BLOG: Play Hard, Go Pro!

• nic00
      nic00
      Bronz
      Registrace: 08.06.2008 Příspěvky: 517
      Čaaau!

Jmenuji se Petr Černíček, je mi 20 let a bydlím v Kralupech nad Vltavou (kousek do Prahy). Na internetu vystupuji pod přezdívkou "nicKo". Někdo mě možná může znát např. z cod2 eSuba týmu.

Konečně jsem se dokopal k tomu, abych si také založil svůj vlastní blog. Poker hraji již pár let. Zhruba před dvěma roky jsem hrál na pokerstars NL25 a celkem se i dařilo. Můj bankroll byl 800 USD. Pak jsem ale většinu prohrál a zbytek vybral a na nějakou dobu jsem toho nechal. Přišla maturita a pokerem jsem se v tu dobu nechtěl stresovat. Na vysokou školu se mi tento rok nechtělo a šel jsem radši do práce. Příští rok uvažuji o nějaké škole zaměřenou na angličtinu, protože mě strašně baví, taky se tím živím. Třeba překladatelská škola, abych mohl překládat pokerové knžíky :) ).
      Pracuji v nakladatelství Grada Publishing, a. s. jako asistent zahraničních práv. To mě mimochodem přivádí k myšlence, že naše firma vydává hlavně odborné knížky. Nedávno jsme nějakou pokerovou knihu vydali, ale žádnou nepřeložili. Vím, že je ve světe spoustu skvělých knih, které nejsou přeložené. Své šéfové jsem již předhodil, co by řekla na to, kdybychom přeložili nějakou pokerovou knihu. A ona na to, že klidně. Ať nějakou najdu. Takže jestli víte o nějaký skvělý nepřeložený knížce a chtěli byste ji vidět v češtině, tak mám možnost s tím něco udělat. To je vlastně moje náplň práce - zjistit, jestli jsou práva volná a co to bude stát a všechno okolo. Ale na začátek by to chtělo přeložit něco menšího, ať vidíme, jestli bude mít úspěch - max. 250 stránek (žádnej Supersystem :) ). Asi i založím o tomto nějaké vlákno na fóru, abychom se případně shodli jaká kniha by za to stála.

Poker po pauze hraji asi 4 měsíce. Vložil jsem si na PokerHeaven 100 EUR a nyní je můj bankroll alespoň 400 EUR. Grindím pouze NL10 SH - 6 stolů najednou, ěkolik hodin denně. Ale do budoucna chci začít i s MTT. Od března bych chtěl přejít na NL25. Již minulý měsíc jsem byl tomto limitu, ale nešlo to. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsem si založil tento blog, další je např. můj graf, který není úplně uspokojivý, přidávám níže. Určitě budu potřebovat Vaši pomoc a moc bych ji ocenil.

Poker mě strašně baví. Chci se v něm zlepšovat a hrát ho nejlépe, jak jen to jde. A cítím, že je potřeba se hodně věcem přiučit. A věřím tomu, že tohle je jedna z cest, jak toho dosáhnout. Plánuji sem pravidelně přidávat příspěvky a hlavně svoje handy na konzultaci. Byl bych moc rád, kdyby se někdo na moje handy podíval a poradil mi, kde jsou moje největší leaky a třeba mi poskytl i sweat session.

Jinak můj plán na březen je ten, že si chci své peníze vybrat a poslat si je tam znovu (celkem 500 EUR - část si tam pošlu ze svýho, abych využil naplno bonus) a propojit si účet s pokerstrategy.com, abych mohl dostávat body a účastnit se různých akcí. Minule jsem to zkoušel přes pokergaming.cz, ale nedostal jsem žádný bonus. Nevím proč. Ani mi neodpověděli. Myslíte, že bude nějaký problém, si můj stávající účet na Pokerheaven zrušit, založit nový a tam si poslat peníze, abych dostal bonus při prvním vkladu? Chtěl bych zůstat na této herně - zatím se mi tam dost líbí a hráči tam nejsou nijak super. Dále chci hrát na NL25 a čistit bonus, který by měl být 200% (1 000 EUR). Podle mých výpočtů by to na NL25 snad nemusel být velký problém, pokud budu hrát často.
      6. března chci jít na kvalifikaci na ČPT do Cardcasina. Zatím jen na kvalifikaci, protože tentokrát je buy-in too damn high!

