TT proti druhemu bigstackovi

• petersveter
      petersveter
      Bronz
      Registrace: 18.10.2011 Příspěvky: 339
      Party Poker $6 USD Buy-in No Limit Hold'em Tournament - t100/t200 Blinds - 7 players - View hand 1720812
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

MP: t1630 8.15 BBs
      Hero (CO): t4000 20 BBs
      BTN: t2080 10.40 BBs
      SB: t1560 7.80 BBs
      BB: t2510 12.55 BBs
      UTG: t1760 8.80 BBs
      UTG+1: t6460 32.30 BBs

Pre Flop: (t0) Hero is CO with T :diamond: T :heart:
      1 fold, UTG+1 raises to t450, 1 fold, Hero raises to t4000 all in, 3 folds, UTG+1 calls t3550

Flop: (t8000) Q :spade: 4 :heart: 7 :diamond: (2 players - 1 is all in)

Turn: (t8000) T :club: (2 players - 1 is all in)

River: (t8000) 4 :diamond: (2 players - 1 is all in)

bigstack mal staty 25/17 na 211 rukach co sa mi zdalo dost loose tak som to repushol. Wizard mi znova ukazuje diff vacsi ako -1, cco som dost prekvapeny. Dorovnali by ste iba?
  • 8 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Pushnul bych. Od peněz ještě daleko a pokud to tady vytočím budu moct diktovat celý turnaj, což mi přinese zpět to, co tady ztratím - ale podle statů si myslím, že se jedná o +EV shove.
    • bigrex666
      bigrex666
      Bronz
      Registrace: 16.11.2011 Příspěvky: 1,020
      musis pozerat aj na to ze to raisoval z UTG+1 a tam zase nema az tak siroku range na raise, dajme tomu ze tam ma range este mensiu ako tych 17 teda cca 13 mozno aj menej. Mas tie staty vyfiltrovane aj podla poctu hracov trebars od 10-6 5-4 a potom 3-1?

Ja bysom to osobne v tomto spote foldoval a ak by bol ten raise z neskorsej pozicie MP3+ tak by som to asi pushoval.

hAnzi: diktovat turnaj muzes hezky uz i se 4k chipama akorat musis davat prave pozor na ten bigstack. Tocit proti druhemu bigstackovi je v tehle situaci hodne -EV
    • petersveter
      petersveter
      Bronz
      Registrace: 18.10.2011 Příspěvky: 339
      nie nefiltrujem si zatial statistiky, na vacsinu hracov mam strasne malo ruk, s vacsinou hrajem aj prvykrat cize som rad ked mam aspon informaciu o tom ako hrali doteraz, aj ked rozmyslal som aj nad tym filtrovanim...

call vam tu nepripada v uvahu?
    • bigrex666
      bigrex666
      Bronz
      asi ani moc nie, 15-25BB idealny stack na reraise po niekoho raise. Ale neviem ja moc callovac niesom mozno by to slo ale za mna nie:-)
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Zlato
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      z hladiska chipov je to velmi dobry push. mame idealny stack, skvelu handu na 3bet, dobreho villaina.

z hladiska turnajovej equity (ICM) je to zly push. Sme 2nd bigstack a pushujeme do bigstacka, riskujeme prilis vela turnajovej equity, preto aj wizard hlasi FOLD

Zahrat podla chipov alebo podla ICM? ...treba hrat podla ICM a nedat 3bet.

Na druhu stranu TT v pozicii je prilis dobry spot nato aby sme zahadzovali.

Call je +EV co sa tyka chipov(menej ako 3bet), ale neriskujeme tak vyrazne turnajovu equity.

Zhrnutie: fold je zly pretoze vynechavame +EVspot, push je zly lebo stracame $$$, treba dat call a hrat postflop.
    • bigrex666
      bigrex666
      Bronz
      ok das call ako to budes hrat teda postflop?

Kazdy board bude pre teba scared lebo stale sa ti bude zle callovat jeho c-bet ak bude na stole overkarta ako A,K,Q,J co spravis potom? a co ak tam budu dokonca dve? Ak pridu vsetky tri karty mensie stale je velke riziko ze bude mat overpar ale tak tam uz sa to inak ako pushom na jeho c-bet nebude dat hrat
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Zlato
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      zahrat profitabilne postflop s TT z pozicie nieje az take tazke.. :D

mozu tam nastat stovky roznych situacii, najme ked villain ide ako prvy a moze urobit cokolvek. Preto je nemozne ti tu napisat co presne bude nasa strategia.

Urcite vsak nebude pre nas kazdy flop scared.. :P nase desiatky budu triafat flopy podstatne lepsie, ako cela vilalinova openning range.
      Navyse mame na neho 211 ruk.. cize vieme celkom presne o jeho cbet frekvencii a podla toho ho mozme krasne outplaynut.. :)
    • bigrex666
      bigrex666
      Bronz
      no dobre no skoda ze nepouzivam HUD:-( som si povedal ze HUD zacnem pouzivat az na limitoch kde budem BE pretoze pri multitablingu mi to potom strasne seka a je to nehratelne