NL SH - zvieratkárium + výzva zo 195 na 10,000 :)

• Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Registrace: 21.04.2008 Příspěvky: 432
      Zdravím československú komunitu.

Som z Levíc, študujem v Brne filozofiu a mám 24 rokov.
      Poker hrávam s veľkými odstupmi už 4 roky a nikdy som sa nedostal vyššie ako NL 30.
      Som tu síce nový, ale na anglickej komunite som už pôsobil.
      Nebol som však aktívny hráč a moja hra už 2 roky stagnuje.
      Z toho dôvodu som sa rozhodol, že začnem akoby odznova.

edit: Prečo Kokaroc?
      lebo šváb.

Od 50 dolárov sa mi už začínať nechce, ale začnem od 250, aj keď mám BR 1000. Vytvoril som si účet na Unibete a skúsim tam hrať od NL10 SH. Keď tam bude málo stolov tak skúsim Ongame alebo Ipoker.

Čo si sľubujem od tohto blogu? Predovšetkým konštruktívnu kritiku od hráčov, ktorí sa chcú podeliť o svoje znalosti a skúsenosti. Ďalším cieľom blogu je pravidelne sledovať vývoj svojej hry a nájsť chyby a nedostatky, ktorej v nej mám a bez toho, aby som sa o ne podelil by som ich nevyhľadával. Okrem toho sem chcem písať články o stratégii, ktorú používam.
      Tento blog sa teda bude skladať z dvoch častí. V prvej časti budem písať o svojom postupe od 195 (250 - toto bol neúspešný vklad, o ktorom sa môžete dočítať ďalej) k 10 000 a v druhej časti budem písať o stratégii, ktorú používam a budem sa ju snažiť zlepšovať.

Na úvod sem dám graf z mojej hry na NL 30 Ongame. Hrávam 4 stoly a viac hrávať nechcem kvôli sledovaniu hry.

edit: Keďže teraz veľa stratégie nepíšem, zmenil som názov blogu :)
      Niekedy sa snáď na tú stratégiu pozriem, ale k tomu potrebujem nejaký vyšší status.
  • 72 odpovědí
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Upozornenie na úvod:
      Tieto články sú v testovacej podobe, takže ich obsah nie je dobré považovať za hotový. Jeho obsah sa môže dopĺňať alebo meniť podľa ďalšieho štúdia a ďalších skúseností z hry. Na jeden článok by bol tento post veľmi dlhý, takže ich rozdelím do viacerých častí podľa témy, ktorou sa budem zaoberať. Nejde o môj vlastný výtvor, ale pôjde skôr o zlepenec viacerých nápadov a postrehov k pokrovej hre, ktoré som niekde nazbieral alebo pochytil.
      :heart:
      O čo vlastne ide?
      Ako som už písal v predchádzajúcom príspevku, od týchto článkov si sledujem zlepšenie vlastnej hry a možno vyvolajú nejakú odozvu aj u ostatných hráčov. Začínajúcim hráčom môžu pomôcť a skúsenejším hráčom môžu slúžiť k prehodnoteniu ich vlastnej hry prípadne tej mojej :)
      Aby sme mohli povedať, že naša hra je +EV (má pozítivne očakávanie), musíme mať kvalitný plan hry, ktorému rozumieme a ktorý dokážeme aplikovať a dodržiavať ho aj vo vypätých situáciách. Keď zistíme, že sa neriadime podľa plánu, je lepšie prestať hrať a nechať hru na neskôr, keď sa dostaneme do pohody (nehráme v tilte!) A niekto môže namietať: :club: Veď ja vôbec takýto plán nemám, čítal som články, pozeral videá, chodil na coachingy, občas som postoval nejaké ruky, ktorými som si nebol istý a pomohlo mi to. Teraz som vyhrávajúci hráč na svojom limite, ktorý má občas smolu, ale celkovo som v pluse. K čomu by mi takáto stratégia pomohla? :club: No a ja by som povedal, že takáto stratégia sa snaží dať všetky získané vedomosti a skúsenosti z pokru dokopy a vytvoriť z nich kvalitný a spoľahlivý návod, ktorého nasledovanie prinesie trvalé úspechy na určitom limite. Takáto stratégia samozrejme nemôže povedať, čo treba v každej konkrétnej situácii robiť, ale môže povedať, podľa čoho zistiť správne rozhodnutie v určitej situácii. Aký je v tom rozdiel? To bude jasné z tohoto príkladu:
      Mám QQ na BU, 22/17 reg zvýšil na MP na 3,5BB, 45/8 ryba na CO dorovnala a sme na rade. Čo s tým? Každý z nás pravdepodobne vie, že správne v tejto situácii je prevýšiť (squeezovať), buď na potsize alebo na 12-18BB. Ktorí z nás ale vedia, prečo je toto rozhodnutie správne a od čoho závisí? Čo chceme dosiahnuť svojim zvýšením a ako budeme reagovať na ďalšie akcie súperov? Prečo je lepšie zvýšiť ako callnuť? Toto sú iba jednoduché otázky, na ktoré počas hry väčšinou nemyslíme (ako začínajúci hráči, prípadne nie až veľmi skúsení hráči) a pritom ich zodpovedanie má veľké dôsledky na náš spôsob hry. V určitých situáciách môže inštinktívny hráč urobiť rozhodnutie rovnaké ako hráč skúsený. Toto sú väčšinou ľahké situácie, ktoré sú jednoznačné. Výhoda hráča skúseného sa však prejaví v situáciách hraničných, s ktorými má neskúsený hráč problém a vôbec netuší, ako má správne reagovať. Môže to byť situácia, v ktorej sa neocitá často, prípadne v ktorej nemá dobrú pozíciu, nemá dobré karty, nemá dobré ready alebo nechápe reakciu súpera. Skúsený hráč na rozdiel od neskúseného vie, čo môže čakať už na začiatku a žiadna situácia mu nie je cudzia. Vie si realisticky zhodnotiť na čom stojí a preto sa vie dobre rozhodnúť, ako sa má v konkrétnej situácii zachovať.

Články, ktoré sem budem písať, budú snahou o premenu z intuitívneho hráča, nerozmýšľajúceho dopredu nad vývojom ruky a tápajúceho v mnohých situáciách, na hráča skúseného, ktorého nič neprekvapí, pretože so všetkým počíta. A aj keď je asi nemožné, aby skúsený hráč vedel čo má robiť v každej situácii a nič ho neprekvapilo, čím sa tomu viac priblíži, tým je to pre neho väčšia výhoda. Ja si túto výhodu predstavujem tak, že si spíšem stratégiu mimo stola a pokúsim sa ju čo najlepšie aplikovať na skutočnú hru. To znamená, že budem musieť hrať aspoň zo začiatku menej stolov a dávať väčší pozor na hru, ale postupne sa to naučím a budem to robiť automaticky (to ale neznamená hrať ako robot, budem hrať automaticky ako dobrý hráč :) ). Takáto hra bude síce psychycky náročnejšia a nebudem môcť takto grindovať niekoľko hodín, zato si ale sľubujem zlepšenie svojej hry a plynulejší prechod na vyšší limit. Keď si sadnem za stôl, chcem mať pocit, že sedím na pevnej stoličke a nemám sa čoho báť. Nechcem si sadať za stôl s neistotou, do akých nepekných situácii sa dnes dostanem a koľko ma budú stáť a triasť sa o čo, či vôbec skončím v pluse a budem mať na rohlíky. Ako už povedal nejeden múdry a skúsený hráč: :club: Dôležité je správne rozhodnutie a nie vyhrané peniaze. Z dlhodobého hľadiska sú správne rozhodnutia úspešnejšie ako krátkodobé zisky zo slepých rozhodnutí. :club:

