/30 JJ vs 2xpot overbet turn

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $2.56+$0.64+$0.30|15/30 NL (9 max) - Holdem - 8 players
      Hand converted by PokerTracker 3

UTG+1: 1,120.00
      MP: 2,360.00
      MP+1: 1,730.00
      CO: 2,900.00
      BTN: 1,050.00
      Hero (SB): 1,470.00
      BB: 1,600.00
      UTG: 1,270.00

Hero posts SB 15.00, BB posts BB 30.00

Pre Flop: (45.00) Hero has J:club: J:spade:

fold, UTG+1 calls 30.00, fold, MP+1 raises to 90.00, fold, fold, Hero calls 75.00, fold, UTG+1 calls 60.00

Flop: (300.00, 3 players) 7:heart: 3:diamond: 5:diamond:
      Hero checks, UTG+1 checks, MP+1 bets 120.00, Hero calls 120.00, fold

Turn: (540.00, 2 players) 9:heart:
      Hero checks, MP+1 bets 1,520.00 and is all-in, Hero ?

staty: 80/0(5)

Co s tím tady?
  • 6 odpovědí
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Tento hráč by mohol byť loose. Takého by som repushoval na flope alebo dorovnal na turne. Môže mať okrem lepších rúk FD+pár alebo FD+SD, ktoré hrá tak agresívne. :)

V range tight hráča pred flopom sú naopak solídne ruky. Tohto by som dorovnal na flope a zložil na turne pre stratovosť JJ voči jeho ruke.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Jenže má PFR 0(i když 5 hand mi toho taky moc neřekne o jeho raising rangi) a to je jasný argument pro fold, ale zase si nedokážu představit, že by takhle zahrál QQ+.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Môžem sa mýliť.

Pri sledovaní hráčov som natrafil na pár takých, ktorí mali štatistiky ako vpip 25 pfr 4 af 4.0 hands 100, teda boli agresívni po flope.
    • revo933
      revo933
      Stříbro
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 1,113
      hmm, tak tuna sa mi tato "lajna" vobec nepaci. Preflop by som si to uz asi re-raisol, kedze som mimo pozicie. Tym by sa mi zjednodusilo rozhodovanie na flope.
      Ak by som to uz preflop calloval, tak flop by som hral rovnako a len to dorovnal. Kedze na raise by mi zrejme zahodil vsetko okrem QQ+, skratka tam nemal co trafit. Na turne by som tiez checkol, kedze ta 9 vela neriesi a stale nemal velmo co trafit. Mozno set 999, co by teoreticky mohol mat, ked si preflop raisol. Ostatne sety si nemyslim, kedze to by asi preflop len calloval. Lenze tuna nastava otazka. Keby mal nieco silne, pushoval by to takto? ja o tom silno pochybujem. Vyzera to ako bluff, kedze takymto tahom vecsinou neziska z hadny potrebne value. Ja by som to callol a dufal, ze ma len nejaku draw.

Kazdopadne myslim, ze najlepsie by to bolo preflop re-raisovat a nemuseli by sme tu pisat slohy, ale je to len moj nazor :D
      Inak co sa tyka tych statov, tak nad nimi by som sa nezastavoval, kedze 5hand, je 5 hand a nema to ziadnu vypovednu hodnotu :D
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      Za mě wp, na turnu fold. On nepushne moc věcí, které porážíš - takhle zahraje snad jen TT a random blbosti. Imo klidně může mít QQ+.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

5 hand ti řekne velké kulové, jen je trochu vetší šance, že je to donk, ale furt nevíš, co raisuje nebo co calluje, natož abys věděl, jak hraje po flopu, o čem mimochodem preflop staty nemusí říct ani na sample milion hand.

Raise na flopu sem i moc nelíbí, obzvlášť když on je PAG, to se pak lehce můžeš izolovat proti vysokým pocket párům.

Co se callu na turnu týče, tak to je čistě tvoje věc. Může tu mít nuts, může tu mít flush draw. Klidně takhle může zahrát A :heart: K :heart: a nebo ti tak zahraje KK, protože se bojí nějaké draw.

Faktem zůstává, že jsi dosud investoval do potu jen 210 chipů, takže fold není žádná tragédie, na turnu je to trochu loterie. Navíc pokud otočí pocket pár a výš, že tě takové věci lehce dostanou na tilt, tak bude asi lepší si ty chipy ušetřit. Pokud mu to prostě nevěříš, tak můžeš callnout.

Podstatné však je, že tato situace náš v podstatě až tak nezajímá, tady se naše hourly moc nepohne, to se více pohne tím, že např málo abusujeme bubble nebo jsme tight BVB a tak bychom tedy k tomuto spotu měli přistupovat...

Za mě osobně bych skládal. Máme málo investováno, nemáme nějak nezranitelnou handu, obecně je to spot, který nechci řešit, je výjimečný a nezajímá mě, protože vliv na mé výdělky má velmi malý, jen zvyšuje šanci tiltu až otočí nuts, suckne nás nebo otočí QQ+. :)