BLOG: Z 50$ na 10K podle Dustyho Schmidtha

• StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Registrace: 09.10.2011 Příspěvky: 305
      Ahoj hráči, grindeři atd :s_biggrin: ... Pokeru se věnuji už něco přes 3 roky. Už dlouho sleduji Cornieho výzvu, ale až dnes jsem se rozhodl se do ní také připojit. Nejdřív jsem si to chtěl dát jako svoji soukromou challange, ale nějak mě štvalo že se nemám komu chlubit s výsledkama :f_biggrin: ..

Dustyho Schmidtha zmiňuji proto, že až po přečtení jeho knížky jsem si uvědomil kde jsem celou dobu dělal chybu. Nebyla to ani tak chyba ve hře :D , ale můj otřesný přístup ke hře. Měl jsem velice agro bankroll a nakonec jsem i z velkých peněz dokázal čast prohrát.. a ze strachu že prohraju zbytek, jsem je vybral.. Ano, byl jsem nehorázná fish a bankroll pro mě bylo sprosté slovo :f_biggrin:

Proto jsem se rozhodl kromě NL2 kde sem začal jen cca s 30BI hrát velice safe a na vyšší limit přestoupit vždycky jen se 100BI.

Moji challange jsem zahájil na začátku května

Takže:
      Bankroll: 79,76$
      Hand: 9567
      Herna: PartyPoker
      Typ hry: NL CG (zatím FR)
      Limit: NL2
      Software: Holdem manager 1(koupil jsem v době kdy jsem hrával na FTP..naštěstí sem stihl vybrat penízky než přišel ten osudný den), table scan turbo a equilab

Plán:
      Do konce června se dostat na NL4 (nahrát 400$) :f_biggrin: asi je to zbytečně konzervativní přístup na tak nízkém limitu.. ale věřím, že nebudu pak mít potřebu tak rychle sestupovat, když nastane špatné období na vyšších limitech. :s_cool:

PS: Hodil bych sem i graf za květen.. :D ale nevím jak :f_confused: .. tak snad někdo poradí :)
  • 46 odpovědí
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      čau oceňuji tvůj postoj pro morálku a správný přístup ale než nahraješ 100bi to tu budeš do dalšího roku takže bych to tak nepřeháněl :f_biggrin: 25BI se osvědčený safe BRM takže bych to zkusil podle toho a v 100$ shotovat nl4. Pokud máš problém sestupovat limity tak tento problém budeš muset stejně v budoucnu nějak řešit, jelikož se bez toho neobejdeš a určitě bude pro tebe lepší učit se to na těch nejmenších limitech :D . Tak gl a třeba když to na nl4 nepůjde tak se můžeš na 90$ zase vrátit. Nic ti tomu nebrání :s_thumbsup:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Wau, pod safe BRM si ja osobne predstavím napr. 35 BI na limit (na micros určite), 100 BI na micros by som hľadal v slovníku pod slovom "masochizmus" :D

Je super že si berieš príklad z Dustyho, ale on hrá NL600-1000 a pravidelne cashoutuje na živobytie. Je rozdiel grindiť aby si zaplatil účty a grindiť aby si vybudoval roll a presunul sa na nejaké ľudské limity :D

Ak si to nenecháš vyhovoriť tak big rešpekt, ja si neviem predstaviť že by som s 1000usd akurát začínal hrať NL10 :f_biggrin:
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      Wau, pod safe BRM si ja osobne predstavím napr. 35 BI na limit (na micros určite), 100 BI na micros by som hľadal v slovníku pod slovom "masochizmus" :D

Je super že si berieš príklad z Dustyho, ale on hrá NL600-1000 a pravidelne cashoutuje na živobytie. Je rozdiel grindiť aby si zaplatil účty a grindiť aby si vybudoval roll a presunul sa na nejaké ľudské limity :D

Ak si to nenecháš vyhovoriť tak big rešpekt, ja si neviem predstaviť že by som s 1000usd akurát začínal hrať NL10 :f_biggrin:
      Máte pravdu oba :D .. možná o tom ještě pouvažuju, že to stahnu na 50BI, ale níž rozhodně ne. :f_biggrin:

Přece jen.. je to cesta dlouhá a trnitá ... at' už mám BRM na 25, 50 nebo 100 :f_cool:
      A pro mě je 25 moc málo :s_biggrin:
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Graf za květen. :f_grin: Začátek challange

Celkový graf za dobu mého působení na PP NL2 :f_biggrin:

EDIT: Ted' už se to snad zobrazí :f_eek:
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,030
      grafy se nejak nezobrazuji :-(
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      1. uloz obrazek napr. na
      http://imgup.cz/
      klikni na tento obrazek pravym a zvol "copy image URL"

