BLOG: najlepší midstakes regulár (±soon)

• opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Uz je to nejaka doba, co som prestal s blogovanim, tak uz by bolo nacase zalozit moj v poradi uz stvrty blog na PS (predchadzali mu 2 v EN komunite a 1 u nas).

POKER INFO:

Poker som zacal hravat dnom registracie na PS a po 3 mesiacoch som dal v praci vypoved. Mal som nejaky financny backup na prvych par mesiacov a cca $500 bankroll, takze mi nic nebranilo zacat hravat profesionalne. :f_cool:

Vela sa odvtedy nezmenilo, akurat na fakt, ze koncom roku 2010 som presiel z FL SH na No Limit, kde sa doteraz trapim. Najvyssie som hraval NL400, no nevydrzal som tam ani mesiac a po cca 10k hands som sa vratil na NL200, kde sa aktualne pohybujem. Hraval som uz na minimalne 15 roznych herniach, no od februara sa zdrziavam vylucne na PP/WPT, kde s najvacsou pravdepodobnostou zostnem este velmi dlho...

RL INFO:

31.4. sme s priatelkou opustili CR a prestahovali sa do Anglicka. Bez akychkolvek konkretnych planov, iba s booknutym hotelom na 2 noci a pribliznou predstavou kde sa chceme usadit... 5.5. sme sa uz nastahovali do noveho domu par mil od centra Brighton-u:

Nic ine podstatne mi nenapada a vzhladom na fakt, ze som tento 'uvod' zacal pisat pred viac ako mesiacom, mi asi ani nic prevratne nenapadne.

CO OCAKAVAT?

Obcas sa tu objavi nejaka prevratna informacia, no vacsinou sa bude jednat o viac-menej bezny pokrovy blog (upswing, downswing, graf, badbeat...) s trochou extra informacii o HEMe, TST, VIP systemoch/bonusoch, staking-u apod.

-----------------------

Tymto vas oficialne vitam! :f_cool:
  • 1132 odpovědí
    • opal99
      opal99
      Black Member
      WHAT's NEXT?

Je toho mnozstvo, co som za posledne 2 mesiace chcel napisat do blogu a extra dlhe posty sa citaju tazko, takze zacnem s planmi na najblizsie mesiace:

• skonsolidovat bankroll po poslednej zumpe :f_thumbsup:
      • pripravit plan vzdelavania sa (nahodne prezeranie videi a HJ sekcie nie je prave optimalna cesta^^)
      • zapracovat na obrovskom leaku, ktory som dnes objavil :f_thumbsup:
      • opat vyskusat NL400 :f_thumbsup:
      • hravat pravidelne NL400, pure bumhunting vyssie :f_thumbsup:
      • stat sa jednym z najlepsich NL400 regularov na Party
      • ziskat Blackmember status (mam cca 400k SPs)
      • dosiahnut Palladium Elite na WPT a 'kupit si' $20k bonus :f_thumbsup:
      • uzivat si hru :f_love:

Najblizsie ma caka Diamond Party v Prahe a nasledne Dvoudenní diamantové soustředění, tak dufam, ze sa tam stretneme! :f_thumbsup:
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      Registrace: 14.05.2011 Příspěvky: 752
      nice! inak hezké auto vedle domů,ale pozor na to řízení v protisměru :f_biggrin:
      "Anglicko" je extrémně fajn země, a rád bych se tam vrátil, a nejlíp taky na nějákej čas zůstal ;)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Oh, fucking, yes!
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Subscribed :)
    • zvire
      zvire
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 242
      No tak takovyto zivotopis bych chtel mit taky, treba se mi to jednou povede... Baracek hezkej, Mondeo 2011 mozna 2012 super volba! (jen je trochu neprijemne ze vrze stredovy panel kdyz das plyn na podlahu a par chybek v navigaci/radiu/prehledu stavu auta ale jinak naprosto super kára) i kdyz koukam ty to budes mit asi v mensi vybave tak se to u tebe moc neprojevi dle toho ze se ti nesklapi zdrcadka (teda pokud to nemas odemceny) :o)

Drzim palce a doufam, ze budes hezky reportovat abych odtud z Prahy mohl zavidet ;-)
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Registrace: 08.05.2012 Příspěvky: 83
      Ahoj, určite budem sledovať ;) . Ja som v Anglicku (Huntingdon) o čosi máličko dlhšie, ale viacmenej pracovne. Hádam sa aj mne konečne podarí poker rozbehnúť vo väčšom už čoskoro a budem môcť čo to pochytať. Držím palce a teším sa na každý príspevok. GL ;)
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Taky ohlas som necakal. :f_biggrin:

Kubaiscz: 2007/2008 som tu pracoval ako vodic, takze s protismerom problem nemavam. ;)

Fisky: :f_confused: Dokonci osobne/intimne zalezitosti, kym ides na forum...

acceleration123: snad nesklamem

zvire: Mam Titanium (co je vidiet podla masky), takze bez navigacie.. Tie zrcadka som si popravde uvedomil len asi pred tyzdnom (mam ho uz cca 8 mesiacov) - v com je vlastne problem? btw: nerobis nahodou v nejakom Ford servise v Brne? Idem tam o dva tyzdne na garancku a zatial som sa neobjednal...

Patrik072SVK: Co je to viacmenej pracovne? :D Budem sa snazit udrziavat tento blog tak aktivny ako to len pojde..
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      no konečně.....:D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Forum je pre mňa tá najintímnejšia osobná záležitosť. :f_confused:
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Čau Opale,
      konečně máš blog :s_thumbsup:
      Budu sledovat...uvidíme se na soustředění :s_wink:
    • zvire
      zvire
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 242
      opal99 původně napsal
      T
      zvire: Mam Titanium (co je vidiet podla masky), takze bez navigacie.. Tie zrcadka som si popravde uvedomil len asi pred tyzdnom (mam ho uz cca 8 mesiacov) - v com je vlastne problem? btw: nerobis nahodou v nejakom Ford servise v Brne? Idem tam o dva tyzdne na garancku a zatial som sa neobjednal...
      Ne nedelam v zadnem servisu... ja delam do vyvoje software ;-) mam focuse tak se o fordy trochu zajimam a shodou nahod jsem v titaniu +
      loni stravil dovolenou okruzni cestou po evrope pres 6000km ;-) Nepochopil jsem co jsi na zdrcatkach hledal, nam se vzdy sklapeli automaticky pri zamceni auta, stacilo vylezt z auta s cipem v kapse a zmacknout cudlik na dverich pro zamceni...

co se tyka chyb v elektronice tak nic zavazneho jen drobnosti jako ze
      kdyz zapnes tempomat tak ti to neukazuje ze ti sviti svetla...
      zmatene blikani dalkovych svetel v noci na dalnich a okreskach kdyz prejizdis ze statu do statu kde se meni typ oznaceni (cary, odrazky apod...)...
      zasekavani pri pretaceni delsich mp3...
      a podobne nezajimave veci kterych si vsimnes, kdyz jses dlouho v aute ;-)
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Registrace: 08.05.2012 Příspěvky: 83
      Viacmenej pracovne som myslel tak, že som sem šiel robiť a zdokonalovať angličtinu. Uvažoval som aj nad nejakými kurzami, či jazykovou školou... No zatiaľ som sa k ničomu, čo sa týka učenia nedokopal. :D Rozprávam akurát tak v robote, obchode či banke. Cítim však tie medzery, sem tam prezriem anglické TV kanály, ale to mi dlho nevydrží, lebo celkovo TV moc nemusím. Hádam takéto objasnenie stačí, a dosť bolo tých kecov o mne, už tu chcem vidieť nejaké postrehy, handy a grafy z hry! :)
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Asi by som mal premenovat tento blog...

-20 BIs za 3700 hands.... Uprimne: toto som za 4 roky co hram poker nezazil. :f_mad:
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Čau Opale,
      to zmákneš :s_wink:
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Čau opal,

tak teda dúfam, že tento blog nejakú tú chvíľu zotrvá, z toho čo si písal v úvode čakám zaujímavé čítanie. :f_grin:

Ciele na najbližšie mesiace tiež vyzerajú super, hlavne by ma zaujímalo či Tvoje závery ohľadom plánu vzdelávania sa budeš publikovať tu v blogu (cítim v tom veľkú value :) ), tak či onak, budem Ti držať palce!

Ak sa nič prevratného nestane mali by sme sa stretnúť a zoznámiť na tej party v Prahe :f_cool: takže sa ofc teším.

Zatiaľ.

----------------------------
      AD DOWNSWING: :f_eek: vyzerá to desivo, fish ako ja normálne stráca časť motivácie keď vidí takéto grafy. Držím palce nech to rýchlo zlomíš, počul som o Tebe zatiaľ samé chvály takže verím, že to úspešne a hlavne rýchlo zvládneš.
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Registrace: 28.06.2011 Příspěvky: 5,519
      Sa vzdy citim tak trapne ked placem o svojich par prehratych eurach po tom ako vidim tieto grafy.

GL nech sa to otoci, tiez som dufal ze bude dlhsiu dobu co citat :)
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Registrace: 11.01.2011 Příspěvky: 5,692
      Ufff, přeju ti GL a pevné nervy. Big heater coming :s_evil:
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Dakujem za podporu!

@MBranjo: plan mam viac-menej premysleny, len mu chyba nejaka rozumna forma. Urcite to sem napisem, no nic prevratneho necakaj. ;)

----------------

Zobral som si jeden den volno (akurat som sa j*** s databazou na druhom PC^^), nasledoval 'takmer' volny den s dvoma videami, par zhliadnutymi HHs v TLN akademii a dnes som sa k tomu vratil. Neviem aky bol vysledok dnesnych 4 kratkych sessions, no som presvedceny, ze som na svojom maxime co sa tyka skillu. Samozrejme som stale strasna fish, ale mam pocit (opat bez akejkolvek sebakritiky :f_biggrin: ), ze za posledny mesiac som sa zlepsil viac ako kedykolvek predtym za tak kratke obdobie. Znie to ako keby som to fakt drvil, no za uspech povazujem aj to samotne uvedomenie si svojich fishi linii. :f_cool:

Dost bolo chvalenia sa... Teraz nieco zaujimave pre tych, co ma zacali sledovat:

:spade: 'BTN defend' statistika v HEM2 :spade:

//netusim ci nieco take je aj v PT3/4 a hem1

Jedna sa o 'BTN Defend vs Raiser' a osobne ju povazujem za velmi prospesnu najma v hre proti shortstackerom OOP (nepouzitelna vs fish).

O co ide?
      Dana statistika nam hovori ako loose hra oponent na BU vs raise. Logicky sa nejedna o ziadnu sofistikovanu novinku a nazov teda hovori za vsetko. ;)

Preco? Kedy? Kolko?
      Je dobre vediet, co si mozeme dovolit v CO pozicii IMO. Ak je za nami shortstacker hrajuci nieco ako 25/24/10, tak logicky mozeme cakat, ze nema ziadnu BU vs CO calling range (naozaj nema ;) ). Ak teda hra, tak vzdy 3betuje. Jedna moznost zistenia ako loose to robi je pridanie si 'CO vs BU 3bet' priamo do HUDu. V tomto pripade by to bol logicky a spravny tah, no my nehrame len proti shortom. Ak mame za nami rega, ktory ma coldcalling range, 'BU vs CO 3b' statistika by nam velmi nepomohla a zbytocne by zaberala cenne miesto na stole (v pop up-e ju MUSITE mat!). V tomto pripade je 'BTN defend' idealna pomocka, kedze v sebe zahrna '3b vs CO' aj 'coldcall BU vs CO'.

Aj na NL200 je par regov, ktori v tomto dosahuju len okolo 15%, co nam v podstate dava 2x button v kazdej orbite. Samozrejme, ze nemozeme open-raisovat any2 (co sa obcas na BU da), ale s pokojnym srdcom mozeme rozsirit nasu CO range aj o 50% (napr. z 25% na 35-38%). Vtip je v tom, ze blindy si to takmer nikdy neuvedomia - ano, je to logicky krok z nasej strany a je teda prirodzene, ze to robime, no uprimne: "Ako casto to tak naozaj robime?" (jeden extra openraise za session sa nepocita :P ). Teoreticky budu blindy vediet, ze by sme mali otvarat wider, no prakticky s tym neurobia nic, pretoze nevedia, ci to vieme aj my. Dufam, ze to dava zmysel. ;)
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Predlzenie sessions a distractions

Je nacase predlzit minimalnu dobu sessions, ktore hravam. Pred zhruba mesiacom som hraval cca 1,5hod -> pauza -> 40-60 min, no kvoli tomu co som zazival posledne 2 tyzdne som skratil vsetky sessions na 60min.

Dlho som nad tym uvazoval a rozumne optimum vidim niekde okolo 60 - 5 - 60 - 5 - 60 (kazda session rozdelena do troch casti s 5min prestavkami). Fixne predlzovanie sessions ake som skusal kedysi sice funguje (napr. pridat 5 min po kazdej desiatej session), no uspech je zalozeny viac na nahode ako comkolvek inom. Po precitani isteho nemenovaneho clanku (mam ho uz dlho vytlaceny a nepamatam si zdroj^^) som sa rozhodol posuvat sa vyssie podla miery koncentracie, ktoru si dokazem udrzat.

Jednoducho povedane, budem si zaznamenat kolko krat som pocas session stratil pozornost (do akejkolvek miery).

Zaciname
      1. prvy krok je odohrat 5 60minutovych sessions a zaznamenat si pocet distractions (+ cas prvej z nich - to je ale ina tema)
      2. nasleduje 5 sessions: 60 + 5 + 20 (= 1 seria)
      3. vyhodnotenie: priemerny pocet je rovnaky alebo nizsi -> (5.); priemerny pocet vyssi -> (4.)
      4. zopakovanie poslednej serie
      5. 5x 60 + 5 +20 a vyhodnotenie atd
      Jednotlive kroky:
      60 min
      60 + 5 + 20
      60 + 5 + 30
      60 + 5 + 40
      60 + 5 + 40 + 5 + 20
      60 + 5 + 40 + 5 + 30
      60 + 5 + 40 + 5 + 40
      60 + 5 + 50 + 5 + 40
      60 + 5 + 60 + 5 + 40
      60 + 5 + 60 + 5 + 50
      60 + 5 + 60 + 5 + 60

• vzdy porovnavam s najlepsim dosiahnutym vysledkom v minulosti
      • kratke sessions (z akehokolve dovodu) neuvazujem a nijako nevstupuju do kalkulacii

Kazdy update budem ukoncovat v tejto forme:
      ------------------
      :spade: aktualna seria: x + 5 + x
      :spade: cielovy pocet distractions: x / hod
      :spade: pocet kalkulovanych sessions: x