[BLOG] Common sense & PokerStrategy - NL SH

• MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      [img]http://i40.tinypic.com/4scydu.jpg
      [/img]

Zdravím :f_pleased: ,
      po delší pauze, kterou jste možná někteří zaznamenali, jsem zpět! Škola i zdraví se po dvou měsících úspěšně dostává z pekelného downswingu a mě se vrací chuť :)

Pokud byste o mé osobě chtěli vědět něco více, pod tímhle odkazem se skrývá můj představovací článek :s_cool:

S novou mízou jsem se hecnul a řekl jsem si, že rapidně změním zašlé zvyky a nakouknu pod pokličku SH CG. Už delší dobu mi na Everestu leželo cca 40$, takže bylo rozhodnuto, kde začnu hrát. Předevčírem jsem si pročetl pár článků a včera + dneska sem si dal dvě malé session. jakožto absolutní CG panic jsem hrál jen dva stoly NL2, abych si mohl pořádně promyslet co a proč dělám. Výsledek najdete pod spoilerem.

Osobně jsem čekal, že se budu pohybovat někde okolo +-5$ zisku, ale příjemně mě to překvapilo a trochu zacelilo i rány, které se mi otevíraly, když jsem si uvědomil, že nebudu moct používat ninju.

No uvidíme jak to půjde dál :) Možná to byl všechno jenom luck a nakonec to během týdne bustnu :s_evil:

Tak to by do úvodu mohlo být všechno. Kdyby jste byli zvědaví a chtěli vědět cokoliv dalšího, tak se neostýchejte zeptat. Rád vám na všechno odpovím. A pokud jsou mezi vámi nějací čínštináři, tak ruce nahoru a povinně se přihlásit :s_evil: :s_grin:

:diamond: Co od mého blogu můžete očekávat?

Hlavní pro mě budou
      [X]pravidelné/nepravidelné reporty - podle toho jaký o ně bude zájem
      [X]Snad všechno co mě napadne, abych sám sobě a samozřejmě i vám ulehčil práci u stolu (strategie, vychytávky atd.) - nicméně tohodle moc na takhle nízkých limitech nebude :f_cry:

Místo určitě zbude na hodně spoilerů, rádoby zábavných historek a dalších menších elementů, které vás doufejme budou bavit :f_p:

Přeju hodně štěstí u stolů a doufám, že si můj blog oblíbíte :s_p:

Na konec přidám, jak je zvykem, nějaký hezký thread saver :s_thumbsup:
  • 21 odpovědí
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      1. Report

Hola, Hola :evil:
      Hlásím se s prvním reportem. Dneska, no vlastně už včera, jsem si dal další- v pořadí 3.session. Opět jen na dvou stolech. V pátek jsem vůbec nehrál; nebylo moc času.
      Dnešek se ze začátku táhnul jako snopel. Suck-outy následovaly moje stupidní chyby ( právě poroto pořád jen 2 stoly). Byla to šílená houpačka. Nicméně čekání se vyplatilo a moje proklatě dlouhá session (cca mezi 13:30 a 23:45)- u které, přiznám se, jsem psal znaky - se začala obracet k normálu.

Během dnešní session jsem si uvědomil, že čím délé hraju, tím mám lepší mindset... nechápu jak je to možné, ale jsem za to rád :f_p:

Graf:

Shrnutí: NL2 je sick a je třeba se prokousat k těm 100$ a postoupit.
      Zítřek budu věnovat studiu, jelikož pondělí je pro mě nejnáročnější den. Z toho vyplývá, že další session si dám až v úterý. Snad do té doby stihnu zkouknout nějaká videa a přečíst pár článků co Cornie doporučuje ve svém blogu :s_thumbsup: :s_thumbsup:

Thread saver (tentokrát v klasickém duchu) :s_love:
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Super blog :) Hraješ SH nebo FR?
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Alficor1 původně napsal
      Super blog :) Hraješ SH nebo FR?
      Díky,díky!
      Chlapi mi řekli ať hraju SH, tak sem šel do SH a pomalu si zvykam :)

Co ty a omaha? Jede to?
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Heh, díky za optání, PLO už dávno nehraju :D Momentálně hraju NL25SH, v tuhle chvíli mám blog asi tak tři řádky pod tvým :D

Jinak ti určitě doporučuji si přečíst příspěvky v tomhle tématu , je tam spousta super věcí od Cornieho, ode mě a ostatních :)
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Alficor1 původně napsal
      Heh, díky za optání, PLO už dávno nehraju :D Momentálně hraju NL25SH, v tuhle chvíli mám blog asi tak tři řádky pod tvým :D

Jinak ti určitě doporučuji si přečíst příspěvky v tomhle tématu , je tam spousta super věcí od Cornieho, ode mě a ostatních :)
      To, že sem si nevšim jedné věci ze mě ještě nedělá donka :D Nicméně i přesto prosím přijmi mou omluvu, CG blogy ještě do nedávna nebyly můj šálek kávy, ale to asi bude třeba změnit ;) Přemodováno tady bude, přemodováno! :s_evil:
      O těch tématech vím, ale i tak děkuju za direct ;)
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      MaloHp původně napsal
      To, že sem si nevšim jedné věci ze mě ještě nedělá donka :D Nicméně i přesto prosím přijmi mou omluvu, CG blogy ještě do nedávna nebyly můj šálek kávy, ale to asi bude třeba změnit ;) Přemodováno tady bude, přemodováno! :s_evil:
      Budiž ti odpuštěno :) Jestli si to chceš nějak odčinit, tak si oprav v názvu blogu "sence" na "sense". ;)
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Alficor1 původně napsal
      MaloHp původně napsal
      Budiž ti odpuštěno :) Jestli si to chceš nějak odčinit, tak si oprav v názvu blogu "sence" na "sense". ;)
      Je to tak pořád, musel ses špatně kouknout :D

Problem ?
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      MaloHp původně napsal
      Je to tak pořád, musel ses špatně kouknout :D

Problem ?
      Jelikož mám dneska dobrou náladu tak ti opravím i tento příspěvek, aby šel vidět obrázek :D You're welcome.

Edit MaloHp: Kontroloval jsem to než sem šel spat a šlo mi to xD Nekde se stala chyba.... Nicmene ten tvuj taky nejde :s_evil: (Nechtel sem si zbytecne spamovat blog, tak sem to radeji editnul ;) )
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      pěkně ti to jede, jen tak dál :s_thumbsup:
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      2. Report

Zdrávas,
      děkuji za pozitivní ohlasy :) I když jsem říkal, že dneska sessionovat nebudu, tak jsem udělal chybu a sessionoval sem :/ Hrál jsem tak jako vždycky, nicméně tentokrát se nedařilo tak jako předtím. Soupeř vždycky našel něco lepšího než já. 2x ze 3 mi procrushoval esa, over páry to schytaly od trojic atd. jedna katastrofa za druhou. Ostatně na tom grafu to půjde poznat. Prakticky jsem přišel o většinu včerejšího zisku během nějakých 650 hand.

Tákže, co v takových situacích dělat? Dal jsem si sprchu, udělal jsem si jídlo, proletěl 9gag, sednul k novým selectnutým stolů, ale nic nepomohlo.... Vždycky když jsem se vyškrábal trošku výš, tak sem dostal punch do obličeje v podobě K8o z utg(mp1) apod.
      No uvidíme co se nám z toho zítra popřípadě pozítří vyklube. Snad se hodně rychle odrazím a vrátím se zase do dřívější linie. ´

Rád bych vám postnul nějaké handy na ohodnocení, ale ani za boha nemůžu najít něco co přehrává Everesťáckou HH. Pokud něco znáte, budu velmi rád za link :f_p:

Thread saver na závěr
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Jelikož se snažím hodně studovat a chtěl bych oživit trochu svůj blog, tak jsem se rozhodl, že začnu postovat svoje výpisky z knihy Ryan Fee's 6 Max NL Strategy Guide.
      Probíhat to bude následovně: po řadě budu postovat výpisky v nejlepší možné a doufejme, že stručné a čtivé kvalitě. Nebude to každý den; odhadem tak 3x do týdne. Určitě tam najdete nějaké věci, které dávno znáte... nicméně opakování je matkou moudrosti a to znáte nejspíš taky ;)

Pokud byste tam našli nějaké chyby, tak mi dejte prosím vědět. Některé anglické názvy zůstanou zachovány, jelikož je to podle mě lépe pochopitelné. Dále bych chtěl poprosit, aby tyto materiály zůstaly na stránkách PokerStrategy.com a nerozšiřovaly se kdekoliv jinde.

1. Téma

Podle čeho table selektovat?

:spade: Odehrané handy:
      - hráči s VPIP nad 40 se dají považovat za lehce vydělané peníze
      - VPIP točící se okolo 30/25 je také docela dost; velmi pravděpodobně se jedná o hráče, které až moc limpuje (preflop)

:spade: Velikost stacku
      - obecně chceme hráče s full stackem napravo od naší pozice
      - short stacky je dobré mít spíše nalevo od naší pozice (short stack, který na nás má pozici je pro nás +EV) ad. u tohodle je třeba kontrolovat staty, chceme, nalevo chceme tight hráče
      - pokud se objevíte u stolu kde budou napravo od vás 3 hráči s full stackem a VPIP přes 40 a nalevo od vás budou 2 shorti -> nacházíte se u šťastného stolu; něco takového se stává jen málokdy :)

:spade: Pozice u stolu
      - obecně se dá říci, že je dobré mít loose hráče na pozicích napravo od té naší a tight hráče zase nalevo; opět, tohle se nestává moc často, ale je dobré to mít na paměti, když si vybíráte seat a stůl

:spade: Losing/break even regulárové
      - měli bychom hrát 4 či méně stolů a vážně se na ně soustředit; soustředit se na velice silné a přesné ready
      - při takovéto strategii, je možné ziskově hrát i s tímto druhem break even regulárů
      - je třeba se vyhýbat těm vyhrávajícím

Shrnutí na závěr

Obecně je lepší hrát s bandou passive/weak tight hráčů než s někým, kdo hraje 80% svých hand a čtyřmi dalšími tight aggro hráči tzn. proti partě špatných nebo středních hráčů se hraje lépe, než proti jednomu špatnému a 4 dobrým.

Pro příklad:
      Stůl na stolu se staty 40/10, 30/20, 25/14, 20/12, 17/12 se bude hrát lépe, než na stolu kde jsou hráči 70/30, 23/20, 20/18, 20/18, 18/15.

:diamond:P roti loose/bad hráčům chceme hrát přímočarou, solidní tight hru.
      :diamond:P roti tight/good hráčům je dobré obměňovat strategie, čímž se staneme hůře čitelní.
      :diamond: Není pravidlem, že každý multi-tablující hráč se staty 20/17 je tight a dobrý. Proti takovýmto hráčům je dobré používat mix loose pre-flop strategie a solidní postflop hry.

Doufám, že jsem Vás obsahem prvního tématu nezklamal a že si s radostí přečtete i dalšívýpisky, tentokrát na téma Pre-Flop .
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      3. Report

Zdravím všechny ty, kteří právě upírají pohled na má slova :)
      Po dlouhé době jsem si udělal horké kakajíčko a jsem dobře naladěný, takže je čas sepsat co se stalo od posledního reportu.

Za poslední dva dny, jsem si dal cca 2 menší session. Šlo to i nešlo... záleží jak se na to člověk dívá. V mojích očích je to průser za průserem. Když něco na ruce mám, tak mi to všichni foldujou a když nefoldujou, tak mi to crushnou :s_confused: Někdy je to vážně směšné...
      Esa vyhrávám v poměru 1:4, fullhousy a pokery do showdownu nedostávám. Trojice mi crushujou vyšší trojice nebo postupky popřípadě jiné šílenosti.
      S mindsetem mi to háže řekl bych tak přiměřeně - pokud vím, že to zahrál blbě, tak je mi jasné, že si to od něj vyberu, ale i tak to se mnou trošku hne a podvědomě měním hru.
      Až skandálně často miss-typuju čísla. Místo 0,09 betuju 0,9 a to není optimální... :D Právě i proto se chystám vybrat část prostředků a přesunout se na nově přidanou WPT hernu, která je pod PP a díky tomu, tam půjde používat Ninja (alespoň doufám).

Včerejší graf

Dnešní graf

Hlavní problémy bych viděl v:
      :diamond: neustálené rangi
      :diamond: přehnané agresivitě (podle HeMu)
      :diamond: :diamond: malém volume (začít hrát na více než dvou stolech)
      :diamond: v mé neschopnosti skládat top flop kombinace, z kterých se následně staly druhé/třetí nejlepší možné

V příštích dnech budu zpracovávat poznámky k pre-flop hře, tak doufám, že mi to pomůže v trošku stálejší hře.

• Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj, mne sa zdá že si strašne short term result oriented. Tisíc hand máš profit, tisíc hand máš stratu a už to vnímaš ako problém. ;) Inak parádny blog, budem sledovať (pokiaľ nezačneš písať samé crying posty :f_p: )
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      Ahoj, mne sa zdá že si strašne short term result oriented. Tisíc hand máš profit, tisíc hand máš stratu a už to vnímaš ako problém. ;) Inak parádny blog, budem sledovať (pokiaľ nezačneš písať samé crying posty :f_p: )
      Je to dost možné. Momentálně mě docela rozhodil fakt, že ze začátku jsem měl hraf docela spojený, jediné co nesedělo byla červená lajna. Za poslední session se mi to šíleně roztřepilo a netuším jestli je to dobře nebo ne a nevím co s tím dělat (krom čtení).
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Zabudni na graf a hraj ďalej ;) Postuj handy do fóra a tak. Tvojim cieľom by mal byť winrate a nie estetické pôsobenie grafu.
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      2. Téma - Preflop

Během několika následujících dní budu postovat výpisky k jednotlivým pozicích v preflop fázi. Pokud by jste chtěli souhrn zpracovat do tabulky, tak stačí napsat a ke každé pozici nějakou, přehlednou, udělám. Dával bych je k tomu rovnou, ale chci mít jistotu, že o ní někdo stojí a hodlá ji alespoň párkrát využít - všechno bere čas a času je málo :)

UTG

:club: Obecné info
      - tři z hráčů, kteří po nás hrají na nás mají pozici –MP, CO, BU
      - range by měla být nejužší ze všech non-blindových pozic

:spade: Range
      - naše optimální range, za předpokladu, že u stolu máme (ve větším počtu) full-stack tag/lag (hráči hrající větší počet hand než je zdrávo)/ loose passive hráče (check/call hráč)

● 22+
      ● ATs+
      ● AJo+
      ● 98s+
      ● KQo
      ● KQs
      ● KJs+

- tj. 13% hand
      - podléhá změnám podle kvality stolu

:spade: Změny

Loose hry
      - lze přidat handy jako KJo nebo ATo normálně se těmto handám vyhýbáme, jelikož nám v tight hrách většinou vytvoří pouze druhý nejlepší pár (OOP) a postaví nás tak před nelehká rozhodnutí

Tight hry
      - lze přidat handy jako 65s+ nebo A5s+ - jsou to handy s velkým potenciálem a jen minimálně nás postaví před těžká rozhodnutí s jedním slabým párem (OOP)
      - přidávat i ve hře s lepším hráčem

:spade: Velikost stacku
      - range se dá upravovat i podle velikosti stacku

Příklad:
      Jsme na UTG a u stolu jsou hráči se stackem okolo 40BB nebo menším. V této situaci bychom se měli vyhýbat handám jako jsou 22-66 a 98s a místo nich bychom měli do své range zařadit handy jako KJo, QJo, A9o, ATo.
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Chci se vyhnout tl;dr postům, takže tento post bude věnován rangi MP. Další díl výpisků se bude týkat izolace a 3 bettu z MP.

MP

-máme pozici na UTG, SB a BB; CO a BU má pozici na nás

:spade: Standartní range
      ● 22+ (all pairs)
      ● A9s+
      ● ATo+
      ● 98s+
      ● KQo/KJo/KQs/ KJs/KTs

- 15% hand

:spade: Změny

Loose hry
      - snažíme se vyhnout handám jako je A9o – potenciál je velmi malý
      - jako u UTG můžeme do své range zařadit handy jako 98s a T9s
      :club: nehrajeme je často, např. jen v 50% nebo podle HuDu a naší table image využijeme nejlepší možnou příležitost
      - obecně raisujeme menší počet hand

Tight hry
      - otevíráme časteji – range lze rozšířit o
      ● 65s+
      ● A8s, A5s
      ● QTs
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      4. Report

Zdravím,
      prvně bych se těm, kdo můj blog čtou chtěl omluvit za docela velkou pauzu. Hlavní příčinou byl velký nedostatek času.
      Zároveň jsem se rozhodl pozastavit postování mých výpisků, jelikož zůstaly totálně bez odezvy. :f_confused:

Od mého posledního reportu jsem změnil hernu z Everestu na PartyPoker. Spolu s touto změnou, jsem musel udělat menší deposit (což bylo proti mému počátečnímu přesvědčení) a změnit limity. Na PP nejsou NL2 SH stoly... pouze FR. Pro změnu jsem se rozhodl po radách ze strany zkušených hráčů z našeho týmu.

Nedostatek času jde hodně vidět i na grafu, který se nachází ve spoileru. Denně odehraju jen pár stovek hand (maximálně) a za těch pár hand by se můj vztah s PP dal označit jako: " Levná thajka na večer" To, že prakticky od začátku jedu hodně znatelně pod EV, také moc nepomáhá.
      Díky tomu jsem si uvědomil, že můj mindset není tak ocelový jak jsem si říkal; rada: Když si všímáte chyb, které diky mindsetu děláte, je většinou už pozdě...
      Osobně si nemyslím, že je dobré v takové chvíli poker vypínat. Daleko lepší je naučit se s tímhle bojovat a mysl si zocelit. Pokud samo cítíte, že je třeba pauza, tak je to o něčem jiném... to, že budete hrát na vás bude působit tak, že vás někdo do něčeho nutí - a to není vůbec dobré.

Graf:

Samozřejmě nemůžu tvrdit, že za vše mohou jen karty. Dlouhodobě bojuju vysokým Aggrem a mou neschopností foldovat po probetovaných barelech. Snažím se to eliminovat a za poslední session jsem to podělal víceméně jednou.
      Jedná se o tuhle handu, kde jsem to prakticky podělal jak agresí, tak neschopností foldovat a následně i hodně špatným sajzingem. Pokud se chcete kouknout jak se to nedělá... feel free; pokud si po shlédnutí chcete rýpnout, tak jen do toho :D V hlavě si už připravuju obhajobu :D

Motto minulých dní:
      Když se spojí trocha smůly s blbostí, má to vždycky fatální následky.

Doufám, že další reporty budou "little bit brighter" a budu se s vámi moci podělit o nějaké dobře popřípadě diskutabilně zahrané handy. Jsem začátečník, jako množí z vás a za každý hint nebo debatku jsem rád :f_thumbsup: :s_grin:

Závěrem tady mám tip na malý tilt breaker - pikatchu origami; NÁVOD

Pokud se vám nějaký pikača povede, tak se neváhejte podělit ! :s_evil:

Na viděnou u dalšího reportu =)

(omlouvám se za lehce nacionalistický nadpis videa)
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      Ty zápisky jsou super, myslím si, že nejsem jediný, kdo třeba už vůbec nic nečte a max se koukne na nějaký video, takže takový připomenutí je určitě prospěšný :s_thumbsup: . Jen tam máš pár chyb a trochu nerozumím tomu poslednímu MP otevírání u loose hry. :f_biggrin:
    • 1
    • 2