:club: A ako sa stať skúseným hráčom? :club:
      Každá situáciácia má veľa možností, z ktorých si môže každý hráč vybrať. Skúsený hráč najskôr musí vidieť všetky tieto možnosti a potom im musí porozumieť. Až keď všetky tieto možnosti pochopí, bude schopný skúsený hráč povedať, prečo je jedna možnosť lepšia ako druhá a prečo je to viac +EV. Aj keď je táto možnosť rovnaká, ktorú by si zvolil aj predtým, nevidel by, že je najviac +EV, pretože o ostatných možnostiach ani nevedel. Skúsený hráč dokáže zdôvodniť svoju voľbu a obháji ju pred voľbou alternatívnou. Skúsený hráč rozmýšľa dopredu a berie v úvahu aj situácie, ktoré môžu nastať a má predstavu o tom, ako sa v nich zachová. Nehrá iba od karty po kartu, ale od preflopu po river. Takto sa vyhne zbytočným chybám a neistote. Skúsený hráč má plán. :heart:
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      :club: Tieto články sú založené na hre z micro stakes, ale táto stratégia môže byť použitá až do small stakes a niektoré rady budú určite univerzálne :) Na micro a small stakes pochádza väčšina zisku z value bettingu rýb a slabých regov, ktorí nedávajú pozor a hrajú priamočiaro a predvídateľne. :club:
      Veľa krát som počas hry spravil niečo, čomu som úplne nerozumel alebo som nevedel, či je to najviac +EV, čo som mohol spraviť. Robil som to buď preto, lebo som to tak zvykol robiť aj predtým a robili to aj ostatní alebo sa mi to zdalo z nejakého neznámeho dôvodu ako správne. Veď urobím toto a uvidím čo sa stane. Nepremýšľal som o konkrétnej ruke, o súperovi, o veľkosti stackov, o celkovej situácii za stolom a podobne. Mám síce nejaké znalosti v pozadí, ktoré sa týkajú pokerovej teórie, ale nedokázal som ju dobre aplikovať do skutočnej hry. Vedel som približne, čo je +Ev a čo je –EV, ale v hraničných situáciách mám problémy a som stratený. A s tým si určite pre dlhodobo úspešnú hru nevystačím. Tak ma teda napadlo, že ak neviem zhodnotiť svoju hru za stolom, práve vtedy keď prebieha, pokúsim sa ju zhodnotiť aspoň mimo stola a možno z toho niečo pre hru za stolom vylezie. Vytvorím si plán ruky ešte predtým, než ju budem vôbec hrať a zvážim všetky možnosti, medzi ktorými si budem môcť vybrať a všetky situácie, do ktorých ma môže dostať súper alebo karty na stole. Tým, že sa takto pripravím, budem vedieť lepšie posúdiť dôvody, ktoré sa skrývajú za rôznymi rozhodnutiami a budem vedieť rozlišovať medzi +Ev a –Ev situáciami a vybrať si to najlepšie riešenie. Nechcem sa dostať do situácie, v ktorej budem naslepo mačkať čudlíky a dúfať že sa stane niečo dobré. Chcem vedieť, čo znamenajú tlačítka push, fold a call a chcem vedieť, kedy mám ktoré použiť a prečo.
      Problémom ale je, že každá situácia, v ktorej sa počas hry ocitnem je unikátna. A aby som mohol dosiahnuť čo najlepšie +EV rozhodnutie, budem sa musieť každej situácii prispôsobiť. ABC hráči dokážu hrať ziskovo na micro limitoch a do určitého momentu sa môžu aj pohybovať smerom nahor v limitoch, až za zastavia na breakeven a ďalej sa nepohnú bez toho aby si zlepšili svoju hru. Už nehrajú poker ale zbesilo rozhadzujú a získavajú stacky bez pozitívneho čísla na konci mesiaca. Aby mohol hráč postúpiť na vyšší limit, musí hrať poker a aby hral poker, nestačí mu ABC spôsob, ale potrebuje ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVXYZ spôsob. A čím skôr sa hráč naučí hrať ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVXYZ spôsobom, tým ľahšie sa mu bude prechádzať medzi limitmi a nezostávať na mikro stávkach dlhšie ako je pre hráča, ktorý chce hrať poker vhodné. ABC hráč vie, čo má robiť v situáciách, ktoré sú štandardné, ale v novej situácii je zmätený a hrá na slepo. Nedáva pozor na svojho súpera, nesnaží sa čítať jeho range rúk a vie o svojom súperovi iba toľko, čo mu povie HEM alebo PT. Skúsený hráč ale berie v úvahu oveľa viac faktorov než bežný reg hrajúci na veľa stoloch naraz a preto sa dokáže lepšie prispôsobiť situácii.
      Ako som už písal vyššie, dôvodom, prečo hrať poker je ťažké a zložité, je, že každá situácia je unikátna. To, že je každá situácia unikátna ale ešte neznamená, že sa na túto situáciu nedá pripraviť. Znamená to iba, že táto príprava nemôže byť dokonalá, ale iba približná, ktorá sa dokonalosti iba snaží priblížiť. A aj keď sú všetky situácie unikátne, našťastie existujú situácie, ktoré sú si veľmi podobné. Dajú sa usporiadať do rôznych skupín podľa zohľadňovaných faktorov. A už samotné zaradenie do skupiny prispeje k tomu, že bude ľahšie zvoliť tú možnosť, ktorá je najviac +EV.

:club: Faktory, ktoré sú dôležité a je treba ich brať v úvahu je možné rozdeliť do takýchto skupín: :club:
      I. Tvoja ruka (silná, stredná, slabá, odpad)
      Silná ruka je taká, s ktorou chceš ísť All In.
      Stredná ruka je taká, s ktorou chceš získať value.
      Slabá ruka je taká, s ktorou sa chceš dostať do showdownu čo najlacnejšie alebo ju premeniť na blaf.
      Odpad je ruka, ktorá je bezcenná, nemá skoro žiadnu šancu na výhru okrem blafovania.

II. Tvoja pozícia
      relatívna – v pozícii alebo mimo pozície voči hráčovi, s ktorým sa dostaneš do hry
      absolútna – pozícia za stolom (UTG, MP, CO, BU, SB, BB)

III. Akcia, ktorá sa stala pred tebou a môže sa ešte stať za tebou
      limp, bet, check, raise, reraise, minraise, limp/raise, All In...

IV. Tvoji súperi
      ryba, nit, calling station, maniac, slabý reg, LAG reg, tight aggressive reg...

V. Veľkosť efektívneho stacku
      malý, stredný, plný, hlboký

VI. Image a história hry so súperom
      - na mikro limitoch nie veľmi výrazný faktor, ale je dobré všímať si výrazné tendencie hráčov

VII. Karty na ploche a tvoj a súperov hand range
      mokrá plocha, suchá plocha, vysoká, nízka, spárovaná, spojená...
      range, ktorý veľmi triafa, trochu triafa, je úplne mimo alebo plocha nijak výrazne neovplyvnila súperov range

:club: Všetky tieto faktory dokopy vo výsledku vytvárajú unikatnú situáciu, ale zároveň sú to tieto faktory, ktoré sú zodpovedné za to, že sú si niektoré situácie podobné. Je jasné, že všetky ich do podrobnosti aplikovať počas hry je namáhavé a skoro nemožné. A práve preto je lepšie získať o nich povedomie už mimo stola a vedieť ako ovplyvňujú rôzne situácie. Keď sa totiž v tomto zmätku nedokážem orientovať za stolom, môžem to skúsiť ešte mimo stola a určite mi to pomôže aj za stolom. A o to tu celý čas ide :) :club:
    • arzimar
      arzimar
      Bronz
      Registrace: 24.03.2011 Příspěvky: 902
      Ahoj, Tvůj blog vypadá dost dobře a vidím,že jsi ve stejné situaci jako já.Teorie-znám,aplikace do hry-minimální ;) . Určitě přidávám do oblíbených a budu sledovat.
      Cítím,že by to pro mě mohlo být EV+ :f_thumbsup:
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      :club: Stratégia :club:

:diamond: Pozor, kvízová otázka na konci tohto postu. Pre jej zodpovedanie je potrebné tento post prelúskať :) :diamond:

Predtým než sa pustím do strategických článkov, ukážem na príklade jeden ruky bežnú situáciu do ktorej sa intuitívny hráč na mikro limitoch dostáva a má s ňou problémy, pretože hrá naslepo a nemá poriadny plán.

No-Limit Hold'em, $0.30 BB (6 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

saw flop | saw showdown

MP ($48.98) 73/29/17 60 hands
      Hero (CO) ($30)
      Button ($67.40)
      SB ($36.76)
      BB ($15) 72/26/4 160 hands
      UTG ($29.10)

Preflop: Hero is CO with T, Q
      1 fold, MP calls $0.30, Hero bets $1.35, 2 folds, BB calls $1.05, MP calls $1.05

Flop: ($4.20) Q, 5, 3 (3 players)
      BB checks, MP checks, Hero bets $3.15, BB calls $3.15, MP calls $3.15

Turn: ($13.65) 9 (3 players)
      BB checks, MP bets $3.30, Hero raises $7, 1 fold, MP calls $3.70

River: ($27.65) 2 (2 players)
      MP checks, Hero checks

Total pot: $27.65

Results:
      MP had 9, J (one pair, nines).
      Hero had T, Q (one pair, Queens).
      Outcome: Hero won $26.27

Poďme si túto situáciu rozobrať z pohľadu dvoch odlišných hráčov. Najskôr neskúsený intuitívny hráč a potom hráč skúsený.

Neskúsený hráč:
      Toto je približný (trochu zosmiešnený) myšlienkový pochod aký som ja ako neskúsený hráč počas tejto ruky mal:
      Aha mám celkom dobrú ruku a ryba predo mnou limpuje, tak si ju izolujem. Ďalší hráč dorovnal a ryba dorovnala tiež, takže sme traja v pote. Moja ruka už nie je taká silná ale aspoň som trafil top pár. Tak dám value bet a možno niekto dorovná. Sakra dorovnali obidvaja, čo teraz budem robiť? Možno má niekto niečo lepšie ako ja, tak budem hrať opatrne. Prvý hráč dáva check a druhý dáva 1/4 donk bet. Čo teraz? zložiť nechcem, lebo mám top pár a nechcem dať call lebo big blind môže ísť ľahko all in a vôbec netuším čo môže mať. Možno nejakú lepšiu kráľovnú (queen) alebo dva páry. A keď má draw tak dostane dobré odds na call. Tak ja radšej budem donk bet ignorovať a normálne stavím toľko, koľko by som dal keby dal predomnou chceck a uvidím čo sa stane. Aha jeden hráč zložil asi nič nemal a druhý dal call. Som zvedavý čo môže mať. Na river prišla dvojka, to je celkom dobrá karta pre mňa. Aha dal check aspoň zistím čo mal a radšej nestavím nič a budem kontrolovať pot, už som získal dosť value.
      Aha, mal 9Js, škoda že som nebetoval viac na turne a možno by dal call aj na rivery. Nevadí, hlavné že som vyhral a už ide ďalšia ruka. Aha mám esá paráda...

Myslím si, že táto ruka dobre ilustruje nesprávny postup intuitívneho hráča. :diamond: Zrhňme si akých sa dopustil chýb:
      1. Nemá skoro žiadny plán pre svoju ruku - hrá od karty po kartu, podľa toho, čo spraví súper a ako sa to celé vyvinie. To znamená, že nehrá svoju hru, ale hru cudziu. Áno, je dôležité vedieť reagovať na súpera a na karty na stole, ale ešte dôležitejšie je mať poriadny plán, ktorý sa podľa situácia upravuje. Neskúsený hráč hrá bez plánu a iba reaguje a uvidí podľa toho, čo sa stane.
      2. Vôbec nevie, prečo robí to čo robí a prečo by mal robiť práve toto a nie niečo iné. Intuitívny hráč náhodne mačká tlačítka podľa toho ako to videl niekde vo videu, alebo čítal v článku alebo mu to poradil nejaký coach a vôbec sa nezamýšľa nad tým, prečo je lepšie urobiť toto a nie hento. Jeho hra môže byť niekedy náhodou dobrá, ale nedokáže rozlíšiť dobrú hru od zlej, pretože nepozná dôvody rozhodnutí.
      3. Intuitívny hráč je orientovaný na výsledok a nezaujíma ho, či to zahral dobre alebo zle. Hlavne že vyhral. A to už je dosť rybací kúsok.

:diamond:
      A ako hrá skúsený hráč?
      Keďže skúsený hráč ešte nie som, tak to nechávam ako kvízovú otázku pre svojich návštevníkov (ak tu nejakí sú alebo budú)
      Čo by si spravil ty, ako skúsený hráč a na čo by si si dával pozor, podľa čoho sa rozhodoval?
      (A aj keď presne neviem, ako by mal skúsený hráč hrať, minimálne by sa mal vyhnúť trom uvedeným bežným chybám intuitívneho hráča :) )
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz

Už je to týždeň čo som sa vrátil do hry, ale zatiaľ to ostáva ešte bez hrania.
      Komunikácia s herňou Unibet je pomalá a problém sa objaví na každom kroku, ktorý to zdržuje a ktorý je treba riešiť.
      Najskôr mi nedovolili registrovať si účet tak som im písal o čo ide. Chceli odomňa dokumenty - fajn, tak som im poslal občiansky a odfotený výpis z účtu. Lenže výpis z účtu bol starý, tak som musel odfotiť nový - nemôže byť starší ako 3 mesiace. A keďže som bol cez týždeň v Brne, musel som to nechať na víkend. V sobotu som im to poslal a v nedeľu mi už účet povolili. Tak som si chcel vložiť peniaze ale problém: cez Visa kartu sa to nedalo. Tak som si skúšal povoliť prevody kartou v banke ale to nepomohlo. Unibet mi poslal automatický mail, v ktorom mi radia využiť iné metódy vkladu, kým nevyriešia ten problém. Veľa som si od rýchleho riešenia nesľuboval, tak som skúsil vklad cez banku. Prekvapilo ma, že majú rovnakú banku ako ja - CSOB a tak som čakal, že prevod bude rýchly - nemalo by to trvať dlhšie ako 15 minút. Oni si to asi ešte posielajú do banky inej, takže mi odpísali, že to bude trvať 2-3 pracovné dni ako zvyčajne. No a medzitým mi napísali, že už by to malo ísť aj kartou, takže keď chcem hrať dnes, mám si tam vložiť cez kartu :)
      Ja tam ale nebudem vkladať na dvakrát a hlavne keď nemám z čoho - peniaze mi už z účtu odišli. Takže teraz čakám do (snáď) stredy, kým si budem môcť zahrať.

Medzitým sa aspoň pozriem na ďalšie strategické články.
      Ako si to predstavujem? Najskôr sa budem venovať hre pred flopom, pretože tá je najjednoduchšia a najskoršia. Bolo by zvláštne ísť od riveru cez turn a flop na preflop :) Ako výborný komentár k preflopovej hre mi prišli videá od mbml z anglickej komunity. Kto viete po anglicky a ešte ste ich nevideli, odporúčam Vám ich. TU je odkaz na prvé z nich a celkovo sú tri.
      Teraz sa už pozrime na to, čo to ten preflo je.

Preflop
      Preflop je najľahšia časť hry v NL Holdem, pretože sa dá naučiť celkom dobre za pár dní, prípadne týždňov. Pred flopom robia hráči najlacnejšie a teda aj najmenšie chyby. Celkovo platí, že robiť chyby pred flopom, ale hrať dobre na flope je lepšie ako hrať dobre pred flopom ale hrať zle na flope. Preflop je aj tak veľmi dôležitá časť hry, pretože už tu sa vytvára plán pre konkrétnu ruku, ktorého je možné sa držať až do konca. A ak hráč vstupuje už od začiatku do hry s dobrým plánom, má nad súperom veľkú výhodu. Už len také jednoduché rozhodnutie ako izolovanie limpera o 5 BB namiesto 3,5 BB môže zmeniť vývoj hry – či sa Herovi podarí dostať súpera na riveri do All Inu pri stackoch 100 BB bez toho, aby musel na riveri staviť viac ako pot. Ako sa už spomínalo vyššie, hrať od streetu po street sa nevypláca a je lepšie byť na všetko pripravený.

Pred flopom je hráčovi k dispozícii viacej jednoduchých akcií, ktoré môže vykonať. Sú to check, call, bet, raise, fold. Od týchto piatich možností sú závislé všetky situácie, do ktorých sa môže hráč pred flopom dostať. A až vtedy môže hráč povedať, že vie hrať pred flopom, ak dokáže týchto päť možností v každej situácii aspoň približne usporiadať od toho najlepšieho riešenia po to najhoršie, čiže od najviac +EV po najmenej +EV (alebo -EV). Okrem toho, že ich dokáže usporiadať, by ich mal dokázať aj vysvetliť, obhájiť alebo zdôvodniť. A to už je trochu ťažší oriešok. Ja sa však v nasledujúcich článkoch pokúsim tento oriešok rozlúsknuť a každý, kto bude mať záujem ma môže sledovať a opravovať alebo sa na niečo spýtať :)

:diamond: Kvízová otázka: :diamond: Do koľkých rozdielnych situácií sa môže hráč pred flopom dostať?

Ja som ich napočítal 17, ale ak nájdete nejakú ďalšiu, môžete ju dopísať. Niektoré vyzerajú podobne, ale v niečom určitom sa líšia a preto ich považujem za samostatnú situáciu. 17 je ale veľké množstvo situácii, ktoré začínajúci hráč hneď nedokáže rozlíšiť a vidí ich najskôr tak 3-4. - poradí mi niekto, ako to dať do spoileru?
      Zoradené sú náhodne ako ma napadlo :)

1. Open raising - prvé zvýšenie (tu som nerozdeľoval či ide o value alebo thin value alebo blaf)
      2. Isolating a limper - izolovanie ryby
      3. Calling a raise - dorovnávanie
      4. Checking behind in limped pot in BB - check na BB v limped pote, čiže hra zadarmo :
      )5. Completing in SB - dorovnanie limpu na SB
      6. Isolating raising fish by 3 betting - izolovanie zvyšujúcej ryby 3 betom
      7. Value 3 betting - 3bet pre value
      8. Bluff 3 betting (vrátane squeeze 3 betting) - 3 bet ako blaf
      9. Calling a 3 bet - dorovnanie 3 betu
      10. Fold to 3bet - zloženie na 3 bet
      11. Value 4 betting - 4 bet pre value
      12. Bluff 4 betting - 4 bet ako blaf
      13. Fold to 4 bet - zloženie na 4 bet
      14. Value 5 betting - 5 bet pre value
      15. Bluff 5 betting - 5 bet ako blaf
      16. Fold to 5 bet - zloženie na 5 bet
      17. Calling a 3/4/5 bet AI - dorovnanie All inu od iného hráča
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      :club: Hra :club:

Po dvoch týždňoch od založenia účtu na Unibete som si konečne zahral cez víkend. Nie že by som chcel hrať skôr, ale nedalo sa. Okrem toho peniaze z prvého vkladu, ktorý som vykonal bankou už v pondelok sú stále na ceste a Unibet support mi ich nechce nájsť, pričom ich hľadám už od pondelka. V každom prípade som si vložil v piatok peniaze kartou a tie tam prišli hneď. Ak má niekto záujem hrať na Unibete, musí počítať s tým, že aspoň týždeň si bude dopisovať so supportom a posielať im rôzne dokumenty a printscreeny, kým bude mať peniaze na účte.
      Pôvodne som si vložil 250 euro, ale tie mi ešte stále neprišli, takže som druhý vklad urobil za 195 euro, za ktoré som hral.
      Tých 250 k svojmu bankrollu počítať nebudem a vyberiem si ich hneď ako to bude možné - ak tam vôbec niekedy prijdu.

A ako som dopadol?
      Najskôr som mal problém so softwarom, pretože mi neukladal ruky a musel som ho preinštalovať - aj tak mi to ukladá iba 100 rúk a všetky predošlé sa premazávajú, čo je dosť zvláštne. Takže keď chcem mať všetky ruky, musím mať zapnutý HEM počas hry, aj keď nepoužívam HUD. HUD nepoužívam, pretože na Anonymných stoloch nefunguje a na nich hrá najviac ľudí. Na Blaze pokeri sa po prvej ruke neaktualizuje, takže je to zbytočné.

A teraz už k samotnej hre. Skúšal som hrať Blaze poker a celkom to šlo. Hral som väčšinou tight v skorých pozíciách, loose v neskorých a tight po flope. Na NL 4 a NL 10, ktoré hrám je to asi najlepší spôsob, aj keď sa niekedy nechám vyblafovať s lepšou rukou, ale zato mi zaplatia keď treba :)
      Škoda je, že je to malá herňa a na Blaze poker treba veľa ľudí aby sa to hýbalo. Preto sa niekedy stane, že aj na NL 4 musím čakať na hráčov kým odohrajú svoje ruky. Na NL 10 niekedy ani nie je dosť hráčov aby to vôbec šlo. Ale večer ich je tam dosť a bežných stolov sa na každom limite nájde stále aspoň 10 a ja ich viac ako 4 hrať nechcem.

:diamond:
      Staty a graf mám ani nie z polovice rúk, takže ich sem ani nemusím dávať.
      Ale jednu zaujímavú ruku mi to uložilo.
      Dnes ráno som ňou úspešne ukončil session:

saw flop | saw showdownHero (Button) ($21.08)SB ($4)BB ($12.84)UTG ($7.03)MP ($4.15)CO ($10.76)Preflop: Hero is Button with 9, 91 fold, MP bets $0.16, 1 fold, Hero calls $0.16, 1 fold, BB calls $0.12Flop: ($0.50) 9, 10, 2 (3 players)BB bets $0.28, 1 fold, Hero raises $0.84, BB raises $2, Hero raises $5.80, BB calls $4.36Turn: ($13.78) 6 (2 players)BB bets $6.04 (All-In), Hero calls $6.04River: ($25.86) 3 (2 players, 1 all-in)Total pot: $25.86Main pot: $25.86 between Hero and BB, won by HeroResults below:Hero had 9, 9 (three of a kind, nines).BB had K, Q (high card, King).Outcome: Hero won $25.76

Súper vyzeral ako obyčajný tight regular. Problém som mal s veľkosťou 4 bet na turn. Keď zadávam na unibete veľkosť zvýšenia, tak to nie je celková veľkosť, ktorá to bude ale veľkosť + to, čo som už stavil predtým. Takže by som zvýšil na trochu menej. Neviem či je to tak dobre - mohol som ísť aj rovno AI a myslím, že jeho calling range by sa nijak nezmenšila. Už je predsa isté, že neblafujem, ide iba o to, či mám lepšie karty ako súper. Zmenili by ste niečo?

Zatiaľ som hral asi 1/4 času NL 10 Blaze a 3/4 času NL 4 Blaze a vyhral som 65 €, takže teraz by som už chcel iba NL 10 až do 500€.

:diamond: Výzva: :diamond:
      Pôvodný bankroll: 195 €
      Súčasný bankroll: 264,08€
      Profit:+ 64,33 €
      Rakeback za body: +4,75€
      Počet odohraných rúk: okolo 1000

Takže zatiaľ to vyzerá dobre :)
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Tak ja pridám menší update.
      Huráááá. Vyhral som 100 dolárov v zlosovaní za výzvu, z čoho sa teším :) Akurát neviem kde mi prídu, snáď sa to včas dozviem.

Včera som hral NL4 Blaze a zistil som na sebe zopár zaujímavých chýb, ktoré robím - nedokážem položiť horšiu ruku na riveri - horšia postupka, set na koordinovanej ploche a podobne.
      Ďalej som si všimol, že sa nesnažím dať hráčovi nejaký range už na flope, ale až na riveri a potom som z toho zmätený.
      Tak som sa rozhodol, že kým sa mi nepodarí odstrániť tieto nedostatky, nepôjdem vyššie ako na NL10.
      Nevýhoda Blaze pokeru je, že neukladá históriu rúk, ktoré zložím, takže si neviem urobiť poriadny session review. Ďalej si nemôžem pozrieť graf a dať ho sem :) To ma od toho odrádza, inak to vyzerá fajn.
      Vidím to tak, že cez víkend už budem hrať NL 10 4 anonymné stoly - bez mien hráčov a bez HUDu. Dúfam, že sa mi zlepší čítanie hry súpera, pretože doteraz som sa až príliš spoliehal na HUD.

A ako to včera dopadlo? Vyhral som nejaké 4€, čo je jeden buyin za nejakých 2000 rúk. Raz som dokonca skoro položil KK pred flopom na cold 4 bet od jedného hráča ale poslal som to tam za 125BB a samozrejme mal AA :)

Dneska som si spravil iba jednu krátku session 250 rúk, pretože som mal iné povinnosti a dopadlo to dobre - tri krát mi zaplatili set, takže +12€, čo sú 4 buyiny.

Ten rakeback 30% na Unibete je tiež fajn, akurát ho počíta v dolároch a na euro ho mení podľa aktuálneho kurzu - teraz je tam 1 dolár 0,79 euro a minulý týždeň bol iba 0,75 euro :)

Jedna zaujímavá ruka:

Trochu som sa bál lepšieho setu, ale to bola iba malá range jeho ruky. Čakal som ale skôr niečo ako A5, 56 alebo JJ. Asi som ho precenil a top pár je na NL4 nuts :) A škoda, že som nezvýšil na trochu viac - keby ma neprevýšil, musel by som river overbetovať aby som šiel AI. 1,32 by bolo akurát.

saw flop | saw showdown

Button ($4.81)
      Hero (SB) ($4)
      BB ($4.10)
      UTG ($4)
      MP ($5.05)
      CO ($9.49)

Preflop: Hero is SB with 2, 2
      3 folds, Button bets $0.12, Hero calls $0.10, BB calls $0.08

Flop: ($0.36) 5, 5, T (3 players)
      Hero checks, BB checks, Button checks

Turn: ($0.36) 2 (3 players)
      Hero checks, BB bets $0.36, 1 fold, Hero raises $1.12, BB raises $3.62 (All-In), Hero calls $2.76 (All-In)

River: ($8.12) A (2 players, 2 all-in)

Total pot: $8.12

Results below:
      Hero had 2, 2 (full house, twos over fives).
      BB had A, T (two pair, Aces and tens).
      Outcome: Hero won $8.02

:diamond: Výzva: :diamond:
      Súčasný Br: 286,94€

PS: Prvý vklad 250 euro, ktorý som posielal na účet herne ešte stále v herni nenašli, ale banka mi napísala, že transakcia bola vykonaná v poriadku. Herni som posielal aj screenshot z môjho internetového bankovníctva, kde vidnon všetky informácie o zaplatení, ale aj tak mi tie peniaze nechcú priznať. Takže môj bankroll je okrem toho v mínuse 250 euro. Už to riešim vyše týždňa a nebaví ma to, takže dúfam že sa tie peniaze čoskoro nájdu. V najhoršom prípade budem musieť vypísať nejaké tlačivo v banke, že som peniaze poslal na zlý účet a mali by mi ich vrátiť naspäť - samozrejme za poplatok 16,50 euro + skutočné náklady za prevod do zahraničia. Snáď mi to Uniber preplatí (No to určite, to skôr vyserem žabu aby mi unibet niečo preplatil!!!).

