AFq: Hem vs PT

• xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ahoj
      práve porovnávam staty z PT4 a Hemu a vznikol mi veľký rozdiel medzi AFq.
      v PT4 mám AFq ~ 50%
      v Hem 2 AFq ~ 30%

neviem, ako teraz interpretovať tento stat. doteraz som si myslel, že hrajem agresívne, ale teraz neviem čo si o tom mám myslieť.
      pre úplnosť AF~3 (zhoda v oboch programoch)
  • 5 odpovědí
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj,

přesunul jsem ti dotaz do příslušné sekce a odpověď se zjišťuje.... ;)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj, kým Ti príde presnejšia odpoveď od expertov tak Ti aspoň napíšem, že dávnejšie o tom už niekde vo fore bola reč a rozdiel spočíva v tom, že PT a HEM majú každý na výpočet AFq trochu iný vzorec.
    • kennyxx
      kennyxx
      Bronz
      Registrace: 16.05.2008 Příspěvky: 998
      Ten rozdil je dost velkej. Neni to v HEM vcetne preflopu? Zkus pohledat, jestli tam neni jinej stat pro postflop AFq.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Niečo o tom už bolo popísané sem:

AFq vs AF

Konkrétnejšie tento odkaz na twoplustwo

Iba som to zbežne preletel ale zdá sa že problém je v tom, že v jednom výpočte sa nepočítajú do akcií checky a v druhom áno.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ďakujem za odpoveď. prešiel som si to celé a to najpodstatnejšie už vybral lolofon

lolofon původně napsal
      Fiskantes původně napsal
      AFq je percentuálne vyjadrenie agresivity, narozdiel od AF, kde je to vyjadrenie zlomkové. AFq pod 25 obecne značí, že hráč je pasívny (ekvivalent AF 1), 30 - 45 je tak optimum pre regulára, a nad 45 je už hráč overaggro. Používa sa rovnako ako AF, ale je to o dosť presnejšie, hlavne na menšej vzorke kde Ťa AF často pomýli.
      pouzivas hem alebo pt3? mne sa uz dlhsie zda, ze mas uplne ine ponimanie tohto statu ako ja. u mna v pt3 je pre rega std takych 45-60, sam hram niekde 55 s AF cca 3. pochybujem, ze by sme rovnaku statistiku vyhodnocovali tak rozdielne, cize sa to musi asi nejako inak pocitat... mozno je to nieco podobne ako s foldto3b - PT3 ho rata v kazdej situacii, HEM len vtedy, ked urobis VPIP afaik.

----
      uz som to nasiel tu
      cele som to necital, najzaujimavejsi vyzera posledny post na prvej strane:
      Check Fold - HM and PT3 call this passive
      Check Call - HM and PT3 call this passive
      Check Raise - HM and PT3 call this aggressive

when player is in position

Check - HM calls it passive and PT3 calls it nothing which is wrong

when player is out of position

Check meaning to Check Call or Check Fold - HM calls it passive, PT3 calls it passive only when someone after him bets which is wrong

Check meaning to Check Raise - HM calls it passive, PT3 calls it nothing if it is checked through. If the Check Raise happens then both call is aggressive

Neither methods are 100% accurate but if you still don't see why your calculation is wrong and misleading people then try reading it again.

cize hlavny rozdiel je v checkoch. teda dufam, ze pouzivas HEM, to by davalo zmysel :)