HeM poradna

• MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493

Tohle to téma bude sloužit jakožto poradna pro Holdem Manager 1 a Holdem Manager 2.
      Pro rychlejší zpracování problému bude mít každý příspěvek formu, která je definována ve spodní části úvodního příspěvku.

:spade: Šablona

Verze HeM: 1 nebo 2 + číslo posledního updatu, na kterém běžíte
      Definování problému: co se děje/neděje, při čem se to stalo apod.
      Komentář: tady je dobré napsat jestli hrajete zoom poker či jiné upravené pokerové varianty popřípadě cokoliv co si myslíte, že je důležité pro správné diagnostikování a řešení problému

Příspěvky, které budou vyplněny podle šablony a správně postnuty v tomto tématu budou řešeny přednostně.

Na první straně tohoto tématu budou řešeny základní problémy. Pokud máte jiný problém nebo dané návody nezaberou, využijte prosím šablony a sdělte nám svůj problém.
  • 2367 odpovědí
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Všeobecné

:diamond: Nevím jak HEM používat
      - shlédněte nejdříve video v úvodním příspěvku

:diamond: HEM neakceptuje moje přihlašovací údaje/serial key
      - je třeba nastavit výjimky u antiviru a firewallu popřípadě rozjet HEM jako správce/administrátor

:diamond: Při přesunu hand se mi špatně naimportovaly turnaje
      - Chybějící Handy/Špatně zaznamenané turnaje

:diamond: Instalace .NET Frameworku
      - HeM poradna

:diamond: Vysvětlení HUD statů
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Řešení problému s HUDem

:spade: HUD nefunguje
      1. Je třeba nastavit ukládání Hand History.
      2. Hand History musí být v angličtině.
      3. Lobby herny musí být v angličtině.
      4. Hem musí vědět, kde se složka s HH nachází (Auto import folders).
      5. Table Manager musí být spuštěný.

Spuštění Table Managera
      1. Pokud se po zakliknutí Auto Importu table manager nerozjede, je třeba vypnout UAC.
      Vypnutí UAC - Vista
      Vypnutí UAC - Win7
      2. Dejte programu HMHUD.exe administrátorskou pravomoc; klik pravým myšítkem -> Run as Administrator/Spustit jako správce

Pokud se vám na liště objeví oranžová ikonka HEMu, uspěli jste.

:spade: HUD/HEM2 laguje (odkaz)
      Jedná se o poměrně dlouhý text, je třeba po krocích vyloučit každou možnou příčinu. Pokud anglicky nemluvíte nebo nerozumíte některé části, nebojte se zeptat :) Společně to určitě vyřešíme :s_cool:
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Řešení problému se seatingem na Poker 770

1. Možnost

Otevři si jeden stůl, alespoň jednu handu a přesuň statistiky na správné pozice

nastav si pozici mucked karet (enable Hud options->table preferences->card and alignment edit for this)

běž do Table manager -> Table -> Save positions

Pokud se staty i tak rozhodí, přesuň je vždy po odehrání minimálně jedné handy.

2. Možnost
      0) enable Autocenter in Ipoker client
      1) Set HM seating preferences for Ipoker as follow: #5 for 10max tables AND (both must be) #3 for 6max and 7/8 Max and #2 for HU
      2) Sit at SINGLE table and play 3-4 hands - then arrange stats and save positions
      3) Tick Table prefs - Card align & edit
      4) Continue playing and move mucked cards placeholders where you want
      5) Save positions and after that untick Card align
      6) You can tick Lock layout too - then Allpy + Done
      7) close table
      8) and recommend to create separate HUD configs for 6max and 10max Ipoker tables
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      HeM/HuD padá

Aktualizujte Holdem Manager
      Vždy když je opravena nějaká závada, je vydán i patch. Prosím nainstalujte si poslední verzi Holdem Manageru z této stránky: http://www.holdemmanager.com/downloads/HmBetaUpdate.exe

Dejte Holdem Manageru administrátorská práva
      1) Vyhledejte složku Holdem Manageru, která se defaultně nachází pod tímto umístěním: C:\Program Files\RVG Software\Holdem Manager (Program Files (x86) pokud máte 64bitovou verzi)
      2) Pravým tlačítkem myši klikněte na HoldemManager.exe a vyberte políčko "Vlastnosti".
      3) Zvolte záložku Kompatibilita a zaklikněte "Spustit tento program jako správce". Pokud tato možnost nejde zakliknout, je tomu tak, protože máte vypnuté UAC; zapněte UAC*, restartujte PC a znovu opakujte první část bodu 3. Pokud si následně přejete své UAC znovu zapnout, nebude to mít na Holdem Manager vliv.
      4) Zopakujte krok 2 a 3 pro HMHud.exe a DBControlPanel.exe

*UAC (User account control) - bezpečnostní technologie, která omezuje práva aplikace do té doby, než je správce povolí
      Vypnutí UAC - Vista
      Vypnutí UAC - Win7

Aktualizujte ovladače grafické karty
      Postup ve spoileru

Následující postup funguje na Windows XP/Vista/7. Může se stát, že tabulky budou lehce odlišné, nicméně vždycky by jste měli najít to, co je potřeba.

Start -> run/search (u Windows Vista lze stejného efektu dosáhnout pomocí stlačení kláves Windows + r) a do řádku napište dxdiag -> následně potvrďte kliknutím na OK/ Yes a nebo klávesou Enter

V tabulce Display (1) najdete název vaší grafické karty (2)

Pokud je tam napsáno Nvidia, přejděte na tento odkaz:
      http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
      Pokud je tam napsáno ATI, přejděte na tento odkaz:
      http://ati.amd.com/support/driver.html
      a stáhněte (následně nainstalujte) nové ovladače.

Pokud tam máte napsáno něco jiného, zkuste vygooglit "download driver (název grafické karty)"

Vypněte Windows Aero a vyberte si místo něj standartní/defaultní námět (pro Windows Vista nebo Windows 7)
      Postup ZDE

Rozjeďte Windows Vista nebo Windows 7 v módu Komatibility "Compatible mode"
      Postup ZDE

Vypněte nebo zredukujte Akceleraci Hardwaru
      Může se stát, že tento postup nebude pro uživatele Windows 7 nebo Windows Vista možný. Záleží na vašich ovladačích.
      Postup ZDE

Pokud máte u Windows 7 problémy s lokalizací, k cíli dojdete i pomocí této cesty:
      Ovládací panely -> Vzhled a přizpůsobení -> Zobrazení -> Rozlišení zobrazení -> Upřesnit nastavení -> Poradce při potížích

Odstranění poškozených souborů
      Nejprve zavřete Holdem Manager a jděte do C:/Program Files/RVGSoftware/HoldemManager. Udělejte si kopie prefs.xml souboru a holdemmanager.config souboru. Následně originály smažte. Po smazání znovu spusťte Holdem Manager (složky prefs.xml a holdemmanager.config se vytvoří samy znovu). Pokud tímto způsobem vyřešíme náš problém, je třeba znovu nastavit import folders a HuD.
      Pokud tento postup nezabere, jednoduše vložíme zpět do složky Holdem Manageru staré kopie prefs.xml a holdemmanager.config, které jsme si předtím vytvořili. Následný restart Holdem Manageru vrátí nastavení do původní podoby.

Odklikněte Live Tracking
      HuD Options -> Site Options a následně odklikněte Live Tracking pro FTP, PP, PS, Ipoker a UB.

Zneškodnění Firewallu/Antiviru
      Někdy se stává, že firewall zabrání spuštění souboru, který je pro funkci Holdem Manageru nezbytný. Bohužel, vypnutí firewallu ne vždy problém vyřeší. Následující dva odkazy vám pomohou problém vyřešit.
      http://faq.holdemmanager.com/questions/339/Software+Security+Problems+%28Firewall%29
      http://faq.holdemmanager.com/questions/275/Windows+Firewall+%7B47%7D+Defender+Problems

Zúžení možných příčin
      Často je to právě kombinace 2 a více programů, které způsobují pády HM nebo HuDu. Pro vyloučení této varianty nejdříve restartuje PC. Následně otevřete jen Holdem Manager a Pokerového klienta. Zavřete všechny nepotřebné programy MSN, Skype, Teamviewer, Mikogo, Firewall, Antivirus, Internet, Email, AHK scripty, FPHG, PT3 atd. prakticky všechny programy, které máte spuštěné, včetně programů připnutých na liště. Pokud tento postup vyřeší náš problém, tak je třeba, abyste zapínali postupně jeden program za druhým a postupně tím vylučovali ten, který dělá problémy.

Enable Logging
      Jděte do HuD Options -> Table Preferences a zaklikněte Enable Logging. Následně znovu vyvolejte pád a ze složky C:\Program Files\RVG Software\Holdem Manager\Logs zkopírujte soubor log.txt (daný soubor zkopírujte dříve něž znovu zapnete Holdem Manager, v opačném případě by došlo k jeho přemazání) a spolu s popisem problému zašlete soubor na support@holdemmanager.net. Rychlost a efektivnost odezvy urychlí téma vytvořené v Holdem Manager fóru, kde budete mít detailní zápis toho, co jste již vyzkoušeli.

• MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      :spade: Rozbor HH pomocí různých filtrů.

Další díly z této série najdete v naší video sekci
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Volné místo pro návody na řešení dalších problémů.
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Volné místo pro návody na řešení dalších problémů.
    • poowwer
      poowwer
      Bronz
      Registrace: 02.09.2010 Příspěvky: 12
      Nazdar, chcem si kupit HeM2 a na Bwine a PartyPokri mam dva ine nicky .. bude mi to fungovat?
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      čau,

samozřejmě že to fungovat bude...

já mám aktuálně v HEMu 2 čtyři různé nicky ze čtyř různých heren...

vždycky se jen jednoduše přepneš v HEMu na nick který tě aktuálně zajímá....
    • Trawnikar
      Trawnikar
      Global
      Registrace: 04.10.2011 Příspěvky: 144
      Verze HeM: 2 - 30ti dení trial
      Poker Site: 888poker
      Definování problému: neimportují se handy z této site i když autodetect našel správné složky
      Komentář: jedná se o SNG turnaje 1,2USD. Holdem jsem nainstaloval abych vvyzkoušel zda si ho mám koupit. Autodetect našel a nahrál staré handy z pokerstars a everestu. Složku 888pokeru našel také ale nenašel jsem jediný zaznamenaný turnaj. Odehrál sjem zatím asi jen tři. Také jsem kontroloval složku zda se handy ukládájí - ano.
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Trawnikar původně napsal
      Verze HeM: 2 - 30ti dení trial
      Poker Site: 888poker
      Definování problému: neimportují se handy z této site i když autodetect našel správné složky
      Komentář: jedná se o SNG turnaje 1,2USD. Holdem jsem nainstaloval abych vvyzkoušel zda si ho mám koupit. Autodetect našel a nahrál staré handy z pokerstars a everestu. Složku 888pokeru našel také ale nenašel jsem jediný zaznamenaný turnaj. Odehrál sjem zatím asi jen tři. Také jsem kontroloval složku zda se handy ukládájí - ano.
      Jsi si jistý, že HH ukládáš v angičitně?
    • Kvizak265
      Kvizak265
      Bronz
      Registrace: 02.03.2011 Příspěvky: 274
      Verze HeM: 2
      Poker Site: Unibet
      Definování problému: Neviem spustiť HUD. Na ostatných herniach mi ide v pohode ale ani na Unibete neviem nájsť kde je nastavenie ukladania hand. Nieco som nasiel ale neviem tam zmeniť adresár a pri automatickom yhladani adresáru mi na všetkých herniach našlo samo ale tu to nedokážem rozbehať. Handy uložené v HeM som nenašiel. Na stole mi ukazuje že čaká na handy.
    • Trawnikar
      Trawnikar
      Global
      Jsi si jistý, že HH ukládáš v angičitně?[/quote]888poker podle mne ani CZ soft nema.. mam ho urcite v angličtině. Leda by byl v AJ a ukládal v CZ .. ještě mrknu. Ale tím to nebude
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      Kvizak265 původně napsal
      Definování problému: Neviem spustiť HUD. Na ostatných herniach mi ide v pohode ale ani na Unibete neviem nájsť kde je nastavenie ukladania hand. Nieco som nasiel ale neviem tam zmeniť adresár a pri automatickom yhladani adresáru mi na všetkých herniach našlo samo ale tu to nedokážem rozbehať. Handy uložené v HeM som nenašiel. Na stole mi ukazuje že čaká na handy.
      čau,

pokud jsi našel adresář kam Unibet ukládá HH, tak si ho jednoduše přidej v HEMu, ta automatická detekce u menších heren občas selže...

ručně si adresář přidáš jednoduše : dej vlevo nahoře Hand Importing -> Auto Import Folders -> přes plus přidej adresář s HH -> OK -> Close....měly by se ti načíst handy
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      06Mike06 původně napsal
      Kvizak265 původně napsal
      čau,

pokud jsi našel adresář kam Unibet ukládá HH, tak si ho jednoduše přidej v HEMu, ta automatická detekce u menších heren občas selže...

ručně si adresář přidáš jednoduše : dej vlevo nahoře Hand Importing -> Auto Import Folders -> přes plus přidej adresář s HH -> OK -> Close....měly by se ti načíst handy
      Někdy je třeba ty složky i zviditelnit/odkrýt :) Dej vědět pokud problém setrvá :f_grin:
    • Kvizak265
      Kvizak265
      Bronz
      06Mike06 původně napsal
      Kvizak265 původně napsal
      čau,

Zdar

praveže ako som pisal tam je hand history ale nie je tam ziaden adresar, preto neviem kde to uklada. Neviem či unibet podporuje HeM.
    • AvariAce
      AvariAce
      Bronz
      Registrace: 03.10.2011 Příspěvky: 612
      Cau, standartne staci, kdyz jako cestu uvedes "C:/Microgaming/Poker/unibetpokerMPP" a zaskrnes pripadne i podadresare(ale ty by nemely byt potreba). Na Unibetu jede Hem bez problemu. Tahle cesta by mela byt pro defaultni instalaci bez prepisovani cesty.
    • Kvizak265
      Kvizak265
      Bronz
      AvariAce původně napsal
      Cau, standartne staci, kdyz jako cestu uvedes "C:/Microgaming/Poker/unibetpokerMPP" a zaskrnes pripadne i podadresare(ale ty by nemely byt potreba). Na Unibetu jede Hem bez problemu. Tahle cesta by mela byt pro defaultni instalaci bez prepisovani cesty.
      ale kde to nastavim v lobby unibetu?
    • Trawnikar
      Trawnikar
      Global
      potvrzeno.. nelze ukladat jinak naz v AJ :(
      tak zatim nevim cim to je