Cbet a Double barrel

• Gaze73
      Gaze73
      Bronz
      Registrace: 08.01.2012 Příspěvky: 194
      Mam taku teoriu.. hovori sa, ze niektore boardy sa nemaju cbetovat, lebo su velmi casto v calling range supera, ale z vlastnej skusenosti ma to vzdy akurat dostava do problemov, kde napriklad po checku na turne musim herocallovat 2 streety s pocket 5s, lepsim K alebo A high. Takisto bez cbetu dam zadarmo turn typkovi s Q5s, trafi 5ku a moj AK je nanic.

Tu prichadza na rad double barrel, ktory by mal podla mojej teorie byt +EV s celou vasou PFR range. Ma to dve vyhody, 1. nikdy nebudu vediet ci mate K high, top par, set, alebo pocket dvojky. 2. V dnesnej dobe floaterov, po druhom barreli na turne vyfoldujete tie ich trashe ako bottom pary a nizke pocket pary, a u dobrych hracov tiez FD/SD, lebo ti vedia, ze maju zle odds na call. Co vy na to?
  • 4 odpovědí
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Co vy na to?

Asi toľko, že až na Teba budem mať sample a uvidím že cbetuješ 100% turnov (ak si cbetol flop) tak Ťa bude raisovať na T, floatovať a raisovať na R alebo prídem na podobný sposob ako Ťa pripraviť o prachy ;) Sú dobrí súperi na double barrel a zlí. Sú vhodné boardy a spoty na double barrel a nevhodné. ;)
    • Gaze73
      Gaze73
      Bronz
      Registrace: 08.01.2012 Příspěvky: 194
      Tak to by bola taka vojna agresie, ze by sme sa nakoniec dostali do showdownu v kazdej hande :D Air vs better air, middle pair vs bottom pair atd.. ale chcel by si s niekym takym byt pri stole? Ja teda nie, ale kym nepridu na to co robim, mozem tych weak-tightov exploitovat, aspon teoreticky :f_cool:
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      timhle se akorat valuetownujes.....nemluve o tom co rikal fisky...
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Gaze73 původně napsal
      Tak to by bola taka vojna agresie, ze by sme sa nakoniec dostali do showdownu v kazdej hande :D Air vs better air, middle pair vs bottom pair atd.. ale chcel by si s niekym takym byt pri stole? Ja teda nie, ale kym nepridu na to co robim, mozem tych weak-tightov exploitovat, aspon teoreticky :f_cool:
      Ja by som s takto ľahko exploitovateľným hráčom pri stole veľmi rád sedel, keby som vedel že na turne má v 60% prípadov úplny air a v zvyšných 15% weak made hand alebo draw. Vojna agresie by to začala byť, ak by sme spolu takto odohrali niekoľko tisíc rúk a Ty by si zistil že Ťa runujem over, dovtedy by si svoje Ace high, K high, gutshoty apod. musel proste pokladať.

Ako vravím, second barrel je dobrá vec (hlavne proti istým súperom, ako píšeš weak tight etc., na istých boardoch) ale myslieť si že všetkých crushneš ak budeš c-betovať 100% range na turne tak si to proste príliš zjednodušuješ. Tak vysoký turncbet by som považoval za veľký leak a vedel by som ho využiť proti Tebe.

Je dobré že nad hrou premýšľaš kreatívne, ale hľadať nejakú univerzálnu fintu, ktorá je dobrá v každej situácii je zcestné, 100bb deep cashgame je na to príliš komplexná :)