[PLO] BLOG: Omaha PLO // microlimits

• Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      Registrace: 12.03.2012 Příspěvky: 214
      Vítejte na mém blogu, který jsem si konečně založil, abych měl kde ventilovat své poznatky z hry a také, aby byla možnost od lepších a zkušených hráčů mě trknout a popřípadě poradit kde dělám chybu, či naopak co jsem udělal dobře !
      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Začnu asi mylým představením. Jmenuji se Petr, je mi 19 let a studuji druhým semestrem na ČVUT. Poker sem hrál amatérsky na střední a různě po internetu fun games. Až nedávno jsem se náhodou dozvědl po Pokerstrategy. Kvíz dopadl úspěšně, startovní kapitál je už skoro celý odeslán a já jsem začal hrát na Poker770.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Začátky byli různé, chtěl jsem si všechno vyzkoušet a tak bankroll trpěl :) Drasticky jsem tedy změnil přístup a hrál jsem podle rad z Cornieho výzvy. Bohužel moje 4-6ti stolové sessions nedopadly nikdy nijak moc profitabilně jelikož 80% hráčů bylo extrémě tight a jakýkoli můj raise, 3bet, Cbet aj byli následovány foldem. A já tratil na limpech a nebo občas v nějakém tiltu :/

Uběhl 3. týden a na mém účtě se pohybovalo místo $30 necelých $2. Už tak nějak v tu dobu jsem zabrousil do PLO a ta hra mě nadchla, znal jsem Omahu již dříve, ale o peníze je to jiný kalibr. Samozřejmě jsem přecenil všechny své handy a všechny své výhry nakonec přišli vniveč a skončil jsem na nule...
      Další týden přišlo zas $10, bohužel s nimi také pár bad beatů a byl jsem zase na půlce. V tu dobu to začlo ! Začal jsem hrát jeden stůl, pořádně se snažil analyzovat svou hru a soupeře. Hrál jsem loose-aggresive a hodně se mi dařilo odhadovat soupeřovu range. Byl jsem taková ryba co u toho přemýšlí a bankroll začal pomalu růst :)

Bohužel jsem cítil, že to takhle nepůjde dál a pokud nezmenším nějak svou range nebudu schopen hrát profitabilně více jak 1 stůl.

Takže HURÁ do toho ! Dočetl jsem pár strategií, shlédl videa, přečetl blogy a teďka je řada na školu hrou :)

Aktuální Bankroll: $10.17

Nejbližší poker cíle:

:spade: Snížit inteligentně svoji range
      :spade: Začít hrát 2-4 stoly naráz ( myslím, že 2 budou stačit)
      :spade: Posunout svůj bankroll trochu výš (aspoň na $15 )
      :spade: Odehrát 1.5k hand kvůli "Mystery Jackpot" promo akci na P770

Nejbližší real life cíle:

:club: Úspěšně napsat všechny testy tento týden
      :club: Pokusit se navštívit všechny předměty (či jako bonus skočit na nějakou přednášku ) :)
      .
  • 51 odpovědí
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      Tak jsem zjistil, že slowplay v PLO nefunguje. Bohužel tu nemám konvertované handy, ale pokusím se aspoň nastínit co se dnes stalo :)

Krátká session. A hned na začátku

V ruce 55QsAs, na flopu fullhouse, slowplay. Na turnu sem se dostal all-in, došla další pětka, bohužel na riveru došel další king a borec měl 4xK a moje čtyři pětky na to jsou krátký.

Ruka 4356, flop 443 .. zase slowplay a na riveru mu došel Jack což mě s jeho pocket Jackama zase dorazilo.

Asi přestanu pro dnešek hrát, nevím jeslti je to mnou, že hraju špatně a nebo je to jenom série bad beatů :(
    • filuta
      filuta
      Bronz
      Registrace: 14.08.2009 Příspěvky: 781
      ahoj, tak tě vítám v omaha sekci, z badbeatů si pokud možno nic nedělej, omaha je prostě hlavně o psychice (hromadu studia beru jako samozřejmost :s_biggrin: )

držím palce v dalších dnech a nezapomeň postovat handy, u kterých si nebudeš jistý, do hand judge fora :f_thumbsup:
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      Bohužel nemám žádný software nebo handconverter tak je to takhle ošemetně v obrázku.

Postupky zdola nejsou jako ty shora :)
    • WhiteBrain
      WhiteBrain
      Bronz
      Registrace: 22.08.2011 Příspěvky: 139
      Aldoras původně napsal
      Tak jsem zjistil, že slowplay v PLO nefunguje. Bohužel tu nemám konvertované handy, ale pokusím se aspoň nastínit co se dnes stalo :)

Krátká session. A hned na začátku

V ruce 55QsAs, na flopu fullhouse, slowplay. Na turnu sem se dostal all-in, došla další pětka, bohužel na riveru došel další king a borec měl 4xK a moje čtyři pětky na to jsou krátký.

Ruka 4356, flop 443 .. zase slowplay a na riveru mu došel Jack což mě s jeho pocket Jackama zase dorazilo.

Asi přestanu pro dnešek hrát, nevím jeslti je to mnou, že hraju špatně a nebo je to jenom série bad beatů :(
      Nizke rundowny (6543), s nimiz budes temer pokazde v situaci "maly pot vyhrajeme, ale velky prohrajeme" radeji rovnou zahazuj pred flopem a vyhnes se problemum, ktere jsi prave popsal. Z dlouhodobeho hlediska hodne usetris. Omaha opravdu neni holdem. :)
    • filuta
      filuta
      Bronz
      Registrace: 14.08.2009 Příspěvky: 781
      ohledně konvertování hand doporučuju (pokud máš ještě tu možnost) trial poker tracker omaha, ten má konvertor zabudovaný a vystačí ti na dva měsíce. také jsou na spoustě stránek on-line konvertory, ale s těmi nemám zkušenost, takže nemohu žádný doporučit. spousta lidí tady je ale používá, tak pokud napíšeš třeba do otázek nováčků, tak ti někdo určitě poradí. jinak tyhle obrázky jsou přinejhorším tady v pohodě :f_thumbsup:

ohledně nízkých rundownů, pokud jak říkáš chceš inteligentně snížit svoji range, tak tohle je přesně místo, kde můžeš začít. bral bych jako základní pravidlo, aby horní konec rundownu byla alespoň osmička, nižší jenom na BTN a občas CO, jako později se k nim třeba zase vrátíš, určitě se profitabilně hrát dají, ale chce to víc zkušeností a správné soupeře
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      Tak po dnešku menší únava ze školy, tilt.. kombinování s NLH a půlka bankrollu v pitchi :)

Naštěstí to pár HU PLO a HU NLH zachránilo... teďka pár her League of Legends, menší odpočinek a na večer se zkusím zase něco nahrát :)
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      Ahoj a vítej v PLO, vítej v pekle :D

Jestli můžu dát pár rad. Tak u cílů mi chybí body jako přectu si článek, podívám se na video, postnu x hand na posouzení.

Naopak bych klidně vynechal cíl, kam chceš posunout roll, to bohužel nikdo z nás si nemůže naplánovat a už vůbec ne v PLO :D

Jinak hodně štěstí s omahou, rádi ti poradíme.
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      Máš pravdu, že věci jako přečíst si pár článku, shládnout to a to video a analyzovat nějaké ty handy tu chybí. Ale měl sem tenhle týden ve škole na pilno a tak sem nevěděl kolik mi zbude času.

Takže i přes celkem neuspokojivé výsledky jsem se každý den snažil něco odehrát a pak si to sám zpětně rozebrat. Instalace PT3 zase nevyšla (nebo resp. vyšla ale nějak mi to nejde zprovoznit s P770 hernou ).

Takže cíle na další týden jsou:

- Dočíst pár článků na BSS NLH
      - Přečíst si komplet (stříbrné ) strategie na MTT turnaje
      - Držet se pořád na $2 rake / day kvůli PS.com dubnové akci
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      Únava sice hrozná, ale mohu říci, že jsem sám se sebou dneska spokojený.

Pročetl jsem si pár skvělých informací o serotoninu :P K tomu shlédnul jedno moc hezké PLO video. Dočetl si strategie o MTT a navrch se umístil na celkem pěknám 28. místě v $100 daily Freeroll
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Zase není potřeba číst a umět všechny disciplíny, je důležité se specializovat :)
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      To určitě... Ale MTT hraju celkem často. Vpodstatě každej inteligentně vypadající freeroll a řekl bych, že pár rad ohledně MTT se vždycky hodí :)

Video na PLO od Tebe byla určitě zajímavá věc jak zlepšit svoje dovednosti a články o psychologii a didaktice by si měl přečíst každý nehledě na jeho zaměření. Takže zas tak širokou range v typech her/pokru nemám :tongue:
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Ok :) to byla spíš poznámka pro jistotu...chystáme materiály na MTT, není jich tu tolik zatím. Tak se máš na co těšit :)
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      Tak jsem po pár dnech z5 a přináším malý report :)

Minulý týden jsem se umístil na 34.mítě v promo akci a přitom 31. bylo placených (31. dostal $11 což by byla pro můj roll pěkná injekce). Odehrál jsem i další freerolly a různé MTT turnaje a myslím si, že tudy cesta pro mě nevede.

Co se PLO týče tak jsem celkem skeptický, snažím se hrát podle rad profesionálů... hrát tight aggressive, avšak nepřináší to žádné sladké ovoce. Moje pre-flop bety každý dorovná, Cbety neřeší a vůbec mi přijde, že většina lidí na microlimitech chodí hrát Omahu jenom pro zábavu a vůbec netuší o co jde :/ . Moje 9TJQ double suited dorovná před flopem každý a to že pot-betuju na flush a str8 draw zároveň na flopu nikoho nezajímá a vesele si dorovnávají a navyšují a povětšinou se jim to nějak spáruje a mě přijde kulový :D

No konec fňukání... prostě sem byl asi trochu v tiltu a řekl jsem si PLO na microlimitech už nikdy více a na pár dní jsem konvergoval k NL2 SH... největší zásluhu na tom měla promo akce na Poker770, kde mi garantují 5$ cash za 1,500hand odehraných na mikrolimitech. Úspěšně jsem se do toho vrhnul a jsem tak nějak v půlce. Jde to trochu pomaleji než jsem doufal, protože hraji jen 2 stoly ( 4 se mi špatně vejdou na monitor a navíc nejsem v multitablingu tolik zběhlý a raději volím opatrnost).

V dnešní session jsem zase hrál 2 stoly a začínal jsem se nudit tak jsem si jako 3. stůl zapnul omahu. (vím, neměli by se to kombinovat, ale nikterak mě to neruší a řekl bych, že dokážu pěkně mezi jednotlivými styly v hlavě přepínat a přizpůsobovat se během session ) Nicméně mě čekal během pár minut ošklivý bad beat a už jsem opět chtěl s PLO nadobro skončit. Naštěstí jsem zachoval klidnou hlavu a ujistil se, že jsem tu handu zahrál dobře a byl to opravdu jen bad beat ! Následovak re-buy na 75BB ($1.50) a během 14ti hand jsem leavoval stůl s 265BB.

Cíle na příští týden:
      :heart: Odehrát zbytek do 1500hand
      :heart: Nastudovat Druhy sázek z BSS strategie // stříbro
      :heart: Pomalu se navrátit zpět k PLO

:club: Pokusit se zvládat 2 session denně 2-3 stoly a uchovat si dobrou náladu a soustředěnost !
      :club: A nakonec by stálo za další pokus už konečně rozchodit PokerTracker
      :s_grin:
      .
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Určitě rozchodit pokertracker, ideálně spíše holdemmanager.com. Je lepší :)
      Rovnou si můžeš stáhnout můj HUD na omahu a ono to půjde.
      To že všichni na micro dorovnají je jasné. Asi udělám video specielně pro PLO2 :D Aby lidi viděli, že se tam dá neuvěřitelně vyhrávat, jenom to chce správnou strátegii...
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      Měl bys :) Určitě se na něj budu těšit ! Je to škoda, ale věcí na omahu je tu celkem málo :/ Moc se teda nedivím, protože to není tak populární jako hold'em, ale každá rada pro hráče dobrá ! ;)
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      HEM NAINSTALOVÁN (bohužel mám problémy s databází a vypadá to, že budu muset reinstal :/ . Mám tam uloženo něco kolem 18k hand, což nemůže být moje... asi sem udělal chybu, když jsem všechny programy isntaloval na tu samou DB... Každopádně dnešní dvouhodinová session s jedním stolem pro test HEM a aspoň základní nastavení HUD vypadá takto:

A zde celkem pěkná obíračka jedné fishky:

IPoker, $0.01/$0.02 Pot Limit Omaha Cash, 6 Players
      http://www.holdemmanager.com

SB: $2 (100 bb)
      BB: $4.94 (247 bb)
      UTG: $1.32 (66 bb)
      MP: $4.56 (228 bb)
      Hero (CO): $2.30 (115 bb)
      BTN: $5.54 (277 bb)

Preflop: Hero is CO with 3 8 3 A
      UTG folds, MP calls $0.02, Hero calls $0.02, BTN calls $0.02, SB folds, BB checks

Flop: ($0.09) J K 4 (4 players)
      BB bets $0.09, MP folds, Hero raises to $0.36, BTN folds, BB raises to $1.17, Hero raises to $2.28 and is all-in, BB calls $1.11

Turn: ($4.65) 4 (2 players, 1 is all-in)
      River: ($4.65) 6 (2 players, 1 is all-in)

Results: $4.65 pot ($0.31 rake)
      Final Board: J K 4 4 6
      BB showed 9 Q Q 2 and lost (-$2.30 net)
      MP mucked and lost (-$0.02 net)
      Hero mucked 3 8 3 A and won $4.34 ($2.04 net)
      BTN mucked and lost (-$0.02 net)
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      Tak přecijenom se poštěstilo :)

Preflop: Hero is SB with 9 5 J Q
      MP calls $0.02, CO calls $0.02, BTN calls $0.02, Hero completes, BB checks

Flop: ($0.10) 8 T 5 (5 players)
      Hero bets $0.07, BB raises to $0.15, 3 folds, Hero calls $0.08

Turn: ($0.40) Q (2 players)
      Hero bets $0.40, BB raises to $0.83 and is all-in, Hero calls $0.43

River: ($2.06) K (2 players, 1 is all-in)

Results: $2.06 pot ($0.13 rake)
      Final Board: 8 T 5 Q K
      BB showed 2 8 8 4 and lost (-$1 net)
      Hero mucked 9 5 J Q and won $1.93 ($0.93 net)

--------------------------------------------

Preflop: Hero is BB with 9 K T K
      2 folds, CO calls $0.02, BTN calls $0.02, SB completes, Hero raises to $0.08, CO calls $0.06, BTN calls $0.06, SB folds

Flop: ($0.26) K 7 3 (3 players)
      Hero bets $0.26, CO calls $0.26, BTN folds

Turn: ($0.78) J (2 players)
      Hero bets $0.78, CO calls $0.78

River: ($2.34) A (2 players)
      Hero bets $1.86, CO calls $1.86

Results: $6.06 pot ($0.40 rake)
      Final Board: K 7 3 J A
      CO showed 6 7 7 T and lost (-$2.98 net)
      Hero mucked 9 K T K and won $5.66 ($2.68 net)
    • Aldoras
      Aldoras
      Bronz
      Tohle není možný, tak jsem se dneska tešil na pořádnou session... nabrat nějaký ty zkušenosti, odehrát víc hand abych zjistil svoje staty přes HEM, udělat si nějakou HandsHistory (která by pak i teoreticky mohla posloužit k tvorbě PLO2-10 videa ) a vůbec jsem měl takové skvělé plány ...

Jenže to by nesměl existovat zákon schválnosti :( Nefunguje mi client, zprvu jsem se lognul do herny, ale po chvilce dostal DC a teďka se už ani nepřihlásím... No mám na večer domluvenou nějakou akci tak to budu muset dořešit až zítra, ale strašně mě to mrzí. Kvůli promo akci bych rád odehrál ještě něco kolem 500ti hand, aych měl právo na $5 bonus. Snad to zítra bude O.K.
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Ahoj, tak povedlo se vyřešit problémy?

Jinak první handa je trochu loose over-limp, prostě takhle malé páry i takhle double-suited se zahazují, ale sehráno to je dobře :)

Stejně tak complete v druhém případě pre-flop je příliš loose, ale opět sehráno dobře. Líbí se mi, že jsi se do raisu nestackoffnul, ale využil jsi nabídnutých odds.

Třetí handa opět špatně pre-flop, kde už bych neraisoval. Nicméně post-flop opět docela hezky, možná bych tady šel na flopu do pokusu o c/r a tak rovnou stack-off.