BLOG: FLH fishka, 0$-10.000$

• mfranek
      mfranek
      Bronz
      Registrace: 23.07.2011 Příspěvky: 131
      MTT/FLH Blog - cesta z nuly až k 10.000$ (?)

Po dlouhé době, co jsem na ps jenom četl příspěvky a všechno sem sledoval pasivně a z povzdálí, jsem se rozhodl, že chci zkusit něčeho dosáhnout a v tom mi má dopomoc tenhle blog.

Cíle:
      :diamond: Chci dosáhnout hranice 10.000$
      :diamond: Zapojit se do challange
      :diamond: Zkusit vytěžit i z nulového kapitálu zkušenosti a bankroll

Kde a jak?
      :spade: Mám tracknutý účet na herně pokerstars, kde hraju 100K depositor freerolly..
      :spade: Z nich chci udělat kapitál na 0.02 SNG Hyper 990 Turba
      :spade: Momentálně mám 0.43 $, takže si pinkám už i první hyper-turba

Na závěr?
      :heart: Hraju bez programu (zatím)
      :heart: Studovat, studovat, studovat..
      :heart: Shlédnout dostupná videa v AJ i ČJ

Asi půl roku zpátky jsem tu už blog měl, berte to jako nový začátek..
  • 31 odpovědí
    • MrsKiwwi
      MrsKiwwi
      Global
      Registrace: 27.12.2011 Příspěvky: 1,228
      Čavec.

Prosím Tě jenom detail.0,02 hyperturba na stárech obejdi velkým obloukem. Taky jsem je zkoušela a o hře to má asi tolik společného jako kůň co rád utíká po dálnici. Je to pure gamble. Radši si udělej 10-20dolarů na 360tky Turba a 0,10centů což už je normálně hratelné, když seš trochu nit a počkáš v první fázi než se vystřílejí hráči alá točka nebo out. Když se Ti bude dařit a budeš tady aktivní, tak Ti těch 10babek klidně pošlu abys mohl začít rovnou tam ;)

Kiwwi :s_evil:
    • mfranek
      mfranek
      Bronz
      MrsKiwwi původně napsal
      Čavec.

Prosím Tě jenom detail.0,02 hyperturba na stárech obejdi velkým obloukem. Taky jsem je zkoušela a o hře to má asi tolik společného jako kůň co rád utíká po dálnici. Je to pure gamble. Radši si udělej 10-20dolarů na 360tky Turba a 0,10centů což už je normálně hratelné, když seš trochu nit a počkáš v první fázi než se vystřílejí hráči alá točka nebo out. Když se Ti bude dařit a budeš tady aktivní, tak Ti těch 10babek klidně pošlu abys mohl začít rovnou tam ;)

Kiwwi :s_evil:
      No máš pravdu že ty 0.02 sou gamble, ale kde jinde začít? Nechci peníze vkládat a udělat z těch 100K freerollů 10-20$? To je skoro nemožný, pokud aspoň jednou neudělám final.. (Moje nej bylo zatím 80. místo a i o tom sem si říkal, že to byl výkon)... Jinak díky za nabídku 10$, ale nevím, jestli bych splňoval požadavky stakingu atd.. to kdyžtak můžeme probrat přes PM ;)
    • MrsKiwwi
      MrsKiwwi
      Global
      Jak říkám, buď tady aktivní, postní nějakou handu, piš reporty a těch 10babek dostaneš :D Ber to jako inspiraci. Osobně zastávám názor, že 0,02jky jsou prostě pro zoufalce a ne pro pokerhráče. Jinak co si myslím, že jestli to myslíš s pokerem vážně tak fakt začít na těch 0,10tkách. PS: Ty máš vyčerpaný 50dolarů vklad od PSgy ?
    • mfranek
      mfranek
      Bronz
      MrsKiwwi původně napsal
      Jak říkám, buď tady aktivní, postní nějakou handu, piš reporty a těch 10babek dostaneš :D Ber to jako inspiraci. Osobně zastávám názor, že 0,02jky jsou prostě pro zoufalce a ne pro pokerhráče. Jinak co si myslím, že jestli to myslíš s pokerem vážně tak fakt začít na těch 0,10tkách. PS: Ty máš vyčerpaný 50dolarů vklad od PSgy ?
      Jo, je to tak rok zpátky, prošel sem si asi 2-3 bustama, všetně 50 babek od PSgy :f_frown: Poslední čtvrt rok, se věnuju pokeru jen pasivně (koukám na videa, sleduju PSgy forum) a teďka sem dostal chuť to taky ještě zkusit.. ale nechci vkládat, kvůli bustům, co byly, proto teďka postupuju od nuly ;)
    • mfranek
      mfranek
      Bronz
      Aktualizace

Můj současný BR: 4,29$ :f_biggrin:

Povedlo se mi trefit dolar a pak sem šel zkusit nejnižší FL.. vím že BR byl nedostatečný, ale já nemám BR na nic krom hyperturb 0.02, což je, jak řekla Kiwwi, pure gamble... (už sem to ověřil i v praxi) :f_grin:

Na FL, který se mi mimochodem mooc líbí sem za 4 hodiny grindu (nebudu kecat, nepočítal sem to ale je to odahd) udělal profit asi 3 dolary, takže spokojenost...

Kam nyní?

Teďka se rozohduju kde pokračovat... už jsem si pinknul i pár 0.10$ turbín... přijdou mi beatovatelné, ale na FL byl profit vyšší :f_confused:

Ani na jedno stále nemám BR... takže nevím... nějaké rady?

A handa na konec:

Místo 1: BigMarteen(já) (13699 v žetonech)
      Místo 2: pochin888 (17610 v žetonech)
      Místo 3: Erfop (9040 v žetonech)
      Místo 4: ct63 (14750 v žetonech)
      Místo 5: Anocas55 (1085 v žetonech)
      Místo 7: Cristo1609 (1240 v žetonech)
      Místo 8: PeSt8 (1500 v žetonech)
      Místo 9: Pokersch4f (3435 v žetonech)
      BigMarteen: vložil ante 30
      pochin888: vložil ante 30
      Erfop: vložil ante 30
      ct63: vložil ante 30
      Anocas55: vložil ante 30
      Cristo1609: vložil ante 30
      PeSt8: vložil ante 30
      Pokersch4f: vložil ante 30
      Pokersch4f: vložil small blind 150
      BigMarteen: vložil big blind 300
      *** VLASTNÍ KARTY ***
      Rozdáno BigMarteen [J :heart: A :heart:]
      pochin888: zvyšuje o 17280 na 17580 a je all-in
      Erfop: pokládá
      ct63: pokládá
      Anocas55: pokládá
      Cristo1609: pokládá
      PeSt8: pokládá
      Pokersch4f: pokládá
      BigMarteen: dorovnává 13369 a je all-in
      Nedorovnaná sázka(3911) se vrací pochin888
      *** FLOP *** [5 :club: 8 :club: 5 :diamond:]
      *** TURN *** [5 :club: 8 :club: 5 :club:] [A :diamond:]
      *** RIVER *** [5 :club: 8 :club: 5 :club: A :diamond:] [8 :spade:]
      *** SHOW DOWN ***
      BigMarteen: ukazuje [J :heart: A :heart:] (dva páry, esa a osmičky)
      pochin888: ukazuje [Qd A :spade:] (dva páry, esa a osmičky - dáma kicker)
      pochin888 sesbíráno 27728 od bank
      BigMarteen skončil v turnaji na 79. místě
      *** SHRNUTÍ ***
      Celkový bank 27728 | Rake 0
      Board [5c 8c 5d Ad 8s]
      Místo 1: BigMarteen (big blind) ukázál [Jh Ah] a prohrál s dva páry, esa a osmičky
      Místo 2: pochin888 ukázál [Qd As] a vyhrál (27728) s dva páry, esa a osmičky
      Místo 3: Erfop položil před Flop (nevsadil)
      Místo 4: ct63 položil před Flop (nevsadil)
      Místo 5: Anocas55 položil před Flop (nevsadil)
      Místo 7: Cristo1609 položil před Flop (nevsadil)
      Místo 8: PeSt8 (button) položil před Flop (nevsadil)
      Místo 9: Pokersch4f (small blind) položil před Flop

Ready na soupeře, loose agrofishka.. a navíc to byl 0.10 trubo, takže loose pole.. byl sem 6/90 a bralo 36 lidí, takže ITM asi nemá vliv... Špatný nebo dobrý call?
    • MrsKiwwi
      MrsKiwwi
      Global
      To je hodně špatnej call... proč točíš 50BB s AJ ? Tvoje allin calling range musí bejt TT+ AQs+. AJ si mohl klidně zahodit. Ono je to 6/90 ale na 36 se dostaneš poměrně rychle. A hlavně na blindech 150/300 mít tak superstack je škoda to tak odpálit.
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      Registrace: 14.05.2011 Příspěvky: 752
      mfranek původně napsal
      Aktualizace

Můj současný BR: 4,29$ :f_biggrin:

Povedlo se mi trefit dolar a pak sem šel zkusit nejnižší FL.. vím že BR byl nedostatečný, ale já nemám BR na nic krom hyperturb 0.02, což je, jak řekla Kiwwi, pure gamble... (už sem to ověřil i v praxi) :f_grin:

Na FL, který se mi mimochodem mooc líbí sem za 4 hodiny grindu (nebudu kecat, nepočítal sem to ale je to odahd) udělal profit asi 3 dolary, takže spokojenost...

Kam nyní?

Teďka se rozohduju kde pokračovat... už jsem si pinknul i pár 0.10$ turbín... přijdou mi beatovatelné, ale na FL byl profit vyšší :f_confused:

Ani na jedno stále nemám BR... takže nevím... nějaké rady?

A handa na konec:

Místo 1: BigMarteen(já) (13699 v žetonech)
      Místo 2: pochin888 (17610 v žetonech)
      Místo 3: Erfop (9040 v žetonech)
      Místo 4: ct63 (14750 v žetonech)
      Místo 5: Anocas55 (1085 v žetonech)
      Místo 7: Cristo1609 (1240 v žetonech)
      Místo 8: PeSt8 (1500 v žetonech)
      Místo 9: Pokersch4f (3435 v žetonech)
      BigMarteen: vložil ante 30
      pochin888: vložil ante 30
      Erfop: vložil ante 30
      ct63: vložil ante 30
      Anocas55: vložil ante 30
      Cristo1609: vložil ante 30
      PeSt8: vložil ante 30
      Pokersch4f: vložil ante 30
      Pokersch4f: vložil small blind 150
      BigMarteen: vložil big blind 300
      *** VLASTNÍ KARTY ***
      Rozdáno BigMarteen [J :heart: A :heart:]
      pochin888: zvyšuje o 17280 na 17580 a je all-in
      Erfop: pokládá
      ct63: pokládá
      Anocas55: pokládá
      Cristo1609: pokládá
      PeSt8: pokládá
      Pokersch4f: pokládá
      BigMarteen: dorovnává 13369 a je all-in
      Nedorovnaná sázka(3911) se vrací pochin888
      *** FLOP *** [5 :club: 8 :club: 5 :diamond:]
      *** TURN *** [5 :club: 8 :club: 5 :club:] [A :diamond:]
      *** RIVER *** [5 :club: 8 :club: 5 :club: A :diamond:] [8 :spade:]
      *** SHOW DOWN ***
      BigMarteen: ukazuje [J :heart: A :heart:] (dva páry, esa a osmičky)
      pochin888: ukazuje [Qd A :spade:] (dva páry, esa a osmičky - dáma kicker)
      pochin888 sesbíráno 27728 od bank
      BigMarteen skončil v turnaji na 79. místě
      *** SHRNUTÍ ***
      Celkový bank 27728 | Rake 0
      Board [5c 8c 5d Ad 8s]
      Místo 1: BigMarteen (big blind) ukázál [Jh Ah] a prohrál s dva páry, esa a osmičky
      Místo 2: pochin888 ukázál [Qd As] a vyhrál (27728) s dva páry, esa a osmičky
      Místo 3: Erfop položil před Flop (nevsadil)
      Místo 4: ct63 položil před Flop (nevsadil)
      Místo 5: Anocas55 položil před Flop (nevsadil)
      Místo 7: Cristo1609 položil před Flop (nevsadil)
      Místo 8: PeSt8 (button) položil před Flop (nevsadil)
      Místo 9: Pokersch4f (small blind) položil před Flop

Ready na soupeře, loose agrofishka.. a navíc to byl 0.10 trubo, takže loose pole.. byl sem 6/90 a bralo 36 lidí, takže ITM asi nemá vliv... Špatný nebo dobrý call?
      možná skus přečíst, začína ls podobným rollem, a nyní je asi na 500$ )
      edit: sry zapomě lsem ten link :D : BLOG: FL Holden $4.20 -> oo [hraju aktualne Party]
    • mfranek
      mfranek
      Bronz
      Kubiascz: Jo, ten blog sem si už pročet... rozhodně velká inspirace pro budování rollu na FL :f_cool:

Aktualizace

Můj BR: 2,56$

Přišel downwing... limit 0,02/0,04 na FL je sice hrozně fishy, ale to znamená, že tu o suckouty není nouze... ono mi přijde, že nejlepší metoda je sám je rozdávat, než pilně čekat na AA, který Vám dorovná celej stůl a pak se dozvíte, že Vás porazil 2,7o, který přišel druhej pár na vycapovanej river...

Dost nevím co s tím.. nevšímat si toho a furt hrát dál s rizikem ztráty bankrollu? Hrát 0.10 mi taky nepřipadá v úvahu, dneska sem si jich dal 8 a z toho sem to je jednou dokopal na mincash... (ale to bylo mim non-skillem, tam si na suckouty stěžovat nemůžu)

Nebo čekat na nějakou trefu ve freerollu? To je taky dobrá sebevražda... viz dneska, hraju si freeroll s komfortnim chipcountem, jsem na bublině, a mě přijde AKs... řídím se tím, že pokud sem bigstack, tak bych měl na bublině krást blindy a proto raisnu preflop 2x BB, za mnou jeden člověk jednou minraisne (on je chipleader, já byl u stolu druhý) a jelikož byl dost agro a jeho range byla jakýkoli Kxs tak sem to tam poslal.. no otočil K4s a hádejte co přišlo na turn? Vytočit to tak mám luxusní stack (asi 15/3000) a jedu v pohodě dál... ale toto?

No, pokud jste můj crying post dočetli až sem, máte mj respekt :f_biggrin:

Dneska už nebudu hrát nic krom večerního freerollu... tim nemůžu nic ztratit, jen naopak :D Radši se vrhnu na nějaký opáčko...
    • mfranek
      mfranek
      Bronz
      Aktualizace

Po delší době sem zde s dalším updatem

Můj BR je: 0,76$

Pořád se pohybuju na nejnižším FL, a zažívám totální downswing... nechodí karty, a když přijdou nic netrefím, nejde nic vyblafovat... hrůza... no aspoň nejsem na nule.

Do příště se budu muset podívat na nějaká videa a zkusit s tím něco udělat, jinak nevím :/
    • maikpp
      maikpp
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 2,147
      ahoj nechces presunut Blog do sekce kde by ho mal stixsr pod nosom?? :s_cool:
    • mfranek
      mfranek
      Bronz
      Asi ano :) A jestli by šel nějak upravit název, udělal bys to prosím? (místo MTT dej FLH) Díky moc :)
    • maikpp
      maikpp
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 2,147
      Neni problem.. mas to tam :s_cool:
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj vítám, tě ve Fixed Limit :s_grin:
    • mfranek
      mfranek
      Bronz
      Pepikv původně napsal
      Ahoj vítám, tě ve Fixed Limit :s_grin:
      ¨

Díky za přivítání :f_cool:

Takže změna! Jdu porážet Fixed Limit =D

I když sem FL původně zamýšlel jen jako přechodnou variantu pro vybudování BR, docela se mi zalíbil... Přijde mi to víc o strategii a readech a ne jen o čekání na top startovní kombinaci...

Info:
      :spade: hraju 6max
      :spade: ke stolům si sedám podle toho, kolik mají lidi u stolu AVG stack
      :spade: začínám s barvičkování a poznámkama abych mohl table selectovat

A na konec můj BR: 3,26$ :f_biggrin:
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      ahoj, vitam te u nas :)
    • MrsKiwwi
      MrsKiwwi
      Global
      Jakej BR, potřebuješ na mininální FL limit hru ?
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      rika se aspon 300BB na micros a od 0,5/1 je lepsi 500+....
    • MrsKiwwi
      MrsKiwwi
      Global
      Takže na FL limit 0,01/0,02 potřebuješ 6dolarů ? Chápu to dobře ?
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 1,397
      MrsKiwwi: Jo chápeš, ale je to hraniční, já už za svou krátkou kariéru zažil swing cca -400BB. Na těch 300 BB tedy musíš mít alespoň trochu normální karty. Jinak tyhle super micro jsou však docela extrémně fishy a asi se i dost blbě porážej, protože skoro nikoho nesložíš a pravidelně máš v potu 4+ soupeře. No a to pak se strachuješ o výhru i s AA na ruce. Dobré je asi začít až na 0,05/0,1, tam už se dá hrát normální poker. Ve fixu se taky musíš obrnit trpělivostí, protože nelze dostatečně efektivně chránit svou lepší handu a bad beatu je tu tedy mnohem více, než v NL. Na druhou stranu to neplatí jenom pro tebe, ale i pro soupeře, takže kolikrát se ti vyplatí dokráčet až na River i s úplnou trash kombinací a je to celé takové mnohem víc bojovné než NL. Důsledně doporučuji na začátek shlédnout všechna Strixsrova videa. Tady je úvodní motivace a srovnání obou herních variant: Renesance FL 1.díl
    • 1
    • 2