BLOG: lolo NLSH

• lolofon
      lolofon
      Bronz
      Registrace: 14.04.2009 Příspěvky: 1,088
      LOLO BLOG

Caute,
      uz som to planoval dlhsie, ale az teraz som nasiel nejaky aspon mensi prelomovy bod, ktory by ma motivoval zacat s novym blogom. Blogoval som uz aj inde, ale skusim to presunut sem, kedze sa tu v poslednej dobe citim fakt ako doma :f_love:

O svojom RL zivote tu moc pisat nechcem, ale v skratke - som student a hlavne aktivne/poloprofesionalne sportujem a vela sa kvoli tomu aj nacestujem, takze na poker nemam az tolko casu ako by som si mozno zelal, ale tie ostatne veci su pre mna dolezitejsie, takze je to takto ok. Cize sa snazim tejto hre venovat tolko, kolko to ide, ale v ramci moznosti.

Poker hram cca 3 roky, najskor nejake live hry s kamosmi obv, potom som sa cez PS dostal k 50 usd. Skusal som vsetky mozne varianty, az som nejako klesol na 7 usd. Vtedy som si povedal, ze na tom fakt idem zacat makat. Zacinal som s SNGckami (10c (lol) na ipokri), pri nejakych 70 usd som presiel na party a zacal sa venovat CG, ani uz neviem preco, ale urcite nelutujem :) Potom som postupne prechadzal s 20BI BRM az na NL100, kde som cca pri 4000 usd 500 cashoutol (hlavne nech okolie vie, ze par korun si tym zarobim). Odvtedy to islo proste dole vodou, pri cca 25-30BI na nizsi limit som vzdy zisiel a takto som prisiel az na NL10. Potom som sa zase na chvilu dostal na NL50 (mesiac dozadu cca) a momentalne som s BR niekde na 400 usd. Stale neviem, ci hram tak zle, aby som mal wr len tych cca 2bb/100 po skoro 300k rukach alebo som len overconfident fish, ale snazim sa na to zabudnut, aj ked to nie je lahke :)

Kazdopadne preco zakladam blog prave teraz? Jednak je to moj 600. post na PS, ale hlavne som si dnes uvedomil, ze chcem hrat ten poker tak, aby ma to bavilo a bol som schopny hrat a-game as long as possible. Mam na party len cca 200 dolarov (cca 250 na skrille), a s tym sa NL25 hra celkom nepohodlne (6 stolov max prakticky). Neznasam vsetky depozity a pohyby s peniazmi cez net + pri tych depozitoch a vyberoch sa vzdy nieco strati pri prevode meny atd, tak sa mi nechce depozitovat. Kedze som v poslednej dobe identifikoval hlavne priciny mojho light tiltu, kedy musim session vypnut, tak som zistil, ze potrebujem jednoducho klud, pokojne prostredie, ziadne problemy s netom a hlavne safe BR, aby som nemusel po kazdej session checkovat cashier a mysliet na to.

Takze koncim s 20BI BRM a idem na nieco viac safer. Neviem presne kolko BI BRM, ale zacinam hrat primarne 9-10 stolov NL10 a pohybovat sa limitmi pomalsie, aby som sa mohol 100%ne sustredit na dobre rozhodnutia.

Pre mna je na tych 9-10 stoloch uz celkom dolezite maj aj slusneho autopilota hlavne pre pf spoty, preto som si pred par dnami spisal zopar mojich leakov, ktore robim pri multitablingu a snazim sa ich odstranit tak, aby som ich uz v automaticky nerobil.

