BLOG: blitzik

• blitzik
      blitzik
      Bronz
      Registrace: 21.11.2011 Příspěvky: 37
      Vítám všechny na svém Blogu :D

Je to již cca 5 měsíců, co jsem narazil na web pokerstrategy.com. Co mě sem přivedlo si můžete přečíst v mém představení.
      A proč zakládám Blog až po takové době? Řekněme, že jsem si dal takovou svou malou challenge po obdržení startovního kapitálu. Vezměme to ale popořadě.

Začátek

Vše začalo 21.11.2011. Narazil jsem na pokerstrategy a byl doslova unešen z obsahu na této stránce. Řekl jsem si tedy, že to zkusím. Abych obdržel startovní kapitál, tak jsem začal pročítat základní články. Na druhý pokus se mi podařilo složit kvíz a bylo mi uznáno $50. Problém však nastal při převodu na hernu. Tehdy jsem si vybral PartyPoker, ale bohužel pro mě jsem při registraci na hernu zadal špatný kód. Problém byl také v tom, že než jsem narazil na pokerstrategy, tak jsem byl již zaregistrován na Pokerstars. Volba tedy padla na Poker770.

Tady už jsem si dal záležet při registraci a nakonec se zadařilo. Prvních $10 přistálo na mém herním účtu. Začal jsem hrát CashGame NoLimit FullRing $0.02. Vyzbrojen tabulkou a nadšením jsem otevíral první stůl. Hra mě úplně pohltila. Přiznám se, že to byl docela adrenalin hrát s reálnými penězmi i když se jednalo o tak malé částky, že to bylo pomalu až k smíchu :D . První den se nesl v duchu objevování a zkoumání. za první den jsem byl v mínusu asi $2. Co se taky dalo čekat. Sice jsem si říkal, že budu hrát Cashku, ale nedalo mi to a chtěl jsem zkusit další typy her a proto jsem zabrousil do vod Sit&Go turnaju. První co jsem zkoušel, byl myslím HeadsUp s buy-inem $1. Měl jsem haluz, první hru jsem vyhrál :] . Dále následovalo pár DoNů a 10max SNG turnajů. Tak nějak jsem ten první týden nebustnul a obdržel dalších $10.

Druhý týden již byl horší. Vrhl jsem se na cashku a téměř jsem bustl. Proto jsem si depositl $30, abych mohl dál hrát. V tento moment jsem již přestal tolik hrát a začal více studovat články a sledovat videa. Přiznám se, že jsem měl docela problém ze začátku dodržovat startovní tabulku, nehlídal jsem si moc pozice a ani jsem moc u hry nepřemýšlel. Na účtě jsem měl cca $32 se kterými jsem přežil do dalšího týdne. Další dny se již celkem dařilo. Povedl se mi zprovoznit Elephant a i u stolů jsem něco málo vyhrál. Další dny to bylo jak na houpačce. Každý týden jsem vetšinu z dalších $10 od pokerstrategy prohrál.

Když jsem obdržel posledních $10 od pokerstrategy, tak jsem měl bankroll něco kolem $50. Takže jsem vlastně prohrál $30 od pokerstrategy. V této chvíli jsem chtěl založit blog na fóru. Problém byl v tom, že mi to svědomí nedovolilo. Asi bych se cejtil blbě nebo nevim :D . Řekl jsem si, že ho nezaložim dřív, než nahraju zpátky alespoň ten startovní kapitál, který jsem dostal zdarma. Chvíli to vypadalo dobře, vyhrabal jsem se trochu z mínusu, ale pak jsem poznal co je to tilt :f_o: . Spadl jsem na nějakých $35. V tu chvíli jsem si říkal, jestli to má vůbec cenu. Začal jsem vyvádět blbosti a zapínal jsem SNG HeadsUpy, 10max SNG, dony a tak nějak jsem to pořád kombinoval s vidinou rychlého získání ztracených peněz. Musím teda říct, že při mě stáli všichni svatý a nepovedlo se mi naštěstí bustnout. Řekl jsem si OK, začnu znova a postupně. Znovu jsem si přečetl základní články a zkoukl videa. Tentokrát jsem ale nehrál NL FR, protože mi to tam totálně nevyhovovalo. Začal jsem hrát 6max NL. Tohle se zdála být dobrá volba, protože jsem umazal něco ze ztráty. Cca 3000 hand se poměrně dařilo, ale pak přišla další rána. Začal jsem zase prohrávat.

Říkal jsem si, že tohle už není možný. Co dělám špatně? Tak jsem si znovu dokola pročítal články a sledoval videa. když jsem začínal a pročítal články poprvé, tak jsem si myslel, že všemu rozumím, ale jak se ukázalo, tak tomu tak nebylo. Články mi každým dalším přečtením dávali větší smysl a pokaždé jsem v nich našel další užitečné věci.
      Studiu jsem již věnoval skoro veškerý volný čas a k tomu si dával cca 30-40ti minutové sessions. Dříve jsem hrál Short Stack Strategy, ale tam jsem měl tendenci odpálit celý stack po chvíli, protože jsem se začal nudit a hrál jsem blbosti. Proto jsem přešel na BSS a bral si ke stolu 100BB($2). Tahle hra mi vyhovuje.

Zapojil jsem do strategie pečlivý Table selecting a doslova jsem lovil fishky. Tohle mi neuvěřitelně zvedlo winrate. Nyní se nacházim na $88. Jsem tedy celých neuvěřitelných $8 v plusu :f_biggrin: .

Tak to by byla má dosavadní cesta :s_biggrin: .

A jak to bude dál?

Nový cíl je $150 pro přechod na NL0.04

Graf

BankRoll

Doufám, že budu aktualizovat stav každý den a nebudu to flákat. Mno, uvidí se.

Všem přeji hodně stěstí u stolů,

Aleš
  • 19 odpovědí
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Zdravím, tak jsem opět tady :D

Poslední dny (téměř týden) jsem nehrál, protože jsem se připravoval na písemné maturitní zkoušky. Důvodem bylo to, že jsem chtěl mít čistou hlavu bez tiltu na zkoušky :f_biggrin:

Před touto dobou jsem ale stihl prohrát $6.49, takže stav bankrollu je $81.57.
      No, co víc napsat. Na poker bude tenhle měsíc málo času, protože se budu připravovat na ústní zkoušky, takže za měsíc zdar :D
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Tááááák vás všechny opět zdravim :D

Po měsíci jsem zase zpátky. Maturita dopadla víc než dobře, teď se jenom modlit, aby moji slohovou práci opravoval někdo, kdo neumí číst ani psát :D . Ne sranda, zase tak špatný to nebylo, jenom ten postup přípravy palačinek byl dost pochybnej.

Vraťme se ale zpátky k pokeru. Doclearoval jsem $50 od pokerstrategy a všechno vybral z mojí úplně první herny poker770. Na téhle herně mě strašně štvalo pole hráčů. Hlavně na NL FR $0,02. Kromě hráčů mě taky štvalo, že se človek nemohl připojit ke hře, protože bylo buď plno u stolu a nebo tam bylo zase málo hráčů a než se to popřipojovalo, tak to taky dost trvalo. No, po 4 měsících sem to teda vzdal, protože jsem víceméně z bustnutyho rollu, nahrál všecko zpátky. Hodně mi k tomu pomohla promoakce mystery Jackpot(díky).

Takže, všechno sem úspěšně vybral. Celej bankroll $80 jsem si chtěl poslat na SKRILL, ale poprvé se nezadařilo. Zadal sem blbě číslo účtu a myslel jsem, že mě odvezou, protože při pomyšlení, že z někoho budu dolovat peníze :f_eek: . Radši nechat bejt :s_biggrin: .
      Naštěstí mě uklidnili členové zdejší komunity a za pár dní mi přišli peníze zpátky na ůčet.

Tentokrát jsem to poslal dobře a na skrillu se to fakt objevilo :D . Hnedka jsem depositnul $50 na WPT Poker. Poslední týden zde hraji a jsem nadmíru spokojen. Žádné čekání na uvolnění místa u stolu. A s polem jsem taky spokojen.

Blog bych chtěl aktualizovat zřejmě každý týden v neděli, možná trochu častěji, uvidím :f_biggrin:

K dnešnímu dni je teda skóre:

Typ hry: CG NL FR $0,02
      Počáteční bankroll: $50
      Odehraných dní: 7
      Profit: + $8.48
      Bankroll celkem: $58.48
      Hand: 1565(na WPT, jinak už mám odehráno kolem 50K hand)

Ty handy nejsou žádnej zázrak, doufám, že se to zlepší. Hraji jen dva stoly a snažím se
      opravdu rozmýšlet, než něco udělám.

Tak to by bylo asi tak všechno :P

Graf

Bankroll
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      Zdarec,

náhodou jsem narazil na tvůj blog. Hezky ti to frčí. Pod jakým nickem hraješ na WPT?
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Ahoj, mé jméno na WPT je blitzik99 :s_biggrin:
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      To jsme se možná mohli potkat, nedávno jsem tam taky čeřil místní vody :tongue: ale nepamatuji si na tebe. Třeba se ještě potkáme v budoucnu. Ať se daří i nadále :f_cool:
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Ahoj, dík moc a ať ti to taky fičí ;)
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Po týdnu zase z5 :D

Celkové zhodnocení:

Odehráno hand: 1205
      Profit: +$3.35(tento týden)
      Profit celkem: $11.83
      Celkový BankRoll: $61.83

Co se týká hry, tak hraju hrozně opatrně. Moje statistiky po 3000 handách jsou
      VPIP:9.43 | PFR: 6.65 | AF: 1.83 | WTSD: 34.76

Chtělo by to hrát trochu víc loose nejspíš a být krapet agresivnější :D Taky by to asi chtělo snížit počet případů, kdy se vyskytnu na showdownu :f_biggrin:
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Celkové zhodnocení:

Odehráno hand: 2944
      Profit: -$7.37
      Profit celkem: $4.46
      Celkový BankRoll: $54.46

Posledních 14 dní to nebylo moc OK. A tenhle poslední týden mě tak nějak donutil znovu přehodnotit svou hru a styl hraní. Pustím se do intezivnějšího studia a analízy své hry.

Hraji jen 3 stoly zároveň, abych stíhal vše sledovat. Navíc se snažím preflop vybírat karty tak, abych měl hnedka na flopu jasno, bohužel se poslední týden vůbec nedařilo. Dá se říct, že moje postflop hra je tragická :s_biggrin: . No není čas tu brečet :D Jde se studovat a pracovat na své hře.

GL u stolů
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Celkové zhodnocení:

Odehráno hand: 2615 (tento týden)
      Profit: -$6.95
      Profit celkem: -$2.49
      Celkový BankRoll: $47.51

Po týdnu zase zpátky :D . No těch posledních 14 dní bylo špatných. Cejtim ale, že se do toho už dostávám. Musím vyladit jenom nějaký mouchy. Vždy si udělám pěkný profit a pak to zeslonim nějakou zbytečnou hloupostí. Kdybych se ale držel a nedělal kraviny, tak sem uplně jinde :s_biggrin: . To se ale časem vychytá.
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Tak tu máme začátek měsíce. Když se podívám zpětně, tak jsem na tom, řekl bych, mnohem lépe než před dvěma měsíci. Víceméně každý měsíc sem skončil v mínusu a další měsíc nahrával vše zpátky. Minulí měsíc byl zpočátku poměrně slušný, pak jsem to ale zvrtal a uvědomil si, že neustálá práce na sobě je potřebná.

Myslím, že se pomaličku, ale jistě zlepšuji i když na sobě nepracuji tak, jak bych chtěl. Poslední týden jsem ale věnoval více času na analízu své hry a znovuprocházení článků. Začal jsem více navštěvovat HJ forum. Bohužel do něj zatím nepřispívám, možná se to do budoucna změní.

Takže celková zhodnocení:

Odehráno hand: 3542 (tento týden)
      Profit: -$3.19
      Profit celkem: -$3.91
      Celkový BankRoll: $46.09

Graf za dobu co hraji na WPT Pokeru:

Buduji docela pěknou sinusoidu :f_biggrin:

Jak si vedu na jednotlivých pozicích:

Ty blindy vypadají hrozivě a jsem na nich nejvíce ztrátový. Víceméně to jsou jediné pozice ze kterých permanentně prohrávám :f_biggrin: . Ty mínusy na MP2 a UTG2 jsou způsobeny zářezy, kdy jsem prohrál preflop allin s KK proti většinou dost pochybné handě :D

Co se týka celkově hand, tak jsem v mínusu pouze s jedním párem(-$17.65) a Vysokými Kartami(-$16.94). Na tomhle musím pořádně zapracovat, abych se zbytečně neodhazoval.

Když se na to ale podívám celkově, tak jsem s bankrollem víceméně pořád tam, kde jsem začal, takže paráda :D . Kdyby to šlo ale nahoru, rozhodně bych se nezlobil.
      To by bylo asi pro dnešek vše.

Zatím zdarec a ať to frčí na stolech.
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Týden utekl jako voda a je tu další ohlédnutí se zpátky.

Odehráno hand: 1041 (tento týden)
      Profit: $2.06
      Profit celkem: -$1.95
      Celkový BankRoll: $48.05

Tento týden sem toho moc nenahrál, protože mám brigádu. Domu chodím zničenej a jediný na co myslím je sprcha a postel :D . Hrál jsem v pátek chvíli a pak hlavně o víkendu.
      Pomalinku se zase dostávám na počátečních $50. Uvidíme jak to půjde dál.
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Celkové zhodnocení:

Odehráno hand: 1131 (tento týden)
      Profit: +$3.23
      Profit celkem: +$1.55
      Celkový BankRoll: $51.55
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Zdravím,

tak jsem tu po 14 dnech, kdy to nebyla žádná sláva :D . První týden stále težká práce, takže myšlenky na poker téměř žádné. Druhý týden mě zmohla nemoc, takže jsem hrál chvíli akorát v pátek(cca 30 minut).

Tu je celkové zhodnocení.

Odehráno hand: 577 (posledních 14 dní)
      Profit: +$1.15
      Profit celkem: +$2.19
      Celkový BankRoll: $52.19
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Tak tu máme další update

Odehráno hand: 989 (tento týden)
      Profit: +$1.18
      Profit celkem: +$3.37
      Celkový BankRoll: $53.37
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Po posledním updatu uběhl týden a něco málo. Skóre se nezměnilo a já sem po 3736 handách stále na $53 :D
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Zdravím všechny kdo sem zavítali. Mám tu další přehled :D

Odehráno hand: 1587 (posledních 9 dní)
      Profit: +$4.87
      Profit celkem: +$7.11
      Celkový BankRoll: $57.11

Tentokrát přikládám i graf za celou dobu hraní(na WPT poker)

• blitzik
      blitzik
      Bronz
      Tak tu máme další přehled. Tentokrát je to za měsíc a něco málo dní. nutno podotknout, že tento měsíc byl slabota, co se týče odehraných hand. Hlavní důvod je ten, že není moc času a taky fakt, že zkouším 6max na pokerstars(nl2 s $10). Něco málo jsem ale přece odehrál na WPTPokeru.

Odehráno hand: 1539 (poslední měsíc)
      Profit: +$13.25
      Profit celkem: +$20.16
      Celkový BankRoll: $70.16

Za měsíc to již bude rok, co jsem začal hrát poker. Je tedy pravda, že hraji spíše pasivně, než nějak aktivně, ale nějaký pokrok jsem jistě udělal. Celkově mám odehráno něco kolem 80 000 hand za ten rok.(Slabotaaaaa :f_biggrin: ). Do pokeru jsem nedal ani korunu a díky Pokerstrategy jsem vyclearoval $50 za kvíz na herně poker770. Tímto bych chtěl pokerstrategy mnohokrát poděkovat za příležitost, kterou mi dal. Nebýt této možnosti, tak bych asi nikdy pokeru nepřišel na chuť, neboť jsem nevěřil hernám ani tomu, že se na tom dají vydělat nějaké peníze.

Jinak co se týče celkového profitu, tak jsem za ten rok nahrál k počátečnímu bankrollu neuvěřitelných $20 :f_biggrin: . Není to sice nic moc(spíš nic :D ), ale já to nevzdávám.
    • blitzik
      blitzik
      Bronz
      Ten čas letí jako blázen. Člověk se ani nenaděje a měsíc je fuč :D

Statistiky za tento měsíc:

Odehráno hand: 3133 (tento měsíc)
      Profit: +$5.87
      Profit celkem: +$34.17
      Celkový BankRoll: $84.17

Je to už čtvrtý měsíc co jsem v plusu. Sláva :f_biggrin: . Co se ale týče odehraných hand a celkově studia, tak je to žalostný. Budu to muset zlepšit :-))

song

• Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Když se tak dařilo, proč jsi skončil ?