2. bez do sveho blogu vytvor prispevek a tam kam chces vlozit graf dej "ctrl+v"

3. oznac tento link a zaskrtni to co sem oznacil v obrazku nize

4. oznac toto cele znovu a zaskrtni to druhe co sem oznacil v obrazku

Me podle tohoto pustupu vse perfektne funguje:) GL

btw. dustyho knizku sem taky pred nedavnem docetl a je to super cteni... 100Bi na microstakes je opravdu hodne ale tech 50 je urcite fajn kompromis a jestli to budes opravdu dodrzovat tak si myslim ze mas na hodne dlouhou dobu vystarano:)
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Me podle tohoto pustupu vse perfektne fungujesmile GL

Díky :) , už jsem to asi opravil.

A asi opravdu zůstanu u těch 50BI. Sice se dá vyhrávat poměrně rychle, když hraji na 9ti stolech, ale musel bych hrát aspoň 5 hodin denně a to je dost časově náročny. :s_biggrin: Navíc, největší hojnost ryb :f_biggrin: je od 19h do 01:00 a to už mi hru kazí únava. :f_confused:
    • HenryOhm
      HenryOhm
      Bronz
      Registrace: 08.06.2010 Příspěvky: 168
      Ať se daří.
      Knihy od Dustyho Schmidtha teď právě čtu. Ten bankroll má krutej.
      Ale líbí se mi poměr hra/studium 80:20 nebo max 50:50 to mi přijde rozumný ze začátku.
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      Čau,
      o BRM bych ti mohl vyprávět :f_biggrin:
      Osobně si myslím,že bys měl upravovat nároky na roll s ohledem na tvůj skill a skill soupeřů...

Ať se ti daří :s_thumbsup:
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Spíš jsem zvědavej jak mi půjde hra na NL4 :f_biggrin: abych nemusel upravovat nároky na BRM už tam :D

Bankroll: 93,29$
      Hand: 13593

Už jsem myslel, že mi PP dalo 10$ bonus. :s_evil: Ale pak jsem zjistil, že ho uvolním jen tak, že budu gemblit na PartyCasinu.. :s_evil: .. Musím se pochválit :s_cool: , nestálo mě to ani moc přemáhání abych se jim nato vykašlal :D

31. května aktualizuji graf za květen. Zatím pořád stoupá :D . Imo, kdyžbych se nemusel učit na přijímačky, tak bych těch 200$ mohl dosáhnout už v půli června. Když to tu tak zmiňuji, tak jsem vyhodil skoro 1500 za hloupé scio testy, které jsem úspěšně složil. Takže by mě měli vzít bez přijímaček. Byl by čas na grind. Ale bohužel je jim to asi jedno a ke zkouškám musím stejně. :s_evil: .. Ale není se čemu divit. Žijeme v ČR :s_biggrin: kde se běžně válí pod podlahou 30mega, takže moje investice 1500Kč je pro ně zanedbatelná. :evil:

Lovu zdar :f_love:
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Report za květen.

Bankroll:94,52$
      Hand:15475

Graf za květen. Bohužel ke konci května nějak nebyl čas na hraní :( .

Plány na červen:
      :heart: denně aspoň 1000 hand
      :heart: hrát na 9ti stolech
      :heart: sledovat pravidelně twinnovi videa
      :heart: zlepšit si hru pro value (zdá se mi, že bych z mnoha hand mohl vytáhnou mnohem víc.. asi jsem v některých potech zbytečně pasivní)

:spade: Do konce června přestoupit na NL4 (nahrát 105$)

Doufám, že to klapne.

Na závěr jedna handa, kterou jsem zahrál dost špatně. Opět jsem se bál jít si pro value.. Ten flop si myslím že je OK, ale na turnu už jsem mohl dát reraise. Co myslíte? :s_evil:

Party Poker $2 No Limit Hold'em - 8 players - View hand 1781506
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: $2.09
      BTN: $2.00
      Hero (SB): $2.00
      BB: $2.55
      UTG: $2.01
      UTG+1: $2.64
      MP1: $2.05
      MP2: $3.18

Pre Flop: ($0.03) Hero is SB with 7 :spade: 7 :club:
      2 folds, MP1 raises to $0.08, 3 folds, Hero calls $0.07, 1 fold

Flop: ($0.18) 7 :heart: 8 :heart: 7 :diamond: (2 players)
      Hero checks, MP1 bets $0.18, Hero calls $0.18

Turn: ($0.54) T :spade: (2 players)
      Hero checks, MP1 bets $0.52, Hero calls $0.52

River: ($1.58) 4 :club: (2 players)
      Hero checks, MP1 checks

MP1 měl 9c9s.

Jestli jste to dočetli až sem tak gratuluju :D .. a přeji vám hodně úspěchu u stolů i mimo ně :s_love:
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Tak po dlouhé době jsem opět usedl za virtualní stůl.. posledních 14 dní jsem neměl absolutně chut' hrát.. Asi nějaká krize nebo co :s_evil: .. a nutit se do hry se mi taky nechtělo.. Plány na červen nestihnu splnit ani náhodou.. asi mě příliš dlouhé působení na NL2 vyčerpává a moje předsevzetí udělat 200$ bylo asi příliš velké soustou :f_biggrin: .. přestože limit porážím tak dosáhnout tolika peněz je opravdu pokerový maraton.. takže bud' to vydržím a překonám pokušení přejít už na NL4.. a nebo si budu muset přejmenovat blog :D :D a hrát se stejným BRM jako všichni ostatní.. příští týden napíšu jak to dopadlo :s_cool:
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Ták... je tu slibovaný update.. sice zase pozdě, ale přece :P .. Takže abych to shrnul.. dnes jsem utratil 500PP a obdržel jsem cash bonus v hodnotě 10$ a po delší session a mojí A :f_biggrin: game :D .. jsem nahrál pár zbývajících dolarů a konečně tak crushnul NL2 a zítra začnu shotovat NL4 :)

Držet se svého předsevzetí 50BI začnu až od NL25(za předpokladu že se tam dostanu) Na těchto nízkých limitech je to zbytečné. To by byl opravdu "masochizmus" jak říkal Fisky :D

Taky se musím podělit o takové nemilé zjištění. Nějak se mi zdá, že čím větší je horko :D , tak tím méně rybek se na NL2 vyskytuje. Nevím jestli se mi to jen zdálo, ale i na tomto limitu hrají poslední dobou samí trošku více zkušení hráči až mi jejich tight hra někdy lezla na nervy :s_evil: .. Fishek co se mi odhodily do AA s KQo preflop rapidně ubylo :s_cry: ... prostě poslední měsíc bída. :f_cry:
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      Nějak se mi zdá, že čím větší je horko , tak tím méně rybek se na NL2 vyskytuje. Nevím jestli se mi to jen zdálo, ale i na tomto limitu hrají poslední dobou samí trošku více zkušení hráči

Ahoj, to znám velice dobře. Snad brzy zaprší, protože za deště se rybaří nejlépe ;)
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Snad zaprší no :D Musíme doufat :)

Ale ted' se musím pochlubit jak dopadl shot na NL4. Byla to opravdu neskutečná jízda :D :s_cool:

Naprosto neskutečně soft pole.. Myslel jsem, že to bude aspoň o stupeň horší než na NL2, ale opak byl pravdou.. :D bylo to o stupeň lehčí.. možná i o dva.. :) :s_cool:

Takže jen tak dál.. :f_biggrin:

Graf pro představu :heart:

A u tohohle se mi hraje úplně nejlíp :s_cool:

• StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Tak po dnešku nenacházím slov.. variance se ke mě dnes zachovala opravdu krutě.. coura :s_evil: Tolik fishek a každé se to dotočilo :f_biggrin: Těšil jsem se, že až budu psát report do výzvy, tak budu mít profit přes 60$, ale po dnešku je to jen slabá polovina.. ;(

Tady je ten ošklivej graf :s_mad:

A tady tak to dnes vypadalo u stolů :s_mad:

• Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      ahoj, tento měsíc je nějaký zakletý :evil: Jsem na tom podobně. Ať se to co nejdřív zase zvedne :f_cool:
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      No tak dneska no coment :) snad jen že down swing pokračuje.. a fishe co pošlou AI za 200BB na 84s preflop maji štěstí .. :) Takže kdo bude na NL4SH at' si najde pána s nickem "Paisting" na NL2 a NL4 je několik tisic dolarů v mínusu.. a zvesela rozdává dál.. bohužel zrovna mě to nedal no.. ;( snad jindy.. (Party Poker)
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Ták je tu další report. Sám jsem si říkal kdy to příjde nebo jak dlouho se mě bude držet down swing :D . .. naštěstí se mi to netočilo jen pár dní a já se udržel jakžtakž breakeven :f_biggrin: .

No a začátkem týdne to začalo slabým plusem a dnes to pokračovalo parádním hotrunem. Neříkám, že jsem všechno vyhrál jen díky svojí :f_biggrin: A game :f_biggrin: , ale dost mi pomohl TST a fishky v něm a taky musím poděkovat členovi naší komunity nanoo13, který mě upozornil na můj leak, který jsem měl zakořeněný v sizingu a nehorazně mi tak užíral případnou value navíc.

:spade: Takže snad se brzy uvidím s některými z vás na NL10 SH. :spade:

:heart: HOT RUN GRAF :heart:

Mějte se a at' se vám to točí! :s_love: