NLH vs PLO

• Treizee
      Treizee
      Black Member
      Registrace: 25.08.2011 Příspěvky: 1,104
      rad by som otvoril diskusiu pre hracov no limit holdem a pot limit omaha ze preco prave ta verzia pokru je lepsia :)

ja momentalne hram NL a s PLO nemam skoro ziadne skusenosti sice raz ked som hraval SnG som si nevsimol a nahodou som zapol varintu PLO az 2 krat a v oboch priapdoch som skoncil na 2 mieste :f_o: celkom ma to aj bavilo ale nerozumel som tomu az neskor som sa dozvedel ze vlastne s handy su pouzite len 2 karty nie 4 :D

takze samozrejme mam k tomu zopar otazok
      ktoru hru hra viac hracov? da sa na PLO hrat na jednom limite 9 stolov s dobrym trafficom?
      kde je viac ryb alebo slabsich hracov?
      ak som slaby hrac v PLO aj NL a hram proti silnemu regovi v ktorej variante je vacsia sanca ze ho porazim?
      v ktorej variante su vacsie zisky? popripade ake su priemerne VPIP a PFR staty na PLO?
      ak ste hrali NL preco ste presli na PLO?

dalej by som bol rad ak by niekto kto ma skusensoti s oboma variantami popisal plusy a minusy :'
  • 3 odpovědí
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Tak na PS určitě nebudeš mít problém najít 9 stolů na všech limitech až po řekněme PLO600. Každopádně hrát 9 stolů PLO je hodně těžký a určitě bych to nikomu, kdo s tou hrou začíná, nedoporučoval. Pro začátek ti budou fakt stačit nanejvýš dva stoly, postupně můžeš samozřejmě stoly přidávat.

Víc ryb je určitě v PLO, je to přece jenom relativně nová a velmi složitá hra s vysokou variancí. Jako fish máš imo určitě větší šanci rega porazit v PLO, právě kvůli mnohem vyšší varianci.
      Osobně mám staty 20/15 a LMTY říká že vypadají dobře, takže je snad můžeš považovat jako průměrný :) Jinak je to ale podobný jako v NLHE, určitě se dá hrát profitabilně jak velmi tight, tak velmi loose.

Jinak já na PLO nepřešel, je to jenom moje vedlejší hra. Hraju ji hlavně proto, že je zábavnější než NLHE a taky abych předešel určitému stereotypu.
    • Toothless32
      Toothless32
      Bronz
      Registrace: 10.01.2011 Příspěvky: 210
      NLH je strasny nitfest oproti PLO... Variance je urcite vetsi v PLO ale jelikož je to o tolik komplexnější nez HE tak tam muzes mit i o dost vetsi edge. S trafficem by taky neměl byt problem, naopak myslim ze oproti napr NLHU, kde jsou hry uplně dead už od nl50 na některych platformach (krom 10ti regu co bumhunti na deseti stolech a vyhybaj se jinym regum), by měl byt treba PLO HU celkem action heavy podle toho co jsem slyšel...

Jinak myslim ze holdem je tak popularni hlavně proto ze je tak zabavnej, a kdyz si clovek uvedomi ze plo je jeste o dost zabavnejsi a i o dost lakavejsi pro fishe, tak si myslim ze je celkem solidni sance ze plo za par let vytlaci holdem...
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ještě existuje jedna varianta pokeru a tam hraješ skoro každou druhou ruku + každý druhý hráč je fish :f_p: :f_biggrin:

Jinak co mi říkali známí, tak výhodou PLO je více ryb a méně regů proti NL, většina si nakonec vybrala PLO když se rozhodovali kam směřovat.