PSS: Ešte stále čakám na strategy body z Unibetu. A keďže majú nejaký problém (čo ma vôbec neprekvapuje) s posielaním údajov z herni pre PS, tak ich uvidím najskôr tak za dva týždne. Teraz ich tam je tak 150, čo by mi dalo pekný strieborný status na videá, ale takto suším hubu. Kým prídu už budem možno aj zlatý.

Tak sem dám aspoň obrázok žaby keď už nie grafu:
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Tak sem hodím malý update z hry.
      Hral som asi jeden a pol hodinu, cca 400 rúk, NL 10, 4 stoly.
      Prehral som zopár stredne veľkých potov, keď som sa dostal proti dvom párom alebo setu a podobne.
      Skúšal som hrať obyčajné anonymné stoly, ale tie sa mi zdali pomalé, tak som sa prepol na NL 10 Blaze - dva stoly. A tam to už išlo dobre :)
      Akurát si budem musieť zvykať aj na obyčajné stoly, pretože od NL20 už na Blaze nie je dosť hráčov.
      Zato som ale vyhral zopár pekných allinov so setom, takže som skončil v pluse 15 euro aj s rakebackom

Výzva:
      Súčasný BR
      : 301,48€
      Dnešný profit: +15€

A jedna zaujímavá ruka z dneška:
      Zahrali by ste to inak? :)

saw flop | saw showdown

Button ($14.55)
      Hero (SB) ($22.64)
      BB ($9.65)
      UTG ($21.30)
      MP ($10.68)
      CO ($41.26)

Preflop: Hero is SB with 7, 7
      UTG bets $0.20, 3 folds, Hero calls $0.15, BB calls $0.10

Flop: ($0.60) 2, 4, 7 (3 players)
      Hero checks, BB checks, UTG bets $0.60, Hero raises $1.90, 1 fold, UTG calls $1.30

Turn: ($4.40) 4 (2 players)
      Hero bets $4.30, UTG calls $4.30

River: ($13) 8 (2 players)
      Hero bets $16.24 (All-In), UTG calls $14.90 (All-In)

Total pot: $42.80

Results:
      Hero had 7, 7 (full house, sevens over fours).
      UTG had J, J (two pair, Jacks and fours).
      Outcome: Hero won $42
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz

Poznáte muža na fotke? A ako veľmi? Ak málo alebo ešte menej, tak to rýchlo zmente. Treba ho poznať veľmi :) Je to Jared Tandler, mentálny tréner.
      Práve som sa dostal ku knihe Mental Game of Poker a myslím si, že bude užitočné, ak sem z nej budem počas jej čítania dávať nejaké výpisky. Možno vás to bude motivovať prečítať si ju, pretože sa to naozaj oplatí.
      Ešte som iba na začiatku - prvá kapitola o spôsoboch učenia, ale už teraz je v nej veľa použiteľných rád, ktoré mi dúfam pomôžu zlepšiť hru tak ako Jared tvrdí :)
      V ďalšom príspevku sa pozriem na jeden zaujímavý koncept učenia, ktorý vo svojej knihe predstavuje.

Raz som videl nejaké Jaredove články aj tu na PS, ale neviem ich tu nájsť. Možno to bolo v anglickej komunite. Keď ich niekto nájde, môže sem hodiť odkaz.
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      :club: Stratégia: :club:

Inchworm

Čo je na tomto červíčkovi zaujímavé?
      Jeho spôsob pohybu.
      Skúste si ho pozrieť na youtube ak ho nepoznáte. Jeho pohyb pripomína "bell curve", alebo odbornejšie gausovu krivku. A hra každého hráča podľa Jareda pripomína gausovu krivku v tom, že na pravo je najlepšia hra, naľavo najhoršia hra a v strede je hra bežná a priemerná. Táto krivka však nie je statická ale mení sa podľa toho, ako sa hráč zdokonaľuje, získava skúsenosti a učí nové veci. Učenie nových vecí je samozrejme pohyb v pred a môže zlepšovať hru hráča.

Ale pozor: Nestačí sa učiť nové veci, treba sa zaoberať aj tými starými - odstraňovanie zaužívaných chýb, či leakov. Iba v takomto prípade sa bude môcť krivka posunúť smerom vpred. Ak by sa totiž krivka neposúvala aj odzadu, bola by stále dlhšia - rozpätie od najlepšej po najhoršiu hru by bolo široké, ale bola by plochá a nie pekne vydutá ako zvonec :)
      To teda znamená, že moja terajšia najhoršia hra je lepšia ako moja najlepšia hra, keď som hral poker dva týždne - moja krivka sa stále posúva dopredu. To sa dá najľahšie vypozorovať porovnaním buď skorej hry, alebo podľa nejakej staršej aspoň trojmesačnej session. Skúste sa pozrieť na svoju starú zlú hru a objavíte v nej chyby, ktoré nerobíte už ani teraz aj keď nehráte práve najlepšie :)

A aké z toho vyplýva ponaučenie? Odstraňovať svoje chyby je rovnako dôležité ako učiť sa nové veci!

toľko zatiaľ k červíčkovi :)
      v ďalšom príspevku ukážem, ako sa dá červíček zapojiť do praxe.
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Dal som si rýchlu NL10 session na anonymných stoloch.
      Odohral som skoro 400 rúk a vyhral som 2,1 € vrátane rakebacku :)

Tie anonymné stoly mi veľmi nesedia. Nevadí mi, že nemôžem používať HUD. Vadí mi, že ani nevidím mená hráčov, takže neviem sledovať, ktorý je ktorý a ako sa menia.

Zaujímavé ruky:
      zahrali by ste to inak? :)

saw flop | saw showdown

SB ($22.42)
      Hero (BB) ($10)
      UTG ($10.95)
      MP ($11.25)
      CO ($11.14)
      Button ($10.92)

Preflop: Hero is BB with 4, K
      1 fold, MP bets $0.40, CO calls $0.40, 2 folds, Hero raises $1.20, 1 fold, CO calls $0.90

Flop: ($3.05) K, K, 8 (2 players)
      Hero bets $1.30, CO raises $4.10, Hero calls $2.80

Turn: ($11.25) 9 (2 players)
      Hero checks, CO bets $5.74 (All-In), Hero calls $4.60 (All-In)

River: ($20.45) 2 (2 players, 2 all-in)

Total pot: $20.45

Results:
      Hero had 4, K (three of a kind, Kings).
      CO had 6, 9 (two pair, Kings and nines).
      Outcome: Hero won $19.43

saw flop | saw showdown

SB ($9.97)
      Hero (BB) ($12.47)
      UTG ($12.79)
      MP ($10)
      Button ($11.72)

Preflop: Hero is BB with K, A
      3 folds, SB bets $0.20, Hero raises $0.70, SB calls $0.55

Flop: ($1.60) 6, A, Q (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.90, SB raises $3, Hero calls $2.10

Turn: ($7.60) J (2 players)
      SB bets $3, Hero raises $8.67 (All-In), SB calls $3.17 (All-In)

River: ($19.94) 2 (2 players, 2 all-in)

Total pot: $19.94

Results below:
      SB had K, 9 (high card, Ace).
      Hero had K, A (one pair, Aces).
      Outcome: Hero won $21.45

tu som mal problém priradiť mu realistickú range. Namiesto foldu som sa rozhodol AI, čo bolo dosť riskantné :)

saw flop | saw showdown

MP ($10.30)
      Hero (CO) ($11.25)
      Button ($9.85)
      SB ($10.64)
      BB ($14.46)
      UTG ($10.49)

Preflop: Hero is CO with A, K
      2 folds, Hero bets $0.30, Button raises $1.10, 2 folds, Hero raises $2, Button calls $1.20

Flop: ($4.75) T, 7, 3 (2 players)
      Hero checks, Button bets $4.75, Hero raises $8.95 (All-In), Button calls $2.80 (All-In)

Turn: ($19.85) Q (2 players, 2 all-in)

River: ($19.85) 4 (2 players, 2 all-in)

Total pot: $19.85

Results below:
      Button had Q, Q (three of a kind, Queens).
      Hero had A, K (high card, Ace).
      Outcome: Button won $18.86

Výzva:
      Súčasný BR: 303,53€
      Profit za dnes: +2,1

Ešte dnes napíšem jeden strategický o červíčkovi :)
      Zatiaľ sa môžete zabaviť na nešťastí alkoholika:
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Dobrá správa!

250 euro, ktoré sa stratili na ceste sa konečne po dvoch týždňoch podarilo nájsť. Nevložil som si ich ale do herne, ale poslal som ich naspäť do banky. Plus som si vyplatil 125 dolárov (100 za výhru v lotérii a 25 za TAF na Skrill), takže som zase o niečo bohatší :)
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Tak som si skúsil ešte jednu dlhšiu session na NL4 blaze a s rakebackom som na tom +0,09€!!
      To ale nejdem ani zapisovať do výzvy :)
      myslím, že som spravil celkom dosť dobrých foldov ale trocha zbytočných blafov.
      Inak fajn
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      A ako je to s tým červíčkom v praxi?

Jared odporúča jednoduchý postup: Najskôr identifikovať svoje chyby a potom sa ich snažiť zbaviť.
      Jedným zo spôsobov ako si vybudovať dobrý mindset je pred každou session sa pripraviť a do hry ísť až pripravený. Príprava spočíva v tom, že si napríklad prejdeme svoje dlhodobé a krátkodobé ciele, pozrieme sa na chyby, ktoré robíme a ktorým sa budeme snažiť v hre vyhnúť. Toto všetko je dobré mať niekde napísané a pred session si to prebehnúť a po session nejako zhodnotiť.
      Ja som si vytvoril podľa tohto návodu dve excelové tabuľky, ktoré si vytlačím a budem ich podľa potreby upravovať.

Môžete sa na ne pozrieť tu a prípadne ich komentovať :)
      edit: dal som to na ulož.to, stačí to rozbaliť a sú tam dva excelové súbory.
      :heart: tu je link: session boost :heart:
      ak by niekto vedel ako to vložiť rovno sem v exceli môže to sem dať alebo mi poradiť.
      Díky
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Dnes som si dal dve dlhšie session na NL 10 Blaze - dokopy asi niečo cez 4 hodiny. Spravil som celkom dosť rake, takže už by som mohol byť za chvíľu zlatý - ak sa samozrejme podarí vyriešiť ďalší problém s herňou Unibet. Nechodia mi z nej žiadne PS body!!!
      Inak už používam excelovú tabuľku po session a vyzerá to, že to funguje. Na zadnú stranu si píšem postrehy z hry a pred ďalšou session si ich čítam. Prvú session som hral dosť zle, overplayoval som niektoré ruky, jednu ruku som zbytočne slowplayoval a potom som ju z nervozity jebol All in :)
      Ale druhá session už bola lepšia. Hral som opatrnejšie a namiesto toho aby som sa snažil o nejaké kreatívne hry som sa radšej snažil vyvarovať chybám. Profit z tej session síce nič moc, ale s hrou som spokojný a to je hlavné :)
      Škoda, že som nemal zapnutý HEM aj počas prvej session, tam bolo viac zaujímavých rúk.
      V druhej sa nestalo nič zvláštne, snáď len táto ruka, ktorá mohla rozhodnúť o tom, že budem v pluse a nie mínuse :)

Myslím si, že som to zobral športovo, netiltoval som ani nič podobné. Mal 25% equity a trafil ju. Teraz aspoň viem, že proti jeho range môžem ísť v pohode s QQ+ a AK all in pred flopom.

Prima No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Prima Converter Tool from FlopTurnRiver.com

saw flop | saw showdown

Button ($10.64)
      SB ($32.12)
      Hero (BB) ($19.49)
      UTG ($4.70)
      MP ($24.28)
      CO ($12.06)

Preflop: Hero is BB with K, A
      3 folds, Button bets $0.30, SB calls $0.25, Hero raises $1.20, Button raises $2.70, 1 fold, Hero raises $18.19 (All-In), Button calls $7.64 (All-In)

Flop: ($21.58) A, 6, Q (2 players, 2 all-in)

Turn: ($21.58) 5 (2 players, 2 all-in)

River: ($21.58) 9 (2 players, 2 all-in)

Total pot: $21.58

Results:
      Button had Q, A (two pair, Aces and Queens).
      Hero had K, A (one pair, Aces).
      Outcome: Button won $20.51

Výzva:
      Súčasný BR: 288,44 €
      Profit za dnes vrátane rakebacku: -15€

A nejaké zvieratko na záver:
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Nedeľná obedná session sa celkom podarila :)
      Holdem mi síce ukazuje +25, ale v herni mi to ukazuje len +17. Žeby mi to nejaké ruky neuložilo a nezapočítalo? Snáď.
      Dnes som sa rozhodol nehrať Blaze poker, pretože sa pripravujem na sweet session s TrueMortem :)
      Takže som hral 4 anonymné stoly a bol som prekvapený, že je tu viac rýb a menej regov ako na Blaze.
      Na Blaze síce rýchlejšíe nabiehajú body, ale mne to môže byť jedno, keďže žiadne (z nejakého záhadného dôvodu) nedostávam.

Dnešnú session by som charakterizoval ako kráľovskú :)
      Veď posúďte samy:

saw flop | saw showdown

CO ($5.35)
      Button ($2.80)
      SB ($13.14)
      BB ($7.84)
      Hero (UTG) ($10)
      MP ($4.40)

Preflop: Hero is UTG with K, K
      Hero bets $0.30, MP raises $0.80, 3 folds, BB calls $0.70, Hero raises $9.70 (All-In), MP calls $3.60 (All-In), 1 fold

Flop: ($9.65) 2, Q, 7 (2 players, 2 all-in)

Turn: ($9.65) J (2 players, 2 all-in)

River: ($9.65) 2 (2 players, 2 all-in)

Total pot: $9.65

Results:
      Hero had K, K (two pair, Kings and twos).
      MP had A, A (two pair, Aces and twos).
      Outcome: MP won $9.17

saw flop | saw showdown

MP ($5.52)
      CO ($14.29)
      Button ($2.15)
      SB ($18.16)
      Hero (BB) ($10)
      UTG ($2.41)

