[DoN] AKo, 30/60

• Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,741
      ***** Hand History for Game 11761516375 *****
      NL Texas Hold'em $11 USD Buy-in Trny: 69520985 Level: 2 Blinds(30/60) - Sunday, May 20, 06:07:54 EDT 2012
      Table Double or Nothing Speed (10 pays 5) #1445363 (Real Money)
      Seat 7 is the button
      Total number of players : 10/10
      Seat 2: Ace high ( 1,880 )
      Seat 6: Dakraa ( 1,890 )
      Seat 1: ElBarone ( 2,080 ) - 29/29(14 hand->potkal jsem ho poprve!)
      Seat 3: HaykB ( 2,040 )
      Seat 7: Pikachu1nside ( 1,770 )
      Seat 4: VARLAMOVA ( 1,830 )
      Seat 8: Veris ( 570 )
      Seat 5: fitho76 ( 2,010 )
      Seat 10: gier010 ( 3,030 )
      Seat 9: hugoes ( 2,900 )
      Trny: 69520985 Level: 2
      Blinds(30/60)
      ** Dealing down cards **
      Dealt to Dakraa [ Kc Ah ]
      gier010 calls [60]
      ElBarone raises [180]
      Ace high folds
      HaykB folds
      VARLAMOVA folds
      fitho76 folds
      Dakraa calls [180]
      Pikachu1nside folds
      Veris folds
      hugoes folds
      gier010 calls [120]
      ** Dealing Flop ** [ Kd, 2d, 5c ]
      gier010 checks
      ElBarone bets [360]
      Dakraa calls [360]
      gier010 folds
      ** Dealing Turn ** [ 8h ]
      ElBarone bets [720]
      Your time bank will be activated in 6 secs. If you do not want it to be used, please act now.
      Dakraa is all-In [1,350]
      ElBarone calls [630]
      ** Dealing River ** [ 8s ]
      ElBarone shows [ 4d, 4s ]two pairs, Eights and Fours.
      Dakraa shows [ Kc, Ah ]two pairs, Kings and Eights.
      Dakraa wins 4,050 chips from the main pot with two pairs, Kings and Eights.
      Game #11761519379 starts.

#Game No : 11761519379

AK preflop callnu hlavně proto, že očekávám, že při trefenym flopu dostanu zaplacenej minimálně cbet. Přesto, tohle se proti unkownovi, kterej evidentně neni reg zahodit nedá ne?
  • 11 odpovědí
    • nigel11
      nigel11
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 444
      Za mne easy FOLD pre flop.

Nehitnem flop a musime skladat.

Pokud tedy callneme pre - easy PUSH na flopu.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Rovnou push jo? Já bych se právě bál, že pak všechny horší kombinace složí a callne mě jenom to, co mě poráží, proto sem to na flopu nehrál tak agresivně.
    • nigel11
      nigel11
      Bronz
      Ok, může tam mít set, ale s tím nic neuděláme.

Co se týče toho, že složí všechny horší kombinace... Já si prostě v týhle fázi snažím uhrát všechny handy pokud možno s co nejmenším rizikem.

Nemám proto zájem vidět další kartu a spokojím se s tím, co v potu je nyní.

Další diamantová karta nebo třeba jakákoli 3 nebo 4 by mne na turnu nepotěšili...
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      Ja nevidim dovod byt az tak supertight aby sme pri 30/60 neotvarali PF AK, uz som to niekde pisal ale napisem to este raz, je to skor trochu konceptualne. Pokrova teoria k donom je jedna vec, a tam sa vravim ze mame hrat nezmyselne tight a potom uz len push fold v late faze, to je sice ok, ale na druhej strane je to dost variancne. Co chcem povedat je to ze zakladom kazdeho dobreho rega musi byt schopnost vediet sa adjustnut danej situacii. Ide hlavne o to ze preco by som mal skladat PF AK, ak si to viem zohrat postflop a hlavne ked viem ze na tychto stakes ( ale to plati aj pre 30-100$ ) ti hraci budu callovat aj ovela horsie esa a z ktorych vieme dostat plno value a ta cena ktoru riskujeme je oproti tomu co mozme vyhrat dost nizka. A my mozme ist do push/foldu s ovela lepsim stackom.

K samotnej hande, ja si myslim ze je to celkom standard, a urcite by som nepushoval flop navyse ked sme v pozicii, je to sice drawy flop ale aj tak nema vyznam vyhanat villainove bluffy. Takze celkom standard line.
    • nigel11
      nigel11
      Bronz
      Já by jsem taky PF to AK normálně otevíral, ale tady je před námi už jeden limp a pak další raise na 3BB.

Když to callneme, tak to callne i ten první limper a jsme na flopu ve třech, pot bude už 630 a nám zbyde 1710.

V takové situaci potom hrajeme fit or fold?
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      No, právě, ten pot je poměrně velkej, navíc do něj často jde připsat i cbet, kterej se dá očekávat a potencionální zisk je vysokej, protože velkou část jeho kombinací kombinuju(může mít třeba AJ+...).

Kdybych netrefil flop, tak na agresi zahodim.
    • Maxiczek
      Maxiczek
      Bronz
      Registrace: 03.12.2011 Příspěvky: 88
      Zahrál bych to pravděpodobně naprosto stejně. ;) Takže za mě pochvala.

Jak to dopadlo?
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      ElBarone shows [ 4d, 4s ]two pairs, Eights and Fours.
      Dakraa shows [ Kc, Ah ]two pairs, Kings and Eights.
      Dakraa wins 4,050 chips from the main pot with two pairs, Kings and Eights.
      Game #11761519379 starts.

Dobře pro mě. :D
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Registrace: 26.02.2012 Příspěvky: 534
      [quote]Dakraa původně napsal
      No, právě, ten pot je poměrně velkej, navíc do něj často jde připsat i cbet, kterej se dá očekávat a potencionální zisk je vysokej, protože velkou část jeho kombinací kombinuju(může mít třeba AJ+...).

Po limpu raisne na 3BB a cekas u nej AJ ? 44 hrat na tehle blindech, z tedle pozice a timhle stylem. Pan asi nebude moc v plusu. Pokud bych to vubec hrala, jakoze na tehle blindech ne, tak urco raise a zbavit se limpera ..
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Ano, přiznam se, že čekal, zdaleka ne každej na těch limitech je reg a umim si představit, že s AJ na toho limpera útočil. Staty 29/29 po 14 handách taky o něčem vypovídaj. Podle mě tu průměrný unkown to AJ+ klidně bude schopný raisonout s tim, že sežere limpera.

Reraise sem zavrhnul hned, protože bych se u raisera izoloval jenom do lepších kombinací a když mě callne, tak už sem investoval hromadu žetonů před flopem a co pak? Zvlášť když mě flop často netrefí.

Jeden z důvodů proti horšímu hráči, proč to callnout je právě postflop edge, i call, který může být na první pohled v DoN EV- tak proti rybě se může rychle změnit v EV+, protože se ti vysype. Proto jsem oproti dřívějšku o malinko víc zaktivnim hru preflop s výbornejma kombinacema. Zároveň nechci moc nafukovat pot preflop, chci dostat zaplaceno, když mě trefí.

Takhle sem se na to díval já.
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Registrace: 26.02.2012 Příspěvky: 534
      Dakraa původně napsal
      Ano, přiznam se, že čekal, zdaleka ne každej na těch limitech je reg a umim si představit, že s AJ na toho limpera útočil. Staty 29/29 po 14 handách taky o něčem vypovídaj. Podle mě tu průměrný unkown to AJ+ klidně bude schopný raisonout s tim, že sežere limpera.

Reraise sem zavrhnul hned, protože bych se u raisera izoloval jenom do lepších kombinací a když mě callne, tak už sem investoval hromadu žetonů před flopem a co pak? Zvlášť když mě flop často netrefí.

Jeden z důvodů proti horšímu hráči, proč to callnout je právě postflop edge, i call, který může být na první pohled v DoN EV- tak proti rybě se může rychle změnit v EV+, protože se ti vysype. Proto jsem oproti dřívějšku o malinko víc zaktivnim hru preflop s výbornejma kombinacema. Zároveň nechci moc nafukovat pot preflop, chci dostat zaplaceno, když mě trefí.

Takhle sem se na to díval já.
      Vezmu to postupne ...

Staty 29/29 po 14 handach se daji vylozit ruzne. Mas na nej 14 hand, predpokladam, ze vsechny v tomto turnaji a z toho hral ze 14 rozdani 4x. A to vzdy preflop raise. Klidne mu to mohlo chodit. Z tak maleho vzorku tezko neco odvodis. Spis bych mela respekt, ze vsechno raisuje. Bud to hraje dobre nebo to je ryba kterou budes tezko vytlacet z potu. Bude se ti to proti obema variantam hrat blbe. Ale zaver ze je to spatnej hrac je teda dost odvaznej ( pokud teda neberu v potaz konkretni hru jak zahral, ale info ktere mam pred hrou).
      Post flop edge ve 2 dejme tomu, ale ve 3 kdyz uz nebudes mit pozici ? Zminujes, ze duvod pro call je, ze se ti tam ryba vysype. Stejne tak ses mu tam mohl vysypat ty do raket, kingu nebo trefenyho setu.
      Ale co me na tom nejvic nesedi u toho callu, davas dobre odds pro dorovnani puvodnimu limperovi, ztratis tim padem pozici a jak rikas, dost casto te flop netrefi. Takze na cbet musis skladat, protoze nevis co udela jeste ten za tebou. A jakej je vlastne postflop plan? Netrefis zahodis ? Pripadne trefis, raiser sazi 65% potu a call. Kdyz posle limper po vasem betu a callu plnou, slozis nebo dorovnas ? Ja myslim ze uz to nepolozis kdyz mu to na turnu pretacis do AI.
      Zkus to vyfiltrovat v hemu call ve 3 preflop s AK mimo pozici na tehle blindech esliva je to profitablni. Ja to nehraju, takze to muzu posuzovat jen z toho co vidim u ostatnich. Ale zajima me to. Ja osobne se s AK na tehle blindech nechci dostavat do potu ve 3 hracich. Z meho pohledu neprofitabilni. Esli mas trocha casu, tak zafiltruj a postni nejaky staty .

:heart: GL vsem na stolech :heart: