blog - porazka microstakes

• SoPtik
      SoPtik
      Bronz
      Registrace: 24.12.2011 Příspěvky: 167
      tak som sa rozhodla ze si tu zalozim blog, kde sa budem snazim porazit microstakes 0,01/0,02 a velmi by som sa potesila ak by sa nasli nejaky jedinci, ktori by mi s tym maju skusenosti a radi by mi pomohli

poker hravam uz asi dva roky, zakladne veci zhruba viem, nieco som povyhravala tak na kavu, ale nic extra
      niekedy v novembri som sa dopocula o pokerstrategy a hlavne o Bankroll managemente a tu som zistila zeby to trebalo vyskusat hrat a byt v zelenych cislach
      co som citala po foroch tak dost vela hracov pise ze je velmi lahke porazit tento microstake, ale ja asi po troch mesiacoch hrania som zistila ze idem do cervenych cisel a nie a nie sa z nich odlepit

rozhodla som sa hrat cashovku z toho dovodu ze je flexibilna, cize mozem odist od stola kedy potrebujem a nie som tlacena hrat prilis vysokymi blindami ako to je pri sitkach.

som sice gold star a nejake tie clanky som si precitala, ale snazila som si vstepovat to pamete iba clanky pre basic a bronze star, z toho dovodu aby sa mi to naraz nenakopilo a aby som nebola sama teoria a ziadna prax
      po troche praxe som zistila, ze nejako nepostupujem hore, ale naopak a niekde robim chybu a to by som presne od vas potrebovala zistit, ze kde ;)

k staremu bankrollu sa momentalne vyjadrovat radsej nechcem, ale ak by niekto chcel tak tu mozem hodit aj nejake statistiky
      moj momentalny bankroll je asi 10 dolarov, ale na vyplatu si ho planujem dobit o dalsich 50 :) , ktore ako ocakavam sa uz zacnu pomalicky mnozit
      no a do vyplaty chcem vyuzit cas trochu na studovanie a pisanie vo fore, mozno sa nieco dozviem viac

takze to bolo tak asi o mne, dufam ze niesom strateny pripad a tu su moje ciele

porazit microstakes 0,01/0,02 vo NL HE fullring a dostat moj bankroll z 50 na nejakych 125 nech uz to trva tak dlho ako to bude trvat.....moja predstava je nejakych 0,4 dolara/100 hands(ani neviem ci je to vela alebo malo :) )

hravam na pokerstar
      a tu by som mala hned dva otazky
      1. aku si zvolit taktiku- SSS, MSS alebo BSS???
      2. dost vela hracov odporuca BSS a podla BSS by sme si mali brat ku stolu maximum, cize 100 BB, ale na pokerstars sa da vziat ku stolu 250 BB, tak kolko vlastne??
  • 92 odpovědí
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      čau, na stars je to těžší ale to nl2 musíš dát. =)

jo, můžeš ke stolu s 250bb, ale jednodušší je mít těch 100bb.

20bb/100 je dost, takových 10bb/100 je reálnějších--
    • SoPtik
      SoPtik
      Bronz
      preco je to na stars tahsie??
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      protože je tam nejvíc dobrých hráčů, z kterých nezískáš peníze. Důležitá je tableselekce a vyhledávat ryby, protože z multitabler nitů a regulárů prostě nic nevytřískáš.
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,030
      To zlato sis koupila, nebo ho máš ze SP?
      Jestli druhá možnost, tak to máš teda na micro úctyhodný volume.. Já jsem na tom teď podobně - snažím se porazit 0,1 SnG...
      Cashky jsem moc nehrával, takže ti neporadím, na to jsou tu povolanější lidi...
      doporučil bych ti (pokud to už neděláš) hlavně označovat si hráče - fishky a podle toho si vybírat stoly... já zas nemám nervy a čas označovat hráče, takže preferuju přijít a hrát... mám rád tu variabilitu blindů..cashka je pro mě moc stereotypní...

každopádně gl
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Ahoj,

GL a ať tě to baví. Bojuju na stejném limitu jako ty. Určitě kromě studia bronz článků pomůže i HJ forum. Hlavně tam čerpám nápady pro hru.
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      Ahoj,

tak nech sa ti dari. Ci BSS, MSS alebo SSS je na tebe. Precitaj si clanky a uvidis co by sa ti viac pacilo.
      Ale nechraval by som 250bb deep, to je prilis riziko na zaciatok. ked sa rozhodnes pre BSS tak odporucal 100bb hru.

Na zlepsenie hry urcite odporucam Cornieho Blog, nuts pre zaciatocnika na NL CG imo BLOG: Z $50 na $10.000 aneb Průvodce začátečníka

Ked si nebudes ista handami, davam do pozornosti nase HJ forum, tam ti radi poradime co a ako hrat http://cs.pokerstrategy.com/forum/board.php?boardid=1387

GL
    • SoPtik
      SoPtik
      Bronz
      NeznyDebil původně napsal
      To zlato sis koupila, nebo ho máš ze SP?
      Jestli druhá možnost, tak to máš teda na micro úctyhodný volume.. Já jsem na tom teď podobně - snažím se porazit 0,1 SnG...
      Cashky jsem moc nehrával, takže ti neporadím, na to jsou tu povolanější lidi...
      doporučil bych ti (pokud to už neděláš) hlavně označovat si hráče - fishky a podle toho si vybírat stoly... já zas nemám nervy a čas označovat hráče, takže preferuju přijít a hrát... mám rád tu variabilitu blindů..cashka je pro mě moc stereotypní...

každopádně gl
      nekupila - nahrala som to, ako som uz pisala niesom celkom novacik, zlato je velmi lahke nahrat staci sa tomu aspon 20 dni z mesiaca trocha povenovat a ono to pride samo,

a este k tym fishkam par krat sa mi stalo ze som pri stole nasla hraca ktory absolutne nevedel co robi, oznacila som si ho ale v zivote som sa s nim pri stole uz nestretla a na druhej strane videla som dost vela hracov ktori hravali skoro kazdu handu a dovollim si tvrdit ze medzi fishky nepatrili, vedeli ako hrat s handou a proti komu a od tych sa velmi tazko ziskavali peniazky
    • SoPtik
      SoPtik
      Bronz
      TedG82 původně napsal
      Ahoj,

GL a ať tě to baví. Bojuju na stejném limitu jako ty. Určitě kromě studia bronz článků pomůže i HJ forum. Hlavně tam čerpám nápady pro hru.

co je HJ forum??
    • SoPtik
      SoPtik
      Bronz
      B0st0n původně napsal
      Ahoj,

tak nech sa ti dari. Ci BSS, MSS alebo SSS je na tebe. Precitaj si clanky a uvidis co by sa ti viac pacilo.
      Ale nechraval by som 250bb deep, to je prilis riziko na zaciatok. ked sa rozhodnes pre BSS tak odporucal 100bb hru.

Na zlepsenie hry urcite odporucam Cornieho Blog, nuts pre zaciatocnika na NL CG imo BLOG: Z $50 na $10.000 aneb Průvodce začátečníka

Ked si nebudes ista handami, davam do pozornosti nase HJ forum, tam ti radi poradime co a ako hrat http://cs.pokerstrategy.com/forum/board.php?boardid=1387

GL
      no presne to som skusala, 100 BB hru a dopadlo to asi takto (hanbim sa to tu vycapit ale....)

ta BSS ma dostavala dost do tiltu a bojim sa az vyskusat 250BB, skor sa mi paci ta SSS, ale dost vela hracov co som citala tak ju velmi neodporuca, kvoli tomu ze nevytazis maximum
    • Bosmenier
      Bosmenier
      Bronz
      Registrace: 18.07.2011 Příspěvky: 99
      Ahoj HJ Forum je Hand Judging nebo taky Hodnoceni hand najdes ho v sekci
      NL cash game na foru.
      doufam ze to neznamena jeste neco jinyho ale snad nee :D
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      @anna: tak kazde am svoje vyhody aj nevyhody. Ci uz SSS alebo BSS. Skus uvidis co ti lepsie sedi.

tak k tomu grafu by si mohla prihodit aj showdown a nonshowdown krivku, pripadne nejake tvoje stats. A postuj handy do toho fora na hodnotenie ruk co som ti dal v predslom poste a uvidis ze dostaneme tu zelenu hore. ;)
    • SoPtik
      SoPtik
      Bronz
      B0st0n původně napsal
      @anna: tak kazde am svoje vyhody aj nevyhody. Ci uz SSS alebo BSS. Skus uvidis co ti lepsie sedi.

tak k tomu grafu by si mohla prihodit aj showdown a nonshowdown krivku, pripadne nejake tvoje stats. A postuj handy do toho fora na hodnotenie ruk co som ti dal v predslom poste a uvidis ze dostaneme tu zelenu hore. ;)
      tu je ta krivka:

mozno to vyznie trocha laicky, ale mohol by si mi vysvetlit trochu tie krivky, lebo ak mam pravdu povedat neviem presne co vyjadruju a ako ich citat

tu su moje statistiky

tiez by som poprosila nejaky komentar, z tychto statistik viem akurat ze som v minuse a ze by som mala hrat trosku viac tight, ale tie 4% co hram viac loose by nemali mat na krivke az taky spad

a inac zacala som citat ten Cornieho blog kde zacina z nicoho a velmi sa mi paci akurat som sa este nedocitala ci mu to aj fungovalo ci nie ale pokracujem v tom a rada by som to tiez takto vyskusala, hoci na tu tabulku som hravala asi trikrat a nikdy mi to nejaky profit neprinieslo, aj ked sa musim priznat ze som sa jej az tak velmi striktne nedrzala
      a zasa ci by to fungovalo aj na pokerstars
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      @anna:

ku grafu: zelena je celkovy profit, modra je profit na showdowne a cervena profit bez showdownu. Ta modra u teba znamena ze velakrat prehravas showdown. Vyplacas svojich superov s horsimi kombinaciami. Na tych par tisic rukach to moze byt aj bad run, kedy tomu neuhnes (set proti setu a podobne), ale moze byt ze ides zbytocne do showdownov s handami typu top par a podobne.

K stats: tak z toho co tam vidim je na fullring prilis velke VPIP. Urcite zuzim range. Na nl2 staci hrat podla tej tabulky a striktnejsie ju dodrziavat. S nizsmimi parmi hrat vylucne na set, netrafim set foldujem, trafim idem sa stacknut.

Tazke urcite cornieho blog, dodrziavat. a mozes mi verit ze mu to islo. ved sa docitas dalej. ;)

takze odporucanie odo mna, zuzit range preflop a naucit sa foldovat postflop.
    • SoPtik
      SoPtik
      Bronz
      mozno by zaplatil aj viac ale ...(islo o rega a statistiky co ma namna su dost loose, ovela viac loose ako som tu postovala)
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter: Přehrát handu $0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed) Known players:
      CO:
      $2.04
      BU (Hero):
      $2.00
      SB:
      $2.75
      BB:
      $2.00
      UTG2:
      $2.05
      MP1:
      $5.09
      MP2:
      $2.05
      MP3:
      $0.82
      Preflop: Hero is BU with A, A. UTG2 folds, MP1 calls $0.02, 3 folds, Hero raises to $0.10, 2 folds, MP1 calls $0.08. Flop: ($0.23) T, 3, A (2 players) MP1 checks, Hero bets $0.16, MP1 calls $0.16. Turn: ($0.55) Q (2 players) MP1 checks, Hero bets $0.39, MP1 calls $0.39. River: ($1.33) J (2 players) MP1 checks, Hero checks. Final Pot: $1.33. Results follow: MP1 shows two pairs, aces and queens(A Q). Hero shows three of a kind, aces(A A). Hero wins with three of a kind, aces(A A).

overpair, fold alebo nie?? VPIP hraca nejakych 17 ale att. to steal nepamatam
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter: Přehrát handu $0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed) Known players:
      UTG2:
      $2.00
      MP1:
      $4.70
      MP2:
      $4.13
      MP3:
      $2.00
      CO:
      $2.83
      BU (Hero):
      $1.96
      SB:
      $0.88
      BB:
      $2.68
      UTG1:
      $2.47
      Preflop: Hero is BU with 9, 9. 5 folds, CO raises to $0.08, Hero calls $0.08, SB folds, BB calls $0.06. Flop: ($0.25) 8, 4, 5 (3 players) BB checks, CO bets $0.24, Hero folds, BB folds, CO gets uncalled bet back. Final Pot: $0.25.
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      AHoj,

V prvej hande s AA, dalo sa betnut menej pre value z AQ, AJ, ktore tam moze mat. Check back so 4 kartami do postupky je tu fajn.

Druha ruka zahrana ukazkovo. Ak on betuje pot a do dvoch hracov, tak casto to znamena ze nieco ma, a ak by si aj calovala, s tym ze si myslis ze si popredu teraz, bude sa ti tazko hrat na dalsich streets ak dorazia overkarty.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ahoj
      ja som začal tiež na nl2, ale môj BR bol oveľa väčší: $12 :D
      hral som extra nit: staty 12/10 ale extra agresívne :s_cool:

zopár tipov ako som to prešiel ja
      :heart: stačí sa držať bronz článkov (ale open raise tabuľka zo silver)
      :spade: okrem AT+, KQ a PP som prakticky nič nehral
      :spade: SB, BB som zhadzoval vždy (okrem premium hand a pp na set mining)
      :spade: steal bol len proti nitom ako ja :f_biggrin:
      :spade: s nitom ako ja som nechcel ísť AI (musel som mať minimálne set)
      :spade:P P fit/fold
      :spade: maximálny stupeň bluff: cbet
      :spade: žiadne floatovanie
      :spade: žiadne light 3bety
      :spade: neodhazovať sa na flash stoloch: oni to obyčajne majú :D
      :heart: :heart: :heart: a to najhlavnejšie: žiaden slowplay, ale pri dobrej hande navážať poniaze do potu čo sa zmestí

prešiel som s 20bb/100 (party poker a miliarda fishiek :f_biggrin: )
      najväčšiu výhodu v tom nitty štýle, ktorý mi na nl2 bohato staćil bolo pochopenie základných herných konceptov na ktorých teraz ďalej staviam: dominancia, nemať strach value betovať, cbet, hra z pozície, vedieť kedy zhodiť, sila iniciatívy

nepríjemné vedľajšie účinky: prakticky neexistujúca postflop hra, nevedel som hrať s marginálnymi handami

gl, nl2 nie je o skille, ale o disciplíne

edit: ešte ma napadla drobnosť - máš prístup ku gold článkom, ale ja by som ich na tvojom mieste nečítal (pokročilé koncepty, ktoré na nl2 nebudú fungovať)
    • SoPtik
      SoPtik
      Bronz
      B0st0n původně napsal
      AHoj,

V prvej hande s AA, dalo sa betnut menej pre value z AQ, AJ, ktore tam moze mat. Check back so 4 kartami do postupky je tu fajn.
      ako myslis betnut menej ?? - bol tam limp na zaciatku cakala som nejaky par na ruke alebo nieco ako QK, KJ a pod
      preflop?? - standardne 4BB+ 1 limp ,
      flop?? - 3/4 draw heavy, chcela som tam dat povodne pot bet,
      turn?? - to iste ako flop
    • SoPtik
      SoPtik
      Bronz
      xpravda původně napsal
      zopár tipov ako som to prešiel ja
      :heart: stačí sa držať bronz článkov (ale open raise tabuľka zo silver)
      :spade: okrem AT+, KQ a PP som prakticky nič nehral
      :spade: SB, BB som zhadzoval vždy (okrem premium hand a pp na set mining)
      :spade: steal bol len proti nitom ako ja :f_biggrin:
      :spade: s nitom ako ja som nechcel ísť AI (musel som mať minimálne set)
      :spade:P P fit/fold
      :spade: maximálny stupeň bluff: cbet
      :spade: žiadne floatovanie
      :spade: žiadne light 3bety
      :spade: neodhazovať sa na flash stoloch: oni to obyčajne majú :D
      :heart: :heart: :heart: a to najhlavnejšie: žiaden slowplay, ale pri dobrej hande navážať poniaze do potu čo sa zmestí

nepríjemné vedľajšie účinky: prakticky neexistujúca postflop hra, nevedel som hrať s marginálnymi handami

edit: ešte ma napadla drobnosť - máš prístup ku gold článkom, ale ja by som ich na tvojom mieste nečítal (pokročilé koncepty, ktoré na nl2 nebudú fungovať)
      vdaka za rady vizeraju dost rozumne
    • redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      Registrace: 17.08.2010 Příspěvky: 225
      anna1960 původně napsal
      B0st0n původně napsal AHoj, V prvej hande s AA, dalo sa betnut menej pre value z AQ, AJ, ktore tam moze mat. Check back so 4 kartami do postupky je tu fajn.
      ako myslis betnut menej ?? - bol tam limp na zaciatku cakala som nejaky par na ruke alebo nieco ako QK, KJ a pod preflop?? - standardne 4BB+ 1 limp , flop?? - 3/4 draw heavy, chcela som tam dat povodne pot bet, turn?? - to iste ako flop

Čau,
      sizing je OK, řekl bych, že myslel betnout málo na riveru, něco mezi 1/3-1/2+ potu, protože tě nejspíš dorovná spousta 2-párů jako AQ, AJ, AT, QJ, QT... :f_grin: