost! Pokud udělám ve hře tři banální a nesmyslené chyby, pro dnešek se hrou končím.
      Vztahovalo se to k přehlédnutým postupkám a podobným věcem. Nejspíš Vám toto pravidlo přijde hloupé ale když se mi to stalo v sobotu ráno (měl jsem celej den pro sebe) a musel jsem se drtit články a videa namísto hraní, neděle byla o poznání soustředěnější a dával jsem si sakra pozor abych mohl hrát :D

Nejspíš byla i další pravidla ale tahle mi přijdou obecně platná.

A sakra! Myslel jsem si že na pár řádkách schrnu celou historii, popíšu herní styl a nastíním budoucnost ale cíl nějak nevyšel :rolleyes: Vzhledem k momentálnímu časovému nedostatku a proto aby to nebyl román na dvě stránky budu pro dnešek končit. Mooožná pokud se dokopu, dodám zbytek ;)

PS: Můj roll se blíží $30, takže plánuji vyšši stakes.
      PPS: Na posty typu "Vlož $50 s neplácej se na nejnižších limitech" si dovolím nereagovat.
  • 141 odpovědí
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      Ahoj, a co udělat test a nechat si poslat startovní 50$ kapitál na PartyPoker? Můžeš začít v klídku na 0,05/0,1$.
      Hraješ full ring nebo SH?

- proč myslíš? co variance? btw být na limitu 0,02/0,04$ nejhorší u stolu to snad ani nejde ne
    • surfking
      surfking
      Bronz
      Registrace: 26.06.2011 Příspěvky: 897
      Podla mna to beries prilis vojensky :D
      Poker ma byt hlavne zabava, na tychto limitoch to plati dvojnasobne..
      Neviem kolko stolov hravas, ale ak viac tak straty $0.6/1 su uplne bezne .. a co sa tyka chyb typu "přehlédnutá postupka" tak tie sa daju odstranit len dlhodobymi skusenostami s hrou, a tym ze si povies 3x a dost sa iba dostavas pod tlak :f_biggrin:
      No a neviem co mas proti depositu, ale okrem bonusu to prinasa dalsie vyhody, napr. velke freerolly na ktorych mozes vyhrat aj niekolkonasobne viac ako $30..
      Ale drzim palce ;)
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      NA FL je stejně nejlepší PartyPoker tracklý přes PS :f_biggrin:
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Neru79 původně napsal
      Ahoj, a co udělat test a nechat si poslat startovní 50$ kapitál na PartyPoker? Můžeš začít v klídku na 0,05/0,1$.
      Hraješ full ring nebo SH?

- proč myslíš? co variance? btw být na limitu 0,02/0,04$ nejhorší u stolu to snad ani nejde ne
      Ad 50 dolar bonus, momentalne neni pro hru mnoho prostoru, jsem rad za 1000 ( EDIT:tady melo byt 3000 ) hand mesicne a tudiz nestihnu clearnout.

Momentalne hraju FR.

0,60 melo dva duvody.
      1) Ryba kterou nekdo uz 2x porazil neveri ze to ma na ruce uz potreti v rade. (hraj jsem na protivnika na karty)
      2) Ke stolu jsem prisedal s 0,80 a kdyz se to propadlo pod 0,20 mel jsem tendenci zbytek rozhazet. (vidim to na svem limitu denne.)
      Spousta podrobnosti se do prvniho postu nevesla, doplnim v dalsim dile.

Odpovidam z mobilu, omluvte kvalitu
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      surfking původně napsal
      Podla mna to beries prilis vojensky :D
      Poker ma byt hlavne zabava, na tychto limitoch to plati dvojnasobne..
      Neviem kolko stolov hravas, ale ak viac tak straty $0.6/1 su uplne bezne .. a co sa tyka chyb typu "přehlédnutá postupka" tak tie sa daju odstranit len dlhodobymi skusenostami s hrou, a tym ze si povies 3x a dost sa iba dostavas pod tlak :f_biggrin:

Ale drzim palce ;)
      Každý člověk je jiný a proto je poker krásná hra. Já jsem například nenapravitelný zmatkář a životní anarchista :f_biggrin: Začínal jsem s $5 a po pár hrách jsem byl na $1,5. Zbývalo buďto bustnou zbytek nebo začít hrát disciplinovaně. Prostě na některé lidi musí být přísnost. :s_evil: Chtěl jsem zde představit svojí verzi pravidel kvůli inspiraci ale protože jsme opravdu každý jiný, pokud jí bude někdo chtít použít musí si ji přizpůsobit.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      No limit 0,02/0,04$ je kvalitou stolů na úrovni free money.
      Ale držím palce když tě to baví tak není co řešit :club:
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      Ahoj, libi se me tvoje pravidla, snazim se dodrzovat podobne typy pravidel (ale hraji vyssi limit, takze jsou tam jine castky).

Pokud sva pravidla skutecne dodrzis, tak si myslim ze mas uspech temer jisty.

Ja jsem takhle ze 4 dolaru udelal 300 (i s rakebackem)
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Proč hraju?:

V případě že se chci něčím zabývat na vážno, měl bych si na začátku vyjasnit pár věcí:

Proč hraju a čeho tím chci dosáhnout?

Myslím že u stolů potkáváme spoustu lidí, kteří se jen tak baví. Pak tu bude skupina hráčů kteří si chtějí přivydělat nějaké drobné. Další skupinu jsem si pro sebe nazval „BMV M3 do roka v garáži“ a pak už jen lidé co se pokerem chtějí živit.

Co pro to obětuji?:

Hned od začátku by mělo být každému jasné, do které skupiny se řadí a pokud má nějaký cíl, jak rychle ho chce dosáhnout. Protože přicházejí na řadu oběti. V každém případě budeme muset obětovat čas na studium a čím vyšší cíl, tím více času nás to nejspíše bude stát. Tady na fóru je na toto téma post vyvoj FLH který to přesně vyjadřuje.
      Mladým a nezávislým to možná přijde divné ale například pro mne je aktuálně nedostatek času největší překážkou.

Další investicí jsou samozřejmě peníze. Je jedno zda mají být na roll, software, literaturu, kouče…

Co pro to neobětuji?:

Můžu 100x chtít být fulltime grinderem, pokud tomu neobětuji dostatečné prostředky tak se jím prostě nestanu.

Co se nesmí stát?:

Tady je zase na každém aby si zvážil, co by mohlo ohrozit jeho reálný život. Například hrát o vypůjčené peníze už Vám předem rozhodí koncentraci. Sedět rok 20 hodin u PC a nehýbat se bude mít zřejmě neblahý vliv na organizmus o lidech kolem sebe nemluvě.

Tak a tady si můžu můj milí deníčku zaznamenat svoje rozhodnutí.

Proč hraju a čeho tím chci dosáhnout?

Mám poker jako takovou svou terapii. Bylo opravdu málo věcí v mém životě u kterých jsem vydržel déle ne měsíc :) Proto jedna z věcí které chci dosáhnout je „u něčeho konečně vydržet“. Další věc je ta, že 10 let po opuštění školních lavic můj mozek zlenivěl, nebylo potřeba si něco pamatovat, nebylo třeba nad něčím hlouběji přemýšlet... A v neposlední řadě to byl hec. Celkem dlouho jsem pařil online MMPORG Word of Warcraft, kde za jeho hraní platíte měsíčně cca. $17. Takže jsem si jednoho dne řekl, „sedim u PC 2 hodiny denně a ještě jim za to platim, co to udělat obráceně?“ Takže prvním cílem je profit závratných $20 měsíčně. :D Dále pak jednotlivé stupně kam až budou mé schopnosti stačit.

Co pro to neobětuji?:

Tady si dovolím prohodit pořadí a přiblížit své aktuální bitevní pole. Vlastním poměrně tolerantní manželku (jednu) a hyperaktivní + megahlasité, jeden a půl roku staré děti (dvě). Už Vám je jasné proč studijní a herní prostředí nazývám bitevním polem? :) Nejde o to že bych si nedokázal najít klidné místo na hru ale o to že pokud odečtete čas který člověk stráví v zaměstnání tak moc prostoru pro potkávání s dětmi není. Tzn. že než se děti zaženou do postýlek, můžu na hru klidně zapomenout protože jinak za a) jak je vteřinu nehlídáte je průšvih, za b) musí mít vše co vy (nedej bože vytáhnout si notebook!) Druhá záležitost je zaměstnání (3 směnný provoz), únava z pokeru nesmí ovlivnit práci ani být příčinou úrazu z nepozornosti (vím o čem mluvím). Shrnutí: Poker je u mne na třetím místě za rodinou a zaměstnáním. Krátkodobě můžou být tyto věci lehce omezeny ale poker je prozatím čistá zábava.
      (Neberte prosím tyto řádky jako crying post, je to jen nastínění mé situace a osvětlení proč nemohu přesáhnout určitou volume)

Co pro to obětuji?:

Máme tu chvilky přes den kdy se dá na chvilku odskočit a číst si, tyto chvíle hodlám věnovat studiu. Pak tu máme večer a tam je prostor se soustředit na hru. Sice to nevypadá jako mnoho ale je to veškerý dostupný volný čas. Pevně doufám že situace bude už jen lepší :)

Co se nesmí stát?:

Nesmím hrát o peníze které nebyly vyčleněny pro hru!
      Pořadí priorit 1) Rodina, 2) Zaměstnání, 3) Poker

Herní styl:

Jako většina lidí na začátku jsem schopen podle tabulky vybrat správnou startovací kombinaci ale hra postflop už je bídná. Aktuálně hraju Fixed Limit Holďem $0,02/0,04 FR na PokerStars (netracknuto) a hned jak se přehoupnu přes $30 mám v plánu 0,05/0,10.

Na začátku jsem si vyzkoušel všechny možné varianty Holďemu ale vzhledem k mé ultra tight hře mi nejvíce sedí FLH FR. Popravdě MTT jsem zkoušel na začátku při budování rollu a herní doba + klasické opuštění turnaje před bublinou mi nesedělo. SNG raději nemluvit, pokud se hráči neodhází sami tak na money moc nemam. Nesedí mi systém rostoucích blajndů, s mým VPIP 11 je stack užírán rostoucími blajndy a nakonec s 20BB prohraju coinflip. CG jsem tedy pro sebe vyhodnotil jako správnou volbu. Takže mi zbývá FLH, NLH a PLH. No limit je díky mé „šetrnosti“ nevhodný. Často bych proti výpočtům skládal all-iny a podobné záležitosti (abych ušetřil) a to by mě ve výsledu stálo spoustu peněz. Pot Limit snad ani nikdo nehraje. A tak mne tu máte :f_p:

Heureka! Představení by bylo za mnou a příště bych se rád dostal k důvodu založení postu. Předhodím své herní staty a budu žádat o radu kudy dál.

MadJazzMan
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Zdravím!

Tak protože nemám Sráry tracknuté přes Strategy a měl bych tudíž dlouhodobě status Basic, založil jsem si účet na Poker 770 s vidinou €7,7 startovacího kapitálu :f_grin: Na startovací kapitál čekám a dle fóra možná ještě dlouho budu ale hodnotit. Soft na první pohled připomíná omalovánky a na ten druhý by mohl být přehlednější. Za cca. 4 hodiny uz mi 2x spadl ale co je nejšílenější, neupozorňuje na akci u stolu (nebo jsem to alepoň nedokázal zapnout) Co je mi proboha platné že mi vyskočí okno "jste sit out"? Já bych rád upozornění čeká tě akce!
      Právě teď vidím u freeroll stolu zizevelaka :f_p: Pokud to není shoda nicku snad poradí. Další věc je rychlost hry na stolech, jako FLH FR 0,02/0,04 běžně 30-40 hand za hodinu? Tak to bych tech stolu mohl hrát opravdu klidě 8 naráz, když na Stárech dávám 4 s volume 60 rukou/hodina (pokud by jich tu tedy tolik bylo k dispozici)
      Teď jeden dotaz, $1 = 5SP musím narakovat celej dolar aby se mi připsalo 5PS bodů, nebo se mi budou připisovat co $0,20 jeden?
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      ahoj :)

to jsi skutecne videl me, ta prezdivka je dost svetove unikatni, stejnou pouziva uz jen nekdo v Malaisii.

S tim WOW jsem si rikal to same :) , pred pokrem jsem hral taky.

FR klidne muzes hrat 6-8 stolu, 40 her za hodinu byva beznych. Poker 770 ma dost spatny trafic na Fix limit, zejmena vyssi limity. Ale na nahrani statusu na cteni clanku to jde. Problem poker 770 je ten, ze tam stejne vic jak 3 stoly (FR) od jednoho limitu nejsou
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Předsevzetí pro tento měsíc jsem už splnil (každý den na PS nahrát v průměru 100 hand a na konci měsíce se dostat nad 3K), takže zkoumám různá zákoutí PokerStrategy a čekám na start bonus $7,7 u Poker 770. Z nouze jsem si tam zahrál pár Freerollů a kupodivu jednou vypadl na buble (svou blbostí) a pak Final table a $0,70. Popravdě jsem takový úspěch nečekal vzhledem ke svému MTT dlouhodobému nepraktikování.
      Ještě větší údiv však nastal večer, kdy jsem si chtěl s celým rollem $0,70 pořádně zagemblit. Najdu celkem 4!!! stoly FL FR $0,02/0,04 u kterých sedí 10/10, hodím se do čekačky a ve chvíli kdy na mne dojde řada mi program zahlásí "minimální buy-in ke stolu je $1 a ten vy nemáte" a kick ass.
      No koukám jak sůva ještě teď, na Stárech je min. buy-in na tenhle limit $0,20.
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      tenhle problem je zpusobeny tim ze poker 770 nerozlisuje mezi limitem 0.02/0.04 a 0.05/0.10. Pro oba dva ma stejne nastaveni (dela to treb problem, kdyz si nastavis buyin ktery si beres ke stolu, tak pro kazdy limit se pamatuje samostatne ale pro tenhle je to dohromady.
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Tak mne napadlo, že bych mohl udělat malinkou inventuru a něco lehce naplánovat :f_cool:

Bylo:
      Rozhlédl jsem se po fóru, složil test, tracknul hernu a myslím že bych měl mít bronz (Ten systém je dost opožděnej. Bod rakenutej 29.2 se mi připsal 2.3. v 00:01 ale stále svítí status Basic).

Bude?
      Musím pročíst články + schlédnout videa pro bronz a rozmyslet kudy dál. Všichni tu mluví o neperspektivnosti FL Full Ring a naopak doporučují SH. Jenže se statama VPIP$ 12 a obecně pasivnější hrou mám strach že mne sežerou blajndy :f_confused:

Byl by někdo od té lásky a poradil? (Úplně nejraději bych reakci od strixsrxe jako kouče ale nechci otravovat)
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      pokud jsi spis vic tight, tak si zpocatku klidne zkus FR, na SH bys musel drasticky zmenit sve navyky
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

jojo, SH je jiné než fullring, ale jak je zde již několikrát zmíněno, veškeré materiály co tady dělám, tak jsou o SH a i končingy jsou o SH, takže klidně hrej fullring, pokud tě baví a jde ti, ale občas koutkem očka mrkni i na SH :s_wink:
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Zdravím a hlásím se s dalším nepravidelným reportem.

