BLOG: Rybky, žabky, mloci a jiná havěť...

• TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Zdravím. Jelikož nám zítra začíná nový měsíc a abych si zvýšil trochu motivaci do hraní a taky abych měl nad sebou tak trochu pomyslný bič, zakládám tento cash game blog. Tímto se také hlásím do Cornieho výzvy.

Bankroll: 65,80 USD
      Herna: William Hill (samozřejmě tracknuto přes PS)
      Typ hry: NL Fullring
      Limit: NL2 (prozatím :f_biggrin: )
      Software: Holdem manager 2 (od PS za pouhých 25 zlatých, děkuji :f_biggrin: ); TableScan Turbo, Equilab

Plán na duben:

Hra:
      Počet hand: 20000 a nebo víc když to půjde
      Status: udržet si gold status (to asi nedám :f_frown: )
      Bankroll: mít na konci měsíce víc než na začátku

Studium:
      :spade: Účast na koučingu s Twinnem
      :spade: Účast na koučingu s Matuskem
      :spade: Každodenní studium článku a sledování videí
      :spade: Hand revision po každé session
      :spade: Postovat pravidelně handy do HJ fóra a samozřejmě HJ fórum pročítat

Mindset:
      :spade: hrát jen když jsem v klidu, odpočatý a soustředěný.
      :spade: Nemlátit s myší, ona za to nemůže.
      :spade: Nemlátit do klávesnice, ona za to nemůže.
      :spade: Neřvát: "To si děláš k...a už p...l ty z...e" (on to stejně neuslyší)

A to by pro začátek mohlo myslím stačit. Ještě přidám něco k poslechu:

• 46 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      dobrá muzika a luxusní cíle :f_biggrin: :s_thumbsup: Ať se daří! :s_cool:
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      Ty cíle vypadají skvěle, jenže dodržet je, to už tak lehké není. Každopádně ti přeji hodně zdaru a ten Gold status se dá nagrindit i na NL2, i když to stojí celkem dost úsilí :)
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Cornie > Díky, budu se snažit nedělat Pokerstrategy u stolů moc velkou ostudu :f_biggrin:

Paulis > Gold se nagrindit dá ale chtělo by to víc času. Během týdne je to s hraním těžké a nakombinovat to ještě s učením... Díky za podporu.

Máme konec týdne takže report (i když vlastně jen na za jeden den):

Hra:
      Začátek výzvy: 1.4.2012
      Herna: William Hill
      Typ hry: NL2
      Hand minulý týden: 1503
      Profit za minulý týden: 2.15$
      Bankroll na začátku výzvy: 65.80$
      Současný Bankroll: 67.95$
      Profit celkem: 2.15$
      Hand celkem: 1503

Držím se zatím taktiky z basic článků pro FR. Takže pohoda. Sety mi občas přijdou a fishky mi rády zaplatí. Jedna vážnější chyba na konci dne (hloupě slowplaynuté AA a výsledek -2 USD; nebýt téhle blbosti, bylo by to veselejší).

Studium:
      Jsem sám se sebou spokojený. Dal jsem dnes studiu nějaké 4 hodinky. Zatím jen basic a bronz články takže víceméně opakování ale samotného mě překvapilo jak mě to bavilo a jak dlouho jsem u toho vydržel. Hlavně aby mi to vydrželo.
      HJ forum prolustrováno a něco málo vlastních hand jsem taky přihodil.

Mindset:
      Myš i klávesnice vydržela. Škoda že jsem dneska neskončil s hraním o nějakou hodinu dřív. Únava bohužel dělá svoje.

Závazek pro příští týden: nekontrolovat každých 10 minut v HEMu ten graf když hraju.
    • Funnyn1989
      Funnyn1989
      Bronz
      Registrace: 18.01.2012 Příspěvky: 175
      Ahoj,

Ukladam do oblibenych temat a budu pravidelne sledivat. Pokud nevadi, nekdy pridam i neco od sebe (zajimave handy, zajimve vyhry ci hnusne prohry :) ). Kazdopadne drzim palce a at se dari.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Funnyn1989 > Zdravím. Super, mám prvního předplatitele :f_biggrin: . Sleduj a klidně přidávej i vlastní handy ale proč už si teda rovnou nezaložit taky blog ať mám i já co číst?

Nějaké vlastní handy sem brzo postnu ale zatím nebylo nic, co by do blogu bylo až tak vhodné. Možná i staty budou; koncem měsíce, až bude trochu větší vzorek.

Let's back to grind...

PS: Koukám že Kiwwi zase řádí na Stárech. Zavidím a gratuluju :f_biggrin:

• TedG82
      TedG82
      Bronz
      Jen drobný update...

Kromě variace a fishek jsem se pustil i do boje s chřipkou která mě zaměstnává víc než bych chtěl a na hraní a učení tak není ani chuť. Navíc kvůli práci není ani tolik času, kolik bych si představoval. Pročítám bronz články, samozřejmě chodím na tréninky a v HJ forum jsem pečený vařený a smažený.

Zatím si dávám při session 4 stoly, přibližně po hodině krátká pauza a pak znova. Takhle zvládnu za den dvě až tři session. Zatím mám nahráno nějakých 4000 hand a držím se v zisku bb/100=8,5. Rád bych koncem měsíce měl dostatečný bankroll na přechod na NL4.

Má někdo typ jak se vypořádat s tímhle? :f_biggrin: Mě se to zatím nepodařilo.

...nekontrolovat každých 10 minut v HEMu ten graf když hraju...
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Jsem dneska taky trefil něco velkého :f_biggrin:

• TedG82
      TedG82
      Bronz
      Druhý report.

Držte si klobouky, jedeme z kopce.... vlastně i trochu do kopce :f_biggrin:

Na začátek něco k poslechu ať se to líp čte:

Hra:
      Počet týdnů ve výzvě: 2
      Typ hry: NL2, MTT freeroll

Hand minulý týden: 4074
      Profit za minulý týden: 7.62$ + 13.35$ freeroll
      Současný Bankroll: 88.92$
      Profit celkem: 23.12$
      Hand celkem: 5577

Moje hra se celkově zlepšuje a cítím že u stolu mám nad ostatními fishkami převahu. Navíc přišla hezká výhra ve freerolu. Tyhle freeroly budu asi zatím zkoušet pravidelně. Dneska to bylo jen za asi 30 centů ale i to se počítá.

Studium:
      Pomalu z basic článků přecházím na bronze. Už si umím spočítat outy, pot odds a odhadnout implied odds. Pár hand jsem postnul na HJ forum. Na stole mi vedle tabulky startovních kombinací přibyla další tabulka s výpočtem odds. Na příští týden mám v plánu další návštěvu obou tréninků a dorazím zbylé články z bronz sekce. Jako obvykle budu pročítat HJ forum. Myslím že hlavně tahle část studia mi v tuhle chvíli dává nejvíc.

Mindset:
      Netiltuju, nenervuju se příliš kvůli prohraným flipům. Celkově tedy spokojenost. Částečně se mi i daří nesledovat graf během session. V polovině týdne mě dostala chřipka a tak na hraní a učení nebyla vůbec chuť ale myslím že jeden den pauzy mi docela prospěl. Dneska jsem to chtěl herně dotáhnout a nahrát víc hand ale celý den se mi sekal HUD. Snad brzo přijdu na to, v čem je problém protože jsem si nemohl celý den dělat k hráčům poznámky.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Někdo to nezažije za celý život ani jednou a někomu se to podaří během pěti minut hned dvakrát. Ne, nemyslím vášnivý sex s nadrženým orangutanem, myslím tohle...

IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 8 Players

MP3: $4.46 (223 bb)
      CO: $1 (50 bb)
      BTN: $0.91 (45.5 bb)
      SB: $2 (100 bb)
      BB: $6.10 (305 bb)
      UTG+2: $1.03 (51.5 bb)
      MP1: $4.54 (227 bb)
      Hero (MP2): $2 (100 bb)

Preflop: Hero is MP2 with 4 A
      3 folds, MP3 calls $0.02, CO raises to $0.09, 3 folds, MP3 calls $0.07

Flop: ($0.21) T J 4 (2 players)
      MP3 checks, CO checks

Turn: ($0.21) 6 (2 players)
      MP3 checks, CO checks

River: ($0.21) K (2 players)
      MP3 bets $0.92, CO folds

Results: $0.21 pot ($0.01 rake)
      Final Board: T J 4 6 K
      MP3 showed Q A and won $0.20 ($0.11 net)
      CO mucked and lost (-$0.09 net)

IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 7 Players

MP3: $2.66 (133 bb)
      CO: $1 (50 bb)
      BTN: $0.97 (48.5 bb)
      SB: $2.06 (103 bb)
      BB: $1 (50 bb)
      MP1: $4.46 (223 bb)
      Hero (MP2): $2 (100 bb)

Preflop: Hero is MP2 with A A
      MP1 folds, Hero raises to $0.08, MP3 calls $0.08, 4 folds

Flop: ($0.19) J K 7 (2 players)
      Hero bets $0.14, MP3 calls $0.14

Turn: ($0.47) 6 (2 players)
      Hero bets $0.35, MP3 calls $0.35

River: ($1.17) A (2 players)
      Hero bets $0.87, MP3 raises to $2.09 and is all-in, Hero calls $0.56 and is all-in

Results: $4.03 pot ($0.26 rake)
      Final Board: J K 7 6 A
      MP3 showed T Q and won $3.77 ($1.77 net)
      Hero mucked A A and lost (-$2 net)
    • Funnyn1989
      Funnyn1989
      Bronz
      Registrace: 18.01.2012 Příspěvky: 175
      Ahoj,

tak jak se Ti daří?

Já měl dnes dobrej den (bylo na čase,včera byl den, co se týče pokeru, blbec. Dnes jsem si to spravil 15d+ a k tomu ještě 20 dolarů za vyclearovaní bonusu.Hraju NL5 4 stoly najednou (hrál bych jich víc, ale můj monitor protestuje a mám v tom pak guláš). V práci jsme byli dohodnutí s klukama,že si zajdem dát do hospody poker (chodili jsme po každé výplatě), ale nějak z toho sešlo, takže si dávám zítra noční na Party pokeru :-). Je to škoda, byl by to můj první live turnájek od tý doby, co jsem na pokerstrategy. Těšil jsem se, jak je oberu, hehe :D .
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Funnyn1989 původně napsal
      tak jak se Ti daří?

Tento týden je to hodně velká bída. Začátkem týdne mě zlobil HUD v Hemu (prostě mrznul) tak jsem s tím hodně bojoval a pár dní trvalo než jsem zjistil v čem byl problém. Navíc celý týden byl blázinec v práci a jak tak neměl na poker vůbec chuť ani náladu. Takže výsledky tomu budou asi v neděli odpovídat. Snažím se to teď o víkendu trochu dohnat (studium i hraní) tak uvidíme, snad to nakonec nebude tak špatný týden. Zatím hraju 4-6 stolů, podle nálady. Víc se mi toho na monitor nevejde.

Živé turnaje... už jsem strašně dlouho nebyl. Musím brzo někam zajít. :f_biggrin:
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Report č. 3.

Mírně z kopce, trochu to drncá...

Jako obvykle trochu hudby (ti co hráli Skyrim budou vědět :) ):

Počet týdnů ve výzvě: 3

Hand minulý týden: 4651
      Profit za minulý týden: -2.04
      Současný Bankroll: 86.88$
      Profit celkem: 21.08$
      Hand celkem: 10228

Hra:
      Těžký týden. Kvůli práci musel jít poker na druhou kolej a výsledek tomu bohužel odpovídá. Jakž takž slušnou hru jsem předváděl až o víkendu kdy jsem měl na hraní čas a konečně i chuť. Bohužel mě ještě trochu zařízla i variance, setupy (KK do AA a podobně) a trefování se do top-range rybek.

Studium:
      Vzhledem k tomu, že nebyl na poker během týdne příliš čas, tak většina studijních úkolů přechází do příštího týdne. Vypracoval jsem si na příští týden studijní plán který se snad už podaří dodržet. Chci dokončit zbývající bronz články a rozjet si některou z video serií (step by step od Twinna nebo Cornieho challenge). Jako obvykle budu pokračovat s koučingy od Twinna a Matuska a taky s HJ forem.

Mindset:
      Je blbost hrát, když se mi hrát nechce a jsem unavený. Lepší v takové situaci ani lobby nezapínat a radši se věnovat studiu nebo HJ forum nebo něčemu úplně jinému. Tak snad si to budu pro příště pamatovat :) .
      Variance je mrcha ale zatím se mi s Tiltem snad i daří bojovat. Myš vydržela i když jednou měla namále.
      Začátkem týdne jsem navíc řešil problémy s nefunkčním HUDem, což mi na klidu taky dvakrát nepřidalo ale vše se nakonec vyřešilo. Víkendové session probíhali už zase tak, jak bych si představoval a tak jsem snad položil slušný základ pro úspěšný příští týden.

