/stealing Ax hand

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $5.24+$1.31+$0.45|50/100 NL - Holdem - 8 players
      Hand converted by PokerTracker 3

MP: 1,350.00
      Hero (MP+1): 1,395.00
      CO: 2,593.00
      BTN: 3,124.00
      SB: 654.00
      BB: 1,565.00
      UTG: 1,585.00
      UTG+1: 1,234.00

SB posts SB 50.00, BB posts BB 100.00

Pre Flop: (150.00) Hero has A:club: 6:diamond:

fold, fold, fold, Hero raises to 225.00, CO calls 225.00, fold, fold, BB calls 125.00

Flop: (725.00, 3 players) 4:heart: A:heart: K:club:
      BB checks, Hero bets 299.00, CO calls 299.00, fold

Turn: (1323.00, 2 players) 7:diamond:
      Hero bets 375.00, CO raises to 750.00, Hero raises to 871.00 and is all-in, CO calls 121.00

River: (3065.00, 2 players) 9:heart:

24/24(20)

S jakým stackem můžu Ax handy pravidelně otevírat? Respektive jaký je k tomu úplně skvělý...např.: 12-13bbs, tam už na flopu budu řešit trošku těžší situaci než, když mám 17bbs efs.

Když mám třeba 12-13bbs a jsem na MP 8-handed, tak to není vhodné na OR, ne? (Pokud tam je mix tight a loose hráčů).
      Ale třeba 12bbs CO s tím, že vím:
      BU: loose fish, calling station
      SB: tight, málo 3betuje
      BB: REG, kt. je schopný 3b light
      A mám třeba A2o...dá se to raisovat nebo je lepší fold, abych se nedostal do nepříjemné situace na flopu?

Když mám větší stack třeba 15bbs, tak můžu otevírat třeba UTG 7-handed A4s?

Mají na tvé rozhodnutí vliv faktory jako BU je loose, hodně calluje, a budu hrát OOP...i když jak moc calluje, tak těžko bude trefovat flop, takže bych měl pot urvat lehce c-betem.

+ samozřejmě, když se takhle s 13bbs dostanu na flop do 3way potu a hitnu TPno kicker, tak je to prostě normální stack off?
      Do kolika bbs mi stačí TP a nepotřebuju nějaký extra kicker, abych se mohl stackoffnout?

+ není třeba lepší zbavit se horších Ax, ptž. se nehrají dobře post jako třeba SC, kde mohu reprezentovat overkarty, kt. přijdou a když přijde nižší flop, tak mám často nějakou draw
      a k SC přidat ještě broadway handy.
  • 11 odpovědí
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Registrace: 10.07.2011 Příspěvky: 197
      Podobná handa tu byla řešena už stokrát a je tu znovu a znovu. Navíc v trochu hardcore znění, kdy otevíráš s 14bbs na MP s A6. To je "spewing money away", nic jiného.

I z ostatních postnutých hand lze vidět, že máš neustálou tendenci někoho stealovat / loose 3-betovat a věř nebo ne, to je to poslední, co ti zvedne ROI.
      Navíc ty všechny tyto věci provádíš na 6usd turnajích, kde jak musíš vidět sám, ti to nikdo "nežere". Většinou dostaneš nepochopitelné cally, které jsou pro tebe pohromou z hlediska ICM a nebo na open-raise sakra častý 3bet, kde musíš r/f s tvou loose rangí.

Jedna seriózní rada, vyhni si úplně loose 3-betům proti non-winning regům/unknown/fishkám. Vyvaruj se obecně r/foldům z CO, HJ, které jsou většinou ztrátové, pokud nemáš za sebou prověřené tight soupeře a nebo to vyžaduje meta game.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Ok díky.

Už jsem z toho zmatenej...

Na začátku jsem hrál tight, tak jako všichni a když všichni hrajou tight a moc se nepřizpůsobují, tak proč bych nemohl např.: HJ s 89s s 15bbs raisovat?
      To se prostě nedá zahrát profitabilně?

To, že bys zahazoval Ax, znamená, že bys zahazoval i JTs, nebo bys zahazoval ty špatná Ax, kt. se prostě hrají špatně ale hrál JTs, kt. má dobrý potenciál?

Nebo se mám prostě omezit na stealování z CO, BU a ostatní pozice vynechávat?

Co mi teda zvýší ROI?
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      hAnziCZech původně napsal
      Na začátku jsem hrál tight, tak jako všichni a když všichni hrajou tight a moc se nepřizpůsobují, tak proč bych nemohl např.: HJ s 89s s 15bbs raisovat?
      To se prostě nedá zahrát profitabilně?
      Myslím, že nedá. Někdo si myslí třeba opak, ale je to nejspíš jen jeho pocit. Pochybuji, že by měl odehraný dostatečný vzorek (1000+ turnajů vyfiltrovaných na CO,HJ s open-raisem při 50/100 s handama, kde plánujeme r/f), aby to mohl dokázat statistikami v HEMu.
      Nikdy jsem neviděl v těchto pozicích při 25/50 do 100/200 s plánem r/f otevírat s těmito handami hráče Glitlr, Abarone68, Sippin_criss, Envision9, yogadude (zkus si je hodit do SS, aby si věděl, jaké regy mám na mysli - (nejsou to žádní nazdárkové ) a spoustu dalších.
      Proto se divím, když tu zdejší kouč radí toto běžně dělat (w/e, má jiný styl a třeba mu vyhovuje).

To, že bys zahazoval Ax, znamená, že bys zahazoval i JTs, nebo bys zahazoval ty špatná Ax, kt. se prostě hrají špatně ale hrál JTs, kt. má dobrý potenciál?
      Ano, na této pozici, konkrétně HJ bych zahazoval všechny tyto kreativní kombinace a dokonce i KQs a AJ (které jsou hraniční a dají se zde otevírat). Jinými slovy to je pozice, z které defacto pouze r/callujeme. Stealovat přes 4 hráče a s tímto stackem není profitabilní u STT.
      Něco podobného platí o CO, kde bychom se měli pokoušet vyjímečně o steal. Z BTN, pouze pokud máme za sebou tight hráče, tak můžeme velice loose.

Co mi teda zvýší ROI?
      ROI ti zvedne především kvalitní hra při vysokých blindech, řekněme už od 150/300. Hlavně pracovaní s fold equitou, tj. vědět, kdy stealovat a s jakými kartami (nejčastěji 2-7bbs zóna). Dále jak využívat chiplead v blízkosti bubblu agresivní hrou, pot-odds u vysokých blindů, přizpůsobení se charakteru hráče a další a další věci.
      Samozřejmě je skvělé také umět postflop hru od 25/50 do 100/200, ale ta se učí nejhůř a trvá to spoustu tisíc turnajů, než v tom hráč získá cit, proto zde především zmiňuji důležitost hry při vysokých blindech, které se dají naučit rychleji při správném pochopení podstaty věci a mají nejvýraznější vliv na profit.
      Btw znalost Push/foldu ve střední fázi dnes již bereme za samozřejmost....
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Ale když budu raisovat jenom value handy, tak pak moje range bude nevyvážená a lehce čitelná...je to tak ne?

+ jakou range teda standartně raisuješ z HJ, CO, abych si mohl udělat obrázek, k čemu se tak mám přiblížit.

Samozřejmě, že závisí na hráčích za tebou, ale taková defaultní range by mi pomohla.
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Ano, to je teorie a platí především tam, kde sedí hráči, co se moc dobře znají, mají odehráno spolu desítky tisíc hand, ale v praxi na micro/low a troufám si říct i middle buyinech to vypadá zcela jinak. Myslíš, že se někdo z 8mi lidí u stolu zabývá tvou open-raise fold/call rangí ? Možná tak max. jeden, nějaký statistikman, který se stejně většinou nedokáže optimálně přizpůsobit.
      Jsem přesvědčen o tom, že dostaneš stejně akce, ať otevíráš s 20 nebo s 5ti% z diskutovaných pozic (HJ,CO). Teprve pokud se staneš velice dobrý regem, tak si tě začnou všímat ostatní winning regové u stolu, ti lepší si tě pak nastudují. Poté co máš takové hráče po levé ruce můžeš začít uvažovat o balancování range.

Defaultní opening při 50/100 z HJ s 14bbs by měl být kolem AQ+, 88+. AJ, KQs, 77 jsou hraniční a hrál bych je dle tight/loose hráčů a velikosti jejich stacků. Např. pokud bychom otevřeli s AJ, tak na tight hráče s 14bbs+ musíme složít a shorta samozřejmě callneme.
      Nicméně callování all-inu za 14bbs s AQ není žádná výhra, většinou tím bude trpět tvoje equita a proto někteří to hrají rovnou pushem či rovnou foldují (což je weaker).
      Opening z CO je skoro stejný, krom toho že tam lze jít v některých případech trochu více loose, ale stále max. budu někde na 66+, ATs+, ale ne na A3s, 98s apod.

MTT, CG hráčům se to může zdát jako tight hra, ale je to dáno z toho důvodu, že 14bbs stack se prakticky nedá uhrát postflop "na pozici", protože jakýkoliv c-bet nás komituje do potu.
      Obecně hraní eff. stacku 14bbs je vždy velice problematické, daleko snažší je 13bbs nebo 15bbs+ ;)

Na 25/50 můžeme otevírat daleko více loose, protože se to už dá "uhrát" na flopu c-betem v pozici. Někteří kdysi top regové cneuy3 a Pessagno hráli jen 10 stolů a dovolili si otevírat s JTs z HJ, což je pochopitelné. Ale drtivá větina winning regů dnes hraje 20+ a málokdo z nich otevře s KQs, AJ, 77, aby se nemuseli dlouho zabývat těžkým postflop rozhodnutím, které může mít negativní vliv na ostantí stoly z hlediska časového.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Díky.

Takže to hraješ na push/fold, kterou už umí téměř všichni...je to tak že?

+ když mě ale hráči nebudou loose 3betovat a budou se poctivě vzdávat na c-bety o velikosti 40% potu, tak proč bych nadále nemohl hrát JTs CO třeba za 15bbs?
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Taky hraji r/f a r/c, ale za jistých konstalací u stolu, tj. dle stacků, hráčů a pozice, popř. metagame.

Ano, pokud tě něbudou 3loose betovat a vzdávat se po tvých téměř se komitujících c-betech, tak je to naprosto OK hrát tyto handy.

Já tuto hru nezavrhuji jen nevěřím, že může být profitabilní, protože jsem neviděl, že by ji nějaký top reg praktikoval. Pokud mi to někdo dokáže o co jsem přicházel, budu mu vděčen. ;) Ale nemám na mysli matematiku, ale z praxe (ze statistik HEMu) ukázat, kolik čipů tím dokáže vytěžit na hodně velkém vzorku.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Konstalace musí být tight pasivní hráči za námi, kt. nebudou hrát loose 3bety?

Anebo super weak hráči, kt. hrají postflop fit/fold?

S jakým stackem to hraješ?
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Příklad kdy dám r/f jsem uvedl již minule s handou AJ.
      Nevím, jak rozeznáváš "super weak" hráče, kteří hrají fit/fold. Většina weak hráčů je naopak loose a jsou to calling stations, kteří si s 33 na 49T flopu s klidem callnou, než aby se ochotně vzdali na c-bet.
      Pro mně ideální hráč, u kterého jsem si jist, že se často nepokusí o 3bet či call je tight unknown(non-reg) hráč, který si čeká na ty svá esa.

Bylo by dost zavádějící říct, jak hrát při jakém stacku, protože se často řídíš i velikostí stacků hráčů za tebou a s modelovou situací, kde všichni mají stejné stacky a jsou unknown, se prakticky nesetkáš.

Ono ani moc nezáleží, jestli máš open 77+ nebo 99+ na HJ. Každý winning reg to hraje trochu jinak. Dá se říct, že se v tom openingu trochu odráží jeho osobnost. Někdo má rád agresivnější styl a účast ve více potech, někdo zase zastává konezervativnější.
      Nehledej v tom nějakou větší vědu, protože ROI ti to prakticky nezvedne.

Nicméně k té handě s A6. Přestože bych s tímto stackem nikdy neotevřel s např. JTs, tak bych tuto handu nespočetněkrát více preferoval než A6.
      Přišel tedy flop, kde máš top pár s weak kickerem, 2 soupeře v potu, nemáš pozici a c-bet tě komituje. Co více si přát, že jo ? ;)
      Kdybychom byli trochu více deep, tak je to jasnej check a situace velice podobná wa/wb (a následné pokračování dle akce soupeřů a jejich sizingu).
      Jelikož ti zůstalo 1170 čipů a v potu je 725, tak ti nejspíš nezbývá než "go broke", protože alternativa c/f by zcela postrádala smysl, když už pracně chytíš TP. To by si mohl rovnou preflop openraisovat ATC se stejnou lajnou, tj. pokusit se chytit 2páry+.
      Navzdory tomu, že mně trápí více situace wa/wb než, že pomocí free karty můžou zkompletovat flush či straight, tak bych volil lajnu c/c, abych jim dal šanci bluffovat se slabšíma handama a zároveň mohl s trochou štěstí ukočírovat výšku potu do riveru a vidět levně showdown, aniž bych byl v all-inu. Navíc v případě checku a sázky od hráče CO, stále můžeš vidět, jak zareaguje BB, který si mohl chystat c/r.

Zde jak vidíš, není prakticky rozdíl, jestli jdeš s A6 nebo s ATC. Snad skutečně jen jeden malinký, že držíš A blockera. ;)
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Díky moc za skvělé vysvětlení a vyčerpávající odpovědi na všechny otázky.
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Zlato
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      so 14bb stackom zo strednej pozicie mozeme profitabilne otvarat 10% az 100% ruk.

100% ruk, teda aj 32o sa da profitabilne otvorit pokial su na to priaznive podmienky.

Ak su za nami hraci, ktory ne3betuju a ktory hraju na flope fit/fold a zahadzuju 85% na cbet, tak je +EV hrat lubovolne 2 karty.

Aby sme vsak mohli hrat tuto agresivnu strategiu, ktoru som vymyslel, tak potrebujeme rozumiet konceptu blind stealingu a mat velmi dobry read na hracov za nami a velmi dobry table image.

V databaze mam 2 000 000 ruk, ktore som odohral touto strategiou, ze otvaram s 13-19bb stackom velmi siroko a pokial su na to priaznive podmienky s tak budeme +EV s planom zahodit na 3bet / cbetovat flopy.

Nastavil som si filtre na tuto konkretnu situaciu, MP+1, 13-14bb stack, vyfiltroval len najslabsie ruky, ktore planujem vzdy zahodit na 3bet a ktore maju mizernu postflop equity a mam s nimi obrovsky winrate 25bb/100.

Zaver: ak su na stealing spravne podmienky, tak tato handa je zahrata dobre. ak niesu spravne podmienky na stealing (agresivny 3betory za nami..) tak je to extremne spewy