Blog: NL HU Fish game

• Lemros
      Lemros
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 167
      Ahoj

tak jsem se rozhodl založit nový blog který se bude věnovat mé nové disciplíně HU cg. Hraju na PKR nevím jestli tam zůstanu protože mě HM2 nebe víc jak jeden stůl a vždy když skončím tak ho musím restartovat.
      Co mě k tomu dovedlo, no hlavně to byl Siminhovo video a pak videa od TwiceT a Raskolnikova.

Na začatek jsem si udělal a vytisknul tahák:
      Můj open SB a call BB

Můj call 3bet a kdy 4bet

Můj 3bet

Ten pořád používám. Ale během hry se to většinou dost změní podle toho jak hraje protihráč. Když začne hodně 3 betovat tak většinou zúžím open range a začnu ty 3bety víc callovat. A taky když ho zrovna porazím o větší pot a zdá se mi že tiltuje tak 4betuju AA, KK který jinak jen callaluji na 3bet. A na jeho 4bet du all in.

A na závěr dvě handy:

V obou je to je to stejný protihráč a šli hned po sobě ta první jsem ho do calloval protože jsem měl read že když trefí tak hraje spíš pasivně a to i s top párem ale všechny draw betuje jak blázen.
      Mno a ta druhá normálně bych to jen docallnul kvůli jeho stacku a měl docela nizkej call 3bet asi jen 10%. Ale jak jsem psal předtím tak tady jsem měl pocit že bude trošinku tiltovat a taky že jo. A hlavně potom měl asi 5 min záchvat a nadával a výhrožoval a jakej sem luckbox prostě super moc jsem se nasmál :f_biggrin: .

PKR, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 2 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $11.66 (116.6 bb)
      BB: $4.32 (43.2 bb)

Preflop: Hero is SB with 2 J
      Hero raises to $0.25, BB calls $0.15

Flop: ($0.50) K J 9 (2 players)
      BB bets $0.33, Hero calls $0.33

Turn: ($1.16) A (2 players)
      BB bets $0.87, Hero calls $0.87

River: ($2.90) K (2 players)
      BB checks, Hero checks

Results: $2.90 pot ($0.25 rake)
      Final Board: K J 9 A K
      Hero showed 2 J and won $2.65 ($1.20 net)
      BB showed T 7 and lost (-$1.45 net)

Hero (BB): $12.86 (128.6 bb)
      SB: $2.87 (28.7 bb)

Preflop: Hero is BB with K K
      SB raises to $0.40, Hero raises to $1.05, SB raises to $2.87 and is all-in, Hero calls $1.82

Flop: ($5.74) K 5 Q (2 players, 1 is all-in)
      Turn: ($5.74) T (2 players, 1 is all-in)
      River: ($5.74) 9 (2 players, 1 is all-in)

Results: $5.74 pot ($0.25 rake)
      Final Board: K 5 Q T 9
      Hero showed K K and won $5.49 ($2.62 net)
      SB showed 4 3 and lost (-$2.87 net)

• 72 odpovědí
    • Siminho1985
      Siminho1985
      Stříbro
      Registrace: 10.11.2011 Příspěvky: 876
      doporučoval bych ti J2 off pre flop zahazovat,muže ti to přivodit dost problemů a je to uplně zbytečný
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Máš pravdu a normálně to nedělám a zahazuju Jxo až do J6o ale tenhle protihráč hrál tak dobře čitelným stylem a dělal tolik hloupostí že to podle mě bylo EV+ ale když by to byl normální nebo aspoň né tak čitelnej protohráč tak to určitě zahazuji.
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Tak dneska na jedna handa na začátek:
      Tak tenhle protivník byl v celku agresivní a s top párem nikdy na pot bet nezahodil obvzlášť když je board takhle na riveru plnej misnutejch draw. Taže jsem od něj očekával call od všech es a všech two párů moc se nebojím že by měl dva páry s esama jediná možnost je A5 a toho tam moc nebude. Kdyby chytnul dva páry s esem tak to na turnu re-raisne. To byl můj odhad a nakonec vyšel :s_love:

Hero (BB): $11.07 (110.7 bb)
      SB: $15.88 (158.8 bb)

Preflop: Hero is BB with 9 8
      SB raises to $0.30, Hero calls $0.20

Flop: ($0.60) 9 A 2 (2 players)
      Hero checks, SB bets $0.40, Hero calls $0.40

Turn: ($1.40) 8 (2 players)
      Hero checks, SB bets $1, Hero raises to $3, SB calls $2

River: ($7.40) 5 (2 players)
      Hero bets $7.37 and is all-in, SB calls $7.37

Results: $22.14 pot ($0.25 rake)
      Final Board: 9 A 2 8 5
      Hero showed 9 8 and won $21.89 ($10.82 net)
      SB showed J A and lost (-$11.07 net)

A teď k tomu horšímu narazil jsem na druh hráčů pro kterýmu nejsem schopnej hrát ziskově. Jsou to pasivní fisky když nemaj tak foldnou limpujou ze SB 3bet skoro nula. Jediné na co jsem přišel je že když otevřou 2x nebo někteří 3x tak na 3bet skoro nikdy nezahodí jejich a to dělají s 40% SB. Takže dávám vysoké 3bety ze solidníma handama :f_eek: . Mno ale hlavní problém je můj limit což je NL10 a tam pokud se nehraje agresivně tak si vaše stacky odnese dom bankéř na raku a to mě většinou přestane bavit a začnu dělat chyby :f_cry: . Nějaká rada jak na ně je to asi 30% fishek na mém limitu a docela by se hodilo je taky obýrat na kostičku :f_biggrin:

Ještě jsem se rozhodl postnout graf:
      Mno ten začátek to byla adaptace na HU a jak hráči na této herně hrajou. Sample je to maličkej. Nikdo se mnou nevydrží sedět moc dlouho buď dojde stack nebo to že mě neobere a přestane ho to bavit. Je to za 5 dní.
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Tak dneska nic moc hráči nevydrželi jen jeden. No a proti němu jsem měl smůlu prvně AK do AA. Poto jsem s toho byl trochu rozhozenej a začal jsme hrát pasivně po pár handách mě to došlo tak jsem začal projevovat agresi a vyplatilo se to škoda toho že to dopadlo suck outem ale to nevadí. Mno bouže vám to nemůžu ukázat protože HEM2 se s PKR evidentně nesnáší a neukládá mě všechny handy. Ale jsetli jsi to pamatuju tak to bylo nějak takto
      Já jsem měl Q6s na BB on ontevřel za 3x tak jsem cyll přišel flop K66r ja x on betuje 3/4 já jsem ho raisnul za 2,5 jako ve 4 předchozích handach ve kterých to zahodil on mě call.
      Pak přišel J tak jsem bet on rais ja re-rais all in on call dojde druhej J a on ukáže QJ bylo to asi o 150BB. Škoda no ale podle mě je tohle dobrej styl někoho vyblbnout tak že se nasere i když předtím je super pasivní a má FCB 68 že vám začne dělat takovéto věci
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Tak dneska jsem se naučila jak se v heads up vyplácí provokace.
      Přišla na stůl fishka se 40bb běžně to u nich probíhá tak že je obereš a odejdou nebo ti seberou 20bb a utečou max je obereš doplněj a po druhém obrání utečou. Řekl jsem si že se pokusím bejt trochu hnusnej jak to bude fungovat a když jsem ho obral o skoro 3/4 on to shovnul a já ho dorovnal s ATs a tak jsem začal rejpat a tancovat s panáčkem. Fishka doplnila a po celou dobu jsem ho provokoval dál a dál pak doplnil ještě párkrát vždy na reakci že si z něj dělám srandu mno celkem mi nechal 250BB. Takže od teď jak příjde short fishka tak budu rejpat a když něco špatně zahraje tak poučovat a vysmívat se sice je to hnusný ale když je člověk labilnější neměl by HU vůbec hrát protože podle mě je to hlavně o chopnosti hrát proti někomu ne hrát svoje karty.

A ještě jedna věc stalo se mi to asi před dvěma dny. Zapl jsem PKR asi okolo 11 večer a na NL10 seděl hráč s 150dolary říkám si to musí bejt frajer nebo měl štěstí na bohatou rybku no a za chvilku má 165 a to byl fakt okamžik tak sem ho začal sledovat seděl a když k němu někdo přisednul tak mu řekl že na někoho čeká ať si prosím odsedne. Mno po chvilce přisednul protihráč s 5 dolry vsadi 4,99 a na jeho rais foldnu a odsednul a pak další. Docela by mě zajmalo o co se jedná nějaké praní bonusu od PKR? Nevíte někdo co by to mohlo bejt?
    • Lookcash
      Lookcash
      Bronz
      Registrace: 03.02.2012 Příspěvky: 72
      Ten hráč mněl nejspíše 2 učty a z jednoho převáděl cash na druhý což je zakázané.. jestli o chceš řešit tak napiš na podporu a oni ho bloknou
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Ono to nebyl ze dvou ono si k němu sedlo víc hráču asi 4-5 a to jsem ho sledoval jen chvilku.
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Tak dnes jsem měl boj s dravou fishkou. :f_eek:

Boj to byl drsnej štěstěna se protimě 2x obrátila zadečkem a užasně mě po....
      první:

Hero (SB): $36.32 (363.2 bb)
      BB: $12.06 (120.6 bb)

Preflop: Hero is SB with J A
      Hero raises to $0.30, BB calls $0.20

Flop: ($0.60) K 7 A (2 players)
      BB bets $0.60, Hero raises to $1.95, BB raises to $6.45, Hero raises to $16.08, BB calls $5.31

Turn: ($24.12) 8 (2 players)
      River: ($24.12) 9 (2 players)

Results: $24.12 pot ($0.25 rake)
      Final Board: K 7 A 8 9
      Hero showed J A and lost (-$12.06 net)
      BB showed 8 K and won $23.87 ($11.81 net)

A potom

Hero (SB): $21.73 (217.3 bb)
      BB: $11.15 (111.5 bb)

Preflop: Hero is SB with K K
      Hero raises to $0.30, BB calls $0.20

Flop: ($0.60) 9 4 3 (2 players)
      BB bets $0.60, Hero raises to $2.40, BB calls $1.80

Turn: ($5.40) 5 (2 players)
      BB bets $3.60, Hero raises to $9.65, BB calls $4.85

River: ($22.30) J (2 players)

Results: $22.30 pot ($0.25 rake)
      Final Board: 9 4 3 5 J
      Hero showed K K and lost (-$11.15 net)
      BB showed J 9 and won $22.05 ($10.90 net)

Fiska měla zajmaví styl a evidentně někde viděla jak se hraja HU ale přišel jsem proč je opravdu mooc špatnej nápad otevírat každej BU dostanete se tak do dost marginálních spotů. A taky hlavně když hitnu něco solidního top pár silnej mid pár kicker ho moc nezajmal tak se toho nepustil. Takže i po té smůle to nakonec dopadlo dobře a já jsem výtězně odešel s 320bb v plusu :s_cool: . Potom fishce došli penízky a mě se začal kousat PKR tak jsem toho nechal.
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Tak včera veče jsem se pokusil o hru na dvou stolech a zjistil jsem že na to zatím moc nemá hrál jsem proti agro fishce a nitce mno a pak přišlo malé vyrušení během hry a ja jsem si spletl kdo je kdo a stálo mě to 150BB takže když na dvou stolech tak zatím jen proti jednomu protihráči :f_cry: . A ještě nikdy ale nikdy necallujte a prostě foldněte když začne bejt agresivní hráč kterej je schopnej na dry bordu zahodit top pár top kicker :f_biggrin: .
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Rozhodl jsem si psát herní plán s informace kde mám největší slabosti a na čem musím pracova.

Herní plán:

:spade: Naučit se hrát proti tight hráčům:

:heart: CRF s každou trochu hratelnou handou pokud má protihráč dostatečně vysoký CB
      :heart: když nemá vysoký CB tak donkovat s malím sizingem
      :heart: když má vysoký FCB tak CB každý flop s malím sizingem
      :heart: Blafovat na nebezpečných boardech, Raisvat scar card
      :club: Jak se protiháč přizpůsobí tak začít hrát víc tight

:spade: Hra celkově:

:heart: Začít víc 3betovat
      :heart: Nepředpokladát že pokud hráč neotvírá any two a post flop hraje tight že bude tight i na 3bety ( v poslední době vídím jen praví opak jak mají nizký steal tak si většinou chtějí ty karty už zahrát takže proti nim použít range VS loose)
      :heart: Neustále sledovat soupeřův stack a podle toho upravavat open rais size -jak je pod 60bb tak 2,5x jak je pod 40bb tak 2x
      :heart: dělat si víc poznámek k protihráčům
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Včera večer jsem hrál proti openentovi kterýho nejsem schopnej zařadit. Hrál prostě furt nějak jinak. Jediný co dělal pořád byl bet 1bb a furt dal jsem mu rais on mě callnul a bet 1bb. No během hry mu to 3x vytočilo s docela nesmyslnejma handama. Nakonec se mi to podařilo obrat o vše ale vzhledem k tomu že u stolu nechal 150bb a já si z něj odnesl asi jen 10bb tak jedinej kdo se radoval byla herna :f_grin: . Ale jsem docela rád že jsem proti němu mohl hrát a že vydržel u stolu asi hodinku a půl a já si mohl vyzkoušet jaký je to hrát proti někomu kdo moc nemá herní plán a prostě hraje karty tak jak má zrovna chuť.

Ještě se mi podařilo hrát proti tight hráči. Hrál jsem podle plánu a byl docela brutálně agro 3bet jsem měl asi 35%, donkoval jsem check raisoval. Mno to protihráče přestalo bavit a dopadlo to takhle :f_biggrin:

SB: $12.92 (129.2 bb)
      Hero (BB): $10.19 (101.9 bb)

Preflop: Hero is BB with Q Q
      SB raises to $0.80, Hero raises to $1.50, SB calls $0.70

Flop: ($3) 6 8 Q (2 players)
      Hero checks, SB bets $3, Hero raises to $8.69 and is all-in, SB calls $5.69

Turn: ($20.38) 4 (2 players, 1 is all-in)
      River: ($20.38) 8 (2 players, 1 is all-in)

Results: $20.38 pot ($0.25 rake)
      Final Board: 6 8 Q 4 8
      SB showed J Q and lost (-$10.19 net)
      Hero showed Q Q and won $20.13 ($9.94 net)
    • Siminho1985
      Siminho1985
      Stříbro
      vidim tady velký problém,se kterým se setkávám u špatných hráčů, a ten problem je většinou stojí celej stack.

jde o ten min raise,sice s QQ chceš aby tě dorovnal,ale musí ho to taky něco stát,aby si mohl alespon trošku odhadnout jeho range. takovej min raise ti doplatí uplně se vším a ty pak netušíš co proti tobě stojí.

TAdy to vyšlo krásně,ale v budoucnu dávej 3bet určitě alespon 2.2 a vejš, věř mi,je to nejrozšířenější chyba a muže tě to stát dost
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Jo tady jsem se přehlédnul že open raisnul za 80 předtím otevíral za 50 tak jsem mu dával mu dával za 1,50. Ale určtě máš pravdu musím bejt pozornější.
    • mjCch
      mjCch
      Bronz
      Registrace: 11.05.2011 Příspěvky: 1,517
      Lemros původně napsal
      Jo tady jsem se přehlédnul že open raisnul za 80 předtím otevíral za 50 tak jsem mu dával mu dával za 1,50. Ale určtě máš pravdu musím bejt pozornější.
      Nevymlouvej se, pochybuju , ze pri jednom stole prehlidnes raise. Je lepsi si chybu priznat a podekovat za dobrou radu od takoveho hrace... ;) jinak GL
    • MadmanCZ
      MadmanCZ
      Bronz
      Registrace: 26.04.2009 Příspěvky: 909
      Čus... Limit CG NL10 HU se dá jen velice těžko beatovat :) Je tam neskutečný rake :) Doporučoval bych ti spíše zaměřit se na jinou variantu :) NLHU tak od 100 :)
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Hmm to máš pravdu ale zatím s tím problém nemám de to sice pomalu proti solidním hráčům se to beatovat asi moc nedá ale proti většině protihráču co ti na PKR HU NL10 sedne ke stolu to de docela v pohodě. A hlavně je to disciplína která mě nejvíc baví. Takže neplánuju hrát něco jinýho.

A k tomu předchozímu já se nevymlouvám a chybu přiznávám. Byl jsem nepozornej a to je podle mě docela velkej problém. A já jsem samozřejmě rád že Siminho si najde čas aby poradil takové fishce jako jsem já
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Siminho1985 původně napsal
      vidim tady velký problém,se kterým se setkávám u špatných hráčů, a ten problem je většinou stojí celej stack.

jde o ten min raise,sice s QQ chceš aby tě dorovnal,ale musí ho to taky něco stát,aby si mohl alespon trošku odhadnout jeho range. takovej min raise ti doplatí uplně se vším a ty pak netušíš co proti tobě stojí.

TAdy to vyšlo krásně,ale v budoucnu dávej 3bet určitě alespon 2.2 a vejš, věř mi,je to nejrozšířenější chyba a muže tě to stát dost
      Ještě mě napadlo ja by jsi postupoval v případě že má vilian fold 3bet 0% po 320 handách. A steal má 65% mohl bys mi poradit s jakou range je výhodné ho 3 betovat a jaký size 3 betu by jsi zvolil. Dík moc za odpověď
    • Lemros
      Lemros
      Bronz
      Tak to vypadá že budu přez velikonoce bez pokeru. Můj starej notebook se přehřívá a u rodičů k ničemu lepšímu přístup nemám takže si zas zahraju až se vrátim domů. Nemáte někdo návrh co bych si mohl prostudovat co by mě zlepšilo moji hru třeba nějakou knihu nebo něco nejlépe o HU. Dík
    • Siminho1985
      Siminho1985
      Stříbro
      věř mi,na nl 10 nikdo nebude mít po 300 handách call 3betu 0 procent :) , já 3betuju 10J+,ale pokud to nezahraješ po flopu dost agresivně,je lepší 1010+ a AQ +