/200 male pary 22-55

• revo933
      revo933
      Stříbro
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 1,113
      Blindy 100/200 turnaj FR iPoker 0.1$ regular speed

UTG: 2,745
      MP: 2,755
      CO: 3,110
      BTN: 1720
      HERO (SB): 2,505
      BB: 3,165

Preflop: Hero is SB with :heart: 2 :diamond: 2
      UTG folds, MP calls 200, CO calls 200, BTN calls 200, SB Hero ????

V jednej teme sme zacali riesit problem malych paroch pri cca 10-13BB na micro limitoch, regular speed 0.1$
      Tuna je modelova situacia, co sa tam stava zrejme bezne.

Moj pohlad na vec:
      Push urcite nie, raise tiez nie. Da sa to bud zahodit alebo limpnut.
      Tuna by som to ja limpol. Dovod? Mas uz invsetocanych na SB 100, su tam 3 limperi + BB, cize mas super odds na call. Samozrejme hrame na setmining a ziadne vymyslanie po flope. Ak netrafime, tak foldneme.

Este zalezi na hraca na BB, ak je velmo agresivny a raisuje casto, tak to zahodim PF, ale ak je pasivny, tak to kludne dorovnam na setmining s takymi odds.
      Tiez su dolezite stacky, takze nemusi to platit vzdy Ale tak v defaultnej situacii by som to riesil takto

Rad si vypocujem aj dalsie nazory. Pripadne co by ste tam squeezovali? Aku range?
  • 4 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Tyhle situace vždy závisí jací hráči limpují, ale jako default tu jedu push ptž. je v potu už strašně moc.
      Tuším, že Moshman se tomu docela dost věnuje ve své knize, kde je jeho hlavní argument hodně chipů v potu a slabost projevená hráči.

Tohle je rozhodnutí push/fold. Limp je vyhazování chipů, odds na set mining nemáš.
    • marcabujca
      marcabujca
      Bronz
      Registrace: 17.06.2011 Příspěvky: 350
      Tady jsem taky za push. Přesně jak říká hanzicek spoustu peněz navíc a soupeři neprojevili sílu, kdyby ses dostal do točky, tak je to furt dobré díky deadmoney.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Tuná mám prvotné odds na call 25:1. Za každého limpera by som pridal +1, takže 28:1.

Ak by som nevložil blind napr. na BU, s odds 12.5:1 by som očakával aspoň troch limperov s väčšími stackmi ako je môj, aby som mohol setminovať. Blindy by museli byť pasívne.

Čo sa týka squeezing range, proti dvom by som pushoval 15-40(60)% podľa toho, ako sú tight. Proti trom hráčom 7-15%. Štandartne teda 44+ AJ+ ATs+ KTs+ QTs+ JTs. :)
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

rozhodně nesouhlasím s tím, že nemáme odds na set mining, naopak, ta situace je skvělá na set mining. Jsme na SB! Musíme tedy dorovnat jen 100 a můžeme vyhrát 24x z našeho+to co je nalimpováno. Navíc na flop půjdeme v 5 lidech, takže je velká šance, že někdo něco hitne a stackne nás, což neguje to, že budou mít široké range, takže set mining je úplně v pohodě. Jediným problémem mi mohl být aggro BB, ale to na těchto limitech čekám velmi málo často.

Ten push nemusí být špatný, vzhledem k dead money, ale má to jeden drobný háček, chce to fold equity! Z mých zkušenosti jak už je takto proti více hráčům, tak se buď najde nějaký donk, co overlimpne nějaký AT a podobné handy, které nefoldne a nebo se teda ten poslední hero rozhodne, že když to všichni před ním složili a je tam teda tolik chipů, tak to s tím QT callne. Takže když to všechno sečtem, tak ta fold equity nebude až tak velká.

Obecně ten set mining se mi zdá i méně varianční.
      Takže když nad tím přemýšlím, zdá se mi rozumné např 22-55/66 limpovat, zbytek pushovat, protože už přecejen točíme lépe. Ale i tak se nemůžu zbavit pocitu, že ten set mininf je tady super.