[HU] QJ c/r 5c3c8d flop? flop checkraising obecně

• Pocin
      Pocin
      Bronz
      Registrace: 02.05.2011 Příspěvky: 193
      Ongame Network NL Hold'em Turbo No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1800788
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (BB): t1270 42.33 BBs
      BTN/SB: t1730 57.67 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BB with J :heart: Q :club:
      BTN/SB raises to t60, Hero calls t30

Flop: (t120) 5 :club: 3 :club: 8 :diamond: (2 players)
      Hero checks, BTN/SB bets t90, Hero raises to t225, BTN/SB folds

Final Pot: t300
      Hero mucks J :heart: Q :club:
      Hero wins t300

Chtěl bych se zeptat na c/r flopů trochu obecněji (ne pouze jako bluff), co mi k tomu můžete poradit, na co bych se měl soustředit atd.. ;)

EDIT: docela pozdě jsem si uvědomil, že tahle a předpředchozí handa jsou v podstatě totožné, takže sorry za zbytečný, v podstatě double post"

EDIT2: vlastně teda nejsou, v té druhé byl 3bet pf. asi bych měl jít spát :f_grin:
  • 2 odpovědí
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Pocin původně napsal
      Chtěl bych se zeptat na c/r flopů trochu obecněji (ne pouze jako bluff), co mi k tomu můžete poradit, na co bych se měl soustředit atd.. ;)

Pár věcí do začátku:

a) draw heavy board a tvoje handa je velmi silná => vždy check/raise (two pairs, silné top pairs - pozor na stack sizes ale !!! za 20bb už tam ten top pair dostaneš, za 70bb to je úplně jiný příběh, a silné draws např. flush draw + straight draw nebo flush draw a 2 overkarty k tomu nebo flush draw a pár)

b) dry board, můžeš i check/call a slowplay

c) bluff check/raising VŽDY měj hlavně nějakou equity nebo backdoor equity aby se tvoje handa mohla zlepšit na turně a ty mohl barelovat

Na čem nejvíc záleží - soupeřova preflop opening range a jeho cbetting range. Proč preflop ? Protože víc tight hráč má tighter range a ta se connectuje s boardy vždy silněji než širší range (tohle zní hrozně basic, ale spousta hráčů si to neuvědomuje).

A cbetting range - 100% cbettor má mnohem častěji air než někdo kdo má cbet 40%.

Dál je třeba začít zjišťovat z čeho se jeho cbetting range skládá (např. někteří hráči rádi checkují behind druhý nebo spodní pár na flopu, to znamená že když už cbetnou tak jsou hodně polarizovaní mezi ten top pár+ a air, a nebo jsou tací, co prostě cbetují jen když to mají a to i na flopech, které dobrý hráč by cbetoval se 100% svého air).

Samozřejmě, že hráče, co cbetuje jen když to má a se silnější range nechceš bluff check/raisovat vůbec, a někoho kdo cbetuje 100%, otvírá 90% preflop, tak ano.

Jak vidíš, je to složitější než to vypadá, doporučuju mersennearyho e-book (vygoogluj), je tam spousta základů o těchto věcech ...

A nebo obv můj private coaching :s_biggrin:
    • Pocin
      Pocin
      Bronz
      Registrace: 02.05.2011 Příspěvky: 193
      můžeš prosím na chvíli na skype? poslal jsem ti message, jméno jsem našel na tvém blogu. Týká se to toho coachingu ;)