iPad Apple a jeho ovládání

• Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 2,858
      Ahoj,

chtěl bych se optat těch uživatelů, kteří mají doma tablet od Applu...

Jak už většina lidí ví, získal jsem pozici reportéra z živých turnajů a musím si pořídit vhodné "pracovní nářadí" :D

Chtěl bych si pořídit tablet iPad 2..

:club: Jaké je ovládání včetně psaní na něm?
      :club: Chci si nechat napsat od kamaráda aplikaci, která by mi vyhovovala při reportingu, do které bych zapisoval handy atd...
      :club: Lze na jejich OS psát aplikace?
      :club: Lze zakoupit iPad s W?
      :club: Doporučujete mi zápisník s tužkou, nebo ten tablet?

Nechce se mi tam pobíhat se zápisníkem. Prostě jen naťukat handu a hotovo...

Moc díky, Vojta :f_cool:
  • 8 odpovědí
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      To se mi nechce věřit, že nikdo nemá iPad 2 :s_confused: :f_biggrin:
    • Siki46
      Siki46
      Bronz
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 182
      Moc se v tom nevyznám, ale
      :club: Chci si nechat napsat od kamaráda aplikaci, která by mi vyhovovala při reportingu, do které bych zapisoval handy atd...

podle toho co píšeš si myslím, že bude jednodušší nějaky tablet s android nebo spíš s Windows.
      Jinak Ipad má spolužák, zkoušel jsem ho a přijde mi že by byl vhodný. Já osobně bych si ho vybral kdyby do něj šli psát aplikace.

Píše se na něm na dotykové klávesnici normálně všema deseti a celkem rychle ;)
      Jeslti tím W myslíš Windows, tak to se Ipad s W nedá zakoupit.

Pokud budeš mít tablet + aplikaci + wi-fi tak by z toho mohli být dobrý live reporty. Mín práce a hlavně rychlý. ;)
    • Life4Tale
      Life4Tale
      Bronz
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 215
      Ahoj, na jejich OS lze psát aplikace, ale abys je mohl nahrát do zařízení, případně do app storu, tak je pořeba zaplatit roční poplatek. Také kvalitních iOS vývojářů je u nás pomálu, takže pokud kamarád umí Objective-C jazyk, určitě ti aplikaci napíše. Lze to psát i v jiných jazycích, ale to už je mimo téma.
      Ovládání je jednoduché a intuitivní. Aplikací tam je strašná spousta, i pro blogování apod., takže by sis možná rovnou vybral a kamarád by ušetřil čas :)
      Na iPadu Windows nerozjedeš ani náhodou.
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Díky moc za rady...

Já jsem se díval na recenze a vypadá to v pohodě... Ale nevyhovuje mi třeba ten systém přenosu souborů.. Rád bych to vše dělal přes mass storage včetně uploadování obrázků... To je zdlouhavé to přes iTune.. :(

Nebo doporučil by mi někdo jinej tablet?? třeba s W? nebo Androidem?
      V tomhle docela plavu.. Sice mrknu na recenze na YT, ale furt to není dostatečné...
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      nikdy som sa nezivil pisanim a ani nemal ipad.
      ale z mojho laickeho pohladu musi byt pisanie na takomto zariadeni velmi neergonomicke a urcite by som chcel pisat na HW klavesnici. pri par vetach by to nemuselo vadit, ale pokial budes chciet pisat poriadny report, tak myslim, ze normalny NB bude vhodnejsi.

inak teda neviem presne ako funguje reportovanie hand na vacsich turnajoch, ale predpokladam, ze niekde v dialke sa zahlasi allin a ty utekas cez pol herne a musis rychlo handu zapisat. imo idealne bude pouzivat nejaky zapisnik a pero. ci uz klasicke alebo v digitalnej podobe a potom to rucne prepisovat do pocitaca.

ale mozno je to len moj naivny pohlad na vec a cely svet pouziva ipady na reportovanie :D

edit: co toto? imho by to bolo uplne idealne: http://www.youtube.com/watch?v=fXbBA1DRE84
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      PumaPerez původně napsal
      nikdy som sa nezivil pisanim a ani nemal ipad.
      ale z mojho laickeho pohladu musi byt pisanie na takomto zariadeni velmi neergonomicke a urcite by som chcel pisat na HW klavesnici. pri par vetach by to nemuselo vadit, ale pokial budes chciet pisat poriadny report, tak myslim, ze normalny NB bude vhodnejsi.

inak teda neviem presne ako funguje reportovanie hand na vacsich turnajoch, ale predpokladam, ze niekde v dialke sa zahlasi allin a ty utekas cez pol herne a musis rychlo handu zapisat. imo idealne bude pouzivat nejaky zapisnik a pero. ci uz klasicke alebo v digitalnej podobe a potom to rucne prepisovat do pocitaca.

ale mozno je to len moj naivny pohlad na vec a cely svet pouziva ipady na reportovanie :D

edit: co toto? imho by to bolo uplne idealne: http://www.youtube.com/watch?v=fXbBA1DRE84
      Víš mě jde o to, že si chci nechat od toho kamaráda (programátora) napsat aplikaci, kde bude :

:club: Pokerovej stůl + seating
      :club: Kolonka na chipy
      :club: Výběr karet + :spade: :diamond: :club: :heart:

Takže bych to tam jen naťukal a hotovo... Ušetřím tím hodně času podle mě. A navíc je to pak přehlednější, než když to rychle čmáráš a kolikrát se mi stalo, že v tom spěchu jsem to pak po sobě ani nepřečetl, nebo jsem to spletl a nevyznal jsem se v té handě... :D

Ale zase se mi nechce to kupovat a pak zjistit, že je to k ničemu :D

Btw. ten odkaz, tak to je prakticky stejný, jak kdybych si to psal do notýsku... :D Ještě bych to měl delší tím přetahováním... :f_cool:
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      nj, tak ako som pisal, ja o tom nic neviem, ty uz nejaky report za sebou mas, tak vies co potrebujes ;)

mozno by nebolo od veci sa spytat inych reporterov z roznych jazykovych mutacii pokerstrategy, ze co a ako robia oni ;)
    • Clocker
      Clocker
      Bronz
      Registrace: 12.06.2007 Příspěvky: 37
      Ahoj, iPAD mám. Neumím si přesně představit o jakou aplikaci se Ti jedná? Normálně máš v iPAD všechno, co potřebuješ. Klávesnici normálně k použití, poznámkové bloky, je jich asi milion placených nebo free. Nevím, co přesně si představuješ pod pojmem aplikace pro psaní hand z turnajů. Jinak nejlepší odpovědí je, zajít si do nějakého apple storu a prostě si to zkusit. Jinak je asi celkem jedno jaký tablet použiješ, je to všechno celkem stejné ty aplikace atd. Já používám Mac, protože je stabilní a oproti win se mi tam nekroutí pořád kolečko, že aplikace neodpovídá.... :D

Bombarek původně napsal
      Ahoj,

chtěl bych se optat těch uživatelů, kteří mají doma tablet od Applu...

Jak už většina lidí ví, získal jsem pozici reportéra z živých turnajů a musím si pořídit vhodné "pracovní nářadí" :D

Chtěl bych si pořídit tablet iPad 2..

:club: Jaké je ovládání včetně psaní na něm?
      :club: Doporučujete mi zápisník s tužkou, nebo ten tablet?

Nechce se mi tam pobíhat se zápisníkem. Prostě jen naťukat handu a hotovo...

Moc díky, Vojta :f_cool: