[DoN] TT v 5ti

• Lacousek
      Lacousek
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 409
      Zdravim, jak by jste to hrali vy ? Radši call preflop a zkus vyřadit shorta nebo zkusit ukrást dead money ?
      Everest Poker No Limit Hold'em Tournament - t125.00/t250.00 Blinds - 5 players - View hand 1785123
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: t2952.00 11.81 BBs - VPIP: 35, PFR: 2, 3B: 0, AF: 1.7, Hands: 130
      SB: t1515.00 6.06 BBs - VPIP: 26, PFR: 2, 3B: 0, AF: 1.1, Hands: 121
      Hero (BB): t2555.00 10.22 BBs - VPIP: 18, PFR: 15, 3B: 4, AF: 1.8, Hands: 118252
      UTG: t1785.00 7.14 BBs - VPIP: 27, PFR: 11, 3B: 3, AF: 1.3, Hands: 1056
      CO: t193.00 0.77 BBs - VPIP: 25, PFR: 16, 3B: 6, AF: 2.7, Hands: 99

Pre Flop: (t375) Hero is BB with T :club: T :heart:
      UTG raises to t500, CO calls t193 all in, 2 folds, Hero raises to t2525, 1 fold

Flop: (t1318) Q :spade: Q :diamond: T :spade: (2 players - 1 is all in)

Turn: (t1318) 6 :diamond: (2 players - 1 is all in)

River: (t1318) 8 :diamond: (2 players - 1 is all in)

Omlouvám se za formát poprvé vkládám z hm2, zkouším pořešit problém nebo neporadí někdo jak na to ?
  • 7 odpovědí
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Předpokládám, že peníze berou 3 hráči.

Player4 minraisuje z první pozice, TT na flopu často nebudou žádný terno, protože tam bude overkarta.

Často bych v podobný situaci sice doporučil reraise all-in a sebral deadmoney, ale je tu několik prvků, který mě naváděj dokonce uvážovat o foldu:

1)Hráč minraisuje z UTG, takže to snad má ne? Bude hráč 26/11 na tomhle podle mě trochu podivnym stole ochotnej zahodit to jeho AJ, KJ+? Obávám se, že často je tu riziko, že to callne.

2) Hráč se statama 45/0, 26/2, kde k tomu přišli? Tohle je geniální stůl, tam bych chtěl taky hrát. Všechno nasvědčuje tomu, že tyhle hráči se za chvíli vyřadí sami svojí chybou, takže nemusíš riskovat točku.

3)Máš komfortní stack, máš dost času na akci, nikdo tě nenutí stát se bigstackem. Blindy relativně malý v porovnání se stackem.

Takže:
      Za normálních okolností a při normál stacku bych volil all-in, ale takhle bych to klidně foldnul a sledoval akci. Teda pokud je to opravdu tak, že ten stůl je slabej a je tu velký riziko, že tě hráč z UTG callne...

...call s podobnym párem se mi osobně zdá jako nicmoc řešení, to už bych to radči callnul a AK a pak na netrefenym boardu zahodil, než to callnout s TT, kde mě flop většinou netrefí a bude tam overkarta.
    • Lacousek
      Lacousek
      Bronz
      Nahodou tu handu nevíš jak konvertovat ? :)

K handě 1,2) utg v 5ti to vážně mít nemusí, spíš jestli nechce ukrást dead money s tím, že proti random hand shorta bude napřed... stůl je to celkem stardartni jedna verlyryba a 3 ryby každá trochu jinym stylem. Hold někdo nerad raisuje a tak se dostane na takovyhle staty.
      3)Komfortní stack bych 10bb nepovažoval s tím, že když tam nechám bb, tak budeme mít všichni vlastně stejně a za 3 orbity, během kterejch nemusí přijít slušná handa nebo s rizikem pushe do velryby, co je schopná callnout snad j high, by to bylo dost variační...
    • nigel11
      nigel11
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 444
      Za mě FOLD.

Player 4 vypadá snad nejrozuměji ze všech (ikdyž to bude taky ryba).

Máš super stack není kam spěchat, nepředpokládám, že by to ten player 4 po tvým pushi zahazoval a točit proti overkartám mi v tvojí situaci přijde naprosto zbytečný.

Na nějaký vyřazování shortů bych se v týhle fázi opravdu ještě nesoustředil.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Ty děláš standartně to, že z PRVNÍ pozice u stolu plnym ryb raisuješ 2BB s T6o?

Navíc player4 to přece vubec nemusel poslat, blindy už jsou za nim a má pár hand na to, aby si vybral, kdy to pushne. Zvlášť, když to bude ryba.

V případě, že očekává call od shortstacka, tak musí točit, takže musí mít na ruce dobrou kombinaci, protože riskovat, že s shortem prohraju, nebo si mě ještě callne nějaká další ryba, když to posílam do celýho stolu, to nebude moc EV+.

To, že tu máme shorta, kterej to možná dá skoro any two, tak to je přece naopak důvod k zatažení range, protože s vysokou pravděpodobností budu muset na board.

Když z shortem prohraje, tak získá peníze z blindu, ale to jsou v podstatě drobný, neúměrný riziku. Já si fakt neumim představit, že si nějakym Q9 bude takhle raisovat, aby ti to pak na tvůj all-in příliš často složil.

Jakej to je limit a jakej tam platíš rake pls?
    • Lacousek
      Lacousek
      Bronz
      8 dolarovy sitka + 0,8 rake, jde dost o hodinu kdy hrajes, nekdy chytnes na stul 3 regy a treba kolem 10 vecer muzes chytnou i 3 velryby 40vpip+, ale to taky neni zadny terno, kdyz v podstate vzdy jdes na flop aspon ve 3 v 6 maxu

Prosim te s tou handou nevis, jak si postnout, aby byla normalne citelna ? Je to z HM2
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Taky to mam z HEMu a taky teprv něco budu hledat. Místní nástroj bohužel s HEMem pracovat neumí.
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      nemyslim si ze sa tu da jednoznacne vyhodnotit ci fold alebo push, ale ja by som asi 70:30 push/foldoval , ak je to 6max tak ten UTG open fakt nemusi znamenat strong hand, navyse u 26/11 hraca kt. tam moze otvarat aj nejake KQ/KJ A5o a pod. handy s ktorymi by sme este mohli mat aj fold equity aj ked nie prilis velku. Ale tie dead money su hrozne lakave vzhladom na to aku mame handu.

A skonvertujes to napr. cez handconverter.com