Preflop: Hero is BB with K, K
      1 fold, MP bets $0.50, 3 folds, Hero raises $1.20, MP raises $5.02 (All-In), Hero calls $4.22

Flop: ($11.09) A, 8, A (2 players, 1 all-in)

Turn: ($11.09) K (2 players, 1 all-in)

River: ($11.09) 3 (2 players, 1 all-in)

Total pot: $11.09

Results:
      Hero had K, K (full house, Kings over Aces).
      MP had A, K (full house, Aces over Kings).
      Outcome: MP won $10.54

saw flop | saw showdown

CO ($5.35)
      Button ($2.80)
      SB ($13.14)
      BB ($7.84)
      Hero (UTG) ($10)
      MP ($4.40)

Hero bets $0.30, MP raises $0.80, 3 folds, BB calls $0.70, Hero raises $9.70 (All-In), MP calls $3.60 (All-In), 1 fold

Flop: ($9.65) 2, Q, 7 (2 players, 2 all-in)

Turn: ($9.65) J (2 players, 2 all-in)

River: ($9.65) 2 (2 players, 2 all-in)

Total pot: $9.65

Results:
      Hero had K, K (two pair, Kings and twos).
      MP had A, A (two pair, Aces and twos).
      Outcome: MP won $9.17

saw flop | saw showdown

SB ($11.49)
      BB ($8.08)
      UTG ($5.85)
      Hero (MP) ($16.50)
      Button ($8.68)

Preflop: Hero is MP with K, K
      UTG calls $0.10, Hero bets $0.40, 2 folds, BB calls $0.30, UTG calls $0.30

Flop: ($1.25) 2, A, 9 (3 players)
      BB checks, UTG checks, Hero checks

Turn: ($1.25) T (3 players)
      BB checks, UTG bets $0.40, Hero calls $0.40, 1 fold

River: ($2.05) A (2 players)
      UTG bets $0.80, Hero calls $0.80

Total pot: $3.65

Results:
      UTG had A, 5 (three of a kind, Aces).
      Hero didn't show K, K (nothing).
      Outcome: UTG won $3.47

saw flop | saw showdown

BB ($12.61)
      UTG ($11.60)
      MP ($10.87)
      Hero (Button) ($10.30)
      SB ($19.33)

Preflop: Hero is Button with K, K
      2 folds, Hero bets $0.30, 1 fold, BB calls $0.20

Flop: ($0.65) 4, 8, A (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.40, BB calls $0.40

Turn: ($1.45) J (2 players)
      BB checks, Hero checks

River: ($1.45) A (2 players)
      BB bets $0.70, Hero calls $0.70

Total pot: $2.85

Results:
      Hero didn't show K, K (nothing).
      BB had 3, A (three of a kind, Aces).
      Outcome: BB won $2.71

ale raz som s KK aj vyhral, tak tú ruku sem dám tiež aby som nebol negativista :)

saw flop | saw showdown

Button ($3.01)
      SB ($11.01)
      BB ($8.14)
      Hero (UTG) ($10.32)
      MP ($7.28)

Hero bets $0.40, 4 folds

Total pot: $0.25

Results:
      Hero didn't show K, K.

Výzva:
      Súčasný BR: 307,31
      Profit za dnes vrátane rakebacku: +19

A zvieratko na záver :)
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Dnešná obedná session nič moc.
      Moja hra bola slabá, bol som málo agresívny a stratil som value v niektorých spotoch, kde sa dala ťahať.
      Prehral som jeden flip, takže som sa dostal do mínusu, ale nič extra.
      Niekedy cez týždeň budem mať coaching s Mortem, tak to snáď pôjde lepšie a veľa (alebo aspoň trochu) sa naučím :)

saw flop | saw showdown

BB ($6.52)
      UTG ($2.64)
      Hero (MP) ($10)
      Button ($8.48)
      SB ($14.43)

Preflop: Hero is MP with Q, J
      1 fold, Hero bets $0.30, Button calls $0.30, SB calls $0.25, BB calls $0.20

Flop: ($1.20) Q, 2, J (4 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $0.80, Button raises $8.18 (All-In), 2 folds, Hero calls $7.38

Turn: ($17.56) 3 (2 players, 1 all-in)

River: ($17.56) 3 (2 players, 1 all-in)

Total pot: $17.56

Results:
      Button had 2, A (flush, Ace high).
      Hero had Q, J (two pair, Queens and Jacks).
      Outcome: Button won $16.69

edit: ešte jednu ruku som našiel - tu som hral v limped pote a stackol som sa proti rybe s horšou rukou :) nečakal som, že bude mať to, čo mala...

saw flop | saw showdown

SB ($15.13)
      BB ($5.65)
      UTG ($6.37)
      MP ($7.77)
      CO ($4.45)
      Hero (Button) ($12.54)

Preflop: Hero is Button with K, 9
      1 fold, MP calls $0.10, CO calls $0.10, Hero calls $0.10, SB calls $0.05, BB checks

Flop: ($0.50) T, 7, Q (5 players)
      SB checks, BB checks, MP checks, CO checks, Hero checks

Turn: ($0.50) J (5 players)
      SB checks, BB checks, MP checks, CO bets $0.10, Hero raises $0.45, 3 folds, CO raises $0.70, Hero raises $1.30, CO raises $1.90, Hero raises $10.69 (All-In), CO calls $1.65 (All-In)

River: ($9.20) 5 (2 players, 2 all-in)

Total pot: $9.20

Results:
      Hero had K, 9 (straight, King high).
      CO had A, K (straight, Ace high).
      Outcome: CO won $8.74

Výzva:
      Súčasný BR: 300,4€
      Profit za dnes: -7,2€

zvieratko pre povzbudenie:
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      :club: Nárek :club:
      Dnes mi machy oznámil nemilú správu: Za celý čas, čo som na Unibete hral, som z nejakého záhadného dôvodu nebol prepojený (aj keď to vyzeralo, že som) s Pokerstrategy.com. To znamená, že rake, čo som spravil ostane bez bodového ohodnotenia a na zlatý status si budem musieť počkať.
      Teraz som tam síce nahral už dosť bodov na zlato, ale stratili sa niekde po ceste.
      Nevadí, lepšie neskoro ako nikdy a zlato príde tak budúci týždeň.
      Sieň slávy bude musieť počkať.

Tak aspoň zvieratko na rozveselenie:
    • Kokaroc
      Kokaroc
      Bronz
      Dnešná obedná session bola krátka, nič zvláštne sa nestalo, akurát neboli ryby a stoly sa rýchlo rozpadali, tak som to zabalil a nechám to na neskôr.
      O štvrtej mám coaching s Mortem tak potom napíšem ako to šlo :)

Jedna zaujímavá ruka:

zahrali by ste to inak? :)

saw flop | saw showdown

BB ($12.83)
      Hero (UTG) ($10.37)
      Button ($13.08)
      SB ($10.67)

Preflop: Hero is UTG with T, 9
      Hero bets $0.30, Button calls $0.30, 2 folds

Flop: ($0.75) Q, 3, A (2 players)
      Hero bets $0.50, Button raises $1.35, Hero calls $0.85

Turn: ($3.45) 7 (2 players)