BLOG : z 50$ na ... hlavně ne na 0$

• hanusmarek
      hanusmarek
      Bronz
      Registrace: 10.05.2012 Příspěvky: 106
      Zdravím všechny pokerové nadšence a fanoušky tohoto fóra. I když nejsem typ člověka, který potřebuje vytroubit do světa všechny blbosti, které mu přijdou na mysl, tak stejně bych se rád s vámi podělil o můj pokus rozmnožit mých pár dolarů. Přeci jenom, ve dvou se to táhne líp. Představení je zde : Představení.
      Za počáteční bankroll bych rád považoval 50$, se kterými jsem začínal na PokerStars. Tato herna se mi velmi zamlouvá, ale moje blbost mi znemožnila hrát zde a zároveň získávat SP na PokerStrategy. Byly nebyly mé 18. narozeniny a tak plný nadšení jsem se zaregistroval u největší světové herny. Samozřejmě bez použití bonusového kódu, protože jsem neměl nejmenší pomětí o co se jedná. Před týdnem jsem začal zjišťovat, že si asi s bronzovým statusem nadosmrti nevystačím a ani můj výhružný dopis podpoře, které jsem natvrdo napsal, že když mi bonusový kód dodatečně nevyplní tak přejdu ke konkurenci, nepomohl. Na PS jsem zvládl nahrát něco přes 30$, viz graf dole.
      Jako novou hernu jsem si vybral PartyPoker, kam jsem převedl všechny své prostředky a zkusím zde své štěstí. Dostal jsem i 100% bonus k prvnímu vkladu, tak uvidíme.

Počáteční bankroll : 50$
      Momentální bankroll : 92,72$
      Celkem hand : 10085
  • 13 odpovědí
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj! Svelý názov blogu...držím palce :f_p:
    • hanusmarek
      hanusmarek
      Bronz
      2. týden
      Začal jsem hrát na PartyPokeru a nějako se mi tu nedaří. Buď jsou zde NL2 hráči o tolik lepši, než na PS, nebo mám ve všem smůlu. Z pohodového vyhrávání, jsem se dostal do situací, které mě trošku znepokojují. Na skoro každý můj cbet přijde call a bet turn od soupeře, či rovnou raise na flopu. Snažím se tedy vybírat lepší flopy pro cbet, tight soupeře...nic nepomáhá. Hlavu z bad beatů si nedělám, nad nimy se vždy jenom usměju, ale toto mě opravdu vytáčí.
      Příští týden hrát nebudu, se školou vyrážíme na kola. Doufám, že to za tu dobu vše nezapomenu. Alespoň se uklidním a nebudu začínat session s pocitem, že me všichni vidí do karet.

Cíle na červen :
      :diamond: Konečně porazit NL2 a přesunout se na NL4
      :diamond: Dokončít výzvu učíme se vyhrávat
      :diamond: Hrát častěji než hodinu denně
      :diamond: Zkouknout a hlavně pochopit Twinova a Hasenbratenova videa

Počáteční bankroll : 50$
      Momentální bankroll : 85,34$
      Celkem hand : 16466
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,170
      Ahoj.

Nad tým cbetom sa netráp. Občas to skrátka majú. Hlavne sleduj hráčov, čo raisujú cbet, či to nerobia aj so slabými handami.

Vlož si do spoileru tento kód, malo by to fungovať. Pekný graf :f_cool:
      kód:
      [IMG]http://s18.postimage.org/tbyqev64n/Results.png[/IMG]

Veľa šťastia prajem.
    • hanusmarek
      hanusmarek
      Bronz
      Do jakého spoileru ? Teď trošku nerozumím
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ahoj
      ide ti to celkom pekne. s party pokrom sa veľmi netráp.
      všetci čo tam hrajeme vieme, že spoty fish vs regulár sú rigged :f_biggrin: . na nl2 ti hráči budú callovať flop extra často s runner runner FD a ich percentuálna úspešnosť na hitnutie je 120% :f_biggrin:

v spojleri sa ti neukazuje graf, pretože ho máš uložený vo formáte *.png, na tomto fóre funguje stabilne *.jpg/jpeg
    • hanusmarek
      hanusmarek
      Bronz
      Jo tak. U me se normalne zobrazoval, tak jsem nechapal :-) Snad uz je to v poradku

edit : tak jsem ten graf prostě smazal, až přijedu tak to opravím.
    • hanusmarek
      hanusmarek
      Bronz
      Zdravím.
      Tak jsem se vrátil abych znovu přispěl svou troškou do mlýna. Týdenní cyklistický výlet byl fajn, i když trošku náročný. Najeli jsme něco přes 400km. O tom, že trošku bolely nohy asi vyprávět nemusím, ale ten zadek... Ten zadek...Ještě teď, když sedím na měkké židli tak trpím. Ale stálo to za to :-)

Na poker jsem se opravdu těšil. Jen co jsem přijel domů už jsem pouštěl klienta, abych se pokochal jaký jsem boháč. Doufám, že mi toto zapálení pro hru ještě chvilku vydrží. Dnes jsem nahral 2k hand s profitem přes 4$. Dostal jsem nápad, že všechny chyby, na které přijdu při/po session si zde vypíšu a před každou hrou si to přečtu, abych se jich vyvaroval. Dnešní poznatky :

:diamond: AK,QQ PF - Nikdy nehrát za účelem 3bet/fold. Proti tight hráčům callovat jejich open raise, proti loose 3bet/shove ( z Cornieho videa )
      :diamond: KK/QQ - Check call na turnu/riveru, kde je na boardu overcarta pouze proti loose soupeřům. Tight soupeř pokud vsadí, tak to většinou má.
      :diamond: PF - Žádnou zběsilou hru proti soupeřům, na které nemáme dostatečný počet hand. Evidentně TT proti soupeři se staty 50/50 po 4 handách nestačí.
      :diamond: S pocet pairs si mohu dovolit check/call i na missnutém boardu, pokud je soupeř nit/tag ( nesmí být moc agresivní, AF tak do 4 ) a mám na něj pozici. Je velká pravděpodobnost, že soupeř nic nemá a na turnu se lehce vzdá.
    • hanusmarek
      hanusmarek
      Bronz
      Další hrací den za mnou a já stále nevyhrávám, jsem na svém. Odhodlání a víra v to, že zvládnu porazit tento limit začíná ustupovat. Dnes jsem nahrál 2557 hand se ztrátou 4,79dolaru... Jenom doufám, že se z toho dostanu dříve, než mi hrábne.

Každopádně, dnešní poznatky :
      :diamond: Vždy cbetovat KK/QQ na jakémkoliv boardu ( proti 2 a méně soupeřům )
      :diamond: Open raisovat pocket páry v pozici i pokud je před námi jeden limp. Ve většině případů vyhrajeme na flopu
      :diamond: A znovu jsem se přesvědčil, že pokud nemáme na soupeře alespoň 50 hand, tak to není ani hrubý odhad, natož přesná statistika
    • hanusmarek
      hanusmarek
      Bronz
      POKUS Č. 2!!!

Zdravím, tak jsem se rozhodl, že dám pokeru další pokus. Teď už k tomu budu přistupovat zodpovědněji a snad to přinese vytoužené ovoce.

Chtěl bych věnovat více času studiu a studovat lépe. Z každého článku / videa si vypíšu nejdůležitější body a před každou session si je projedu, abych si vše zopakoval. Až ve chvíli, kdy si budu jistý, že všechny tyto informace jsou pro mě jasné a přirozené, tak začnu studovat další materiály. Více věcí najednou se stihnout nedá a když si článek pouze přečtu, druhý den z něj krom názvu nevím nic.

Momentálně mám prostudovanou pouze tabulku startovních kombinací, oba basic články a začátek bronzového článku o hře po flopu, když je iniciativa na mé straně. Je to dlouhý článek a tak na něj jdu postupně.

Snažím se hrát přesně podle těchto článků a zatím to funguje. I když mé staty jsou VPIP : 10,2 a PFR : 6,65, jsem v plusu a to je hlavní. Snažím se následovat Cornieho návod, ale mám podezření, že trošku kecá. Ačkoliv píše o přesném hraní podle článků, jeho statistiky tomu neodpovídají. Z nějakého důvodu se mi prostě nechce věřit, že by měl takové štěstí a karty mu chodili na VPIP 19 a PFR 11, kdyby hrál tak jak říká. Je to trošku demotivující, že se snaží ukázat jak je jednoduché porážet tito limity, ale hraje jinak než budeme hrát podle článků my. ( Není to myšleno ve zlém, cornieho návod je zlatý důl a zatím nejlepší věc co jsem našel. Je to pouze takový můj postřeh ).

Graf z prvního týdne :
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ahoj
      rád vidím update :s_thumbsup:
      s Corniem sa nemusíš porovnávať. on cruschoval regov na nl200-400 rush, takže on si mohol dovoliť v niektorých situáciách rozšíriť range
    • hanusmarek
      hanusmarek
      Bronz
      Po delší době nějaký update.

Udělal jsem maturitu, jupíí !!! Dostal jsem se na vysokou, cvut - informatika, docela se těším. Konečně mi odpadnou předměty, co mě vůbec nezajímají a doslova jimi opovrhuji.

Teď mám 4 měsíce volna a žádnou brigádu, takže éra pokeru nastupuje. Bohužel jsem zjistil, že i to super málo, co jsem uměl jsem za měsíc pozapomněl, takže budu muset začít znovu od začátku. Snad to vyjde :-)
    • hanusmarek
      hanusmarek
      Bronz
      Do třetice všeho dobrého ?

Už to nějaký ten pátek bude, co jsem naposledy aktualizovat tento svůj výtvor. Nějakou chvilku jsem přemýšlel, jestli má cenu tento blog znovu oživovat, když mi dřívější pokusy vydrželi pouze pár týdnů. Nakonec jsem se rozhodl, že to cenu má, a že budu tento blog používat jak na poker, tak na školu a také na nějaké to cvičení ( pokud sám sebe donutím ).

ŠKOLA

Úspěšně-neúspěšně jsem se prokousal do druhého semestru. Asi je to úspěch, vzhledem k obtížnosti školy. Bohužel jsem podlehl matematické analýze a trošku se toho bojím. Opakovat ji budu v dalším semestru a už se moc těším na počítání příkladů typu limita nějakého polynomu to na logaritmus éčka, celé pod odmocninu a kdo ví co ještě 24/7. Bohužel jinou možnost mít asi nebudu, protože taktika, že to nějako vymyslím, nevyšla.
      Tento semestr se mi zdá jednodušší než ten první. Algebra je až primitivní a Tvorba elektronické dokumentace vypadá také jednoduše. Celý tento semestr bude pouze o tom, jestli udělám úkoly na všechny programovací předměty -> jedná se pouze náročnost časovou.
      Cíle na tento semestr :
      • Úspěšně absolvovat všechny předměty :-)
      • Dělat úkoly hned po zadání -> bonusové body za včasné odevzdání
      • Když něco přestanu chápat tak se to doučit HNED, ne někdy v budoucnu kdy už to stejně nedoženu

CVIČENÍ

Moje fyzička je jedním slovem katastrofa. Chtěl bych začít dělat alespoň něco a postupem času samozřejmě přidávat. Ze začátku budou mé cíle skromné, i když pro mě dost obtížné. Ne, že bych nebyl vždy rád, když se donutím něco dělat, ale i když vím, že mi to jenom pomůže tak se ne a ne donutit. Snad mi v tom tento blog pomůže.
      Cíle pro příští týden :[list]
      • Jít alespoň 2x běhat

POKER

NL2
      Musím říct, že se svoji hrou na NL2 jsem vcelku spokojený. Konečně se mi daří to porážet. Toto mi dodalo hroznou sebedůvěru, že i když mi to nepůjde na vyšších stakes, tak se mám vždy kam vrátit.

Nahráno hand : 39 754
      Profit : $64,82 -> 8,15 bb/100 a to jsem pod EV.
      Žirafa:

NL5
      Hrůza, děs, nevolnost, marnost...asi takové pocity ve mně vyvolaly moje první dva shoty na NL5. Všechno bylo špatně, za pár hand jsem si naběhl 2x set vs set, KK vs AA a další ostatní blbosti. Naštěstí jsem se vždy uklidnil a vrátil se s chladnou hlavou na NL2. Příště už to vyjde !
      Nahráno hand : 2 593
      Profit : -$38,61 -> -29,78 bb/100 :D
      2. Žirafa :

CELKOVÝ BANKROLL : $116,62

ŽIVÝ POKER
      Tak jsem se dnes také konečně dokopal k vyzkoušení toho živého pokeru a moje pocity jsou smíšené. Hrál jsem v Ambassadoru. Říkal jsem si, že když je ten pátek večer tak by tam mohli být nějací podnapilí gambleři =) . A ono ne. Hrálo se 6-7 handed skoro celou dobu a z toho 4 lidi byli evidentně reguláři v tomto kasínu ( obsluha je znala normálně jménem a chovali se jako by tam byli doma :s_frown: ). Dále u stolu sedět starší pán, co nehrál nejlépe, ale fish s VPIP 100 to také nebyla. Poslední člověk byl nějaký LAG, co hrál opravdu dost agresivně.
      V jednu chvíli jsem byl asi 1,5k v plusu, potom ale přišlo KK<AJ za 2k. Na boardu 2JQ5 dry jsme byli v allinu už na turnu a samozřejmě došlo eso na river. Musím říct, že to není to stejné jako dostat bad beat v onlinu, když vám u toho běží dalších x stolů. Hrozně mě to rozhodilo a tak jsem se radši zvedl a odešel s celkovou ztrátou 500. Zkušenost ale super a celkem mě to i bavilo. Jenom si nemyslím, že to odpovídalo NL2 jak jsem byl přesvědčován že bude. Možná špatný stůl.

Cíle pro příští týden :[list]
      • Nahrát alespoň 20k hand
      • Projít si KAŽDOU session a nejasné handy postnout na fórum
      • Zkusit další shot na NL5 při $125
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Ahoj, jak se daří ?