Katalogizacia videi/poznamky

• PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,281
      ahoj,

mam taky zvlastny dotaz. nahromadila sa mi v pc velka kopa pokrovych videi a mam uz v tom dost bordel. hladam preto nejaky katalogizacny software, ktory by mi umoznoval oznacovat videa, ci som ich uz videl, kolko krat som ich videl. a proste pisat si k nim rozne poznamky.

vsetky softwary, co som zatial nasiel sluzia vacsinou len na filmy. moznosti ako pridat plagat, ci trailer su v tomto pripade dost bezcenne :D

inspirovalo ma video od Yegona a snazim sa pristupovat k studiu trochu inak a takyto software by mi veci velmi ulahcil. ak preto mate niekto nejaky tip na nieco podobne, idealne free alebo za rozumnu cenu, tak sem s tym.
      pripadne budem rad aj za napady ako inak to robit. napadlo ma, ze taketo poznamky sa daju robit v roznych kancelarskych balikoch, len to je trosku na dlhsie lakte :)

za kazdu radu budem vdacny.
  • 7 odpovědí
    • maikpp
      maikpp
      Stříbro
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 2,147
      ahoj,

neviem Ti poradit ale vramci uklidu presuvam Tvoj dotaz do Salonku.

maik
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      tak chcel som tu riesit pomocku pre vyuku. teda vec priamo suvisiacu so studiom. ale ak myslis, ze to patri skor do pokecu, relaxu, offtopic a zabavy, tak why not :)
      tato sekcia by ale podla mna mala sluzit tomu na co je urcena "Povídání o tématech, která nesouvisí s pokerem."
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Ahoj, odporúčam používať Microsoft OneNote. Možeš do neho vkladať poznámky, obrázky, tabuľky, textové dokumenty,hypertextové odkazy na web i na súbory na Tvojom disku, videá, kresliť si do toho, členiť si to tam na stránky, zložky apod. (napr. zložka Poker - CG, SnG, MTT. CG ďalej rozvetvíš na preflop/postflop etc.)...whatever. Všetko na jednom mieste a automaticky sa to ukladá, takže ak máš niečo rozpísané a spadne Ti komp, neprídeš o to, uloží sa to presne tam kde si bol. Priamo v programe je na praktických príkladoch vysvetlené ako sa s tým pracuje a je to veľmi intuitívne.

Oceníš to nielen v pokeri ale i napr. v práci, osobnom živote, pri investovaní, v škole....
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      dakujem pekne, Fiskantes.

MS OneNote je len sucastou officu a tak som hladal nejake alternativy a skusam prave Evernote. myslim, ze by mohol postacovat.
      dakujem este raz, ze si ma aspon naviedol na spravny smer ;)

ak by niekoho zaujimalo porovnanie podobnych softov: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_notetaking_software
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Ja som ich práve vyskúšal niekoľko, i Evernote, ale na nič som si nedokázal zvyknúť okrem OneNotu.

Pre mňa osobne je v poradí na prvom mieste One Note...potom dlho dlho nič, potom naostrený klacek, potom Evernote a potom všetko ostatné :f_biggrin:
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      no jo, lenze ja este neviem, ci to pre mna bude mat taky efekt, aby som za Office daval 100 eur ;) na nejake zakladne pisanie mi postacuje OpenOffice.
      na poznamky aspon pre zaciatok Evernote. uvidime, odskusame. ak to bude pre mna +EV a tie poznamky na seba zarobia, tak nie je problem skusit OneNote, ked uz ho tak chvalis =)

inak uz teraz by som si predstavoval par veci v Evernote, aby fungovali inak, takze ta zmena casom je celkom realna. ale tak stale je to sw vo verzii zdarma. navyse ponuka nejaky maly priestor v cloude, tiez zdarma. proste sa uvidi casom.

este raz dik za pomoc :f_thumbsup:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      aby som za Office daval 100 eur

To je pravda no :f_biggrin: