/300 A8o Bubble

• LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Registrace: 01.12.2011 Příspěvky: 3,162
      Pacific, $0.50 Buy-in (150/300 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): 3,565 (11.9 bb)
      BB: 3,954 (13.2 bb)
      CO: 4,680 (15.6 bb)
      BTN: 1,301 (4.3 bb)

Preflop: Hero is SB with 8 A
      2 folds, Hero raises to 3,565 and is all-in, BB folds

Results: 600 pot
      Hero mucked 8 A and won 600 (300 net)

Wizard mi hodil PUSH od A9o při tight rangi, ale jelikož je více loose, tak to měl být automatika FOLD.
  • 6 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Tady bych pushoval velice široce pokud bych věděl, že soupeř ví, co je bubble.
      Rozhodně Ax. Short je na BU a tak BB, kt. je o několik chipů před tebou bude mít silně svázané ruce ICM.

BB tě bude callovat velice tight na jeho místě bych šel snad 88+AJs+ AQ+.

Jak si to do toho wizarda dal? Podíval ses na calling range BB?
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      jeho calling range by byla 44+, KJs+, A5s+, A9+..

Plusově mi to vyšlo, kdyby CALLoval 66+, AT+
    • Erikk17
      Erikk17
      Bronz
      Registrace: 03.07.2011 Příspěvky: 112
      od oka by som to posielal. ako vravý hanziczech az tak loose callovat by ta nemal
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      A rozhodně tady působí bubble factor, kdy si ten call více rozmyslí, než to udělá, přeci jen riskuje ITM. MOžná, kdyby byl více deep, tak by to loose callnul.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      LiffEX původně napsal
      Takhle loose to podle mě nikdy nemůže callovat. A pokud ano, tak je to slušná fish.

Plusově mi to vyšlo, kdyby CALLoval 66+, AT+
      To je taky dost loose.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

hAnziCZech původně napsal
      LiffEX původně napsal
      Takhle loose to podle mě nikdy nemůže callovat. A pokud ano, tak je to slušná fish.

Víceméně toto. Akorát je třeba si uvědomit, že může callovat cokoliv. :) A podle toho záleží naše rozhodnutí.

Vzhledem k SS na BU musí být hodně tight, protože vázanost ICM je zde veliká, ale platí to i opačně, pokud je to donk, co bude hodně callovat, tak ty musíš být tight.

Viz. Nash . 95% pushng range, calling range 9%.

A8o je profitabilní pushovat v tom případě, kdy by calloval 13% a méně, vidíme tedy velký skok v pushing rangi na základě zdánlivě nepatrné změny jeho range. Okolo 14% se pohybuje podle wizu nějaké 44+, A9, KJs. Jinak řečeno, pokud je to fish, která ti tu callne KQo dost off-suit es a nějaké 44/55, tak se to dá skládat, pokud rozumí bublině a nebo je prostě dostatečně tight, např z důvodu že se chce profoldovat do peněz, tak musíš pushovat a to značně široce, viz. nash.

Je na tobě, abys rozeznal, co je to za hráče. Takto readless je to vyloženě hádání, ale sám vidíš, že nemusí být až tak moc loose, aby ses dostal do mínusového spotu, takže bacha na donky.