změna hesel - aka hacknutá data na 2p2

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      ahoj,

2p2 data byly hacknuty takže unikly nějaké osobní údaje a hesla na 2p2. Pokud máte heslo na 2p2 totožné s hesly která používáte k poker klientům nebo moneybookers, tak doporučuji co nejrychleji změnit..

btw já osobně používám 2 různá hesla

1. heslo - je silnější a používám ho na věci, které souvisí s financemi - online banking, MB, poker herny, atd. Nikdy bych ho nepoužil např. na facebook nebo jiné portály

2. heslo - používám všude jinde.

Jak to máte vy s hesly btw?

čau
      Cornie
  • 23 odpovědí
    • maikpp
      maikpp
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 2,147
      prave si zhodil servery 2+2 :f_biggrin:
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      já tich druhů hesel mam tolik, že když někde heslo zapomenu a zkoušim který z tich mejch asi 10ti různejch to je tak mě to nejdřív asi 3x zabanuje za to, že jsem zadal 3x špatný heslo a pak se většinou už trefim :f_biggrin: ( normální člověk by si to nechal poslat na email.... ale já samozřejmě nejsem normální člověk... :D )
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Mám to podobně. 2 silná hesla na důležité věci. Jedno slabší na blbosti.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      maikpp původně napsal
      prave si zhodil servery 2+2 :f_biggrin:

já vím :D ale tahle novinka nám přišla z centrály, že máme dát vědět hráčům, nešířil bych nějakou kachnu

jinak heslo na 2p2 není potřeba měnit, to už mají v tuhle chvíli všichni hackeři.. takže je potřeba se zamyslet kde ještě jinde jste to heslo používali a změnit si to tam

@ True Mortem: +1, takhle jsem to měl než jsem vynaleznul systém 2 hesel. S tím, že pravidelně obě dvě měním podle určitého algoritmu ;)
    • MrsKiwwi
      MrsKiwwi
      Global
      Registrace: 27.12.2011 Příspěvky: 1,228
      password generator 24mist a cryptosave
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      Původně jsem měl asi 10 různých hesel. Bohužel jsem hlava dubová a při delším nepoužívání tohoto hesla jsem ho pokaždé zapomněl, tak jsem si musel vymyslet jedno heslo které používám standardně.

Teď používám asi 2 hesla, každé na něco jiného. Zajímalo by mě jakou složitost hesla vymýšlíte? A máte nějakou pomůcku na zapamatování? :f_biggrin:
    • maikpp
      maikpp
      Bronz
      Cornie4ever původně napsal

já vím :D ale tahle novinka nám přišla z centrály, že máme dát vědět hráčům, nešířil bych nějakou kachnu

jj ja vim :f_cool:

jinak heslo na 2p2 není potřeba měnit, to už mají v tuhle chvíli všichni hackeři.. takže je potřeba se zamyslet kde ještě jinde jste to heslo používali a změnit si to tam

uz sa stalo :f_cool:

@ True Mortem: +1, takhle jsem to měl než jsem vynaleznul systém 2 hesel. S tím, že pravidelně obě dvě měním podle určitého algoritmu ;)
      kedysi som mal 1-2 hesla. .ale tak to som ich zas tolko nepotreboval.. casom sa to nejak rozsirilo a vymyslel som si "jedno" heslo kde prefix menim pri kazdom novom pouziti.. myslel som ze sa do toho zamotam.. ale neni to problem.. uz mam takto asi 12 hesiel a vsade sa trafim :f_biggrin:
      problem je ked si niekto stanovi ze vase heslo musi ../ nesmie.. a pod. vtedy som v koncoch.. :f_biggrin:
    • BerrySnake
      BerrySnake
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 270
      Už od vysoké mam naučené čtyři 8 mistné hesla 12 zakladních operací. Jejich kombinace používám všude na netu, tak abych minimálně použil stejné heslo. Tzn. že ať se registruji kamkoliv, použiji většinou jiné heslo... Do napovědy si pak k tomuto heslu dám Vzorec, podle ktereho zpětně mohu heslo zadat, aniž bych ho musel resetovat když ho delší dobu nepoužiji...
      Dám příklad, dejme tomu že naučené a v hlavě zafixované následující 4 hesla vypadají takto:

Ks78+X|2
      6Pt()9Ko
      Erg5?Jnm
      WW45=ep7

Pak mám v hlavě zafixovaných 12 operací(uvedu jen jejich vzhled nikoliv co dělají):

*-*
      *+*
      */*
      *-
      *+
      **
      */
      *
      /
      +
      -

Pak se tedy zaregistruji na nějaký web, zadám heslo a pokud web umožňuje uložit nápovědu nebo kontrolní otázku, což většina má... Využiji tohoto pole a zadám tam následující věc(napovědu které 2 hesla byly z kombinovány a jakým pravidlem):

9.*-*E.

a v ten moment už vím, že výsledné heslo je kombinace druhého a třetího hesla jak je výše uvedeno. A vím, že podle operace kterou mám provést bude výsledné heslo následující:

9Pt)(9Ko-Erg?9Jnm

Jestli jsou ty osmimistné hesla opravdu kombinace písmen,číslic a znaků? ano jsou :) ale pamatuji si je stejně dobře jako datum kdy jsem se narodil, poutají se totiž k určitým událostem ze studia, které se prostě zapomenout nedají :) To samé ty operace.

Navíc hesla si v prohlížeči neukládám, vždy se přihlašuji znova a znova...

Jestli jsem trochu paranoik? Možná, ale na druhou stranu si myslím, že je to pořád lepší způsob než se snažit vymyslet pokaždé nějaké jiné heslo a pak žádat co měsíc o reset hesla... :) Prostě mám jen v hlavě uložené 4 hesla které jsou pro mě samozřejmé jako moje jméno, doplním je kombinací a výsledné heslo pro registraci je na světě... :) ;)

Takže pokud chce někdo moje heslo na pokerstrategy.com, tak tady je nápověda která je naprosto veřejná a mám je někdy napsané volně v počítači nebo v mobilu pokud u webu není možné při registraci zadat nápovědu k heslu:

7.+l.

:) ;) :s_biggrin:
    • maikpp
      maikpp
      Bronz
      tak to ten hacker musel cumet :f_o:

:f_biggrin:
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      16-18 znaků v heslu - zahrnujou jak písmena, tak čísla a znaky.... u heren mám i velké a malé písmena :D
      Hodně štěstí tomu chlapci :s_cool:
    • bettto3
      bettto3
      Bronz
      Registrace: 08.09.2011 Příspěvky: 177
      Nikto z vas nepouziva nas ps ten rsa token?ako to vlastne funguje?dúfam ze to je ochranq proti hacknutiu a nenapisal som nieaku sprostost :D
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      lol tak koukám že mám tady ze všech nejslabší hesla, taky používám 2 druhy hesla, ale oproti vám dost easy....

ale gl tomu co se mi hackne do banky, může mi jedině vložit prachy na účet.... :D
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      Hehe 06Mike06, nejsi sám a jsem na tom úplně stejně :D

Časem si udělám lepší heslo, až se budu bát o svůj BR, ale to teď nehrozí :f_biggrin:
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      Myslím že hackeři nepůjdou po rybách, kteří mají na účtu 250$ jako jsem já :D
    • bivoj
      bivoj
      Bronz
      Registrace: 11.04.2011 Příspěvky: 179
      Paulis1992 původně napsal
      Myslím že hackeři nepůjdou po rybách, kteří mají na účtu 250$ jako jsem já :D
      No ale když vyberou 100 takových = $$$ :D
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      na FullTilte som mal tiez dobre heslo a peniaze mi to neochranilo.. :D

ale inak vdaka za info Cornie. pomenim hned ako pridem domov pre istotu.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Já mam heslo "fish285", ty čísla tam jsou proto, aby ho nikdy nikdo neuhod. ;)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      maikpp původně napsal
      tak to ten hacker musel cumet :f_o:

:f_biggrin:
      +1
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      bettto3 původně napsal
      Nikto z vas nepouziva nas ps ten rsa token?ako to vlastne funguje?dúfam ze to je ochranq proti hacknutiu a nenapisal som nieaku sprostost :D

jj, token = 100% jistota. já si ho pořídil na FTP až když jsem tam měl přes 10k..

a vidíš - zabralo to :f_biggrin:

ne ted vážně - bylo fajn vědět že máš jistotu, takže tokeny doporučuju když tam máte dost peněz už..
    • 1
    • 2