[DoN] Early fáze, 10/10

• Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,759
      Teď kvůli hodně velké návaznosti na moje rozhodnutí a trochu toho zábavného efektu(i když to je vedlejší, to by pak stačilo dát na blog :D ).

Nejprve hned druhá hra DoNu proti unkownovy:

Position: Stack
      UTG1: 2000
      UTG2: 2000
      UTG3: 2000
      MP1: 2000
      MP2: 2000
      Hero: 2100
      CO: 2000
      BU: 1980
      SB: 1920
      BB: 2000

SnG-MTT $ 6.00 (10 Players)
      20/40 No-Limit Hold'em (10 Players)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105.40920.2 by http://www.pokerstrategy.com

--------------------------------------------------------------------------------

Preflop: Hero is MP3 with T ♥, T ♠
      5 fold,
      Hero raises 60 to 100, 2 fold, SB calls, BB folds

Flop: (240) A ♥, Q ♣, T ♦ (2 Players)
      SB checks,
      Hero bets 160, SB calls

Turn: (560) 5 ♦ (2 Players)
      SB checks,
      Hero bets 440, SB calls

River: (1440) 4 ♣ (2 Players)
      SB checks, Hero checks

Final Pot: 1440

Results follow:
      Hero shows three of a kind, tens (T ♥, T ♠) → (T ♦, T ♥, T ♠, A ♥, Q ♣)
      SB shows a pair of fours (J ♠, 4 ♠) → (4 ♣, 4 ♠, A ♥, Q ♣, J ♠)

Hero wins 1440 with three of a kind, tens (T ♥, T ♠) → (T ♦, T ♥, T ♠, A ♥, Q ♣)

Měl šanci na postupku, tak to přeci nezahodí, že...já si myslim, že korektně zahráno, na riveru už jsem si nechtěl nalítnout do nějakého nesmyslu, nebo postupky, proto check, je to ok, nebo sem byl dost napřed, abych ještě sázel? Bet sizing?

---------------------------
      Uběhlo 5 hand a dostal jsem znova stejné karty, proti !!stejnému!! soupeři. Soupeře fakt, že mu v předchozí konfrontaci 5 hand zpět nedorazila postupka zřejmě hodně vytiltoval a předved tohle, aby my odevzdal zbytek žetonů:

Position: Stack
      UTG1: 2000
      UTG2: 2040
      UTG3: 1340
      MP1: 1940
      MP2: 2000
      MP3: 1940
      CO: 1940
      BU: 2000
      SB: 1960
      Hero: 2840

SnG-MTT $ 6.00 (10 Players)
      20/40 No-Limit Hold'em (10 Players)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105.40920.2 by http://www.pokerstrategy.com

--------------------------------------------------------------------------------

Preflop: Hero is BB with T ♥, T ♣
      2 fold, UTG3 calls, 6 fold,
      Hero raises 80 to 120, UTG3 calls

Flop: (260) 9 ♦, 5 ♥, 4 ♠ (2 Players)
      Hero bets 160,
      UTG3 raises 1060 to 1220 ( (AI)), Hero calls

Turn: (2700) 5 ♣ (2 Players)

River: (2700) 2 ♣ (2 Players)

Final Pot: 2700

Results follow:
      Hero shows two pairs, tens and fives (T ♥, T ♣) → (T ♥, T ♣, 5 ♥, 5 ♣, 9 ♦)
      UTG3 shows two pairs, fives and fours (A ♥, 4 ♦) → (5 ♥, 5 ♣, 4 ♠, 4 ♦, A ♥)

Hero wins 2700 with two pairs, tens and fives (T ♥, T ♣) → (T ♥, T ♣, 5 ♥, 5 ♣, 9 ♦)

Vzhledem k předchozí konfrontaci a faktu, že si několikrát jentak limpnul preflop bylo jasný, že jde o rybu a je to easycall a skoro vyhraný DoN.

Otázka, která my vrtala hlavou je ale jiná, co si o tomhle zahrání myslet v případě, že hraju proti unkownovi?
      Kdyby měl limpnuté(hahaha) esa, nebo kingy, tak nevěřim tomu, že by to většina hráčů odpálila a snažila se mě z té hry vyhnat a demonstrovat sílu(takový hráč by těžko limpnul preflop). Podle mě se nuts zkrátka takhle neodpaluje, ale zas, že bych to proti unkownovi chtěl prověřit tim, že to callnu? Brrr, asi bych s těžkym srdcem skládal. Podobnou hru bych čekal od něčeho jako A9, K9, jinak si neumim představit, kdybych toho hráče předtim neviděl v akci, co může mít za karty, když nahodí takhle na první pohled nesmyslnej overbet, může to z jeho pohledu s nějakou kombinací mít vůbec nějakej smysl, nebo je to uplná blbost?
      U unkowna by asi připadal v úvahu jedině zvlášťně zahraný set(pak by navíc dával smysl ten limp).
  • 3 odpovědí
    • vajakub
      vajakub
      Bronz
      Registrace: 26.06.2010 Příspěvky: 225
      1. handa celkem standard, ale já bych betnul i ten river...poráží tě jen postupka a drtivá většina hráčů by ji takhle pasivně nezáhrala - přišel by nějaký raise na turnu, lead na riveru...takže za mě nějaký rozumný valuebet, který by ti random hráč často callnul s nějakým Ax, možná i horším párem, 2 páry apod.

2. handa je taky v pohodě...tohle vídám poměrně často a myslím si, že ti hráči tě prostě putnou na nějaký AK apod., řeknou si, že to nemůžeš callnout (nebo jsou lepší), a že bys mohl mít overpár je ani nenapadne...často je to právě nějaký to A9, A5, nějaký náhodný x9, nebo třeba flushdraw (i když tady konkrétně nehrozí)...lepší handy (set, vyšší páry) by buď slowplayovali, nebo rozumněji raisovali, takže proti neznámým hráčům tady za mě call...
    • Lacousek
      Lacousek
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 409
      1. Na riveru bych vsadil, treba jen 1/3 a kdyby raisnul, tak bych to sice tezce, ale callnul, protoze jen malo hracu, by si callovalo nejaky draw nebo s flopnutou postupkou riskovalo check behind na riveru

2. Po ty prvni hande bylo jasny, ze je to fish + jak si psal ty limpy, hlavne monster kombinace nelimpne a pak necallne raise, ale reraisoval by preflop... takovyhle overbety, taky obcas vidam a vetsinou jde o total ryby, co proste nevedi, jak zahrat handu ve ktery vubec bejt nemeli a tak to tam poslou...
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      1. nemozes predsa checknut river , ved mas skoro nuts , tak sa nauc brat si tu value ak ti ju ponukaju ako na tanieri.
      Nepozeraj sa na to ze bola tam mozna postupka alebo neviem co ... predstav si jeho range , a spocitaj si kolko hands porazas a kolko poraza teba, a v tomto pripade to je tak v pomere 5:1

2. celkom ok , bez readu by som to tiez vacsinou callol, kedze hraci tam dokazu vymysliet fakt nezmysly. A znova co pred chvilou, neries veci ze niekto trapuje AA/KK, to je proste setup, a aj tak sa to nebude stavat prilis casto aby si teraz orientoval svoje rozhodnutia tymto smerom a zbytocne foldoval value handy.