Takže abych to shrnul:
      • Limity, které momentálně hraji: NL10 SH CG
      • Kde hraji: PokerHeaven
      • Bankroll: 406,11 EUR
      • Rakeback due this month: 48,19 EUR
      Plány na březen 2012:
      • Limit: NL25 SH CG
      • začít hrát i MTT
      • zúčastnit se kvalifikace na ČPT a postoupit do Main Eventu
      • Bankroll: 800 EUR
      • rakeback due: 120 EUR

Graf:Bohužel jsem musel asi před měsícem formátovat a zmizela mi část hand... takže tady je alespoň část hand za poslední cca 4 měsíce. Moc se mi nelíbí ta křivka u "Money Won Without Showdown". Sice hraji mikrolimity, ale je to i tak v pořádku?

Tohle je moje první zkušenost s blogem, tak to snad nebude tak hrozné. Budu rád za každý feedback! :)

Tak teda - Play Hard, Go Pro! Těším se na Vás!

A na závěr citace od Leonarda da Vinciho, kterou by se měl řídit snad každý pokerový hráč:)

Kdo se věnuje praxi bez uspořádaných znalostí je jako kormidelník, který vstpuje na loď bez veslad a kompasu a neví, kam pluje.
      Citace pro poker jak vyšitá:) .
  • 123 odpovědí
    • b0mbic
      b0mbic
      Bronz
      Registrace: 15.08.2009 Příspěvky: 4
      Hodně štěstí! :f_cool:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj, k tej nonsd krivke: Vyzerá že to že hráš trochu moc nitty postflop.
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ahoj,

pěkný a zajímavá historie a pěkný blog ;) Co se týče knížek, tak určitě založ téma v salonku, bude super, že vám s tím pomůžeme a v konečným důsledku si třeba jako pokerová komunita sami řekneme, co chceme přeložit. Jinak ty máš možnost ovlivňovat i jinou tématiku, co se bude překládat? Řekněme podobný knihy jako například Černá labuť? (která byla snad 5 let nepřeložená a pak se z ní udělá halo). Tím neříkám, že je to špatně, spíš že právě naopak podobný knihy v Čechách dost chybí a špatně je, že se přeložila tak pozdě :s_evil:

Co se týče toho Pokerhaven, tak změně o který mluvíš se říká retracking a to bohužel na této herně není možný. Můžeš si ale založit nový pokerový účet na jiné herně. Ideální by mohl být třeba PartyPoker, kde jestli ještě nemáš účet můžeš vyclearovat bonus za první vklad ;) Případně postni sem Poradíme vám kde hrát a probereme s tebou další možnosti.
    • arzimar
      arzimar
      Bronz
      Registrace: 24.03.2011 Příspěvky: 902
      Ahoj...... tak k tem kniham ;) ,ja bych byl pro The poker mindset a The mental game of poker.Myslim si ze je dost knih zabyvajicich se strategii,ale malo prelozenych co se tyka psychologie.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj,
      pozdravím tě i tady :s_grin:

Přeju ti, ať se plány daří plnit
    • nic00
      nic00
      Bronz
      Ahoj,

díky. Mám možnost navrhnout i jiné knihy. Klidně mi napiš nějaké tipy na knihy, které nejsou přeložené a myslíš si, že by měly úspěch. Redaktoři se u nás hlavně dívají na to, jakou to má/mělo úspěšnost na amazon.com. Ale dokonce sám pan ředitel nám nedávno řekl, ať se nebojíme riskovat a zkoušet různé tituly. Takže máme teď trochu volnější ruce. Jinak naše redakce jsou: ekonomická, počítačová, účetnictví, psychologická, technická a keodice (zde je různé množství témat, hlavně ale jazyky a myslivost. V tomhle oddělení také pracuji, ale v kontaktu jsem se všemi). Abych uvedl věci hned na pravou míru - plat mám normálně pevný a nedostanu peníze navíc za to, že navrhnu nějaký titul. Jen jsem si říkal, že tu dobrý knížky o pokru chybí a když mám tu možnost, tak proč toho nevyužít.

K Pokerheaven: chápu. Na druhou stranu, jsem žádný bonus nedostal, takže to není úplně retracking, ne? Nemám to ani zkusit tak, že bych jim napsal, jestli by byli tak hodní a nechali mě si tam poslat znovu peníze, abych dostal bonus? Jen přece, oni takhle příjdou o hráče a rake ze mě. Ale každopádně se na to vlákno podívám, třeba najdu něco zajímavějšího :) . Díky.
    • nic00
      nic00
      Bronz
      Ahooooj,

tak jsem si dnes vybral peníze (447 EUR) z poker Heaven a čekám až mi příjdou na účet. Snad nebudou chtít ověřit moji totožnost, protože mám asi 6 měsíců propadlou občanku :( . Mezitím přemýšlím, kam je pak poslat. Díky corniemu u mě zatím vede Partypoker. Bylo by fajn, kdyby mi ty peníze přišli již zítra a já mohl o víkendu pořádně začít hrát. Jestli ne, tak alespoň budu moci studovat poker:) .

Play Hard, Go Pro!
    • nic00
      nic00
      Bronz
      Ahooooj,

peníze z Poker Heaven mi naštěstí přišly bez problému, ani občanku ofotit nechtěli. Ovšem, když jsem si na Party Poker poslal peníze, tak jsem dostal zprávu, že s mým účtem je nějaký problém, ať je kontaktuji. To jsem ihned udělal a nyní čekám na odpověď. Nemůžu se ani přihlásit. Neví někdo proč to tak je?
    • azuroo
      azuroo
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 247
      Jééé bejvalej eSubak ;) GL těšim se na další posty

btw jsem taky s eSuby :)
    • nic00
      nic00
      Bronz
      Hi,

tak jsem zkoušel na Party Poker poslat mojí prošlou občanku a bohužel to schválit samozřejmě nemůžou. Jelikož nemám žádný jiný doklad o identifikaci, šel jsem si hned včera zařídit novou občanku. Ta ale přijde až za 3-4 týdny. Je to fakt škoda, protože takhle příjdu o skvělou akci "Gladiátor". Ale co se dá dělat, je to hlavně moje blbost :) . Mezitím si budu číst nějaké články a dívat se na videa.

Re azuroo:

Díky! :) Ty jsi hrál/hraješ za jakou sekci? Nebo jsi tam plnil/plníš jinou funkci?

Play Hard, Go Pro!
    • plague44
      plague44
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 321
      GL :)
    • azuroo
      azuroo
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 247
      eSubu reprezentuji v League of Legends ;)
    • nic00
      nic00
      Bronz
      Táááák jsem zpátky! :) )

Po delší odmlce jsem si konečně našel čas jsem napsat. Měl jsem teď toho hodně. Konečně jsem se přestěhoval - nyní bydlím v Praze. Takže si to určitě dovede představit kolik práce se stěhováním bylo.

A teď k pokru. 500 USD na PartyPoker mi konečně přišlo. Ovšem, vůbec se nedařilo. Ze začátku jsem hrál NL25, ale cca po dvou týdnech jsem prohrál polovinu bankrollu, tak jsem byl nucen přejít na NL10. Tady se už daří konečně trochu lépe a snad se dostanu brzo zpátky na NL25.

Mezitím se mi povedle získat alespoň Gold status na pokerstrategy. A to se hodně hodí. Bohužel, jsem trochu pozadu se čištěním bonusu z prvního vkladu. Zatím se mi podařilo vyčistit 1. část za 50 dolarů z 10 částí (celkový bonus 500 USD). A mám ještě 75 dní na zbytek. Prostě nestíhám. Chce se to dostat na vyšší limit.

Naučil jsem se konečně i trochu analyzovat svoji hru a snažím se ozačovat handy, ve kterých moc nevím co dělat a pak se na ně dívat.

Zde mám jednu handu na review. Byl jsem proti fishce a jen si nejsem jistej, jestli měl value betovat na riveru. Tuto handu jsem zahrál chvíli po tom, co jsem zkouknul Yogenovo video: http://cs.pokerstrategy.com/video/23674/

Zde je handa. Podle mě jsem value betnout měl.

PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (UTG): $10.00
      CO: $10.00
      BTN: $10.72
      SB: $18.59
      BB: $8.86

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has A:club: J:heart:

Hero raises to $0.30, fold, fold, fold, BB calls $0.20

Flop: ($0.65, 2 players) 5:club: 8:heart: Q:heart:
      BB checks, Hero bets $0.40, BB calls $0.40

Turn: ($1.45, 2 players) A:diamond:
      BB checks, Hero bets $0.80, BB calls $0.80

River: ($3.05, 2 players) K:heart:
      BB checks, Hero checks

BB shows 3:heart: 3:diamond: (One Pair, Threes) (Pre 53%, Flop 67%, Turn 5%)
      Hero shows A:club: J:heart: (One Pair, Aces) (Pre 47%, Flop 33%, Turn 95%)
      Hero wins $2.90

Momentální plány:

:club:D ostat se na NL25 - alespoň příští měsíc
      :club: Čistit bonus
      :club: Analyzovat svoji hru
      :club: Víc blogovat a postopvat handy na forum

PLAY HARD, GO PRO
    • nic00
      nic00
      Bronz
      Takže po dlouhé době upadatuju svůj blog! :) a dělám to rád! :)

Konečně jsem si našel čas, ve 4 hodiny ráno toho člověk už moc jinýho na práci nemá:) .

Moje plány jsem z minula částečně splnil:

Plány z minula:
      :club:D ostat se na NL25 - alespoň příští měsíc
      :club: Čistit bonus
      :club: Analyzovat svoji hru
      :club: Víc blogovat a postopvat handy na forum

Na NL25 se dostal a udržel jsem se tam. Bonus za první vklad čistím a neměl bych mít problém ho celý vyclearovat. Ale svoji hru bych mohl analyzovat více, i když se po každé session snažím dívat na svoje handy, ale pořád cítím, že to nestačí. No a více jsem teda neblogoval - samozřejmě tu nechci spamovat a psát, že jsem včera našel v koupelně křečka, ale mohl jsem toho napsat víc. A moc hand do HJ fóra jsem taky nevložil.

Shrnutí plánů:

:club:D ostat se tento měsíc, červen 2012, na NL50 a udržet se tam
      :club: Naučit se pořádně s HM2
      :club: Získavat hráče do promoakce Championship, abych mohl trefit nějaký tým
      :club: Šetřit body na bonus za 3 000 USD

Dneska se 6,5 hodinový hře (2396 hand) velmi dařilo a podařilo se mi ukořistit 10 buy-inů na NL 25 (265 USD). Takže momentální bankroll už je alespoň 855 USD. Začal jsem i používat HM2, doteď jsem používal PT, a HM2 je dost cool. Nejspíš si ho i koupím. Ale taky mě zajímá, co přinese PT4.
      Povedlo se mi odstranit snad můj největší leak - sledování penězních prostředků během session. Naučil jsem se nedívat se na to a to mi pomáhá snad nejvíc ze všeho. Díky tomu je moje hra pak mnohem klidnější a méně result orieted.

Moje momentální plány:

Podívat se na videa o HM2 a pořádně se v tom provrtat.
      Rád bych se taky tento měsíc dostal na NL50 a samozřejmě se tam udržet. I když mi zas tolik do NL50 nechybí, ale vím jak to chodí a jak se věci v pokeru dokáže zvrtnout. To, že jsem dnes vyhrál větší částku nic neznamená - takhle určitě nebudu vyhrávat každý den. A spíš jedno takový přání - terfit nějakej tým v Championship a na to bude potřeba grindit. Samozřejmě nesmím zapomenout na to, že win rate je důležitější!! Rozhodl jsem se, že si body budu šetřit a koupím si až 3 000 dolarový bonus, jestli se mi to samozřejmě podaří nasbírat. A zkusit tento měsíc udělat platinu na pokerstrategy, minule mi utekla asi o 200 bodů. Tentokrát budu skromný a to by prozatím mohlo stačit :) .

:heart: typ hry: NL25 SH
      :diamond: Bankroll: 855 USD
      :club: PartyPoints: 1 805
      :spade: Získat platinu na pokerstrategy
    • hanusmarek
      hanusmarek
      Bronz
      Registrace: 10.05.2012 Příspěvky: 106
      Čau, pěkný blog :-). Přeji hodně štěstí
    • nic00
      nic00
      Bronz
      Čau, dík moc, snad to půjde! :)
    • nic00
      nic00
      Bronz
      Menší update

To vedro mě ničí.... v práci se potím jak krtek, doma se to naštěstí dá vydržet.

Musím se pochlubit, ale nechci nic zakřiknout (!), poslední dobou se celkem dost daří. Cítím, že NL25 porážím a vyšplhal jsem se na 1 180 USD. Na NL50 jsem plánoval, že půjdu až budu mít 1 500 USD, ale protože jsem s čistěšním first deposit bonusu celkem pozadu (hlavně proto, že jsem prvních 30 dní nemohl vůbec hrát, protože jsem čekal až mi dají novou občanku). Spočítal jsem si, že denně potřebuji nahrát 58,75 PP bodů, abych ten bonus vyčistil celý. To bych na NL25 teoreticky mohl zvládnout, protože včera jsem nahrál něco málo přes 60 PP bodů za cca 5 hodin. Ale protože chci chodit i cvičit, tak to nestihnu. Takže ten shot na NL50 jen přece udělám při stále safe bankrollu 25 buy-inů. Chtěl bych dodat, že pokaždé co vyčistím část bonusu, tak udělám cashout. Pomáhá mi to na psychice. A hlavně proto, že badbeaty by mě štvaly o to více. A potřebuju nový boty :) .

Plány z minula:

:club: Dostat se tento měsíc, červen 2012, na NL50 a udržet se tam
      :club: Naučit se pořádně s HM2
      :club: Získavat hráče do promoakce Championship, abych mohl trefit nějaký tým
      :club: Šetřit body na bonus za 3 000 USD

Na NL50 jsem se zatím nedostal, ale (opět to nechci zakřinkout (!)) je to blízko, a snad se to povede.
      HM2 jsem se žádné nový tríčky nenaučil. Není čas prostě. O víkend si ale chvilku najdu.
      Třetí bod mažu. To že získávám hráče je jenom něco navíc a nemělo by to ovlivňovat moji winning rate. A navíc je to jen náhoda získat toho správného hráče. Zatím jsem sice nasbíral alespoň 150 PP a 15 USD za tuto promo akci, ale asi bych se na to neměl zaměřovat.
      Body samozřejmě stále šetřím. Je to ovšem podobný případ jako výše. Takže tyto dva body shrnu do jednoho: prostě grindit :) .

Kdyby se někdo ptal, proč sem nedávám grafy, tak je to kvůli tomu, že si myslím, že je to kontraproduktivní. Grafy vůbec nesleduju a neplánuji to do budoucna dělat, pokud mě někdo nepřesvědčí o opaku.

Plány do budoucna:
      To je jednoduché. Stále hrát a zlepšovat. Plány zůstanou podobné jako z minula a to tedy pokusit se dostat na NL50 a udržet se tam, naučit se více s HM2 a čistit bonus. A získat platinu na pokerstrategy, abych si otevřel další studijní materiály.

Shrnutí plánů:
      :spade: Pokusit se dostat tento měsíc, červen 2012, na NL50 SH a udržet se tam.
      :spade: Vyčistit first deposit bonus (zbývá 3 části po 50 USD, každá část se uvolní po 300 PP, potřeba nahrát bodů = 823 za 14 dní)
      :spade: Prozkoumat krásy HM2
      :spade: Grindit
      :spade: Získat platinu na pokerstrategy

Na závěř bych chtěl napsat, že jsem hrál a úspěšně dohrál Portal 2 a neuvěřitelně mě to chytlo :) . Asi mě to možná i intelektuálně povzbudilo a kdo ví, třeba teď nad tím pokrem přemýšlím líp:) . Každopádně, chtěl bych si dovolit vložit jednu citaci, od Cavea Johnsona, z této hry, kterou nemůžu pustit z hlavy,:

"When life gives you lemons, don't make lemonade. Make life take the lemons back! Get mad! I don't want your damn lemons, what am I supposed to do with these? Demand to see life's manager! Make life rue the day it thought it could give Cave Johnson lemons! Do you know who I am? I'm the man who's gonna burn your house down! With the lemons! I'm gonna get my engineers to invent a combustible lemon that burns your house down!"

Audio

Třeba si někdo pod "lemons" představí něco (poker related) jiného. :)

Shrnutí na závěr:

• Limit NL25 SH CG
      • Kde hraji: PartyPoker
      • Bankroll: 1 180 USD
      • Partypoints: 2 300
      • Pokerstrategy points: 1617 za měsíc červen (k 18.6.2012) (23 021 celkem)
    • nic00
      nic00
      Bronz
      NL 50 - so far so good

Tento víkend, 23.6.-24.6.2012, jsem zkusil shot na NL50 s 25 buy-iny a dařilo se. A to překvapivě celkem dost. Za 4 266 hand jsem nahrál 459 USD = 9,18 buy-inů. Momentálně můj bankroll k 24.6.2012 je 1 726 USD.

A protože se na NL50 logicky získávají PP body rychleji, tak bych neměl mít problém vyčistit first deposit bonus a platinu star na pokerstrategy. Mimochodem, tento měsíc se mi alespoň povedlo dostat se na zlatý status na PartyPokeru.

Plány tedy zůstávají zatím stejné jako minule s tou změnou, že na NL50 jsem se již dostal, teď se tam ale musím i udržet.

Shrnutí na závěr:

• Limit NL50 SH CG
      • Kde hraji: PartyPoker
      • Bankroll: 1 726 USD
      • Partypoints: 2 657

A teď ještě něco co mě napadlo k pokru. Velmi to sedí :) .

• Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      Čau,
      to je super :s_thumbsup:
      Jen tak dál...