prispevok na charitu

• bettto3
      bettto3
      Bronz
      Registrace: 08.09.2011 Příspěvky: 177
      Caute chcel by som sa opytat ci mate nieto skusenosti s charitou alebo viete o nieakej organizacii kde cely prispevok pojde spravnym smerom a nie niekomu do vrecka.
      Ide o to ze vyhral som isty stavku s tym ze este pred uvodm stavky som si povedal ze ak vyhram celu sumu dam na charitu pretoze urcite sa to niekomu zide viac nez mne ale v tomto absolutne neviem chodit a nikdy predtym som nic podobne nespravil a jedine co ma napadlo je unicef a cerveny kriz ale vraj si oni nechavaju az 15% z darovanej sumy na prevadzkove ucely vie niekto o tom nieco blizsie?
  • 9 odpovědí
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,281
      nemam konkretnu skusenost, ale mne sa paci tento projekt. ako pisu, tak si tiez strhavaju za platby bankam, hosting a podobne veci. vyplatu si nevyplacaju a robia to dobrovolne.
      skus si to prebehnut, mozno ta to oslovi. http://dakujeme.sme.sk/

pripadne by ta mohla zaujimat aj tato tema: Kiva Lending Team: CZ/SK PokerStrategy.com
    • gucky1980
      gucky1980
      Bronz
      Registrace: 10.09.2011 Příspěvky: 1,768
      nevim, ja mam v merku hematologii motol, bily kruh bezpeci a nadaci nase dite, pripadne ani clovek v tisni neni spatna nadace
      taky mam v planu cca polovinu svych vyher darovat a uz jsem si vybral deti a tyrane zeny takze ted uz jen vyhry by mohly prijit
    • bettto3
      bettto3
      Bronz
      vdaka mrknem na to
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Registrace: 24.06.2011 Příspěvky: 841
      Ahoj,

kdysi jsme řešili podobnou věc, dokonce jsme chtěli udělat charitativní turnaj a když jsme řešili, komu ty peníze poslat, tak jsme se nestačili divit, jak je všechno absolutně netransparentní.

Ideální cesta je proto vybrat si přímo konkrétní oddělení, kontaktovat je a předat jim to osobně.

Každopádně máš můj respekt, ať už se rozhodneš pro kohokoliv
    • bettto3
      bettto3
      Bronz
      ja som si pozeral nieake veci hlavne v unicefe kedze sa prezentuju ako neziskove organizacia a velmi ma to zaskocilo.....

Teraz som sledoval modre z neba a rozmyslam ze sa spojim s nimi a prispejem tam verim ze by neboli taky hajzli a peniaze poputuju tam kam maju.....

A respekt si zasluza ty ludia ktory dokazu prezit v tych hroznych podmienkach ja na ich mieste by som to nezvladol a asi si to niekde hodil oni si zasluzia moj obrovsky obdiv a respekt niekedy mi zle zo sameho seba ked vidim co robim a ako si nevazim to co mam toto je len minimum co mozem pre niekoho spravit urcite si to zasluzia viac nez ja

e. Ten charitativny turnaj je urcite super vec a mohlo by sa take nieco soravit napr. 1$ unlimited rebuy aby mohol kazdy prispiet kolko bude chciet a kolko si bude moct dovolit niekoho to moze stat dolar niekt moze dat aj sto bola by to super vec a verim ze by do toho slo vela ludi
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Mě se třeba líbí ten Kiva Lending team, pokud člověk chce pomoct za hranicema a sám bych to dal na první místo, už proto, že tim za "malý náklad" můžeš podpořit strašně moc lidí. A pomůže celkově rozvoji životní úrovni v zemi.
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      bettto3 původně napsal

A respekt si zasluza ty ludia ktory dokazu prezit v tych hroznych podmienkach ....

+1

inak na turnaj som IN ak by sa robil
    • bettto3
      bettto3
      Bronz
      Darth urcite zoorganizujte nieaky turnaj to je vynikajuci napad a napriklad vitaz sa rozhodne na ake charitativne ucely to pojde s tym ale ze peniaze ostanu u niekoho z vedenie psgy aby urcite doputovali tam kam maju alebo ja neviem ako to spravit nemam s tym skusenosti ale veru bodlo by nieco urobit napr aj v pardubiciach na feste neaky charity event
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Registrace: 24.06.2011 Příspěvky: 841
      bettto3 původně napsal
      Darth urcite zoorganizujte nieaky turnaj to je vynikajuci napad a napriklad vitaz sa rozhodne na ake charitativne ucely to pojde s tym ale ze peniaze ostanu u niekoho z vedenie psgy aby urcite doputovali tam kam maju alebo ja neviem ako to spravit nemam s tym skusenosti ale veru bodlo by nieco urobit napr aj v pardubiciach na feste neaky charity event
      Ono to není tak jednoduché, musí nám v tom pomoci herna, která pak peníze pošle. V tom je pak problém s papírováním atd. Tím ovšem neříkám, že by to nešlo, ale prostě že to není tak jednoduché, jak to vypadá.

V Pardubicích měl být původně charity event, ale byl nahrazen. Zkusím zjistit nějaké info.