Z nuly jsem se nedávno vyškrábal na dostřel $30 a rozhodl se testnout závratný limit $0,05/0,1 :D První přisednutí s žaludkem na vodě a po dvou orbitech bez akce vyklepanej odsedám. Netuším proč jsem takový nervák :f_confused: Další přisednutí na dva orbity mne stálo skoro $2. Hrál jsem natolik hrozně až se stydím, neschopnost zahodit, blaf do více hráčů atd.
      Následně jsem chtěl dohnat ztrátu na výchozím limitu, kde už jsem si byl jist na čtyřech stolech, jenže to šlo pořád dolů. Naštval jsem se, pustil jen jeden stůl a zjistil že na čtyřech stolech sice něco mačkám ale rozhodně né dobře. Dohnal jsem $27 a znovu shotnul $0,05/0,1. Tentokráte už je to malinko lepší, jen si musím zvyknout počítat v BB a ne v penězích. Pořád mi ty částky připadají astronomické :f_biggrin: Prozatím si dávám kraťoučké sessions abych si zvykl.
      Opakovaně se prochroustávám bronz články, pomalinku se chystám na videa (i když jsou pro SH, věřím že najdu spoustu inspirace) Držte mi prosím palec, ať tento limit proběhnu rychle na $0,10/$0,20 abych si mohl tracknout Party a pokračovat na tomhle limitu tam. (Teď doufám zase dostanu čočku že využívám výhod PokerStrategy a nepřináším jim desátek z těch $2 rake, co jsem od začátku roku herně kde hraju limit nechal vydělat :f_frown: Dle mého jde spíše o zisk budoucí z vyšších limitů ale můžu se mýlit )
    • wenaaa
      wenaaa
      Bronz
      Registrace: 07.05.2009 Příspěvky: 900
      :s_thumbsup:
      doufám, že se teda brzo uvidíme na party, Neru si se mnou nějak nehce u stolu povídat
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      madjazz původně napsal
      Zdravím a hlásím se s dalším nepravidelným reportem.

Z nuly jsem se nedávno vyškrábal na dostřel $30 a rozhodl se testnout závratný limit $0,05/0,1 :D První přisednutí s žaludkem na vodě a po dvou orbitech bez akce vyklepanej odsedám. Netuším proč jsem takový nervák :f_confused: Další přisednutí na dva orbity mne stálo skoro $2. Hrál jsem natolik hrozně až se stydím, neschopnost zahodit, blaf do více hráčů atd.
      Následně jsem chtěl dohnat ztrátu na výchozím limitu, kde už jsem si byl jist na čtyřech stolech, jenže to šlo pořád dolů. Naštval jsem se, pustil jen jeden stůl a zjistil že na čtyřech stolech sice něco mačkám ale rozhodně né dobře. Dohnal jsem $27 a znovu shotnul $0,05/0,1. Tentokráte už je to malinko lepší, jen si musím zvyknout počítat v BB a ne v penězích. Pořád mi ty částky připadají astronomické :f_biggrin: Prozatím si dávám kraťoučké sessions abych si zvykl.
      Opakovaně se prochroustávám bronz články, pomalinku se chystám na videa (i když jsou pro SH, věřím že najdu spoustu inspirace) Držte mi prosím palec, ať tento limit proběhnu rychle na $0,10/$0,20 abych si mohl tracknout Party a pokračovat na tomhle limitu tam. (Teď doufám zase dostanu čočku že využívám výhod PokerStrategy a nepřináším jim desátek z těch $2 rake, co jsem od začátku roku herně kde hraju limit nechal vydělat :f_frown: Dle mého jde spíše o zisk budoucí z vyšších limitů ale můžu se mýlit )
      Jestli dostaneš od někoho čočku, tak se na něj vyser, bude to nějakej zakomplexovanej mimoň. To je každého věc kde hraješ, a to že se v současné době nedostaneš k některým výhodám PS je jen tvoje věc a nikoho jiného.Drž se a GL.
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      wenaaa původně napsal
      :s_thumbsup:
      doufám, že se teda brzo uvidíme na party, Neru si se mnou nějak nehce u stolu povídat
      Hned jak obnoví startovací kapitál $50, bych rád naskočil. Ale se mnou si moc nepokecáš, páč má eng. je neslavná a jinak se nesmí :f_cry: