[DoN] KK fold

• realkaM
      realkaM
      Bronz
      Registrace: 26.02.2012 Příspěvky: 534
      Divna hra ze vcerejska. Minraisuje regular, ten bude mit velikou range proti ktere do toho s KK pujdu rada i kdyz je to bubble. Problem je ten dalsi minraise od hrace ktery ma sice ROI - 4% , ale to je spis zavineno jeho ultra tight hrou. Vyhodnotila sem ten jeho minraise jako AA a slozila se skripenim zubu. Castecne muj nazor potvrdil i fold regulara ktery oteviral hru. Muzu to jeste foldovat s tim stackem a blindama ? Mimochodem vyletela jsem o par hand pozdeji na QQ a A3o callem :D

Party Poker No-Limit Hold'em, 6 Tournament, 150/300 Blinds (6 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB (t2945)
      UTG (t4300)
      Hero (BB) (t1835)
      Button (t2030)
      CO (t4060)
      MP (t4830)

Hero's M: 4.08

Preflop: Hero is BB with K, K
      1 fold, MP bets t600, 2 folds, SB raises t750, 2 folds

Total pot: t1800
  • 8 odpovědí
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Bez toho, abych věděl o koho jde a měl s nim např. historii (když dáš nick, tak ho třeba budu znát...

...tak nemůžu říct nic jinýho, než z pozice shortstacka bych tenhle spot rozhodně nevynechával, protože bych asi neměl důvod si myslet, že v jeho range nebude třeba QQ, nebo JJ.

Ale problém je v tom, že nikdo nevíme, co je zač. Každopádně tenhel spot bych rozhodně vynechávat nechtěl. Poráží tě jenom esa a ty potřebuješ nabrat chipy. Tolik můj pohled.
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Proc by se do toho poustel s JJ ci QQ proti bigstacku na bubble s tim stackem ? a je opravdu dost tight.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Řikam, nevim, co je to za hráče. Nicméně asi nečeká, že by se do peněz profoldovat.

Takže když to nějaká ryba fishovitě callne, tak proč s tak dobrou kartou nenavýšit? Profoldovat do peněz dost pravděpodobně nepůjde. A tohle je prémiová kombinace.

Jeho úvaha by byla správná, řekne si, proč by se se mnou do týhle hry někdo pouštěl? Tenhle raise musí budit respekt, navíc bigstackové budou radči foldovat.

Já bych to v jeho situaci s JJ/QQ zahrál stejně. Přece nebude foldovat všechno kromě es, to by bylo extraopatrný. Takhle by si dal pár koleček a pak by to musel pushovat s T4o do kdovíkoho, to je výborná strategie pro něj. :s_biggrin:

Pořád ale platí, že toho hráče neznam.
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      A kdyz te dorovna jak to zahrajes na A K flopu ? budes reprezentovat ty KK AA nebo check ? Sem se divila ze to nedorovnal tech 300 vzhledem k tomu stacku, porad tam nejaky to A3 A5o muze mit ...

Ja osobne na JJ QQ se nebudu poustet s 10 BB do souboje s bigstackem, kdyz tam jsou 2 5BB shorti. A pokud ano tak AI, ne minraisem. Leda s AA a i tady je lepsi push, ted me 2x s raketama dorovnal bigstack na minraise J7s a A5o , flopy JJ a 55 . Na bigstacka volim radeji ten push pokud uz ma chut hrat a nenechavat ho dorovnavat nejaky flash experimenty ...
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Omlouvam se, myslel sem jako, že bych to hrál. Samozřejmě, že bych nedával takovejhme absolutně úchylnej minraise.

Většinou bych volil all-in. Ve specifických situacích bych pak moh uvažovat o callu(kdybych byl pokakanej z nějaký záleřnosti). Takže problém, jak hrát na A K flopu bych neřešil. Protože bych to tam s QQ poslal!

To minraisové řešení se mi zdá naprosto úchylný, niméně proti gustu...já ti nevim, nebo je to opravdu hráč, který takhle minraisuje jen AA? Můj názor je takovej, že tu snad nikdo nemůže mít užší range než QQ+ v nejhorším. Když to vyhraješ, si i díky dead money (nebo při callu MP hráče, který bude mít často nějaký nesmysl a vždy bude o dost horší, než ty, takže kromě toho, že hrajete o double, tak hrajete i o peníze MP hráče, což dělá situaci zase o něco výhodnější. Situace, která by se bez peněz MP hráče nemusela zdát tak výhodná, tak se díky MP hráčů může otočit v náš prospěch.

Problém je v tom, že mě nenapadá jedinej hráč, kterej by takhle minraisoval jen KK+.

Ty to 2x pushneš, druhý short to 1-2x pushne a pak bude chtě nechtě pushovat on. A bude pushovat jako shortstack. Nemyslim si, že bude chtít pushovat jako short z donucení s T6s, aby ho pak callnul bigstack loose. To si to s tim bigstackem radči rozdam ve chvíli, kdy tu kartu mam. Ve chvíli, kdy by ty dámy vyhrál (a je jasný favorit), tak je za vodou a může dát pomalu sit-out.

Když to foldne, tak mu přeju hodně štěstí při pushování do bigstacků o pár orbitů později. Navíc by pak neměl takovej respekt a už vidim, jak ho někdo z nich loose callne a je venku.

Neumim si předsavit, že bych v jeho pozici QQ skládal, opravdu ne. Netvrdim, že je to správně, ale takhle to vidim já.
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Oki oki fpoho :) . Jak sam rikas ten minraise je tak uchylnej, ze jsem tomu priradila jen AA a foldnula. Jinak ten jeho nick je Bionic131
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      No KK by som urcite nefoldol, ono to kludne mohol byt aj missclick, ale aj keby nie.
      Ak mas fakt ready ze ten hrac tam neni schopny 3b nic ine ako AA tak ok fold, ale to sa mi nezda.
      Tazko sa mi predstavuje zeby hraci na 5$ stakes hrali tak poctivo, a vsetko ostatne foldovali, zeby sme mali dovod putnut ho na 1 handu.
    • hardones
      hardones
      Bronz
      Registrace: 20.05.2011 Příspěvky: 12
      fakt zajimava situace... Ja bych rekl ze spravne jsou obe moznosti.
      Fold me vubec neprekvapuje a sam bych asi shodil QQ-.
      KK bych asi tocil. Hodne by zalezelo na stats ale asi bych to tam hrnul a to hraju takovyhle situace hodne opatrne.