Neplanujem si davat ziadne konkretne ciele, ani mat nejaku pravidelnu strukturu postov, proste len postnem nieco, co ma zaujme a bude mat snad aj pre vas nejaku hodnotu. Tiez je fajn si potom po case precitat svoje posty a pozriet si svoj progres, tak aj na toto by to malo sluzit :)

(urcite som este vela veci, co som chcel napisat, zabudol, ale aspon si zvyknete na random strukturu blogu, ak to bude niekto citat :)
      aa chcel som este pripojit nejaky pekny a vhodny obrazok, ale ziaden skvely som nenasiel, neviem, ako to robite :D )

gl guyz :f_cool:
  • 125 odpovědí
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      yeye ... už jsem chtěl brečet, jaktože nemáš blog :)

9-10 stolů ještě dáváš s tím, že sleduješ každou akci? :f_confused: tak to gratz :) )

Budu sledovat a ať to šlape :) Budu rád, když si občas najdeš chvilku a komentneš mi ty moje faily :f_biggrin:

cya
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,313
      vitaj medzi blogermi :)

mna by inak celkom zaujimali tie leaky, ktore si prisiel ohladom svojej hry. ak by ti nevadilo a podelil si sa s nami, tak budem rad. mozno sa v nich uvidime aj my a pomoze nam to viacerym.

uz som ti chcel davnejsie do nejakej handy napisat, ale bud som zabudol alebo na to nebol vhodny spot. velmi sa mi paci styl tvojho uvazovania a ak by si nenapisal ake limity hravas, tak by som ta automaticky putol na NL50 a vyssie. preto sa trochu cudujem, ze takto lietas limitmi hore dole. napadlo ma, ze by problem mohol byt prave v tom, ze si pred supermi v mysleni daleko vpredu. jednoducho ze pouzivas strategie, ktore su zlozitejsie a pouzivaju sa na vyssich limitoch. zakladnou znalostou pokru je umenie prisposobit svoju hru okolnostiam na stole. darmo budes skusat na NL10 veci z NL100, ked ti to bude na dve veci. ale to len take moje dva centy do debaty, mozno v tom problem nie je. =)

a este som sa chcel spytat na pocet stolov. neskusal si ich znizit, ci by nesla winrate hore? imo 10 stolov uz je celkom makacka na sustredenie v tazsich spotoch.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      lolo blog, lol :s_evil:
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      No konečně :f_biggrin:
      Přidávám se k Pumovi...ty leaky bys mohl napsat :s_wink:
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      PumaPerez původně napsal
      jednoducho ze pouzivas strategie, ktore su zlozitejsie a pouzivaju sa na vyssich limitoch. zakladnou znalostou pokru je umenie prisposobit svoju hru okolnostiam na stole. darmo budes skusat na NL10 veci z NL100, ked ti to bude na dve veci. ale to len take moje dva centy do debaty, mozno v tom problem nie je. =)

a este som sa chcel spytat na pocet stolov. neskusal si ich znizit, ci by nesla winrate hore? imo 10 stolov uz je celkom makacka na sustredenie v tazsich spotoch.
      z tych 300k ruk je 9-tablingom odohratych tak cca 50k, mozno aj menej, cize tam by som chybu nehladal. vyssi pocet stolov volim prave aj kvoli tomu, aby som nevymyslal prilis advanced FPS lajny. samozrejme, ze obcas v nejakom spote nieco missnem, ale overall mam urcite vyssiu hourly imo a hlavne ma to viac bavi. pri 6 stoloch sa proste casto nudim a nikdy ma moc nebavilo pisat si poznamky o handach, ktore som nehral a ani neviem, ci je to na micros +ev. mam rad ten pocit, ked mam pokoj, mozem v pohode hrat a "ponorit" sa do toho tak, ze zabudnem na cas. a vtedy aj hram najlepsie.

@leaky: pisal som to vo vlaku a je to skoro na 1,5 A4 (a to su este len tie, ktore napadli mna samotneho), ale v ramci opakovania sa sem pokusim prepisat asi tie naj aspon:
      - prilis loose openRs @ EP ked je fish na blindoch, ale LAGovia na LP
      - moc 3betov bez readov
      - auto3bety s QQ/AK, aj ked je to overplay
      - moc loose isoRs oop
      - moc callov vs min3bets
      - prilis vela isoRs w/ TP-heavy hands vs fit-or-fold fish
      - mat este viac exploitable sizing vs fish
      - prilis vela cbetov na low boardoch, kde sa spolieham na vela 2nd barrelov na overkartach, lenze oni nefolduju ani tam
      - veelmi malo planujem aj multibarrel bluffy aj valuestreety (mam v hlave nejake board struktury, kde viem presne co robit, ale na inych nemam proste plan)
      - niekedy mi prepne s OVP v 3bet pote s iniciativou a idem nejakou funky passive lajnou proti regovi (napr KK na QJX), neviem preco to robim, ale uz nebudem :)
      - malo exploitujem niektore tendencie regov, hlavne ip si niekedy mozem dovolit viac
      - ale OTOH robim zbytocne bluffraisy na T niekedy, ked sa spolieham na baluga theorem s nejakou oesd/FD bez dostatocnych readov a nakoniec zistim, ze opponent nie je 25/20/5, ale 24/16/1.5, cize je to masivne -ev celkom casto

potom by som rad aj nejake video skusil niekam hodit, ak sa to smie vobec, ale najskor musim zohnat novy notebook, lebo s tymto je to uz velmi meh :)

looking forw to feedback :)
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Pěkný seznam :f_biggrin:

- prilis loose openRs @ EP ked je fish na blindoch, ale LAGovia na LP

pokud ta fish za to stojí,tak otevírám také širokou range a LaGy občas 4-betnu,ale spíš se těmto situacím vyhýbám...

- moc 3betov bez readov

to jsem taky dělal...i na blindech a je lepší to nedělat :f_biggrin:

- auto3bety s QQ/AK, aj ked je to overplay

tohle mě stálo tolik peněz a hlavně pak ten SO :f_mad: Toho se určitě zbav :s_wink:

- moc loose isoRs oop

o tom nic nevím...já jsem na druhé straně...moc tight :f_biggrin:

- moc callov vs min3bets

Já celkově 3-bety calluju málo...kolem 10% myslím

- prilis vela isoRs w/ TP-heavy hands vs fit-or-fold fish

tolik jich tam není,aby jich bylo hodně...proti takovým fishkám izoluju skoro stejně jako stealuju :f_biggrin:

- mat este viac exploitable sizing vs fish

ABC je skoro vždy nejlepší :f_biggrin:

- prilis vela cbetov na low boardoch

Tohle je můj poslední objev...píšu o tom i na blogu...check/fold je dost často fine řešení :s_wink:
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Registrace: 28.06.2011 Příspěvky: 5,519
      Keep it coming :s_love:
      Všímal som si ťa v HJ sekcií, veľmi dobré myšlienkové procesy :)
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      Mosambo původně napsal
      - moc callov vs min3bets

Já celkově 3-bety calluju málo...kolem 10% myslím
      hehe, ja mam na teba foldto3bet tusim nejakych 28/28 alebo tak nejak :)
      som tiez celkom na tej viac foldujucej strane, ale proti min3betom je to naopak. hovorim si, ze mam insane odds, ale aj napriek tomu tam vela callov pravdepodobne bude -ev
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      No vidíš...mám vysoký fold to 3-bet,call asi těch 10% a 4-bet asi 9%...hraju dost nitty a nestydím se za to :f_biggrin:
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      Ahoj lolofone!

Super lolo blog, jsem čekal, kdy se rozhoupeš :D

Určitě budu sledovat a hned jsem si všiml mezi prvníma postama máš leak buster, což se mi líbí a celkově to mám podobný jak ty. Musím na tom taky zapracovat a vyvarovat se častých chyb.

Tak ať se ti to točí :s_evil:
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      fok, cez tyzden mi to dava celkom zabrat, hlavne ut/str sa budem snazit asi nehrat vobec, lebo sa k tomu dostanem vacsinou az o 11 vecer, pricom som od 7 na nohach a potom to tak vacsinou aj vyzera.

postflop sa mi zda, ze som sa pri tom multitablingu o kusok posunul, velmi zriedka sa mi uz stava, ze si nepamatam action z predoslych streets (okrem vcerajsej session, tam som hral vyslovene zle). hlavne je dolezite si vytvorit plan na ruku asap a podla toho si to ulozit do kratkodobej pamate, ktoru sa tiez snazim improvenut, napr nejakymi jednoduchymi hrami na mobile. neviem, ci to rly pomaha, ale ak aj nie, tak si to aspon myslim :)

horsie je, ze ked som trochu unaveny, tak vzdy za session parkrat pri pisani poznamok/pozerani TST alebo pri neumyselnom stlaceni mojho oblubeneho tlacitka QUICK DEPOSIT (aj vy to stale nechtiac stlacate pri oznacovani hracov btw? teda pokial mate zapnuty ten action focus, ci jak sa to vola) sa mi stane, ze nestihnem raisnut pf nejaku ruku (lebo tam sa automaticky neotvori timebank) alebo nieco missclicknem a to ma tiltuje celkom, ked sa to nakopi. to je to, ked sa prestavam citit dobre pri hre a nemam pocit, ze mam vsetko pod kontrolou, tak to radsej vypnem.

snad budem mat aspon cez vikend chut hrat a vyuzijem ten cas efektivne.
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      pokial necitate TT's blog v EN komunite:

• lolofon
      lolofon
      Bronz
      Tak marec sa po jemnom BE obdobi rozbieha viac ako solidne, ti ludia hraju este horsie ako ja, staci byt v spravnom case na spravnom stole a je to doslova tlaciaren na peniaze. hram v priemere 8-9 stolov, uz som hral chvilami aj 12 (ked vidim, ze mam rezervovane miesto vedla nejakeho turistu, nedokazem povedat nie, aj ked mam uz otvorenych 10 stolov), ale pt3 hud mi v pri prilis vela stoloch nejako zacal mrznut + chce to 100% focus, takze to da zabrat. Tych 8-9 stolov imho dokazem hrat prakticky tak isto ako keby som hral 4 stoly, obv za predpokladu sustredenosti. Kedze ma to stale bavi aj napriek tomu, co som uz vselico zazil, tak hram teraz celkom fajn az na par mierne horsich sessions, ale je tam citit posun vpred. akurat stale robim nejake pasivne blbosti so solid rukami v 3bet potoch oop s iniciativou, ale ostatne velke autopilot leaky som viacmenej obmedzil, odporucam kazdemu sa nad svojou hrou aspon trochu podobnym sposobom zamysliet.

nikdy som na tu redline moc nebol, ale tych cca -6bb/100 je na nl10 sympatickych, vacsinou mavam tak dvojnasobok. bude to asi spojenie zlepsenej overall hry, koncentracie a variance.

rad by som postol aj nejake ruky, kde som pouzil sick skvele kreativne lajny, ale bohuzial. je to len o tom, ci mozem valuebetovat alebo nie :) tak aspon nieco na pobavenie:

PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (SB): $11.09
      BB: $10.00
      UTG: $12.63
      BTN: $12.29

Hero posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has A:heart: Q:diamond:

fold, BTN raises to $0.30, Hero raises to $1.00, fold, BTN calls $0.70

Flop: ($2.10, 2 players) 4:club: 4:diamond: K:heart:
      Hero bets $1.20, BTN raises to $2.70, Hero calls $1.50

Turn: ($7.50, 2 players) 9:diamond:
      Hero checks, BTN bets $3.10, Hero calls $3.10

River: ($13.70, 2 players) T:club:
      Hero checks, BTN bets $5.49 and is all-in, Hero calls $4.29 and is all-in

Hero shows A:heart: Q:diamond: (One Pair, Fours) (Pre 44%, Flop 26%, Turn 0%)
      BTN shows 9:spade: 9:club: (Full House, Nines full of Fours) (Pre 56%, Flop 74%, Turn 100%)
      BTN wins $21.28

tato bola len na sebastrapnenie a to, ako sa clovek dokaze s trochou dynamiky vylevelovat proti random pseudoregovi. nice thin valueraise on flop sir!

PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 4 players

Hero (SB): $12.30
      BB: $10.00
      UTG: $8.92
      BTN: $7.21

Pre Flop: ($0.15) Hero has 9:spade: K:spade:

fold, fold, Hero raises to $0.30, BB calls $0.20

Flop: ($0.60, 2 players) 4:diamond: 2:diamond: 4:spade:
      Hero bets $0.40, BB calls $0.40

Turn: ($1.40, 2 players) A:spade:
      Hero checks, BB checks

River: ($1.40, 2 players) 4:club:
      Hero checks, BB bets $0.66, fold

tato moze byt zaujimava... na T sa mi nepaci 2. barrel, lebo podla mna A brutalne hituje jeho calling range na F (je to nejaky random nit/reg) => isiel som po c/c s planom donknut hitnuty flush na R. mame aj nejaku SD value s Khi obcas + nasa handa nevyzera ako FD, cize by mohol na R callovat dost light.
      ked uz checkol back a betuje takto, tak je najcastejsie minimalne na nejakom PP.

a teraz nieco silnejsie z dnesnej 500-handovej +5BI session

PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players

MP: $15.76
      CO: $10.01
      BTN: $11.36
      Hero (SB): $12.09
      BB: $13.18
      UTG: $10.00

Pre Flop: ($0.15) Hero has A:heart: Q:spade:

fold, MP raises to $0.20, fold, fold, Hero raises to $0.80, fold, MP calls $0.60

Flop: ($1.70, 2 players) Q:heart: Q:diamond: 7:club:
      Hero bets $1.50, MP raises to $3.00, Hero calls $1.50

Turn: ($7.70, 2 players) 8:heart:
      Hero checks, MP bets $5.49, Hero raises to $8.29 and is all-in, MP calls $2.80

River: ($24.28, 2 players) 3:spade:

MP shows 2:spade: K:spade: (One Pair, Queens) (Pre 38%, Flop 0%, Turn 0%)
      Hero shows A:heart: Q:spade: (Three of a Kind, Queens) (Pre 62%, Flop 100%, Turn 100%)
      Hero wins $23.28

PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 5 players

BB: $23.21
      UTG: $1.75
      CO: $15.97
      BTN: $11.11
      Hero (SB): $10.00

Pre Flop: ($0.15) Hero has Q:club: Q:heart:

UTG raises to $0.40, fold, BTN calls $0.40, Hero raises to $1.70, BB calls $1.60, fold, fold

Flop: ($4.20, 2 players) 5:spade: 5:diamond: Q:diamond:
      Hero checks, BB bets $2.50, Hero calls $2.50

Turn: ($9.20, 2 players) Q:spade:
      Hero checks, BB bets $8.74, Hero calls $5.80 and is all-in

River: ($20.80, 2 players) 8:spade:

BB shows 8:club: 7:spade: (Two Pair, Queens and Eights) (Pre 18%, Flop 0%, Turn 0%)
      Hero shows Q:club: Q:heart: (Four of a Kind, Queens) (Pre 82%, Flop 100%, Turn 100%)
      Hero wins $19.80

PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players

BTN: $10.70
      SB: $2.51
      BB: $11.22
      Hero (UTG): $10.00
      MP: $10.00
      CO: $12.55

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has K:club: K:heart:

Hero raises to $0.40, fold, fold, fold, fold, BB raises to $1.00, Hero raises to $3.00, BB calls $2.00

Flop: ($6.05, 2 players) 3:club: 7:heart: 8:club:
      BB checks, Hero bets $7.00 and is all-in, BB calls $7.00

Turn: ($20.05, 2 players) 3:spade:

River: ($20.05, 2 players) Q:club:

BB shows K:diamond: A:heart: (One Pair, Threes) (Pre 30%, Flop 12%, Turn 7%)
      Hero shows K:club: K:heart: (Two Pair, Kings and Threes) (Pre 70%, Flop 88%, Turn 93%)
      Hero wins $19.05
      callovanie 30bb 4betu oop s AK na to, aby sme c/callovali na tomto flope bude massive +ev play
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,996
      hmm tu red-line hooodne zavidim me stale klesa dolu i kdyz sem zacal hrat BTN 2.0 verzi tzn. minraise opening 100% range (megavyhodne na nl25) ale sb opening mi dela problemy... jinak nvm jak na red-line pracovat... je fakt ze nejake c/r light na flopech - turnech nevymyslim protoze hraci nl25 jsou mega call happy takze se mi to nezda vyhodne. Jinak ty handy jsem koukal ze si jedes 3bety s QQ vs utg/mp vesele... ja osobne mam z tohodle trochu obavy prootze nvm jak bych presne ragoval na 4bet a tocit to allin s QQ vs utg rangi tak to bych nebyl prilis nadsenej. Jinak kdbys nekde hodil nejaky video z tve sesion tak by to bylo super... ta red-line proste... mazec:)
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      Ja celkovo 3betujem viac ako avg reg, cize vdaka aggro image mozem mat aj sirsiu valuerange. Ale urcite sa najdu spoty, kde len flatujem QQ/AK, ale len proti nitom prakticky, inak je to pre mna vacsinou standard 3b/5b.
      Z tej redline by som naozaj az take zavery nerobil, ale nestazujem sa. Video by som rad niekde dal, ale musim najskor novy notebook zohnat a potom urcite nieco skusim :)
      A ja osobne by som na redline urite specificky nepracoval, v minulosti som to skusal a viedli to akurat k prilis thin vbetom a spewy movom, len aby som si nezhorsil redline :) mozno skus len valuebetovat viac neviem.
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      nasiel som vcera a predvcerom disciplinu na to, aby som nesiel uz v noci hrat. myslim, ze dobra volba, akurat mam dnes problem s motivaciou hrat, kedze to u mna byva casto tak, ze cim viac hram, tym viac sa mi chce hrat... preto som na dnes skusil nejaku zmenu a zapol som si na pinkanie tri MTTcka na party. pri tych card rush freerolloch ma mttcka opat oslovili, kedze som ich uz velmi dlho nehral. pekne je, ze vo vsetkych troch dnesnych turnajoch musela herna doplacat do garancie, na druhej strane o dost skaredsie je, ze z dvoch som uz vonku :) aj tak som mtt fish, ale chcem sa vzdelavat aj v tomto smere :)

inak nestretavate sa s tym, ze po takej kratsej pauze sa vam nechce hrat? any ideas what to do?
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      Počkej ještě chvílí a ono to samo příjde neboj se. No a pak se od toho zase neodlepíš :D
    • KillerFishes
      KillerFishes
      Bronz
      Registrace: 11.07.2010 Příspěvky: 2,313
      Čao, já to mám často tak, že když se třeba mrknu na nějaké video / coaching nebo mi stačí s někým o pokeru kecat přes skype, mám pak chuť mnohem větší :)

Proto často před session jdu do HJ fóra, abych se trochu naladil + dostal tu chuť dělat nejlepší rozhodnutí :f_biggrin:

Cya
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      no jo, len nemam cas moc cez vikend, tak teraz chcem nieco nahrat, videa som uz tiez pozeral a po fore sa tulam stale (solid time management!)

nakoniec som v tom 3. turnaji dosiel najdalej, ale takmer na bubble QQ<AT, wp. aspon ma to uz netiltuje ako kedysi, to som este hodinu po takom vypadnuti z MTT bol znechuteny :)