[DoN] AA fold ?

• realkaM
      realkaM
      Bronz
      Registrace: 26.02.2012 Příspěvky: 534
      Party Poker No-Limit Hold'em, 11 Tournament, 200/400 Blinds (7 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (BB) (t2490)
      Button (t4640)
      MP2 (t2430)
      UTG (t2690)
      MP1 (t1480)
      CO (t1160)
      SB (t5110)

Hero's M: 4.15

Preflop: Hero is BB with A, A
      1 fold, MP1 raises to t1480 (All-In), MP2 raises to t2430 (All-In), 2 folds, SB raises t3310, Hero calls t2090 (All-In)

Flop: (t9910) Q, 3, 3 (4 players, 3 all-in)

Turn: (t9910) 5 (4 players, 3 all-in)

River: (t9910) 8 (4 players, 3 all-in)

Total pot: t9910

Moc se mi ten call nezda, vuuubec se me tam nechtelo. Ale pak muze byt short ze me. Docela blba situace v 7 lidech. Asi je to fold, ja faaakt nevim :( . Co vy na to DoNari ? wiz me v tom neporadi, neumi 4-way pot
  • 12 odpovědí
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      Přidej se ke kiwwi. Sice nejsem hráč SnG, ale proč hrajeme poker, když se nechceme s AA dostávat preflop do AI? Beru to na bublině, když jsem na avarage stacku a zbývají třeba 3 lidi do prasknutí, tam bych taky nechtěl prohrát a jít na short.
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Opravdu vycerpavajici a brilantni rozbor tedle situace ( to uz jsem se mohla rovnou rano zeptat 80-ti lete trafikantky, jak si pudu pro ciga). Nevim, proc bych se mela pridavat ke kiwwi, ja to nakonec callnula, ale budiz. Ja si teda zas tak jista s tim callem nejsu. Za A sis mozna nevsiml, ze to jsou DoNy, takze uz na bubline skoro jsme. Za B kdyz je ten big stack odstreli, jsem v penezich a za C, 2 z tech orlu pokryvaji muj stack. Takze wono to nejni zas tak lehky rozhodnuti to dorovnat. Ja osobne si myslim, ze ten call je asi spatnej, porad me zustane 5 BB a mam sanci se zadara dostat do penez. Ale jak to spocitat co je spravne netusim. Negdo nejakej trochu fundovanejsi napad ?
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      :)
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Jeste duvody proc dorovnavam. Short tam bude hrat temer cokoliv. Ten dalsi raise taky nebude zas ouplne top handa, chce to hrat sam tim raisem. A big stack ten to muze raisovat i s 77+. Shortovi davam range 50%, tomu druhymu, TT+AJs,AQo+ a big stackovi 77+,A9s+,JQs+ATo+ mozna i KJo+. Pokerstrategy equilab mi dava 66,55% equity. A to je na bubble malo. Otazka je esliva to je bubble :D . Judge pomoooooooooooooooc :f_p:
    • Schnirega
      Schnirega
      Bronz
      Registrace: 29.09.2011 Příspěvky: 56
      uff, noční můra DoNaře, muset zahodit esa:-)
      Podle mně sice tu equity nemáš spočítanou úplně dobře, protože tam je ještě obrovskej side pot, kde budeš mít určitě přes 70% (cca 73% dle tvého odhadu soupeřů). Nicméně stejně je to asi fold. Hlavně kvůli shortovi na CO.

Ale chápu že ses u toho na židli kroutila, já taky dnes musel zahodit esa na bublině a loučil jsem se s nima fakt nerad. Hlavně pak člověka děsně vytiltuje když to všichni co měli vypadnout vytočej a ty nakonec vypadneš s J2o...
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      ok, najprv by ma zaujimalo ci tie stacksizes na zaciatku su spravne? lebo podla toho to vyzera ze ty mas viac chipov ako ten short a aj ako ten dalsi, a pokryva ta iba bigstack.

V tom pripade by som to callol, pretoze staci ze vyhras ty alebo bigstack a mas vyhraty turnaj, ak porazis aspon bigstacka beries side pot a stale mozes hrat.

Co sa tyka tych rangei, tak tomu druhemu by som dal o dost sirsiu range, on bude ahead voci shortovi aj s A7o a 77+ KQs + tam je dost dead money na blindoch.

Range bigstacka je dost otazna, zalezi na type hraca, pretoze reg by ti tam mal callnut snad QQ+ mozno iba KK/AA , kedze s jeho stackom nepotrebuje hrat skoro nic. A random fish na bigstacku ti prave callne kazdu blbost len aby mohla vyradit tych dvoch. Takze ak by si mala tento read tak na jeho zaklade by som sa rozhodoval ci callnut alebo nie, ak tam BS ma iba QQ+ tak by som foldol , kedze mas 2 blokery na esa, a ti shorti budu tym padom dost polarizovany na midpary, voci ktorym bude bigstack way ahead.

Ak by bol bigstack fish tak by som callol, kedze equity voci nim mas viac nez dobru, a aby si vypadla tak v podstate ta musi porazit prvy short a sucasne aj druhy short (resp. ten MP2) .
      Este k tomu bigstacku a rangom: ak by ten BS bol fish tak mas o dovod viac na call v tom ze oni si rangovo budu dost svojich outov navzajom blokovat ( v pripade roznych brodways) , predsa len tych komb s Ax tam vela mat nebudu, a voci midparom si na tom viac nez dobre.
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Mas pravdu, zustalo by me 60 chipu, ale to jsem v podstate taky out. Na bigstacka mam asi jen 300 hand. VPIP 37 / PFR 18 typicka fishka ( ma 1.1k SNGs ROI -7% ) a to nakonec rozhodlo, ze jsem to dorovnala s tim, ze vetsinou porazim alespon jeho. Jeste by me zajimala cela ta situace jako celek. Je nas ve hre 7, cili jeste nejsme na bubble. Ale v okamziku kdy jsou 2 shorti AI dorovnani bigstackem, mam na tu situaci pohlizet jiz jako na bublinu ? At uz se pridam nebo ne. V pripade ze se pridam, tak vetsinou minimalne 2 hraci konci a tim padem je to vlastne bubble ? Nebo se na to divam spatne ?
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Schnirega původně napsal
      Hlavně pak člověka děsně vytiltuje když to všichni co měli vypadnout vytočej a ty nakonec vypadneš s J2o...
      Jupek/dva off ? Jak muzes vypadnout na Sternbersky esa ? :D Moje milovana karta v CG :f_cool:
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      Tam ide o to ze ak mas ty viac ako ten MP2 tak v pripade ze vyhra bigstack tak vyhravas cely don, ak by si mala menej tak to prehras.
    • hardones
      hardones
      Bronz
      Registrace: 20.05.2011 Příspěvky: 12
      Za me si uplne v pohode dokazu predstavit fold..
      Podle me v tyhle situaci je hodne pravdepodobny ze jeden hrac bude out a tim padem jsi na bubline. Tim ze te prejel BB a mas porad 2k, mas kopec fold equity a tim ze na hrace v pozici CO tlaci blindy si myslim ze je snazsi profoldovat se v klidu do penez.
      asi bych se hodne kroutil ale fold
    • Maxiczek
      Maxiczek
      Bronz
      Registrace: 03.12.2011 Příspěvky: 88
      hardones původně napsal
      Za me si uplne v pohode dokazu predstavit fold..
      Podle me v tyhle situaci je hodne pravdepodobny ze jeden hrac bude out a tim padem jsi na bubline. Tim ze te prejel BB a mas porad 2k, mas kopec fold equity a tim ze na hrace v pozici CO tlaci blindy si myslim ze je snazsi profoldovat se v klidu do penez.
      asi bych se hodne kroutil ale fold
      +1 a kroutil bych se ještě víc (pak bych najel kurzorem na fold, zavřel oči a zmáčknul) :D
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,741
      Já bych dal call, když budu mít víc chipů, než MP2, když míň, tak bych foldnul.

Ta equity, že pokrejete vypadnuvší je obrovská.