[DoN] QJs

• 10 odpovědí
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Asi jak proti komu, mě se to na první pohled nezdá uplně nesmyslný, ale když se na to podívam z pohledu soupeře, tak tahle akce by pro mě vypadala právě jako flushdraw, možná s šancí na postupku.

Kdybys měl monster, tak se vsadim, že bys to takhle nezahrál, ale callnul a re-raise zvažoval až na turnu a klidně by sis ho doved do all-in. Je otázka, jestli on uvažuje podobně.

Pozn.:Já i kdybych věděl, že máš flushdraw, tak bych ti to tam poslat nechtěl, v týhle fázi já točim nerad, proto bych k tvýmu řešení uplně nepřiklonil v týhle fázi.

Zároveň si ale nemyslim, že je to vyloženě špatně zahraný.
    • Maxiczek
      Maxiczek
      Bronz
      Registrace: 03.12.2011 Příspěvky: 88
      Soupeř měl KK, z toho jedno bylo v srdcích.

A jinak tady na toho hráče hraju opravdu nerad a docela se bojím, že možným zamotáním se do těžké situace akorát ztratím chipy nebo i předčasně vypadnu. Absolutně ho nečtu.
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Registrace: 26.02.2012 Příspěvky: 534
      Me se to teda moc nelibi. Jelikoz jsem se te hry zucastnila na SB, tak si pamatuju, ze te raisoval na 240 a na call potrebovals 120 a ne 60, ukazuje to nejak spatne. Mam to tak i HH , zkus pls ty handy postovat raci z Hemu pres nejakej konvertor, je to prehlednejsi a evidentne i presnejsi. Na tve pozici pri tomhle levelu zahazuju i JJ ci QQ, obcas je limpnu, polovina tech dablu to calluje s jakymkoliv Axo. Mozna jako balancovani range, kdyz to nebudes delat casto, ale ryby to stejne nevnimaj a reg ti to bez handy stejne neda. Z meho pohledu je ten openraise EV- a call reraisu uz uplne. Hral s nama na nekolika stolech a docela tight, cekala jsem u nej nejakou takovou handu. On te z potu nevyhanel, on te tam chtel. A i kdyby to udelal s AK AQ, trefis Q na flopu a co dal ? Sice to vytocils ale equity mels jen necelych 33 % a fold equity myslim ne moc velkou, spis zadnou. Podle toho jak to zahral on i ty tak to nemohl slozit. Ale aspon si muzes udelat poznamku, ze te minraisuje s monstrem :P . Jak vidim na muj raise 180 reraise 300 tak to jsou z 95% rakety pokud ten hrac ma VPIP kolem 8-10% a PFR 7. Jen za vcerejsek se mi to stalo 2x.
    • Maxiczek
      Maxiczek
      Bronz
      Jj, ukazuje to nějak špatně, takhle by to v reálu ani nešlo.

Takže bys na reraise zahodila? Já tu handu chtěl hrát hlavně na flopu, podle toho co by přišlo. Flop přišel podle mě hodně na nic pro něj i když měl over pair. Mohla tam být nějaká postupka, barva nebo jsem mohl původně raisovat jakejkoli střední pár. A vzhledem k tomu, že je to DoN, hra o přežití, mohl klidně zahodit a vybrat si jinej spot. Já už to pak poslal na barvu, ale je mi jasný, že v longrunu je tohle neziskový, takže příště, doufám za sebe a svůj roll, žádný ptákoviny.
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Registrace: 26.02.2012 Příspěvky: 534
      Ja bych tu handu hlavne z te pozice nehrala, nenapada me nejakej postflop plan kdyz me callnou treba 2 hraci. Zkukni nejaky videjka nebo clanky, bud mas handu dobrou na raise nebo necekat na pomoc flopu a foldnout. Call je v Donech az na par vyjimek spatne, alespon to tvrdi zkusenejsi. Kazdopadne bych to foldnula, smrdi ten minraise a folduju i limpnuty QQ na akci ...
    • vajakub
      vajakub
      Bronz
      Registrace: 26.06.2010 Příspěvky: 225
      Tohle je podle mě naprosto zbytečný vůbec hrát...v early fázi turnaje z early pozice easy fold...otevírat v DONech podobný handy je jen vyhazování chipů...
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      ok, tak teda : PF OR je sice zly ale nie az tragicky, v pripade ze mas na stole viac regov, kt.si mozu vsimnut ze otvaras viac wide takto early a budu sa ta snazit v buducnosti prehravat. Ale musis si uvedomit ze toto je DoN a nie MTT, takze celkovo taketo cally na 3bet nebudu ok, aj ked si IP , pretoze ta 3b range toho BB je JJ+/AK , vacsinou ani to JJ ne3betne. A ty to jednoducho neuhras dostatocne casto postflop aby si na tom zarobil.
      Ludia vysoke overpary neskladaju, a na to aby sa ti takyto call s QJs oplatil by si musel aj bluffpushovat napr Axx flopy kde by si vyfoldoval tie JJ-KK a aj to by bolo dost close. A dost pochybujem ze budes niekedy takto bluffovat , skor je to klasicky pripad : mam suited connectory tak sa pozriem na flop a uvidime, ak mam FD tak to shovnem, ak mam top par tak to callnem, a ked nemam ani jedno z toho tak giveupnem ... Co urcite nebude v long rune ziskove.

Co sa tyka flopu: je sice fajn ze mas FD , ale ako vidis super betuje pot , t.j. zjavne sa nechysta niekedy foldnut svoj over pair. a ak tam je jeho range JJ+ tak iba s naked FD nemas dostatocnu equity takto deep na stackoff.

Taketo spoty sa daju hrat v pripade ak vies ze ta ten reg na big blinde bude niekedy 3betovat light ( co nebude prilis casto), a ze na flopoch/turnoch mas fold equity co zjavne nie je tento pripad, ak by betol menej, napr. 1/2 potu tak to mozes flatnut a pripadne zobrat to na turne ak by giveupol, ale to je uz vela predpokladov, ktore budu malokedy na tychto limitoch splnene.
      Zaver: na kreativnu hru s SC si radsej zapni 5$ rebuy, kde si to mozes cvicit all day long, a v donoch radsej standard play :)
    • Maxiczek
      Maxiczek
      Bronz
      Jj, je mi to jasný, chtěl bych se tě na něco zeptat zprávou, máš tam žádost. Díky.
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      zvlastne...nic mi nedoslo
    • Maxiczek
      Maxiczek
      Bronz
      Už. :)