BLOG: From zero to hero (61€ -> 10k€)

• JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      Registrace: 01.01.2011 Příspěvky: 176
      Tak deme na to :) blog vznika po vyrazne serii poker uspechu, ktere jsem podrobneji popsal ve svem predstaveni

Jak sem jiz zminil, hluboce jsem se zamyslel, proc to nefunguje mezi mnou a MTTs a vetsimi sitky. Vysledek:
      :diamond: doba trvani session je prilis dlouha, neudrzim pozornost, pri dohravani jednoho turnaje sleduju film, nemuzu to vypnout a jit delat neco jinyho
      :diamond: pri turnajich, abych hral A game a vse sledoval tak jak mam, nejsem schopen hrat vic jak sest stolu naraz a nemam rad turba, radsi hraju deepstack a pomale levely, s prostorem pro hru , kombinace tohoto mi neumoznuje odehrat dostatecne volume na porazeni variance
      :diamond: a nejhorsi jsou ty zarezy na devatych mistech, tocky a podobne srandy

secteno podtrzeno na MTTs kaslu a zacinam s cash game, session muzu vypnout v podstate kdykoliv, hraje se deep, stolu zvladnu odahrat stejne, spis vic, variance je nizsi, jediny negativum je, ze cash game je proste mnohem narocnejsi disciplina ( o cemz jsem se presvedcil nekolika pokusy v minulosti), mam jasna pravidla pro BRM podle “The Stairway to High Stakes®” akorat z pocatku vynecham ty vybery, aby to slo o neco rychleji, pokud to vubec pude

takhle jsem uvazoval, jakozto skoro poker pro jsem okamzite po rozhodnuti pustil sest stolu NL2 a jel si to svoje a prvni session koncil 600 bb minus :) )

VPIP PFR 3Bet Agg Agg%
      0.1379 0.100925308 0.039730855 1.304081633 0.267172356

tak sem si potvrdil, co uz jsem vedel, ze cash game je opravdu slozitejsi disciplina, zacal sem lehce hledat a cist, plus jsem se hodne zatahnul, jak je videt z grafu, az prilis, mno je to myslim pekne videt, jak jsem postupne zkousel vsechno mozny, kazdopadne po necelych 11k handach, jsem si tak nejak naordinoval, co musim hrat a na co si davat pozor, hlavni problem byly moje hero cally na riveru :D plus jsem se snazil zarazovat podobny veci jako float, absolutni nesmysl na tomhle limitu, kdyz je neco trefi, tak nezahodej naprosto nic, jedno jak vypada board, nejvetsi chybu kterou jsem delal, byl continuation bet skoro vsech hand, mno celkove jsem si vypsal par veci, na ktery si musim davat pozor

:club: zadny hero cally na riveru, tady to proste nefunguje, foldovat, foldovat, foldovat a jeste jednou zadny hero cally
      :club: minimalne bluffovat a floatovat
      :club: kdyz me nekdo re-raisne tak zapnout alarm
      :club: celkove to hrat TAG, hodne silne postflop
      :club: nikdy nevsazet do takovejch potu, kdy me callne jen lepsi ruka

a ted nejaky stats a plany

Bankroll: 25 Euro
      Herna: Poker770 (tracknuto přes PS)
      Nick: Nusik13
      Typ hry: NL Fullring
      Limit: NL2
      Software: Holdem manager 2 (zatim trial, snad na nej vydelam :) )

Plán na pristi týden:

Hra:
      Počet hand: co to dá :D dejme tomu 10k, mel bych se hlavne venovat diplomce
      Bankroll: uz bych to chtel mirit spis do plusu

Studium:
      Hand revision po každé session
      Pustit video od Twinna
      Nejak uz konecne vymyslet nastaveni do HEMu a celkove se mu vic venovat

Mindset:
      trosku sebou hejbnout
      dodrzovat to co sem si tak nejak sesumiroval
      zadny hero cally :D

to by asi mohlo byt vse, spis ne, jen uz me nic nenapada a je to stejne nejaky dlouhy, kdyby naopak napadlo neco Vas, dejte pls vedet :f_p:
  • 14 odpovědí
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      tak sice jsem nemel v planu, to tady prilis spamovat, ale kdyz uz pisu, tak poradne a treba to k necemu bude, kdyz si myslenky hodim nekam pisemne

po analyze tech 10k hand jsem si rekl, ze vyraznej problem je red line, trosku sem hledal a cetl, pote upravil hru, zacal sem hrat agresivneji a trosku vic startovnich rukou, jako na zacatku, jen sem proste vic foldoval, kdyz sem mel a vysledek se dostavil, dve session, necelych 2k hand a 10 dolaru up, cervena line prestala klesat, rikal jsem si, takhle je to spravne

a nastartoval jsem dalsi session

jak je videt na grafu, zadna slava net lost 19 dolaru EV net lost 5 dolaru, dva suckouty od maniaka se stats 50/32/12/32 ano spravne 3bet 32, odevzdal jsem mu devet dolaru, pak esa do sestek a jacky do osmicek za sedm dolaru
      nasledoval tilt, blba hra a neschopnost prestat, tak jsem jeste neco malo odhazel na tom stole s tim maniakem, plus jsem si neodpustil jeden hero call po tom co dobehla runner runner barva, no neveril jsem mu to

otazkou ale zustava co je spravne, kdyz takovyho blazna vidim (trikrat jen co sem videl sel 7bet all in s kombinacema jako 8 3 proti jinym hracum, kteri meli esa) hral jsem proti nemu ty QQ i 99 super agro a chtel jsem se dostat co nejdriv do allinu, coz se povedlu, na flopu jsem byl o parnik vepredu, ale river respektive turn mi to vysvetlil

mel bych v tyhle situaci takhle hrat, ciste do nej nebo hrat to svoje a neblaznit, nejsem si jistej, ale asi spis mluvej ty suckouty a priste mi to vrati i s urokem

kazdopadne si ale pridavam dalsi poznamky, potreba nastavit stop loss a jednoznacne prestat hrat, kdyz vim, ze hraju blbe a sem rozhozenej, po takovymhle predstaveni

taky se nemuzu soustredit na jednoho hrace, kterej hraje jak blazen a nemyslet na nic okolo

a posledni vec k zamysleni je, jakej si vlastne brat ke stolu stack, protoze na poker770 je mozny i na nl2 vzit 5dolaru

thats all, je to asi trosku zmatecny, ale po probuzeni v novem dni to snad k necemu bude
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      tak tyden je pryc, je cas trosku to tu zrekapitulovat

Začátek výzvy: 1.4.2012
      Počet týdnů: 3
      Herna: Poker770
      Typ hry: NL2 FR

Hand minulý týden: 9076
      Profit za minulý týden: 28,88€
      Bankroll na začátku výzvy: 25€
      Současný Bankroll: 57,52 €
      Profit celkem: 32,52€ 32,01
      Hand celkem: 23410

vysledek celkem slusnej, ale ten profit je zpusobenej hlavne mystery bonusem 5 dolaru a 15 fdB z kteryho jsem zatim dal 4 dolary, clearnutim 8 dolaru rakebacku, hra vypada takhle

jinak co se hry tyce, jeste porad se do toho dostavam,, ale pomalu se to ustaluje a zacina se mi to libit :)
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      tak je zase cas tady neco sesmolit, po 40k handach jsem se rozhodnul, ze NL2 uz je pro me malo :D sice byl plan, ze na dalsi limit pujdu az pri 150 dolarech, mam jen 130, ale z akce mystery bonus pending 45 dolaru FDB, ktery je potreba clearnout co nejrychleji, takze potrebuju rakovat a celkove si myslim, ze si skok vys zaslouzim, mozna mi to tam rychle vysvetlej a vratim se zpet na NL2

tady graf

se svoji hrou jsem relativne spokojenej, hraju to dost zatazene, ale jinak to ani nejde na nl2, sem tam se jeste neudrzim a predvedu nejakej hloupej call

taktez jsem vyresil problem s HUDem, kdyz jsem zjistil, ze jsem kdysi registroval pokerstars pres HoldemManager, tak jsem zjistil co a jak, propojil ucty a mam HoldemManager zadarmo :)

zjistil jsem, jak konvertovat handy pro postovani tady do HJ sekce a prvni handu uz sem poslal, budu pridavat vic hand, kde si nebudu jistej

chtelo by to vylepsit tocici efekt mych es :D

pri padu na 110 dolaru se vracim zpet na NL2

v zacatku chci hrat jen dolarove stoly

thats all folks :)
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      mno musim rict, ze jako privitani na NL4 heater :)

tak doufam, ze to nezakriknu, dokonce jsem ani neprohral esa AI preflof do AK i kdyz souper chytil na flopu postupku, nastesti tam ten kral dolezl na riveru a splitnuli jsme to

nedelam z toho zatim velky zavery, protoze mi to fakt dost chodilo, ale zda se mi to mozna i hratelnejsi jak NL2, souperi jsou ochotni i zahodit, o neco vic se 3betuje

hral jsem dost agresivne a vubec sem se nesnazil slowplayovat, celkem me prekvapila cervena :) mozna jsem nekde mohl dostat zaplaceno vic, ale asi je to lepsi takhle
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      tak po odpoledni naprosto hrozny session musim vyuzit blogu, abych si to nejak sesumiroval a uklidnil se

byla to kombinace naprosto otresny hry a setupů

prochazim hand history v HEMu

druha handa, naprosto nesmyslne jsem se utrhnul na SB po button 4betu jsem dal hloupej min 5bet melo to byt all-in nebo fold, flop A K 2 posilam to, BU AK, naprosto spatne

sesta handa ja na BU se ctyrkama setminuju na raise loose agressive hrace, flop TJ 4, raisuju bet hodne týpek call, turn eso, bet, reraise od nej vzhledem k jeho stats nezajem, plna a ukazuje KQ, za sest hand jsem minus 12 a rikam si, ze bych asi mel skoncit :D

dalsi handa stejnej typek, ja QQ na BU, on raise ja reraise on call a jeste se tam zapojil limper na utg, flop Cbet, typek reraise allin, ja call, proti nekomu s takovejma stats pro me celkem normal, ukazuje set devitek

o dalsi plnej stack prichazim pri hre kdy flopnu set devitek a na turnu se dostavam do allinu s typkem, kterej ma QQ, samozrejme Q na riveru

pak tam vidim nejaky dolary, kdy jsem se odblufoval do typka, kterej nebyl schopnej polozi TPLK

foldnuty KK dvakrat QQ jednou a jednou prohrany oboje do AK za ne moc

esa jsem dostal 9x :D :D 8x jsem vzal blindy, jedno full stack allin pre proti kralum, coz me dneska lehce zachranilo

mno resume, zase se zacit hlidat, celkove to je vysledek ve zmene hry, pustil jsem leak buster, prohlizel hodnoceni na pokertableratings a vsude sviti loosen up, nehraj tight, tak to testuju, stealuju jak blazen, 3betuju jak blazen a v euforii pak delam takovyhle hlouposti

:spade: takze potrebuju najit nejakej balance mezi loosen up a foldovat, to rozsireni range totiz zavinilo, ze mam potrebu bluffovat, kdyz nic netrefim a vim, ze jinak vyhrat nemuzu, coz je samozrejme blbost

:spade: takze resume dat si dneska pauzu a zitra se k tomu vratit a hrat v klidku, zadny vymejsleni stupidnich projektu

:club: dalsi zajimava vec se udala vcera v noci, nebyly otevreny stoly na FR tak jsem pustil SH a po zacetnich problemech, kdyz jsem se dostal do tempa, to celkem slo, coz je pozitivni, vzhledem k tomu, ze vys se asi nic jinyho nez SH hrat nebude dat, mozna bych mel pustit nejaky SH videa a prejit uz ted, mno uvidime

mily denicku, tak jsem se pekne vypsal a jedem dál :f_p:
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      tak je zase cas neco sem napsat

nejede to :D graf za posledni tyden

poznatky jsou takove, ze netiltuju, kdyz me to reze, tiltuju, kdyz udelam sam velkou chybu

20k hand na NL4 jsem break even ze hry, coz je dost hrozny, ze zacatku jsem trosku menil hru a zkousel nove veci, coz se neukazalo, jako profitabilni, navrat k osvedcenemu byl hned potrestan serii setupu a podobnych srand

takze vydrzet, hrat A game a ono se to obrati :heart:

zitra prezentuju diplomku a do konce tydne snad ukoncim svoje Msc studium a zacne se lamat chleba pri hledani prace, coz by melo mit pozitivni efekt na pocet odehranych hand a doufejme co nejrychlejsi prechod na NL10 po tom co to nalezite oslavim :)
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      :s_cool: NL4 CRUSHED :s_cool:

jsem si postezoval, obhajil diplomku a vcera k tomu sednul s cistou hlavou a nahral 5BI plus clearnul 5dolaru z FDP

bankroll 200euro = 257dolaru cili 25 BI na dolarove stoly NL10

prvni problem vidim v tom, ze ted jede na POKER770 jen 8 FR stolu, takze table selekce asi nula

mno uvidim, naladim mindset, doperu pradlo a dam tomu prvni pokus

hop hop
      jeste pro uplnost graf z NL4

btw je vubec nejaka herna, kde se da hrat FR na deviti stolech s tim, ze by se dalo i lehce vybirat krome pokerstars ?
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      tak jeste dneska jedno povidani po ty prvni session na NL10

privitani bylo vesele, behem triceti hand jsem byl -15 prvni KK<AK all in pre za full stack a pak za pulku, kdy si jeden cicmunda rozodnul na turnu callovat za vse co mel muj nizkej flush s jeho Qhigh flush draw, mno dosla mu :D

ale nezaleknul jsem se niceho a pokracoval jsem, hlava byla naladena slusne a protoze jsem to nepokazil ja, tilt se nedostavil, sem to mazal, nakonec plus 1BI

jinak poznatky:
      :diamond: hraje se porad stejna hra - poker :D
      :diamond: porad se najdou oslove, co maj dost penez
      :diamond: celkove mi to prislo vic tight nez NL4 stoly a hralo min TAGu
      :diamond: cista hlava=dobra hra

takze to snad pujde, jedinej problem asi bude ten pocet stolu na FR, zvlast kdyz vetsinou hravam druhou session az v noci
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      koukam, ze tady na to pekne kaslu, mno neni se ani cemu divit, po obhajobe a prechodu na NL10 jsem skoro tri nedele oslavoval, volume a kvalita hry bidna, profit ciste z bonusu, jednoho trefenyho donkace a par ryb, co o vikendu doslo z hospody a ochotne se do me vysypalo

mno na to jak to probihalo, se historie nepta BR 500 dolku na NL20 jsem mel, tak jsem pustil mix session s ohledem na tableselekci, NL10 porad stejne zanitovany NL20 se mi zda zatim lepsi

s prekvapenim jsem zjistil, ze tak nejak automaticky rozsiruju range az na me na pulce stolu sviti v hemu LAG prilisnou agresivitou jsem se uvaril asi do tri spotu dost blbe, ale proti "regum" ty moje projekty ted zabiraj :D

mno musim ale rict, ze sem zatim stastnej a klepu na drevo :D

jinak, konecne prestavam oslavovat a zacinam hrat, po-ut 5k hand, poridil jsem 100dolarovej RB bonus, protoze jsem si rikal, ze ten prechod bez bonusu by mohl bejt zakernej a pak me potkal ten run, mno nic, az to clearnu muzu prejit na PP nebo WH a vzit FDB na full bankroll, asi to tak i udelam i kdyz poker770 je oprvdu plnej gambleru a staci si jen pockat
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      tak prvni tyden na NL20

Hand minulý týden: 15286
      Profit za minulý týden: 387,40€
      Bankroll na zacátku výzvy: 61€
      Soucasný Bankroll: 788,59 €
      Profit celkem: 711,59€
      Hand celkem: 95648

:heart: podaril se mi celkem neuveritelnej prechod na NL20 a za tyden jsem bankroll zdvojnasobil, uprimne musim rict, ze sem byl dost stastnej plus jsem narazel na opravdovy magory plus jsem konecne hral celej tyden byl pokerovej, nic jinyho jsem nedelal krome jedne oslavy, cekal jsem, ze volume bude jeste vetsi, ale kdyz vidim, ze me to prestava bavit nebo se dostavuje spatna hra, radsi vypinam

:spade: proc to sem pisu:

:club: abych si uvedomil, ze to takhle nevydrzi a ten muj run nad EV se mi vrati i s urokama
      :club: prestat resit graf a penize, hrat dobre a klidne, zjistil jsem, ze kdyz neco v session nahraju a vim o tom od urcity castky zacnu handy prehravat a tlacim to dovnitr co to da, coz je zbytecny a musim session vypnout, kdyz nebudu vedet jak jsem na tom, melo by to byt lepsi
      :club: ryb je na NL20 stale dost, jen v pondeli pres den je hrani zbytecnost
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Registrace: 21.04.2008 Příspěvky: 432
      gratulujem k úspešnému prechodu na vyšší limit, nech ti to takto vydrží aj naďalej :)
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      dekuju, taky sleduju tvuj progress :) a kdyz uz ses tady objevil, vzhledem k tomu, ze hrajes na Unibetu, tak bych mel par otazek,pokud by to slo
      jak je to na ty herne s HEMem? jak jsou tam na tom FR stoly NL 20 a 50 ? jak jses spokojenej s tim primym rakebackem ? jaky je tam pole hracu ? a jak probiha overovani? mno je toho nejak moc, ale uvazuju, ze az nahraju 1000 euro, ze bych to tam prehodil a cerpal vyhody FDB :)
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      tak dlouho ocekavane je konecne tady, jsem platinovej a konecne jsem se mohl podivat na Hurloonovo video, protoze to je pro me Pan hrac a teda nechapu jak to dokaze hrat tak jak to hraje :D ja bych se ztratil asi tak za dve minuty, nestihal jsem ani to video a pak jeste TLN zacal mluvit a uz jsem byl uplne v riti :D skoro mi to uz prijde prehnany asi proto, ze jsem mu fakt chvilema nerozumel, nemyslim si, ze bych byl uplnej hlupec, ale on je proste nekde jinde, na druhou stranu Hurloonova hra na tech 24 stolech byla zajimava a dost me prekvapilo jakej ma prehled, table selekce a defakto ABC poker hraje dokonce vic nez jsem myslel, ze je mozny na takovym limitu

budu se na to muset mrknout jeste parkrat i kdyz Hurloonova hra zadny prekvapko neprinesla, ale TLN komentar tomu daval druhej level
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      tak koukam, ze sem to tu pekne zanedbaval

tak jen tak pro poradek :D NL25 CRUSHED

ted hodim dosavadni graf

a ted proc to pisu, bohuzel na NL50 uz musim hrat SH, coz je pro me na prd, coz je na grafu videt, hrozne mi na ty calling stations na SHcku stouply winnings v showdownu, ale ta cervena linka je dost spatna a na normalnich stolech musim vymyslet co s tim a jak ty blby z tech potu dostavat :D

:spade: speed poker i kdyz na nem nejede hem je vtipnej a jednoznacne hratelnej, asi si to zkusim vyfiltrovat, ale myslim, ze skoro vsechny winnings na NL50 jsou z nej, na normal SH stolech jsem break even

:club: takze ukol je vymyslet jak na SH calling stations aby mi graf zase pekne lezl nahoru, jako ta modra cara :)

jeste edit, prochezl jsem si hem a jednoznacne je problem v moji neschopnosti hrat z blindu, na FR, jsem o tom vedel, ale bylo to v limitu, hral sem pasivne a tight a nebylo to znat, ted mi tam utikaj hrozny penize neco jako minus 50bb/100 nejhorsi handa AK v barve i bez

:f_grin: takze ukol najit video a nejaky ctani o hre z blindů, ocividne to potrebuju