Supershortstack na BTN, bubble 5max

• Pocin
      Pocin
      Bronz
      Registrace: 02.05.2011 Příspěvky: 193
      Ongame Network NL Hold'em Turbo No Limit Hold'em Tournament - t200/t400 Blinds + t40 - 3 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: t2270 M = 3.15
      Hero (BTN): t610 M = 0.85
      SB: t4620 M = 6.42

Pre Flop: (t720) Hero is BTN with 5:club: 9:club:
      1 fold, SB raises to t4580 all in, 1 fold

jak řešítě tyhle supershortstack situace? Nestává se mi to moc často, ale když už, tak tady asi hodně ztrácím, třeba když jsem tak 3bb short na BB a SB do mě pushne a držím 42o a není tam žádný jiný hráč na vypadnutí..

E: smazání nesmyslu

Wizzard dost dobře neumí zpracovat tyhle situace, takže bych ocenil radu zkušenějšího
  • 1 odpověď
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Zlato
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      ked si supershortstack, tak tvojim cielom je ziskat zadarmo big blind.

Scenario1: povedzme ze si na Sb. BTN pushuje za 5000, Big blind bude zahadzovat.. tj. ty dostavas 3:1 odds na dorovnanie (riskujes 1bb svoj, mozes ziskat 3) a to bude profitabilne s akymikolvek dvoma kartami

třeba když jsem tak 3bb short na BB a SB do mě pushne a držím 42o

ked callujes push a sedis na big blinde. tak potrebujes si vypocitat 2 veci.:
      1. Potrebnu equity na call (callujeme 2bb na zisk 6bb => 33.3% equity)
      2. equity nasej ruky. 42o bude mat 33.2% equity => je to menej ako potrebujeme, cize fold. Calloval by som s 52o

Dalej vsak treba zvazit ICM, ze chipy sa nerovnaju cash.

Scenario3: handa ktoru si postol,
      Tam podla chipov bude limp profitabilny, ale treba si uvedomit, ze aj fold bude profitabilny kvoli collision faktoru.
      Sb pushuje ATC a BB ho moze dorovnat s AK AQ a vypadnut na flip, ktory nas posunie do money.
      Ja by som sa medzi limpom a foldom rozhodol podla toho ako asi loose si myslim ze bude BB callovat.