Problém s příliš častými minraisy na NL2

• Mildas
      Mildas
      Bronz
      Registrace: 01.06.2012 Příspěvky: 62
      Zdravím, hraju teprve chvilku a už jsem se zasekl. :f_biggrin:

Hraju NL2 cashovku a docela často se mi stává, soupeři často minraisují moje

A) Preflop raisy
      B) Cbety na flopu

A) Nejsem si jistý jak na to zareagovat...na 3bet preflop bych podle článků měl zahodit vše kromě A-A nebo K-K. Jenže když jde jen o nejmenší možný 3bet, foldovat se mi vážně ani trochu nechce...
      Minimální 3bet mi připadá jako známka slabší handy, proto většinou zkouknu flop i s kartami jako 10-10, A-K. A nejsem si taky příliš jistý co dělat s A-K v takové situaci...call nebo 4bet?

B) Když dostanu min reraise na flopu, vždy mě to vyvede z míry...jaksi netuším co s tím. Kdyby to byl nějaký vyšší reraise tak bych asi foldoval handy jako top pár i s dobrým kickerem. U hodně velké sázky možná i ten overpár...nevím, snad nejsem příliš weak.
      Většinou jsem ten min reraise callnul a počkal si na akci na turnu a podle té se dál rozhodnul. Nebo bych to měl zase reraisovat?

Nevím, jsem tu nový a potřebuji názor Vás, profesionálů :f_frown:

Předem díky za odpověď :f_love:

PS: Doufám že sem to postnul do správné sekce :f_o:
  • 5 odpovědí
    • Radagast13
      Radagast13
      Bronz
      Registrace: 20.02.2011 Příspěvky: 1,154
      Ahoj.

Tak IMHO se drz zakladnich poucek na micro CG.
      - 4BET prakticky neexistuje
      - kdyz uz chces callovat min 3BET, tak jedine z pozice a mit evidentni ready na soupere, ze rad light 3BETuje. I kdyz na NL2 3BET pre-FLOP je spis sila nez bluff a chce z tebe radoby dostat extra value.. :s_evil:
      - Post-FLOP min raise je taky desivy a nedelal bych si z toho moc hlavu. Ale zalezi na boardu a hraci. Tezko rict tak z hlavy :f_biggrin:
      - NL2 je o jednoduchosti a primocare hre. To bohate staci.. :f_biggrin:
      - urcite doporucuju serii od Cornie4ever, kde pekne rozebira treba to AK.
    • StarKiller7
      StarKiller7
      Bronz
      Registrace: 09.10.2011 Příspěvky: 305
      Ahoj,
      k tomu A).. pokud používáš nějaký software (HEM,PTR3..), tak bych se řídil statama.. hlavně bych se soustředil na jejich VPIP.. a 3BET... podle toho si upravíš calling range jejich minraisu.. navíc na NL2 jsou hrači schopni ti dát 3bet shove i s Ax, 22+.. Takže pokud máš nějaký read, že je hráč hodně agresivní.. tak bych klidně callnul i TT+

Jeden příklad za všechny

Party Poker $2 No Limit Hold'em - 7 players - View hand 1786432
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (MP): $2.14
      CO: $0.74
      BTN: $2.05
      SB: $2.00
      BB: $0.96
      UTG: $2.16
      UTG+1: $2.00

Pre Flop: ($0.03) Hero is MP with J :heart: J :club:
      2 folds, Hero raises to $0.06, 3 folds, BB raises to $0.10, Hero raises to $0.30, BB raises to $0.50, Hero raises to $2.14 all in, BB calls $0.46 all in

Flop: ($1.93) T :diamond: 6 :club: 2 :club: (2 players - 2 are all in)

Turn: ($1.93) 9 :heart: (2 players - 2 are all in)

River: ($1.93) T :spade: (2 players - 2 are all in)

bulbak777 shows [ 4d, Ac ]a pair of Tens.
      StarKiller7 shows [ Jh, Jc ]two pairs, Jacks and Tens.
      StarKiller7 wins $1.18 USD from the side pot 1 with two pairs, Jacks and Tens.
      StarKiller7 wins $1.84 USD from the main pot with two pairs, Jacks and Tens.

v tomto případě měl soupeř 3bet 22% na vzorek 321hand

No a pokud žádný soft nepoužíváš, tak bych doporučoval na 3bety s AK callovat jen z pozice a proti shortstackum to rovnou pushnout.. (když má 50BB a míň)jinak bych AK zahodil.. hlavně když se do hry hrne víc jak jeden hráč...

AQ OOP fold, v pozici může být i call proti loose hrači..

co se týče těch párů... Tak AA, KK push jak říkají tabulky.. ostatní páry bych zkusil callnout a trefit set.. čím víc hráču před tebou callne jeho 3bet tím líp.. když trefíš tak většinou aspon jednoho soupeře obereš o stack..

K tomu B).. tady se lepší moc neblafovat.. na NL2 ti nikdo nic nevěří většinou takže na blafu většinou proděláš... a opět je tu v roli pozice.. mimo pozici se hraje špatně když nic nemáš, protože soupeři jsou často schopni tě betovat na každé street, takže pokud dostaneš minraise a nic o soupeři nevíš a nic nemáš tak je lepší zahodit.. s Overpairem bych se nevzdával tak snadno.. v mnoha případech tu budeš lepší.. z pozice určitě call a když checkne turn tak bet a většinou složí.. mimo pozici bych hral opatrněji.. ale opět s QQ+ na dry boardu bych si šel pro value.. často tě tu budou 3betovat s nižšim pocket pairem nebo s A high....

Nevím jestli jsem ti odpověděl na všechno tak se klidně ještě ptej :) .. jinak sám jsem ted' vstoupil do výzvy takže jsem taky na NL2.. :f_love: GL.. :)

Jestli nejsi ještě ve výzvě tak doporučuju se účastnit.. je to parádní motivace.. :f_biggrin:
    • HenryOhm
      HenryOhm
      Bronz
      Registrace: 08.06.2010 Příspěvky: 168
      Ahoj. Takhle....

To jsou moc obecné otázky. Potřebuješ mít staty na hráče a potom to závisí na konkrétní handě na konkrétním boardu

Takže nainstaluj si track software třeba Poker Tracker nebo Holdem Manager. Stačí zatím trial verze, aby jsi mohl sbírat info na hráče.

Nauč se konvertovat handy viz zde a posílej je do HJ fóra kde ti právě ''profíci'' poradí jak co hrát.
    • toteatoo
      toteatoo
      Bronz
      Registrace: 15.11.2011 Příspěvky: 249
      Ahoj,
      minraise může znamenat spoustu různých věcí. Někteří protihráči jej můžou používat pokud mají monster handu ("aby nevyhnali slabší handy"), někdy to může být pouze missclick a někdy to může být levný pokus o blaf. Dost záleží na konkrétním oponentovi a na konkrétní situaci - doporučil bych ti postovat handy, u kterých si nejsi jistý, do HJ fóra. Je mnoho faktorů, které mohou ovlivnit tvé rozhodnutí - například když minraisne shortstack, tak se tím v podstatě commituje a musíš se rovnou rozhodnout, zda chceš hrát o stack.

Před flopem jsou dobré na call min3betu obvykle pocket páry - obvykle v 3betovaných potech (ve FR) call15 poskytuje dostatečné implied odds, pokud je soupeř fullstack, tak by měl mít dostatek za čárou. U ostatních hand je těžké říct, co je lepší, opravdu záleží na konkrétní situaci, pozici, stacku, typu soupeře, ...

Po flopu minraise obvykle značí velkou sílu, ale tady ještě více záleží na konkrétní situaci...

PS: Můj názor neber jako názor profíka, jsem taky pořád ještě ryba :f_biggrin:
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Registrace: 10.04.2011 Příspěvky: 2,250
      Ahoj,
      budu se v rámci přehlednosti snažit být stručný:
      (Vyjadřuji se k oběma problémům najednou)

1/ NL2 = ABC grind, žádné moves, žádné velké blafy; těžíme z chyb ryb
      2/ Uč se hrát v pozici, je jednodušší kontrolovat pot a nemusíš přemýšlet, jestli máš cbet blafovat.
      3/ Vždy se zamysli nad tím, co ty svým PFR reprezentuješ a tím spíš co poté svým cbetem reprezentuješ. Pokud mi někdo např. cbetuje flop 483 rainbow a já mám 99, pak je ta situace jasně WAWB.

Doporučuju:
      * shlédnout Cornieho videa
      * maximálně využívat Hand judging sekci

Pozn.: nesnaž se přijít na odpověď, co obecně znamená minraise. Každý hráč ho používá jinak. Někdo k induce 3bet blafu, někdo chce levně vyblafovat soupeře, je to různé. Snaž se využívat ready a staty. V daném pořadí.

Přeju GL ;)