internet bratislava

• irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,226
      Zdravim, chtel bych se slovenskych kolegu poptat na moznosti internetoveho pripojeni. Jedu na tyden do Bratislavy kvuli skole a neni tam wifi. Premyslim tedy o nejakym mobilnim jednorazove predplacenym netu na ten tydenni pobyt. Mate nekdo prehled o techto moznostech? Diky

Jeste neco k technicke strance: mam jako pozustatek od vodafonu huawei zarizeni takze by teoreticky stacila simka slovenskyho netu, jinak dalsi vyuziti nabizi mobil a jeho sdileni netu do notasu
  • 11 odpovědí
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      nasel jsem neco takovyho: http://www.tescomobile.sk/internet-v-mobile.html#prilezitostne

co na to rikate?
    • rastog
      rastog
      Bronz
      Registrace: 11.08.2011 Příspěvky: 701
      ahoj,
      tesco mobile bezi na O2 sieti, pokial viem nemaju bohvieake pokrytie 3G-ckom , ale Ba mozno je vsade .. neviem...

ja idem teraz dat session .. musim nahrat 1 party point a potom by som sa ti na to kukol (zhodou okolnosti robim u jedneho toho operatora) . ak chces a vydrzis :f_cool:
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      no super budu rad...ja na to koukam u O2 aj telecomu, ale nemam ani sk simku tak nevim co bych mohl a co ne...maji ruzny tarify a kdesi cosi...me staci na uplne bezny veci (mail, soc. site, PS.com :f_biggrin: a zahrat si par handicek :D ) skola je v centru pri prezidentskom palaci a bydlim trochu vice k okraji ;)
    • bettto3
      bettto3
      Bronz
      Registrace: 08.09.2011 Příspěvky: 177
      Cau ja casto vyuzivam prave ten od O2 staci si kupit obycajnu kartu na kredit a za 6e mas 500MB po precerpani sa ti znizi prenosova rychlost mne to vzdy vydrzi cca 3 tyzdne takze na tyzden uplne staci a da sa hrat uplne bez problemov a je to tusim aj najlacnejsie riesenie (tym si nie som na 100% isty) ale za mna jednoznacne to O2
    • HypAA
      HypAA
      Bronz
      Registrace: 11.11.2009 Příspěvky: 4
      odporucam ti kupit si EASY Free od Telekomu. Za 9e dostanes SIM kartu s 9e kreditom + na 30dni zadarmo internet mobile. Telekom ma najlpesie pokrytie 3g az do 42mbit(bezne mi to ide okolo 8mbit). Mas tam limit 2gb a po precerpani 64kbps. Je to karta na kredit cize ziadna povinnost platit neskor mesacny pausal + hovory 0.09 a sms 0.06 eur. Neskor ked dobijes o viac ako 10e kredit tak dostanes na dalsich 15dni internet zadarmo.

Bezkonkurencna ponuka :)
    • rastog
      rastog
      Bronz
      irik:
      Ak mas telefon cez ktory dokazes pripojit NTB tak Easy free od telekom-u je asi to najrozumnejsie (tak ako to hypAA pisal). Je to dobijaci program.

sakra .. na o2 sa nemozem dostat, myslim ze oni mali akciu ked si das SIM tak mas 30 dni gratis internet, este to by mohla byt cesta
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      rastog původně napsal
      irik:
      Ak mas telefon cez ktory dokazes pripojit NTB tak Easy free od telekom-u je asi to najrozumnejsie (tak ako to hypAA pisal). Je to dobijaci program.

sakra .. na o2 sa nemozem dostat, myslim ze oni mali akciu ked si das SIM tak mas 30 dni gratis internet, este to by mohla byt cesta
      telefon s touhle moznosti mam a drive jsem to i vyuzival takze v tom problem neni :) prece jen, ale dve drobnosti mam: prece jen bych si odstrihl kontakty z cz coz je trosku naprd, ale musel bych to prezit...za druhe, nevyhoda spociva i v tom, ze telefon musi byt bud neustale pres USB spojen s PC nebo pripojen k siti kvuli rychlemu vybijeni pri sdileni pripojeni. Z techto duvodu bych uplne nejradsi vyuzil zmineny USB modem Huawei od vodafonu, do kteryho bych strcil nakou datovou simku...nevim, jestli ty moznosti co jste nabizeli jdou i takto, ze bych ty simky dal primo do modemu ;) omlouvam se, jestli pusobim moc narocne, ale snazim se jen zjistit moznosti a za vsechny vase dosle i budouci odpovedi mi moc pomuzou takze za dosavadni info diky :)
    • rastog
      rastog
      Bronz
      ok.. ale bude to drahsie ..

napr.
      orange ma
      - denny internet s limitom 200 MB/den za 2 Eur/den (ak chces viac tak za kazde 200 MB 2 EUR) pricom za aktivaciu by si mal zaplati 8 EUR
      - kreditny internet s úvodným kredit 9 € z ktoreho sa cerpa nasledovne
      v čase od 12.00 do 24.00 0,02 € / MB, v čase od 0.00 do 12.00 0,01 € / MB účtovná jednotka 100 kB pricom za aktivaciu das 11,90 €

telekom ma
      - Internet za 0 EUR kde za aktivaciu (teda SIM) zaplatis 11.99 EUR a ktomu si musis kupit kredit
      6 EUR .. 400 MB
      7 EUR .. 500 MB
      9 EUR .. 700 MB (a to by ti aj mohlo stacit na tyzden :f_cool: )

O2 ..stale robia update stranky, takze sa neviem pozret
    • HypAA
      HypAA
      Bronz
      tieto ceny a aktivacne poplatky su totalne mimo.

Ked budes mat EASY Free a skonci ti po 30dnoch internet mas moznost predplatit si na dalsi mesiac:

Surf 30 za 5e (2gb limit po mas 64kbps) alebo sa ti aktivuje

Surf1 = maximálne 0,50 € na 1 deň.. ak nesurfuješ, neplatíš, samozrejme, nič. Zákazník môže preniesť plnou rýchlosťou 100 MB za deň, následne sa do konca dňa zníži rýchlosť na 64 kbit/s.

o2:

za 6e - 500mb s plnou rychlostou max 512kbps, po 16kb/s!!
      za 8e - 1gb s max 1mbit, po 16kb/s
      za 11e - 2gb s max 1mbit, po 16kb/s
      Chvilu som pouzival ten internet a bolo to ako za trest...velmi casto vypadaval signal. Mozno to uz fixli ale urcite tam nebude kvalita ako u inych operatoroch

S orangom nemam osobne skusenosti a nechce sa mi to porovnavat ale urcite je cena o dost vyssia a kvalita rovnaka alebo horsia ako telekom.

Mne ked vypadne internet tak si aktivujem na telefone hotspot wifi a mozem ho mat hocikde.
    • rastog
      rastog
      Bronz
      HypAA:
      ..oukej ale irik pisal ze nechce cez telefon :f_cool:

k O2 .. v BA by to uz malo byt lepsie, aj ked tiez sa na to neda spolahnut :f_cool:
    • HypAA
      HypAA
      Bronz
      rastog:

ja som pisal o sebe ako to pouzivam. :) Myslim ze by nemal byt problem vlozit si sim kartu do toho modemu nastavit a malo by to ist.