[PLO] Dolezite koncepty PLO

• yegon
      yegon
      Bronz
      Registrace: 23.02.2012 Příspěvky: 3,048
      hravam teraz dost PLO a vsimol som si par veci na ktorych musim pracovat a ktore mi robia najvacsie problemy

- fancy play syndrome - na PLO50 sa snazit reprezentovat handy a vyfoldovavat ludi je hlupost, treba hrat straightforward a superom verit ze maju to co repuju hlavne ak to robia silnou line.

Ukazkove priklady:
      snaha vyfoldovat AAxx v 3bet pote na nebezpecnych boardoch ako J96tt (vacsina hracov aj regov ked cbetne tak uz nefoldne)

snaha vyfoldovat flushe ked sa sparuje board (neda sa to lebo ked na riveri betnem oni callnu, chcelo by to asi x/r ale ked checknem oni ceckuju back)

nevsimnutie si superovych stats - bluffovat hracov s VPIP50 nemoze fungovat

------------------------------------

- hra OOP - najvacsi problem s tymto mam ked mam silnu handu a su mozne rozne draws, betujem for value ale na vela turnoch a riveroch hlavne ked pride nieco ako straight ale na boarde bola FD tak neviem co robit, chcem povedzme so setom betnut proti FD for value ale nechcem dostat raise ak mal super straight a ja mam outy. Neviem ako toto riesit zatial. Pokusim sa robit dve veci

1. hrat co najmenej OOP, hlavne neopenraisovat marginalne ruky ked za mnou su high VPIP hraci. Mam pocit ze ked hram z blindov tak s tym az taky problem nemam - zrejme je to vyslovene problem ked som OOP s iniciativou

2. betovat aj ked sa nejaka draw completne ale su tam nejake ine handy ktore mozu callnut a foldovat na raise - je to so setmi bolestive ale stale si myslim ze to bude vacsinou ok a hlavne problemy a trapenie to prenasa zo mna na supera lebo ked checknem a on betne tak ja nemam ako sa spravne rozhodnut - hlavne na turne ked este hrozi river bet

------------------------------------

- AAxx v 3bet pote - zo skusenosti mam pocit ze akonahle cbetnem AAxx ktore som 3betoval tak aj na boardoch ako 335tt alebo 35Tr na ktorych by super nemal vacsinou nic mat ked dostanem raise som dead. Musim prejst svoju DB pre presne cisla ale myslim ze ked dostanem s overpairom raise v 3bet pote mal by som v drvivej vacsine pripadov (ked nemam dodatocnu equity) foldovat

Ak mate nejake podobne postrehy alebo riesenie pre moje problemy napiste
  • 2 odpovědí