/TT co na turnu

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $5.24+$1.31+$0.45|15/30 NL - Holdem - 7 players
      Hand converted by PokerTracker 3

UTG+1: 4,180.00
      MP: 1,445.00
      CO: 1,665.00
      Hero (BTN): 1,380.00
      SB: 1,460.00
      BB: 1,910.00
      UTG: 1,460.00

SB posts SB 15.00, BB posts BB 30.00

Pre Flop: (45.00) Hero has T:club: T:heart:

fold, UTG+1 calls 30.00, fold, fold, Hero calls 30.00, fold, BB checks

Flop: (105.00, 3 players) J:heart: A:spade: 9:club:
      BB checks, UTG+1 checks, Hero checks

Turn: (105.00, 3 players) T:spade:
      BB bets 90.00, UTG+1 calls 90.00, Hero raises to 285.00, BB calls 195.00, UTG+1 calls 195.00

River: (960.00, 3 players) 7:diamond:
      BB bets 420.00, fold, Hero calls 420.00

bettor na turnu: 30/10(10)
      caller: 100/10(10)

Na turnu přišla karta, kt. mi sice pomohla, ale mohla pomoct i těm dvěma.
      Bet jsem nechtěl callovat, ptž. je tam hodně draw, kt. by mě mohli tak celkem zalevno porazit na riveru.
      Momentálně mě poráží dvě handy KQ a Q8 o kterých si myslím, že po mém raisu budou přetáčet, měl jsem plán raise/fold...právě proto nevím, jestli nebylo lepší jenom odcallovat a zanechat slušnou velikost stacku...tím raisem bych taky mohl vyhnat hodně hand, kt. porážím, ale draw by ten raise dorovnaly, takže bych se přece jen neizoloval proti lepším handám, jak byste to hráli vy?
  • 14 odpovědí
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      Imo wp, na turnu bych šel raise/get in, kromě str8 tam může mít tunu 2pairs, popř. nějaké combodraw, a v nejhoršim máš pořád equity.
    • BerrySnake
      BerrySnake
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 270
      Za mě určitě rais preflop 90-100... TT je sice fajn, ale často příjdou na flop over karty a nechci tam dát zbytečně BB šanci hitnout něco úplně náhodného hráči na BB...
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Asi si přehlédl limp z UTG...hraju na set mining.
    • BerrySnake
      BerrySnake
      Bronz
      Nepřehlédnul a pokud byl tvuj cíl hrát na setminig a měl si v plánu na tomto flopu zahodit po sazce od soupeře, pak v pořádku. Určitě to je správná lajna...

Jen já prostě TT+ v těchto připadech hraji trochu agresivněji někdy a proto sem řekl svou variantu, tudíž pokus rozhodnout preflop a následně na tomto flopu bych cbetoval cca 1/2 potu, turn 2/3 potu a river zbytek, ale to je jen kdyby, protože nelze říct jak by reagoval soupeř...

Určitě si myslím, že hra z tvé strany byla správná a dosti bezpečná...
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Právě zastávám tu bezpečnější variantu hry a to nejsem zdaleka ten nejopatrnější, někdo hraje nitty i level 50, ptž. prostě nestojí za to se dostávat do nějakých těžkých spotů, kde už je pot velký a od penez ještě daleko...právě proto v tomto případě pouze set mining.

Mně se to zdá možná i chybné hrát agresivně v early levelech...zvlášť takhle útoči na limpery, kt. jsou často špatní hráči a ti nezahodí pf a pak se na flopu dosta často na c-bet nepustí, ptž. už vědí že sázíš, i když tě flop netrefil...no a už jsi přišel o několik blindů.
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Registrace: 10.07.2011 Příspěvky: 197
      Vidím, že ten setming je zde na PS nekonečný příběh :-) (Setminovat s TT proti jednomu hráči a ještě k tomu na buttonu je do oka bijící. Zde si můžeš korektně raisnout 77+)

As played...river asi fold.
    • BerrySnake
      BerrySnake
      Bronz
      Jasně, že v early fázi je lepší hrát více tight, jsou situace kdy zahodim i KK preflop, protože mi to za riziko nestojí a vím že příjdou lepší situace... ale tady v této konkrétní bych to zkusil jak jsem psal s tím, že kdyby soupeř nesložil na můj cbet na flopu a na turn nepřišla T, vzdal bych to...

Kdyby kdokoliv předemnou otevřel za třeba 3BB, tak bych na BTN dorovnal i QQ, 3betoval bych pouze AA a KK s tím, že bych KK dokázal zahodit na 4bet push od neznámého hráče nebo tight hráče....

Ale ti limpeři mě prostě někdy k akci donutí i s EDIT:88+... :)

Ale taky sem možná ovlivněn tím, že už vím jaké šly karty až do riveru...
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Njn, ale není to snad tak obrovská chyba.
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Registrace: 10.07.2011 Příspěvky: 197
      hAnziCZech původně napsal
      Njn, ale není to snad tak obrovská chyba.
      Není, daleko větší je v okolí bubblu přehlídnout třeba ATC push, kde jsou blindy podstatně vyšší.

Tyto situace jsou ale velice jasné (lehce rozpoznatelné) a dají se hrát strojově bez přemýšlení, jakoby dle tabulky.

Vím, že tvou snahou je se vyhnout složitým situacím na flopu, zejména pokud přijdou overcards. Ale to pak za tebe hrají pocity, strach z těžkých rozhodnutí a tak by to nemělo být. Jasně, někdo může namítnout, pokud obecně nejsi silný v postflopu, tak to hraj jako nit, byl by to obstojný argument. Na druhou stranu si myslím, že víš, jak zahrát různé flopy s overpairem navíc v pozici a proto to pro tebe bude vždy více +EV než pouhý setmining.
    • Erikk17
      Erikk17
      Bronz
      Registrace: 03.07.2011 Příspěvky: 112
      Jednoznačný Raise preflop na 120 setmining s TT na pozicii je hlupost + pušťaš si tam jedneho dvoch hračov uplne zbytočne bez toho aby si vedel nejak určiť ich range. Flop potom C-bet.
      Predpokladam že si prehral proti nejakej nahodnej hande ako Q8, J8.
      Donk bet na riveri mi pride čisto value.
    • flushik
      flushik
      Bronz
      Registrace: 19.10.2009 Příspěvky: 26
      Před flopem bych to spíš viděl na standartní raise, přeci jen 10 už je celkem slušný pár a tvým cílem není to aby BB nebo ten limper trefili něco na flopu zalevno. Takže raise si tady o to říká. Po flopu jsi mluvil jako poslední- tak jak jsi to zahrál asi v pořádku (možná by c-bet neuškodil ale handy A,J by tě nespíš dorovnali- A určitě ) kdyby jsi hrál ten raise tak bych si to tady po těch check c-betnul i když je to do třech. bet na turnu je v pohodě - ten re-raise je nepříjemný ale pořád máš 12 outů na nuts takže call. Ten call co si dostal na riveru je zajímavý - kdybych držel KQ tak bych te re-raisnul znovu takže se mi moc nezdá, že by jí měl. Suma sumárum, před flopem bych to raisnul a na flopu pak c-betnul, jinak bych to asi zahrál dost podobně.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      BerrySnake původně napsal
      Jasně, že v early fázi je lepší hrát více tight, jsou situace kdy zahodim i KK preflop
      To je blbost. KK never ever fold v early stage...ono ani QQ, jak jsem se sám přesvědčil velice často nemůžeš zahodit...proti unknown a fishkám to nezahazuju nikdy(přece jen jde i bounty a často mám lepší handu), ale proti REGům je to už něco jiného...

Kdyby kdokoliv předemnou otevřel za třeba 3BB, tak bych na BTN dorovnal i QQ, 3betoval bych pouze AA a KK s tím, že bych KK dokázal zahodit na 4bet push od neznámého hráče nebo tight hráče....
      QQ je vždy 3bet.
      Když budeš 3betovat jenom AA, KK, tak je to čitelné(i když přijímám argument, že na těchto limitech hráči kolikrát nesledují vlastní karty natož akci soupeřů), ale stejně.
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Zlato
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      preflop ok.

na flope ok.

na turne urcite treba dat raise. (otvara BB, ktory je mimo pozicie.. tj. na flope mohol checkovat mnoho dobrych ruk)

co sa tyka sizingu, tak kedze tam je jeden caller, tak 3x raise je malo.. daval by som 4x 90 = 360

[na reraise na turne by som isiel stackoff]

as played, river call. WP
    • BerrySnake
      BerrySnake
      Bronz
      hAnziCZech původně napsal
      BerrySnake původně napsal
      Jasně, že v early fázi je lepší hrát více tight, jsou situace kdy zahodim i KK preflop
      To je blbost. KK never ever fold v early stage...ono ani QQ, jak jsem se sám přesvědčil velice často nemůžeš zahodit...proti unknown a fishkám to nezahazuju nikdy(přece jen jde i bounty a často mám lepší handu), ale proti REGům je to už něco jiného...

QQ je vždy 3bet.
      Když budeš 3betovat jenom AA, KK, tak je to čitelné(i když přijímám argument, že na těchto limitech hráči kolikrát nesledují vlastní karty natož akci soupeřů), ale stejně.
      Jasne, omlouvam se, male nedorozumeni, to co jsem psal, bylo mysleno pro MTT 45-man a 180-man turnaje, ktere momentalne hraji a tam nema cenu zbytecne riskovat v te nejvic early fazi, za podminek ktere jsem uvedl... V tvem pripade, kde jde o bounty, to muze byt opravdu jinak. Priznavam se, ze to ze jde o bounty turnaj, jsem od sameho zacatku prehlidnul... ;)