BLOG: Kumarviky's Cash game Challenge

• kumarviky
      kumarviky
      Bronz
      Registrace: 19.01.2012 Příspěvky: 149
      Zdravím všechny pokerové hráče,

poker hraji přes 3 roky a jsem, respektive byl jsem průměrný, poslední dobou možná lehce nadprůměrný SNG hráč. Problém je v tom, že mě 1 stolová sitka přestala bavit a multitable sng nechci hrát díky vysoké varianci. Dal jsem si tedy nový cíl. Chtěl bych zkusit trochu kreativnější cash game. Budu hrát jen 4 stoly současně a začnu od NL2(60 usd bankroll) s tím, že bych se časem rád dopracoval na vysněných NL100.

Blog beru jako motivaci pro to, abych se více soustředil na zlepšování své hry a ne jen bezmyšlenkovitě klikal na myšku :D
      Budu zde psát každý týden, co je nového a jak pokračuje moje challenge.

Narazil jsem ale hned na první problém.

Stáhnul jsem pokertracker 4 a chtěl bych využívat HUD :s_cool:

:f_cry: Bohužel, kvůli tomu, že jsem počítačový analfabet, mám problém s nastavením HUDU. Napadlo mě proto, že bych mohl touto cestou poprosit nějakou dobrou duši o to, zda by mi s tím pomohla (odměna je samozřejmostí). Nejlépe někdo kdo má klienta u PokerStars, abych se mu mohl revanšovat. (V případě zájmu pište PM)

Dále bych se chtěl zeptat, jaký bankroll management používáte na micro cash game FR. Ze sitek jsem zvyklý na vysokou varianci. Dodržoval jsem tam roll 100 BI, ale na CG mi to příjde až moc.

Pokud tedy někdo na PS grindí NL2 full ring, tak nashle u stolů :f_cool:

Každopádně budu vděčný za každý názor.

Váš Kumarviky =)
  • 38 odpovědí
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj,

vidím, že jsi se nám ještě nepředstavil, nechceš tak učinit zde: Představte se a pozdravte s ostatními!

a doslechl jsi se už o Učíme se vyhrávat??? představení se na fóru je totiž první úrovní výzvy, takže se můžeš zapojit do losování o $100 a o lístky do živých pokerových turnajů ;) , zapojením se do výzvy zjistíš jaké možnosti ti PokerStrategy.com nabízí jako hráči a členovi....Učíme se vyhrávat

zapojíš se do výzvy $50 - $10k aka Cornie Challenge ???...více tady : [VÝZVA] Z $50 na $10.000 VÝZVA PRO VŠECHNY

a přečti si tohle: Průvodce začátečníka: z NL2 na NL100 IDEÁLNÍ CESTA , pro tebe je to úplně ideální, Cornie popisuje cestu z NL2 FR, najdeš tam spoustu užitečných rad ;)

a jinak na micro cash game se doporučuje 25BI BRM, více se dozvíš v našich článcích, např. zde: Co znamená Big Stack Strategy?

a taky určitě využij naše Hand Judge fórum, kde ti poradíme jak zahrát tvoje handy, se kterými jsi měl problém....Hodnocení Hand do 0.05/0.10

GL :P
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz
      Díky za všechny informace. Jsem si jistej, že takhle by mohl přijít progres. Challenge se neúčastním, ale to neznamená, že nebudu sledovat ostatní blogy, jak se komu daří :)
      Jinak, ta Corineho výzva je opravdu skvělá věc :)

:]
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz
      První 4 dny mojí challenge probíhali následovně:

Počáteční roll: 73 Usd
      profit: 8,7 Usd
      současný roll: 81,7 Usd

Za první 4 dny pinkání NL2 jsem zjistil, že posun na NL5 nebude tak rychlý jak jsem čekal. Cashovka není taková zábava, jako jsem doufal :D
      Naprostou většinu času čekám a když už mám monster handu na příhodném flopu, tak z většiny hráči zahazujou a já sbírám jen malé poty. No co, lepší než drátem do oka :)

Každopádně jsem se ustálil na hraní 9 stolů zároveň. Příjde mi to optimální. Všechny akce v klidu stíhám, ale naopak nemám moc času chodit na facebook a podobný -EV tahy.

Poprvé v životě sem prohrál Poker z 66 do vyššího Pokeru z QQ. (Hodně minut jsem se z toho vzpamatovával). A vůbec, celkově mi příjde, že jsem měl zatím smůlu. 6x jsem šel PF do showdownu a 5x měl soupeř AA(ani jednou nevytočeno). Bohužel zatím nevím kolik hand jsem musel na profit 8,7Usd nahrát, jelikož se mi opět nepovedl zprovoznit Holdem Manager(už mě to přestává bavit).

Úkoly na následující 4 dny:
      - začít postovat handy
      - zprovoznit ten zatracenej Holdem Manager
      -nahrát co nejvíce hand
      -nastudovat a pochopit alespoň další 4 bronze články
      -pokračovat v budování 125Usd bankrollu na přestup na NL5
      -nezaspat za 4 hodiny na zkoušku
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj co náš konkrétně za problém s HEM ? :)
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz
      Ahoj
      Jde konkrétně o nastavení hudu.
      - Když si nastavuju seating preferences, tak nemam možnost si vybrat sít pokerstars. Stejně jako v úvodním lobby. Nabízí mi to jen muj nick kumarviky, ale pro síť ipoker a ne Pokerstars a změnit mi to nejde.

-neukládá se mi hand history do pc. Vytvořil sem si v pokerstars složce soubor HandHistory, nastavil si ukládání(anglicky) milionkrát překontroloval jestli je vše dobře, ale stejně tam neni ani jedna handa

- když hraji, tak v levém horním rohu vidím jen a pouze nápis wainting for hands.

Děkuju za jakoukoli pomoc. Sem už skutečně zoufalej.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj, já tvůj dotaz předám do tohoto vlákna HeM poradna
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz
      Zdravím všechny,

roll na počátku challenge: 73$

28.6.2012 - 2.7.2012
      hand: 5974
      profit: 18,87$
      současný roll: 100.24$

Tyto 4 dny bych mohl považovat za úspěšné. Povedlo se mi z poloviny nastavit holdem manager, lehce jsem vytáhl svůj bankroll, nastudoval sem si pár dalších článků a pro nastavení HUDU mam příslíbenou pomoc.

První 4 dny jsem měl celkem smůlu. Tento týden se to prolomilo a já si zatím nemůžu stěžovat. Né, že by to byla nějaká hitparáda, ale lepší handy vytáčím, suckoutů není moc. Zatím jsem spokojen.

Navíc objevuji možnosti holdem manageru a nemůžu si ho vynachválit. Po vypršení trialu si určitě zakoupím plnou verzi.

Začal nový měsíc a já se budu snažit obhájit svůj silverstar status ze sitek (golda na nl2 asi nebude moc reálný)

Především pro dnešní večer/noc/ráno se chystám na kolosální grind(alespoň na mé poměry) za líbivých zvuků nejlepšího hudebníka všech dob, Marshalla Matherse

Hodně štěstí všem!!! :) :f_cool:
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz
      Zdravim všechny,

3.7.2012 - 6.7.2012
      hand: 10121
      profit: 25.89$
      současný roll: 126.13$

Všemu lidu pokerstrategy komunity. Dnes dne 6. července 2012 kolem 1. hodiny ranní, překročil můj roll hranice 125$

Musim tedy říct, že nahrání posledních 3 dolarů k přesunu mě stálo více nervů a úsilí než všechno ostatní v téhle zpropadené challenge
      Díky tomu můžu napsat to, na co jsem se klepal několik dní.

NL2 CRUSHED :s_evil: :s_evil: :s_evil:

mám skutečně radost

Tak ted jdu zkusit NL5 tak snad se bude dařit tak jak doposavaď

GL všem!
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Zdravím! Sjel jsem Tvůj blog a koukám se, že zřejmě hraješ FR a v jednom postu jsi uvedl, že je to trochu nuda. Tak proč nepřejdeš na SH?:) Rozhodně tam zažiješ více akce. To s sebou nese i trochu větší varianci, ale na druhou stranu s rybami se lehčeji dostaneš do spotu apod...Taky výukového materiálu je více na SH a v podstatě všechny coachingy jsou o SH. Jinak GL, ať se daří!
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz
      Čáu! Díky za info. Je pravda, že jsem nad tim už mnohokrát přemýšlel, ale za celou svou pokerovou "kariéru" sem vždycky hrál full ring. Ať už sng, turnaje, nebo rekreačně cash game. Koukal sem ale na Cornieho a ten taky začal později ve svý challenge hrát 6-maxy jestli se nepletu. Pokud se bude dařit stoupat, tak bych to chtěl začít alespoň střídat, ale zatím mi to takhle vyhovuje. :)

Říkáš větší variace? To je zrovna u mě, šíleně rozhodující, jelikož ještě nejsem tak psychicky odolnej, jak bych chtěl být.

Ale díky, zase sem se dozveděl něco novýho. Taky přeju hodně štěstí u stolů :)
    • soplak
      soplak
      Bronz
      Registrace: 22.10.2008 Příspěvky: 173
      Nazdarek... som rad ze konecne sa tu niekto ukazal so zameranim na FR, uz pridane v oblubenych a urcite budem sledovat...:) Keby nieco kludne mi mozes napisat a co budem vedet mozeme prediskutovat, urcite to pomoze aj mne...;)

Zelam GL..:)
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz
      Čau čau, díky moc. Uričtě to využiju. Bohužel mám tolik otázek že bych tě tim zahltil takovym způsobem, až by se ti to nelíbilo.
      Sem ale rád že někdo hraje výhradně FR. Jinak se mi líbilo tvoje představení na začátku blogu. Snad ve všem jsem stejnej. Ať co se týká pokeru tak osobnosti :D

Taky přeju hodně štěstí. Zdar! :)
    • soplak
      soplak
      Bronz
      Registrace: 22.10.2008 Příspěvky: 173
      Heh..kludne mozes. .. ak chces najdi si ma na skype fajnort , rad pomozem pokial budem vedet.. :)
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz

7.7.2012 - 8.7.2012
      NL5
      hand: 3288
      profit: 12.95$
      současný roll: 138.13$
      roll pro přechod na NL10: 300$

Po přechodu na NL5 jsem začal používat pokročilejší open raising. Nastudoval si znovu nějaký základní bronzoví články. Počet stolů sem snížil na 6 alespoň pro začátek, ale už se začínám opět nudit, takže brzo přidám další dva. Každopádně něco mi řiká, že na NL5 ztvrdnu na pěkně dlouho :D :f_confused:
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz

9.7.2012 - 11.7.2012
      NL5
      hand: 1482
      profit: 14.64$
      současný roll: 153.73$

Z osobních důvodů jsem hrál jenom 1 den a to dnes k ránu. Proto mám nahráno tak málo hand. I přesto jsem zatím spokojen. Dnes večer se ale budu snažit nastudovat něco málo silver článků.

Jinak zde přikládám svoje staty z holdem manageru. Snad si to tu přečte někdo kdo tomu rozumí více jak já a ví jestli to jsou čísla malá nebo naopak příliš velká.

26 829 Hand (NL2,NL5)
      net won 73,73
      BB/100 10,54
      VPIP 9,2
      PFR 6,4
      3bet 2,3
      :f_confused: :f_frown:

GL všem! :P
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz

12.7.2012-17.7.2012
      NL5
      hand: 4-5k
      profit: 33.10$
      současný roll: 186.83$

Po delší době se opět hlásí Kumarviky,
      z osobních důvodů jsem toho za těchto 5 dní příliš neodehrál. Vyjímečně jsem žil společenským životem více, než je u mě běžný :D
      Roll jsem zvedl ze 2/3 na NL5 a ze zbývající 1/3 díky protáčení fpp v kvaldách na micromilions. Do svého rollu tedy počítám i pár nastřádaných T-money.
      Počet hand nevím proto, že jsem jeden den hrál na notebooku, kde nemám nainstalovaný software.
      Jinak jsem se sebou celkem spokojený. Dnes jsem dostal super zářez za plnej stack před flopem s AA do AK(došla barva) ale tak to se přeci stává :f_grin: Hlavní je, že mě cashovka stále baví. Jsem rád že jsem opustil nudné 1 stolové SNG. Další pozitivní věc je, že sleduji tréninková videa od Cornieho a musím říct, že si z toho beru poměrně dost a také se snažím více stealovat na pozdních pozicích a zvednout své bídné VPIP a PFR.

Hodně štěstí všem! :)
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz

18.7.2012-19.7.2012
      NL5
      celkový počet hand: 35572
      profit: 31.17$
      současný roll: 218$

Co dodat. Zatím se daří ale z vlastní zkušenosti vim, že příjdou horší časy a na ty se musim co nejvíce připravit. Jediná věc, kterou jsem změnil je to, že table selectuju. Co mě ale štve je to, že sem si totálně přetočil denní režim a mam problém to vrátit. Doslova a do písmene spim ve dne a jsem vzhůru přes noc. Myslim, že ale určitě nejsem sám :)

pápá
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz
      Po delší době zdravim,

Nebustnul jsem ani jsem se na poker nevykašlal. Dokonce musím říci, že se mi celkem daří. Díky jedné akci jsem získal zadarmo holdem manager a to dokonce napořád, takže mám konečně klid a můžu se soustředit na hru. Využívám HUD a sem tak kouknu na nějaké to výukové video(dost pomáhají). Nevím kolik hand jsem nahrál za těchto 20 dní. Moc to nebylo, ale cashoutoval jsem asi 30 usd. Celkově jsem mohl nahrát takových 40k hand. Dobrá zpráva je, že sem konečně můžu dávat své staty, takže začnu od začátku.
      možná sem i hodim graf. Jestli to dokážu :D

NL5
      celkový počet hand: 40 000 + 5161
      současný roll: 233$
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz
      Dneska nemám chuť hrát až do rána takže raději kouknu jak se mají správně hrát JJ protože to mi dělá občas velké problémy :)

NL5
      celkový počet hand: 40 000 + 12247
      současný roll: 302$
    • 1
    • 2