GL všem a mě nejvíc ;)
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Dneska by to šlo... Tak hlavně ať to vydrží celý týden. :f_biggrin:

• TedG82
      TedG82
      Bronz
      Tak se mi asi podařilo vylézt na první schod protože můj bankroll se dnes rozrostl na 100 stříbrných amerických. I když už mám dostatečný bankroll na přechod na NL4, chci do konce měsíce zůstat ještě na NL2 a dál tady vklidu grindit. Mezitím snad dotáhnu všechny studijní materiály, které chci mít přečtené před přechodem na NL4.
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      TedG82 původně napsal
      Tak se mi asi podařilo vylézt na první schod protože můj bankroll se dnes rozrostl na 100 stříbrných amerických. I když už mám dostatečný bankroll na přechod na NL4, chci do konce měsíce zůstat ještě na NL2 a dál tady vklidu grindit. Mezitím snad dotáhnu všechny studijní materiály, které chci mít přečtené před přechodem na NL4.
      Pokud si jseš jistej, že NL2 porážíš, tak si klidně nahrej safe bankroll na NL4, protože se ti může stát, že dostaneš swing a během pár session si zpátky na NL2. Ještě chvíli hraním NL2 nic nezkazíš, naopak :)
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ak máš istotu, že nl2 porážaš, išiel by som na tvojom mieste robiť shot na vyšší limit.
      :spade: oťukáš sa s problémami, ktoré ťa budú čakať
      :spade: ak nebude shot úspešný, pocítiš, kde máš priestor na vzdelanie
      :spade: vychytávanie zistených chýb môžeš pilovať na limite, kde sa cítiš dobre

edit: ak by si sa chystal na nl4sh, je lepšie mať viac safe roll - dosť ťa bude stáť adaptovanie na shorthand
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Paulis1992 původně napsal
      Pokud si jseš jistej, že NL2 porážíš...
      xpravda původně napsal
      ak máš istotu, že nl2 porážaš...
      No právě že moc ne. Po necelých 15k handách nemůžu dělat závěry. Velkou část zisku z tohodle měsíce dělá to druhé místo ve freerolu takže... Můj plán byl hrát tento měsíc na NL2 a odehrát aspoň 20k hand a podle toho se případně rozhodnout. Takže tento měsíc určitě ještě zůstanu na NL2 a vše vyhodnotím a rozhodnu na konci měsíce. Na SH stoly se zatím nechystám, i když do budoucna je to taky můj cíl.

Mimochodem dneska celkem shit-run.
      Net won: -3,44
      EV adjusted: 4,21

Zřejmě i pan William Hill si přeje abych ještě nějaký ten den zůstal na NL2 :f_biggrin: .
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      zodpovedný prístup je nuts :s_thumbsup:
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Report č. 4

Nahoru a dolů...

Hudebně dneska trochu přitvrdíme:

Počet týdnů ve výzvě: 4

Hand minulý týden: 7174
      Profit za minulý týden: 7.46
      Současný Bankroll: 94.34$
      Profit celkem: 28.54$
      Hand celkem: 17402

Hra:
      Snad z toho dneska neudělám crying post.
      Variance je mrcha. Kdybych mohl výsledek upravit podle EV křivky, byl bych na tom o asi 11 stříbrných amerických líp. Do toho se přidalo ještě několik setupů, které jsem si samozřejmě poctivě zaplatil vždy jedním buy-inem. Zázrak že jsem v plusu. Ale dost bylo brečení, teď k těm pozitivům. Moje hra je zase o něco lepší a já se na NL2 cítím čím dál líp. Když tomu bude kartibůh přát, tak příští měsíc můžu s klidem přejít na NL4. Příští týden nebudu mít na hraní tolik času, takže v plánu je snížení volume. Původní plán odehrát za měsíc 20000 hand snad ale dodržím.

Studium:
      Studijní plán na tento týden splněn. Bronz články mám nastudované skoro nazpaměť. Dnes jsem rozjel twinnovu sérii step by step. Příští týden budu pokračovat s touto sérií a sérií od Cornieho + nějaké články o psychologii (po tomhle týdnu se mi myslím budou hodit). Jako obvykle pokračuju s koučingem od twinna a matuska.

Mindset:
      Spokojenost. I přes špatné výsledky na konci týdne jsem myslím pořád hrál svou A-game a nenechal jsem se variancí nijak rozhodit. Pořád ale bojuju s tím, že se zbytečně rozptyluju dalšími věcmi při hraní (sledovaní bankrollu, interenet, skype...)

A to by bylo pro tenhle týden vše :f_pleased: