Unicredit vs MoneyBookers vs Pokerstars Blokace

• MrsKiwwi
      MrsKiwwi
      Global
      Registrace: 27.12.2011 Příspěvky: 1,228
      Ahojda.

Mám otázku. Dneska mi zablokovali v bance účet, pro podezření z praní peněz a přilíš častý transfery mezi hernou pokerstars a Moneybookers kvůli přijmutí platby 12k Dolarů. Že to prověřují. Může mi to někdo vysvětlit jak dlouho to trvá ?

Mám se dostavit na vysvětlení a nevím co jim tam mám říct.
  • 8 odpovědí
    • PokerProCZ
      PokerProCZ
      Bronz
      Registrace: 17.09.2011 Příspěvky: 942
      Tak nevím co si myslí, ale asi, že na PS ty prachy kradneš lidem, nebo co ;)
      Ověří si to na stárech a bude to hádám v pohodě.A kde se máš jako dostavit na vysvětlení ?? Řekneš vyhrála sem to v pokeru.Co jiné by jsi jim řekla, že jo.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      čauvec,

ničeho se neboj a normálně se tam stav. Řekni jim, že jsi to vyhrála v pokeru na legitimní herně založený v souladu s legislativou EU. A Moneybookers je prostě internetová peněženka, kterou používáš na převody mezi hernama atd., spravuješ tak svoje prostředky pro hraní pokeru. Žádný problém.

VojtaR takhle v bance podobně vysvětloval paní na přepážce 60k EUR z Rozvadova. Prostě jí řekl že to vyhrál v pokeru a bylo to.

Neměj strach, nic špatnýho jsi neudělala, bude to v pohodě ;)

čau
      Cornie
    • MrsKiwwi
      MrsKiwwi
      Global
      Registrace: 27.12.2011 Příspěvky: 1,228
      Díky Cornie :) Tam teda zajdu.. PS: a jak to je s daněma ? Může mi na to skočit finančák ?
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      teoreticky jim to můžou předat a popotahovat tě na finančním uřadě.

v tom případě ti doporučuju se odvolat na paragraf 10 odstavec 3 zákona o daních z příjmů, který říká že sázkové hry u společnosti registrované v EU jsou od daně osvobozené. PokerStars je licencovaná v EU takže nebudeš danit.

Na daně v pokeru je celá řada výkladů, realita je taková že to je šedá zona. Takže se odvolávej na výklad paragrafu 10 odst. 3, je to legitimní osvobození. Tak jako oni budou argumentovat, že je poker zdanitelný, tak zrovna tak můžeš ty argumentovat že to je osvobozený podle tohohle písmena.

Vzhledem k tomu, že nikdo neví, jak to vlastně je, tak finančáky poker doposud raději přehlíželi, protože případný spor by musel rozhodnout až soud. Riziko tam samozřejmě je, ale v tuhle chvíli se 100%ně odvolávej na to osvobození a že nikde ze zákona jasně neplyne, že se má poker danit. Je to totiž tak a máš pravdu. Takže odvolávat se na svoje práva podle zákona a nenechat se zastrašit je v tuhle chvíli nejlepší co můžeš udělat ;) řekni jim žes to konzultovala s danovým poradcem.. klidně je můžeš odkázat at si mě přidaj do přátel na PokerStrategy.com a pošlou mi PM :f_biggrin: rád jim to zopakuju i osobně
    • PokerProCZ
      PokerProCZ
      Bronz
      Registrace: 17.09.2011 Příspěvky: 942
      klidně je můžeš odkázat at si mě přidaj do přátel na PokerStrategy.com a pošlou mi PM rád jim to zopakuju i osobně

Tak to sem se pobavil :s_thumbsup: :s_thumbsup: :s_thumbsup:
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      pardon, že zasahuju do tématu, ale měl bych dotaz na Cornieho.

Pokerstars je registrovaný na Isle of Man, což sice není součástí Velký británie (pokud se pletu tak jen do mě), ale je závislým územím. Stejný vztah s Británií má i Gibraltar, že? Je tedy pravda, že IoM i Gibraltar jsou součástí EU? Mě to přijde divný a rád bych věděl jak to je, i když z tvých příspěvků to vypadá že ano.

btw ptám se proto, že Everest, kde hraju, je reglej na Gibu, tak jetsli je to taky OK stejně, nebo OK jinak :D

Díky :)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      HonzaCZE původně napsal
      pardon, že zasahuju do tématu, ale měl bych dotaz na Cornieho.

Pokerstars je registrovaný na Isle of Man, což sice není součástí Velký británie (pokud se pletu tak jen do mě), ale je závislým územím. Stejný vztah s Británií má i Gibraltar, že? Je tedy pravda, že IoM i Gibraltar jsou součástí EU? Mě to přijde divný a rád bych věděl jak to je, i když z tvých příspěvků to vypadá že ano.

btw ptám se proto, že Everest, kde hraju, je reglej na Gibu, tak jetsli je to taky OK stejně, nebo OK jinak :D

Díky :)

zdarec,

tohle je velmi dobrý dotaz. Zákon o daních z příjmů nedefinuje jednoznačně co se považuje za území EU.. Protože ono se to dost liší z hlediska EU jako celku (ANO), součást Shenghenského prostoru (NE), celní unie (NE), součást EU podle českého zákona o DPH (některá uzemí ano a některá ne, viz definice na začátku zákona). Takže to opět není jasné. Nicméně v daňovém i jiném právu platí princip

In dubio pro reo

(tj. v pochybnostech ve prospěch žalovaného)

Takže když to není nikde jasně daný, tak já jako daňový poplatník budu vždycky zákon vykládat tak, že to tam patří a hovoří v můj prospěch.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      PokerProCZ původně napsal
      klidně je můžeš odkázat at si mě přidaj do přátel na PokerStrategy.com a pošlou mi PM rád jim to zopakuju i osobně

Tak to sem se pobavil :s_thumbsup: :s_thumbsup: :s_thumbsup:

:f_biggrin: nj, finančák kterej neumí používat naše PM se může jít vy****