AKo 10/20 sb vs BTN raise - obecně AK 5max

• Pocin
      Pocin
      Bronz
      Registrace: 02.05.2011 Příspěvky: 193
      Ongame Network NL Hold'em Turbo No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 5 players - View hand 1700497
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: t1500 75 BBs
      CO: t1500 75 BBs
      BTN: t1500 75 BBs
      Hero (SB): t1500 75 BBs
      BB: t1500 75 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is SB with A :heart: K :diamond:
      2 folds, BTN raises to t50, Hero calls t40, 1 fold

Flop: (t120) 5 :club: 2 :diamond: Q :club: (2 players)
      Hero checks, BTN bets t80, Hero ???

dříve jsem 3betoval každé AK, AQ, ale zjistil jsem, že když po 3betu v brzké fázi SNG netrefíme flop, dáme klasický cbet soupeř callne, tak je rázem velká část stacku pryč a my máme smůlu. Přijde mi, že když hitnem, tak soupeři neplatí tak moc, aby byly 3bety ziskové (můj pocit)... Nicméně je asi lepší proti BTN, CO 3bet a proti raisu z dřívějších pozic, je lepší asi jenom call, že?

Jak hrajete AK vy?

As played co na flopu a turnu?

takhle s odstupem si uvědomuji, že je určitě lepší 3betnout raisera, obzvláště při 2,5bb raisu.
      Nicméně chybama se učíme, že ano ;)
  • 3 odpovědí
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Toto je odpoveď fullringového hráča...

AKo proti raise v skorej fáze turnaja 10/20, 15/30 a čiastočne 25/50 len dorovnám a hrám na flope pasívne - fit or fold, teda check/fold. :)
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      3bet pf for value a c-bet flop. Chceš vybudovat pot, aby jsi mohl jít stack-off na A a K high boardech.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

obecně range z BU s AKo celkem crushuješ, ve 5maxu pak téměř 100%ně. 3bet AKo je potom v pohodě, protože soupeř má širokou range, navíc callem dáváme BB možnost overcallovat a ve 3 bez iniciativy AK je dost naprd, také jsme OOP, kdy se nám bez iniciativy hraje dost blbě.

Také jsem měl kdysi pocit, že tě ti soupeři callnou na flopu a ty vyhodíš tolik a tolik chipů. Ale oni ve skutečnosti dost často skládají, většinou pokud tě callují, tak hitnuli a jak často hitnout? No málo často přeci. :) cca 1/3 případu.
      To platí o soupeři, který není calling station, preflop jsme favority, takže mám navadí dát víe chipů do hry, po flopu pak často je cbet profitabilní už jen z immediate profitu, s tím, že jakožto 3bettor cbetujeme jen okolo 50% (sizing) a špatné boardy klidně můžeme vynechat.
      Pokud je soupeř calling station, tak pre jsme opět rádí za více chipů, po flopu hold budeme cbetovat jen velmi dobré boardy na cbet a jinak betujem jen for value, kdy tě pak vyplatí pořádně, protože je to calling station a protože jsi více raisnul pre, tak můžeš více betovat díky většímu potu a dostat více value.

Edit: v SH je např oproti FR menší vliv ICM tady, takže zaprvé soupeři otvírají širší range, a to nejen z důvodu, že jsou neustále na late pozici, zadruhé nás tedy méně limituje ICM.