exploit floatu /300?

• Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      PokerStars - $5.24+$1.31+$0.45|150/300 NL - Holdem - 3 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 3,663.00
      Hero (SB): 3,880.00
      BB: 5,957.00

BTN posts ante 25.00, Hero posts ante 25.00, BB posts ante 25.00, Hero posts SB 150.00, BB posts BB 300.00

Pre Flop: (pot: 525.00) Hero has 6:heart: 5:heart:

fold, Hero raises to 630.00, BB calls 330.00

Flop: (1335.00, 2 players) 2:heart: A:heart: 3:spade:
      Hero bets 615.00, BB calls 615.00

Turn: (2565.00, 2 players) A:club:
      Hero checks, BB bets 1,333.00, Hero raises to 2,610.00 and is all-in, fold

Hero wins 5,231.00

Na BB sedí Hanz!czech. (Mám na něj 53/52/3bet 40 (48) - filtr ze hry ve 3 hráčích).
      Všiml si že často raise/folduji a začel mě agro restealovat. Z jeho range vylučuji Ax a PP, které by poslal pf. Imho to od něj bude skoro vždy float, s tím že kdybych šel 2 barrel tak můžu dostat call od K high. Takže c/r? (v horším případě si u něj alespoň udělám zajímavou image :) )
  • 7 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Ale to by byl ode mě hero call...a fakt, že jsem o tom s J-high přemýšlel :D
      (beztak si ty karty upravil :D )

Každopádně hezky si mi to dal :D
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Registrace: 10.07.2011 Příspěvky: 197
      Pokud na BB sedí kompetentní hráč, tak zde nebude mít nikdy Ax a ani pár (přesně jak si psal). Z toho se dá usoudit jeho jasná range a tou jsou různé broadwaye.

Akorát se mi nezdá ten turn. Beatle by měl dát komitující bet (půlka potu vypadá velice silně) popř. all-in.
      Tady už nemůžeš kontrolovat pot, protože si komitnutý a jít do toho s možností případnýho c/r taky není dobrý, protože soupeře nevyfolduješ vzhledem k výšce potu (což se paradoxně díky jeho Jx stalo a tím, že to imo špatně floatnul na flopu). Co kdyby ti po tom checku na turnu dal all-in, jak zareaguješ ? Pak by to bylo strašně těžký callnout, proto raději prezentuj Ax nebo cokoliv proti jeho broadway rangi. Navíc ten all-in se přímo nabízí, když je v potu už celej jeden tvůj stack, máš FD s gutshotem a nulovou showdown value handu.

Btw ten flop se dal zahrát i c/r all-in s možností free turn karty, což by byla snad i lepší lajna pro hera.

Jinak z pohledu Hanziho mi to nepřijde jako good lajna, pokud tě Beatle umí správně položí na range, tj. že nemáš Ax.
      Čili ten tvůj float je dost weak s tím tvým rangem, protože máš velice málo outs a i když chytneš, tak můžeš být stále behind. Na turnu jseš prakticky ve slepé uličce a skoro bych zvolil check behind. Nicméně ten tvůj komitující bet je opticky dobrý, ale opět, pokud se Beatle bude držet jeho na začátku stanoveného range, na který tě položil, tak tu bude prakticky vždycky ahead, čili ho nevyfolduješ, což by se ti all-inem zde paradoxně i podařilo.
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Zlato
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      lance myslim uz napisal vsetko k tejto hande.. ja len dodam, ze do hanzicka by som vzdy isiel 3 barrel bluff.

bet preflop, bet flop, bet turn, bet allin river.

ten Check na turne nema zmysel. Bet je skvely
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Na non-A turnu je all in určitě ok, tady jsem usoudil že tím Ax nereprezentuju (kombinatoricky to A na turnu snižuje počet mých Ax hand). Nejlepší by tu myslím byl komitující bet půl potu, jak psal L4nce. Ten c/r flop zní taky kreativně.
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Registrace: 10.07.2011 Příspěvky: 197
      Beatlemanic původně napsal
      Na non-A turnu je all in určitě ok, tady jsem usoudil že tím Ax nereprezentuju (kombinatoricky to A na turnu snižuje počet mých Ax hand). Nejlepší by tu myslím byl komitující bet půl potu, jak psal L4nce. Ten c/r flop zní taky kreativně.
      jj, máš pravdu, to prezentování Ax je trochu složitější z důvodu, jak píšeš. Ale nic jiného ti nezbývá, máš totiž 6 high a s tím si nemůžeš dovolit jít na river.
      Zkusme to vzít z pohledu, kdyby si skutečně měl Ax. Tak jít all-in na turnu proti regovi je dobré, protože ti ho nemusí věřit a dostaneš tak call. Takže v tom nevidím zase nějakou slabinu to takto zahrát.

Také vem v potaz lajnu, kde checkneš s 65 turnu (jak se přesně stalo), Hanzi checkne behind, river karta ti nepomůže a co pak ? Checkneš (když jsi all-in nedal na turnu, tak proč ho dávat teď, kde by měl podstatně slabší účinek, protože teď je to čistý bluff (na turnu to byl ještě semibluff)), Hanzi betne/checkne behind a vezme si pot na J high. Zůstaly by ti jen oči pro pláč, kde pot o velikosti 2500 mu zdarma přenecháš.

Ještě k té lajně s c/r na flopu. Tady je dost zajímavé, kde je nejlepší ji použít. Pokud jsme v ITM a stack sizes jsou takové jako v této handě, tak je to určitá alternativa optimální lajny.
      Ale teď si představte situaci, kde tuto lajnu budeme hrát v přítomnosti výraznějšího shorta (ITM nebo i bubble situace). Tak v tu chvíli chci mít možnost kontrolovat pot a v případě all-inu mít co největší fold equitu. A to vše bych díky c/r lajně měl. Proto je důležité nezapomenout vnímat výšky stacků u stolu a dle nich častokrát uzpůsobit post flop lajnu.
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      L4nce původně napsal
      ...
      Díky za vyčerpávající rozbor. :f_thumbsup:
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Já se přidávám...samozřejmě taky moc děkuju.