[DoN] Aa, 50/100

• Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Position: Stack
      UTG1: 1660
      UTG2: 2295
      UTG3: 2165
      MP1: 1980
      MP2: 1920
      MP3: 1960
      Hero: 2460
      BU: 1850
      SB: 2140
      BB: 1570

SnG-MTT $ 6.00 (10 Players)
      50/100 No-Limit Hold'em (10 Players)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105.40920.2 by http://www.pokerstrategy.com

--------------------------------------------------------------------------------

Preflop: Hero is CO with A ♥, A ♠
      6 fold,
      Hero raises 100 to 200, 2 fold, BB calls

Flop: (450) J ♥, 5 ♣, 3 ♦ (2 Players)
      BB checks,
      Hero bets 300, BB calls

Turn: (1050) 5 ♠ (2 Players)
      BB checks,
      Hero bets 1960 ( (AI)), BB calls ( (AI))

River: (4080) 9 ♥ (2 Players)

Final Pot: 4080

Asi sem byl podvědomě ovlivněn vedlejšim stolem, kde my v podobné situaci callnul soupeř s KK. Nicméně mohlo tohle skončit jinak, než all-inem, nejpozději na riveru? Kdybych turn vsadil normálně, už bych stejně musel callnout i river ne v týhle situaci?
  • 4 odpovědí
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Registrace: 26.02.2012 Příspěvky: 534
      Souper A5s ? :-) Moc se mi nelibi ten turn bet, spis vubec. 5 nevyzenes a vyhanet AJ,KJ je skoda. Ani ten minraise preflop ( nebo lakals nekoho at to pretoci ?). To vzdycky smrdi monster handou, lepsi je normalne jak stealujes 250-300 . Nebo na levelu 50/100 z CO stealujes jen 200 ? Vim ze to tak hraji nekteri, nebo aspon 225. zalezi koho mas na BB, jestli je to nekdo hravej s VPIP 32, tak mu davas super odds. Problem toho minraisu je, ze te mohl dorovnat hodne loose a nevis na cem ses. JJ bych mu asi neverila, to by nedal call (vetsinou) a na druhou 5 jit olac me prijde ouplne nelogicky. Jaky mel staty ten BB ?
    • vajakub
      vajakub
      Bronz
      Registrace: 26.06.2010 Příspěvky: 225
      Ten sizing sice na první pohled vypadá divně, ale vzhledem k tomu, že BB už na tom turnu zbýval cca pot, tak je to asi ok...možná bych dával míň na flopu (250), ale jinak v pohodě...

Ale mám dva nápady...záleží teda co byl BB za hráče, ale co turn checknout (jako že handu vzdáváš) a nechat ho bluffnout river? Pokud má nějakýho J, neohrožuje tě díky 5 na turnu že by chytl druhý pár a pokud má náhodně tu 5 (nebo set 3), tak prohraješ tak jako tak...na tomhle boardu těžko chytá nějakou draw, takže nemusíš protektovat a tím pushem můžeš vyhnat i nějakýho slabýho J, naopak pokud by byl BB trochu aktivní, tak by se to mohl na riveru pokusit ukrást s širší rangí než jakou callne ten push...

A druhá věc je ten sizing preflop...sice se říká, že by člověk měl raisovat pořád stejně, ale třeba já na svým limitu vím, že nějakým způsobem zaznamenat velikost sázky, nějak ji vyhodnotit a ještě na to adekvátně zareagovat jsou schopní asi tak 3 regové (a když si na mě udělají poznámku, že když to mám, raisuju víc, tak stejně budou mít smůlu, protože do nich budu raisovat pořád stejně), ale když mám na blindech nějaký fishky, co si rádi zahrajou, tak tady dám prostě víc (250-300), protože oni jakmile mají handu, kterou chtějí hrát, je jim fuk, jestli je to stojí 150 nebo 200...na flopu pak můžu klidně cbetnout těch 300-350 a ten turn push už pak vzhledem k potu nevypadá tak výrazně...
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      U mě právě nejde o žádnej minraise, ale o můj běžný sizing(pak lze diskutovat o tom, jestli je to tak správně dávat z CO raise 2BB při levelu 50/100), ale dělám to tak. Chápu, že to má svoje nevýhody. Je otázka jak moc balancovat na DoNech speed za 6 dolarů, nejsem si tim jistej.

Kdybych dostal AK, AQ, zahraju to uplně stejně, raisem na 200, takže tohle mam vybalancovaný a nikdo tak nemá žádný důvod čekat nějaký monstrum v mojí ruce.

Ten nápad s checkem turnu nevypadá marně, protože může na něco čekat? Postupka? Těžko...

Statistiky na něj nemam, ani poznámku. V podstatě nulová vzájemná konfrontace.

A co, že mě soupeř? Kartu,od které bych neočekával takovýhle zahrání.

JJ
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      par poznamok:
      1) k hande...ten turn shove sa mi nepaci vobec, ma sice potsize bet behind, ale urcite by som volil mensi bet a shove any river , je to safe board, niesu tam draws tak nevidim dovod na ten push.

2) check turn je tiez validna moznost ale to uz zalezi od hraca, ak je agro a je schopny tam betnut river tak potom v pohode, ak je pasivny tak radsej maly bet s ktorym nas vycalluje s Jx, pripadne s druhym parom ( 66-TT) , pretoze taketo pary budu ludia skor check callovat ako bet foldovat/callovat.

3) sizing

Ani ten minraise preflop ( nebo lakals nekoho at to pretoci ?). To vzdycky smrdi monster handou, lepsi je normalne jak stealujes 250-300 . Nebo na levelu 50/100 z CO stealujes jen 200 ? Vim ze to tak hraji nekteri, nebo aspon 225. zalezi koho mas na BB, jestli je to nekdo hravej s VPIP 32, tak mu davas super odds.
      Mne sa nahodou minraise paci, pretoze tym setris chipy pri stealoch, a mas tym balancovane aj strong handy. A ak ma niekto VPIP 32 tak je uplne jedno ci betnes 200/225/250 ci 300 , on tie odds nevidi..on vidi svoju handu ktoru si chce zahrat bez ohladu na tvoj sizing.

Problem toho minraisu je, ze te mohl dorovnat hodne loose a nevis na cem ses. JJ bych mu asi neverila, to by nedal call (vetsinou) a na druhou 5 jit olac me prijde ouplne nelogicky
      Akoze nevies na com si ? Ja to viem celkom jednoznacne ze som way way ahead voci jeho range, 5x handy v range skoro nema, jedine co by mohol mat je nejake A5 ( na ktore mame 2 blokery ) alebo pripadne nieco ako 56s ale tych komb tam tiez neni vela. Je to dry board, kde porazame skoro vsetko,kedze superova range bude dost slaba ( otvarame CO takze bude logicke si mysliet ze BB nam s 15bb bude velku cast jeho silnejsej casti range pushovat PF ( preto by som sa nejak zvlast JJ ani 99 neobaval) a callne nas s nejakymi drawy handami ktore su mu na takom flope na nic .

A k balancovaniu sizingu a pod. na nanolimitoch to nie je nevyhnutne, problem je ze ak sa posuniete vyssie tak si tento leak nemusite uplne vsimat a potom vas budu superi exploitovat, takze je lepsie naucit a aplikovat to uz od zaciatkov hoci aj za cenu ze nedostanete vzdy max. value zo spotu.