BLOG: Bronze Star na Supernova Elite

• MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Registrace: 09.06.2011 Příspěvky: 343
      MY DREAM

Na úvod by som rád pozdravil všetkých hráčov, ktorý majú radi poker a snažia sa v ňom zdokonalovať prostredníctvom PokerStrategy :f_biggrin: .

Pri pokri sa snažím držať zlatého pravidla pomaly ďalej zájdeš. V hre sa budem snažiť presadiť čo najlepšie svoju taktiku na NL 2 FR :s_cool: .

Pre mňa je v pokri najdôležitejšia psychická príprava, trpezlivosť a aplikovanie doterajších informácií o pokri do svojej hry. Pri limite NL 2 FR som sa rozhodol hrať naozaj opatrne a snažiť sa o čo najväčšiu volume.

Ciele na tento týždeň :

:club: Odohrať 10k rúk
      :club: Udržať si psychickú pohodu
      :club: Navýšiť môj bankrroll na 50€

Štartovať budem na sieti Ipoker (William Hill) kde som si vložil symbolických 10€ . Okrem mikro stakes na CG sa budem snažiť hitnúť aj večerný Freeroll od PS ktorý by mi mohol pomôcť pri navyšovaní môjho bankrollu.

Na začiatok je to z mojej strany asi všetko , prídavam sound pre pamätníkov a samozrejme pre úsmev :f_p:

• 34 odpovědí
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Správa z 1. session dnešného dňa

Ako som hovoril hral som NL 2 FR na WH. Odohral som 860 rúk na 6 stoloch počas dvoh hodín :f_grin: .

Po skončení session som si samozrejme pozrel svoju history a zameral sa na najhoršie odohrané ruky. Celkovo som skončil v miernom pluse 1,41€ čo ale nie je podstatné.
      Vybral som si dve ruky , ktoré si myslím ,že som zahral naozaj zle a chcel by som sa spýtať na váš názor ako by ste hrali vy :f_frown: . Dopredu chcem upozorniť, že na hráčov nemám žiaden read nakoľko hrám zatiaľ iba pomocou vlastného úsudku :f_eek: .

• TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Ahoj, hrajeme stejný limit, navíc FR a dokonce i na stejné herně. Takže budu držet palce ať to frčí a blog budu sledovat.

K handám - určitě je lepší je postnout standartně do HJ fora kde si toho všimne víc lidí, navíc ti poradí i někdo lepší než jsem já :f_biggrin: .

1) Preflop je to standart. Flop i turn bych ale hrál spíš pasivně. Přeci jen je board spárovaný a to může být problém. Nakonec i na rivru se přikláním spíš jen ke callu. Nemáš nuts flush, navíc tam hrozí i fullhouse.

2) Preflop fold. Je mi jasné že ty odds jsou strašně lákavé ale já bych tady asi nic nevymýšlel a foldoval. Flop tě většinou netrefí a hraješ proti 3 hráčům OOP. Tak jak zahráno tak bych na flopu hrál check/fold. Máš sice flushdraw ale držíš jen 8 :heart: což je k ničemu. Máš i gutshot ale jen 3 karty. 6 :heart: ti tady moc nepomůže.
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Ďakujem za podporu :f_biggrin: a čo sa týka tvojho názoru na tie handy tak plne s tebou súhlasím , tá druhá ruka mala byť check fold na flope.

A tá prvá na river iba call ten min race bola hlúposť a ten push v podobe all inu no coment :D .

Report dňa

Dnes som dokopi odohral 1554 hands za 2 dvojhodinové sessions. Môj celkový zisk je 5,81€ , čo zatiaľ nie je podstatné a dávam to sem len pre info :s_cool: .

Dôležité veci , ktoré som počas session postrehol a podľa nich aj hral:

:diamond: Nebluffovať hráčov !
      :diamond: Cbetovať iba z pozície alebo ked hráč nemá záujem o hru
      :diamond: Vysoké pocket pair hrať pre-flop agresívne snažiť sa dostať do heads-up
      :diamond: Nesnažiť sa za každých okolností vyhrať pot, ked mám super handu pred flopom , dokázať zahodiť !

To je asi všetko čo som dnes postrehol hral som samozrejme opatrne, ale aj tak nastali momenty , kedy som si nebol istý svojou hrou a preto by som chcel postnúť dve handy , pri ktorých by som chcel poradiť .

:heart: K prvej ruke by som chcel ešte podotknúť, že ma hlavne zaujíma súperova range. Uvažoval som nad tým či to bol dobrý fold. Mal som dilemu či súper takto zahral Over pair QQ/JJ alebo naozaj na flope hitol full house. A9 som vylúčil kôli preflop akcii.
      Takže moja otázka znie či ten bet na turne bol value alebo súper využil scare kartu A :f_o: . Ešte poznámka na flope po mojom bete 0.23 ma min raisol na 0.46 čo už sa mi nepáčilo...

$0.01/$0.02 No Limit Holdem
      iPoker
      5 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG karcia91 ($2.04)
      CO babkinbf ($3.65)
      BTN magg83 ($2.15)
      SB Doenfoss ($5.01)
      BB Baxauer ($3.75)

Pre-Flop: ($0.03, 5 players) Goksi is
      1 fold, babkinbf calls $0.02, 2 folds, Baxauer calls $0.08, babkinbf calls $0.08

Flop: ($0.21, 2 players)
      Baxauer checks, babkinbf checks, Goksi bets $0.23, babkinbf folds, Goksi calls $0.23

Turn: ($0.21, 1 players)
      Baxauer bets $1.23, Goksi folds

Final Pot: $0.21

Baxauer wins $3.61 (net +$2.28)

babkinbf lost $0.10

:spade: Druhá ruka AKoff štandart race pre-flop jeden call od fish hráča hral širokú range . V podstate si uvedomujem ,že túto ruku som zahral zle. Pretože na tom flope kludne mohol mať tú 5 a preto betol pot na turne ked prišla 5 a následne na river mi poslal plnú.
      Ďalšia alternatíva je, že tento hráč mal na ruke pár a mal full house na river . Posledná alternatíva ktorú som jedinú porážal ,že to bol bluff. Ako to vidíte vy , rád by som vedel aj pohľad iného hráča.

iPoker
      7 Players

Stacks:
      UTG Moondiver ($0.76)
      UTG+1 WeakCall4 ($3.33)
      MP MTractor ($2.40)
      CO Taketeasy ($0.48)
      BTN dlgyuros ($4.42)
      SB uzkiuy ($2.09)
      BB LiftGrind ($5)

Pre-Flop: ($0.03, 7 players) Goksi is
      Moondiver calls $0.02, WeakCall4 calls $0.02, 5 folds, Moondiver folds, WeakCall4 calls $0.11

Flop: ($0.07, 1 players)
      WeakCall4 checks, Goksi checks

Turn: ($0.07, 1 players)
      WeakCall4 bets $0.31, Goksi calls $0.31

River: ($0.69, 1 players)
      WeakCall4 bets $2.89, Goksi folds

Final Pot: $0.69

WeakCall4 wins $6.76 (net +$3.43)

Goksi lost $0.31
      Moondiver lost $0.02

Nakoniec dňa ešte niečo čo mi pomáha pri sústredení a lepšej motivácií pred session :f_cool:
    • peca77
      peca77
      Bronz
      Registrace: 24.07.2011 Příspěvky: 884
      Máš obě ty handy nějaký zmanetý
      např.
      Baxauer checks, babkinbf checks, Goksi bets $0.23, babkinbf folds, Goksi calls $0.23

:D

Každopádně KK určitě 3bet a v tom AK se nevyznám :s_confused:
    • Titanius8
      Titanius8
      Bronz
      Registrace: 23.08.2011 Příspěvky: 37
      Ku tej druhej hande, 78o fold aj ked si na SB. Hras mimo pozicie, nemas iniciativu a neni to ani suited. Zbytocne tam postujes aj ten 1 cent, lebo aj tak zahras len c/f na flope. K tomu su tam 4 hraci a keby ti aj ta flush dosla, musel by si zahodit lebo aspon jeden urcite hitol min flush draw a takyto hraci sa toho na flope nevzdaju aj keby to bola len 9.

Tretia handa, tam by to mohlo byt asi v poriadku, btw chvalim, ze vies zahodit KK pri ese :P

Stvrta: Tam mam celkom chaos, ktory hrac si ty ale predpokladam, ze to bude ten moondiver alebo teda neviem :D . Neviem teda, ci si to preflop raisol ale ak nie tak nabuduce urcite raisni. Ten flop si mohol betnut a prezentovat AT, pripadne AK,AQ,AJ :heart: mozno TT alebo tak, kazdopadne, ak super checkol tak mozes skusit bet/fold. Na tom turne uz nemas co skusat, proste fold.

Inak vseobecne: podla toho co som videl sa mi zda, ze hras viac loose/pasive ako tight/agresive, co je velka chyba, pretoze ako pises, mas len 10$ (teda ak si povyhraval nieco viac ale aj tak) a teda nechcem ta urazit ale nie si este na takej urovni, aby si hral spekulativne handy ako napr 78o alebo K3s. Drz sa pociatocnej tabulky, fakt je to vyborne na zaciatok. Inak by som ti radil aby si hral short stack strategy pri takom malom bankrolle lebo na BBS musis mat stale full stack, cize auto rebuy a to moze tvojim zasobam penazi uskodit. Dalsia vec, SSS je menej narocna a vhodnejsia pre zaciatocnikov.
      Taktiez si precitaj vsetky clanky, ktore mozes. Je tam kvantum informacii, ktore ti casto pomozu viac ako 3 mesiace hrania (ja osobne hravam poker cca 2-3roky stylom ucenia sa z hrania a ked som si teraz nedavno cital clanky, tak som tam nasiel velmi cenne rady)
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Ďakujem všetkým za ich názor to 78o sa dalo zahodiť pre-flop, to sa zhodneme. Ja hrávam poker tiež 3 roky a z tých 1554 rúk som hral cca 8% takže to loose passive si ma moc neodhadol, ale neva :f_p: . To možno preto, že som sem postol také handy , ale to naschvál nakoľko tieto situácie boli pre mňa dnes najviac stratové :f_mad: .
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Na úvod prajem pekný deň všetkým hráčom :f_p: .

Dnes som bohužial nestihol rannú session nakoľko doma malujeme :s_mad: . Napriek tomu som si spravil čas a čo to som už odohral aj dnes. Pre dnešok je to 1017 hands a profit 5,17€ , čo zatiaľ nie je podstatné len pre info a nech v tom mám prehľad :f_grin: .

Aj dnes bohužiaľ prebehli ruky , ktoré som nezahral dobre v niekoľkých bodoch by som chcel poukázať na veci , ktoré si myslím ,že sú pre mňa najviac stratové.

:club: Cbet mimo pozície s dobrou kartou
      :club: Častý slow play zo strany protihráča načo reagujem cbetom aj ked ma netrafilo a dostávam min-raise :s_mad:

Inak sa snažím hrať v kľude svoju tight hru a veštenie typu 78suited dojde mi postupka nechať na súperov :f_love: .

Ked si to zosumarizujem tak za prvé dva dni som zatiaľ odohral 2571 hands s celk. profitom 10.98€

A na záver znovu niečo pre pamätníkov v podobe Modern Talking :s_cool:

• MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Večerná session dopadla naozaj blbo :s_mad: . Spravil som viacero chýb , hlavne čo sa týka cbetov na flope a 2 barell na turne ... + veľká chyba naháňať flush draw ak vám súper neponúka dostatočné ods na call. Takže za 436 hands som zaznamenal iba 1,14€ zisk :s_mad: .

Tak táto handa QQ pre flop štandart raise súper call. Flop štandart Cbet a ja call , ale tu si myslím ,že som spravil chybu a mal som ho raisovať :s_confused: , pretože turn prišlo A a ja som sa pokakal a zložil som to :D .

iPoker
      6 Players

Stacks:
      UTG Mixilh ($1.49)
      UTG+1 TomsTaube ($1.42)
      CO dlgyuros ($2.55)
      BTN FlyFR108 ($5.22)
      SB starter0001 ($3.29)
      BB foxsliwinski ($2.03)

Pre-Flop: ($0.03, 6 players) Goksi is Q Q
      2 folds, dlgyuros calls $0.02, 3 folds, dlgyuros calls $0.08

Flop: J 3 2 ($0.05, 1 players)
      dlgyuros bets $0.17, Goksi calls $0.17

Turn: A ($0.39, 1 players)
      dlgyuros bets $0.42, Goksi folds

Final Pot: $0.39

dlgyuros wins $1.46 (net +$0.77)

Goksi lost $0.17
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Len tak v krátkosti výsledky prvých dvoch dní :

:club: Začiatočný Bankroll : 10€
      :club: Súčasný Bankroll : 24,55€
      :club: Celk. zisk : 14,55€
      :club: Celk. počet rúk : 3522
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Takže musím sa Vám dnes pochváliť s prvou stratovou session :D .
      Za 1446 hands som stihol prehrať 6€ , čo je celý včerajší zisk :s_mad: .

Na konci sessoin som mal pocit, že už nevytočím naozaj nič . Prehral som skoro všetky All in hry. KK proti AKoff , AKoff proti AA obidve pre-flop . dva krát Over-pair na flope proti lepšiemu páru :f_p: . No a potom také drobnosti ako top pár do setu a over-pair do tripsu :s_cool: . Samozrejme session som si prešiel a niektoré situácie sa dali zahrať aj inak menej stratovo , dúfam, že dnes ešte niečo vytočím a nebude to také hrozné na konci dňa :f_eek: .
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Pred pár dňami som si všimol akciu na mojej herni WH (Depozitor Freeroll 10k) a preto som sa rozhodol vložiť si nejaké prostriedky aby som sa mohol zúčastniť tohto super turnaja.

Okrem toho ma môj vklad presunul na nový limit a to NL 4 FR. Dnes som tu odohral prvú session 545 hands s profitom 5,50 € a tu su moje postrehy z tohto limitu :f_cool: .

:club: Preflop hra je živšia viacej hráčov sa zapája do hry
      :club: Viacej hráčov sa pokúša o nezmyselné bluffy , ked mám set tak ma to vždy poteší :D .
      :club: A čo sa týka cbetu tiež to skúša omnoho viacej hráčov
      :club: Hra sa častejšie dostáva na Turn či River , čo je tiež EV+ :f_biggrin:

Celkovo mi príde hra otvorenejšia a živšia, čo mi pripomína poker viacej ako NL 2 , kde som odohral 2k rúk a už som sa nudil, kedže sa skoro nič nedialo a to som hral 6 stolov .

A na záver niečo pre vaše uši , aspoň teda dúfam. :f_biggrin:

• MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Prešiel prvý týždeň od založenia môjho blogu a tak som si povedal, že by sa patrilo niečo málo povedať o mojej hre a výsledkoch .

Na začiatok zhrniem fakty ktoré nepustia :

:spade: Odohraných rúk 20 064
      :heart: Začiatočný Bankroll 10 €
      :diamond: Súčasný Bankroll 61,37 €
      :club: Celk. Zisk + Deposit 51,37 €

Limity ktoré som porážal NL 2 / NL 4 a shot run na NL 10 :f_cool:

Zanedbával som štúdium, pretože už čo to o pokri viem a povedal som si ,že na týchto limitoch budem viacej hrať , čo sa aj podarilo :f_p: . Další týždeň by som chcel viacej venovať štúdiu hlavne post flop hre, ktorá je naozaj dôležitá na vyšších limitoch .

Poctivo som si označoval hráčov známich grinderov ktorých som 3betoval so SB, BB , BTN alebo ryby s ktorými som naopak chcel hrať . Snažil som sa hrať naozaj Tight a pokiaľ možno vždy z pozície . Nechodiť all-in s marginálnymi handami a rešpektovať raise súperov .

Ciele na další týždeň

- Naštudovať si všetky Silver články BSS odznovu (zopakovať si informácie sa vždy hodí :f_cool: )

- Odohrať aspoň 10 000 hands

- Dostať sa na 200€ a s prehladom porážať NL 10 :f_biggrin:

Samozrejme nadalej hrať svoju hru v psychickej pohode a hrať poker len ked ma to baví a je tá správna nálada :rolleyes:
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      wait a minute, ty si s rollem 60E shotoval na NL10 nebo dokonce hrál NL4? Jestli ano, tak to máš opravdu velkou díru ve studiu
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      (Paulis) - No to určite mám , ved kto nemá :f_biggrin: . Správny hráč by mal naberať nové informácie stále vo svojom obore , takže dakujem za postreh :f_cool: .

Len tak v krátkosti zhodnotím svoju situáciu a na celkový zostrih posledného týždňa sa vrhnem zajtra dnes idem trochu vypnúť :D .

Takže fakty tento týždeň som odohral cca 10k hands , hral som NL 10 FR , NL 20 sem tam :D , ale to iba 1k rúk cca .
      Dnes som dokonca skúšal aj NL 10 HU , nakoľko ma inšpiroval Siminhov blog a za 800 rúk som nazbieral nejaký profit celkom ma ten formát zaujal a som v tom úplná rybka :f_frown: .

:spade: Začiatočný bankroll : 10 €
      :heart: Súčasný bankroll : 130,85 €
      :diamond: Celk. zisk + depozit (Kôli 10k freerollu :tongue: 120,85 €
      :club: Celk. počet hands : 30k + neviem presne je to len odhad

Takže zajtra presnejšie popíšem moje pocity z hry , čo nové som sa naučil a čo som stihol postrehnúť z hry súperov na NL 10 a jemne na NL 20 , zatiaľ sa majte a nech sa vám darí :f_p: .
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ahoj
      máš veľmi pekný progres, ale ten bankroll je čistý gamble. každý z nás zažije swing, keď dostáva cooler za coolerom a nie je problém byť za session 7BI pod EV. pri tvojom agresívnom BRM to môže znamenať bustnutie. ďalšia nevýhoda agresívneho BRM je aj to, že keď si teraz pinkáš nl20 a zostúpiš vplyvom swingu na nl4, tie drobné pre teba nebudú nič znamenať

ja som robil shot na nl10 pri 220usd a to som považoval za agresívny BRM
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Přečti si články o BRM, to co tu píšeš je strašnej hazard ...
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Zdravím páni, musím s vami súhlasiť , určite máte svojím spôsobom pravdu , agresívny BRM to určite je ale zatiaľ som si to takto nastavil a pokiaľ to bude fungovať meniť to nebudem, určite by som nebustol celý BRM :f_eek: . Ak by som prehral väčšiu časť svojho zisku nerobí mi problém vrátiť sa o limit nižšie a pinkať si NL 4 .

I ked je pravda aj to čo povedal xpravda , že by mi to prišlo už trošku nudné o také peniaze hrať ,ale stále sa snažím na poker pozerať ako na koníček zábavu v ktorom sa chcem zdokonaliť až potom na peniaze , ktoré z toho môžu plynúť .

A v neposlednom rade dakujem páni ,že ste sa mi snažili pomôcť . Dobre mi padne ako hráčovi , ked viem ,že tu je niekto kto mi môže poradiť a pomôcť mi v mojej hre a že si niekto číta tieto bláboly čo sem píšem :D
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Víš, agresivní BR je jedna věc, ale hrát NL20 s 130E (tedy ani ne 7 BI) to není agresivní bankroll. Můžeš třeba 3 dny vyhrávat, říkat si, že na to máš, ale pak přijde den, kdy prohraješ všechno.

Ono ani není tak důležité že vyhráváš na vysokém limitu, ale ty potřebuješ chodit limit po limitu a porážet je. Jen to ti dá jistotu, že můžeš přejít na vyšší limit společně s dostatečným BR.

Představ si, že za měsíc budeš mít díky hot runu BR na NL20, ale na NL10 máš odehráno třeba 10k ruk, což není mnoho. Potom ti bude chybět praxe a hlavně zkušenosti, které pravidelným hraním a porážením toho limitu získáváš. Bude to jako by si hrál fotbal za vesnickej tým, ale díky jednomu povedenému zápasu tě angažovali do 1. ligy. Ty by si tam hrál, ale vůbec bys nevěděl, co děláš.

Rozhodně tě nechci odradit, tvůj postup je fajn, ale je opravdu potřeba dodržovat pravidla BRM, což je v pokeru to nejdůležitější.
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Ja sa snažím pracovať s každou informáciou , ktorú mi niekto podá a niečo si s nej odniesť. Ak je od človeka pri ktorom mám pocit, že mi môže niečo dať a to ty určite si .

Preto s tebou aj súhlasím a to prirovnanie k tomu futbalu si myslím ,že nemuselo byť trochu ma to stavá do pozície , že o pokri vlastne vôbec nič neviem a ty mi prvý krát vysvetluješ čo BRM znamená :s_mad: .

Dalej ale z tvojho príspevku vidím, že si môj blog moc nečítal len si tak preletel a chytil si sa slova NL 20 čo ma tiež moc nepotešilo :f_frown: . A znovu si sa mi snažil dať pocítiť, že čo to vlastne skúšam , ked nato nemám ...

Som z toho celého sklamaný a dnes poker nebudem ani zapínať, ja dúfam, že si svoj príspevok aj tak myslel v dobrom a nechcel si ma len zhodiť .

V neposlednom rade chcem napísať , že 90% rúk za posledný týždeň je práve z limitu NL 10 a kým neodohrám aspoň 50k hands na tomto limite na iný určite nepôjdem . Nech sa ti v pokri darí a dakujem ti za tvoj názor .
    • 1
    • 2