havel diskusia o clanku

• 10 odpovědí
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,320
      s vlastnej skusenosti mozem povedat, ze toto nie je vhodna tema na toto forum. navyse si nedal ziadnu otazku, ci nejaky podnet na diskusiu. o com mame diskutovat? takto sa diskusia nerozbieha =)
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      LooserSR původně napsal
      http://www.voxvictims.com/2011/12/19/o-mrtvych-hlavne-pravdivo/
      Strašnej blábol zamindrákovaného jedince a neskutečně tendenčně napsaný článek. Byť si o VH taky nemyslím moc pěkného, tak podobně nenávistným článkům se můžu jen smát.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj, hlavne prosím zachovať debatu v medziach, princípov fora, slušnosti a dobrej morálky ;)

Ďakujem
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Registrace: 24.06.2011 Příspěvky: 841
      mě přijde, že to psal někdo, kdo mu buď závidí, nebo mu Havel něco osobního udělal. Konstruktivní článek by se rozhodně dal napsat i jinak.

Tím neříkám, že to není pravda - můj děda například znal jeho rodiče a spoustu z citovaných věcí v článku vyprávěl i mě. To samé příslušníci tehdejší VB od nás z Trutnova, kteří ho měli "na starosti" když pobýval na Hrádečku.

Ale abych se dostal k jádru věci - za rodinu nemůžu a nechci nikoho soudit a za majetek (který alespoň neukradl, jak to bylo v ČSSR a po revoluci zvykem) už vůbec ne. Pro mě je to (a vždycky bude) člověk, kterému vděčíme za hodně.
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      tl;dr .... už od nadpisu je vidět, že jeto dílko nějakého hatera... nic pro mě
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,748
      Zatim sem to nečet, spiš sem to prolítnul. Časem si to možná přečtu, ať vim o co jde.

Přidam jenom nějaký fakta pro kontext:Autor se udává Jiří Wolf, signatář Charty a politický vězeň. Takže v tom dost možná budou nějaký osobní vztahy a rozpory.
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      Předem řikám, že jsem moc mladej na to abych mohl mluvit z nějaký vlastní zkušenosti takže celou tuhle část o mých osobních dojmech z Havlovo osoby ( hlavně za dob úřadování ) vynechám.

Konkrétně k článku. Nečetl jsem ho celý a nemam to ani v plánu, ne že bych nebyl schopnej něco takovýho skousnout nebo, že by to na mě bylo moc složitý čtení :f_biggrin: , ale ten článek je tak nechutně subjektivně zabarvenej, že se to prostě kvůli tomu nedá brát ani vážně.

Nejsem sice nějakým fanouškem slepého následování ( být ovcí v davu chcete-li ) ale zároveň si myslím, že každý národ, obzvláště náš potřebuje nějaké vzory, morální hodnoty a lidi kteří je budou symbolizovat, náš národ je jeden z nejméně vlasteneckých vůbec a člověk se tomu nemůže divit o to víc si myslim, že články jako tenhle jsou naprosto nemístné pokud nebudou založené na faktech a ne jako v tomto případě snůška nenávistných pocitů hozených po člověku co se nemůže bránit.

Jsem samozřejmě ochoten změnit kdykoliv názor na Havla jakmile se mi před oči dostanou nějaká fakta, která znehodnocují jeho přínos našemu národu / státu, ale nic takového jsem v té části článku neviděl, viděl jsem pouze pozůstatek nějakého osobního sporu, záště či závisti což je dost ubohé....

Nejvíc mě na tom celém fascinuje, že autor s tímhle vyrukoval až po Havlovo smrti... proč? Snaha zviditelnit se jako to hyeny běžně dělávají po nějaké " tragédii " ? Závist? Osobní spor? Ať to je cokoliv, má to daleko od korektnosti.

Nemyslím si, že autor samotný by byl člověk co by stál za moc, alespoň co se morálních hodnot týče a tak pochybuji, že zrovna jemu náleží soudit moralitu jiných. ( samozřejmě se mohu plést, netuším kdo je autorem, pouze reaguji na základě článku kde se autor zrovna nepředvedl v nejlepším světle )

.... toť můj názor a pro jistotu ještě jednou zopakuji, že nejsem nějakým slepým zastáncem Havla, ačkoliv si myslím, že národ by měl mít svoje idoly / vzory tak jsem ochoten kdykoliv změnit názor na jeho přínos, ale pouze pokud to bude na základě nějakých objektivních faktů, rozhodně ne na základě takovéhohle nenávistného blábolu.....
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Článek jsem přečetl a názor na pana Havla jsem nezměnil.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,748
      Tyhle články se objevovali vždy. Včera, před tejdnem, před rokem, před dvěma, neustále se v nich opakují stejná témata. Takže zas, ať jsme objektivní, to neni přímo o kopání do mrtvýho...

...asi si to budu muset přečíst, ať vim o co všechno tam jde.

Jinak si myslim, že v naší historii je dost lidí, na který může bejt hrdý. Nemyslim si, že bysmě měli nějakej výraznej nedostate hrdinů. Jenom je někdy problém se na nich shodnout.
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,208
      clanok som cital uz davnejsie. nemozem sudit nieco co nemam nastudovane ale uz mi par ludi co to do toho vidia vraveli veci v podobnom duchu.

urcite na tom nieco pravda bude .. kolko to nemam sancu zistit :rolleyes: