Ubytování v Brně

• Siki46
      Siki46
      Bronz
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 182
      Zdravím,
      začínám pomalu shánět ubytování v Brně, kvůli vysoké škole.
      Přemýšlím mezi kolejema a bytem. Nikdo z kámošů však do Brna nejde tak je to s tím bytem složitější. A napadlo mě, zda někdo tady neshání taky ubytování. Bylo by to +EV pro naši hru být v takovým pokerhousu. :)
      Jinak ke škole, jdu do prváku na Mendlovku tak nejlíp tu stejnou školu nebo blízko té.
  • 36 odpovědí
    • Nescom
      Nescom
      Bronz
      Registrace: 21.07.2011 Příspěvky: 127
      Čus taky začínám shánět. Já chodím na VUT podnikatelku. Ty školy jsou relativně blízko. Tak bysme mohli něco vymyslet :)
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      na podnikatelku mas nejlepsi bydlet na kolejich na Palacaku . . .do skoly muzes chodit v papucich a ty kalby na kolejich . . . :f_love:
    • Siki46
      Siki46
      Bronz
      Nescom: skusíme něco pořešit :) akorát nevím jaká by měla být přibližná cena.. Hlavně kolik nás bude a podle toho budem shánět. No uvidíme ;)
      Nad kolejema přemýšlím, ale nevím jestli byt nebo koleje ?(
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,593
      z vlastnej skusenosti: urcite je dobre aspon 1-2 roky skusit koleje, celkovo ten internatny zivot ma zo zaciatku dost do seba :) ..a potom ked vas to uz omrzi tak si mozte najst byt...
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      absolutni souhlas s TLG . . .;)

navic na byt je dobre jit s dobrou partou . . .

jinak studentsky privat v Brne sezenes nejcasteji tak za 2,5k az 3k Kc na hlavu . . .
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      přesně tak, kdo nebyl minimálně rok na kolejích, jako by nestudoval. Na co bys pak na stará kolena vzpomínal. :)
    • Nescom
      Nescom
      Bronz
      Tak já už na kolejích byl :D
    • Siki46
      Siki46
      Bronz
      Tak asi dám na vaše rady :)
      Kdyžtak mi prosím doporučte kolej. Našel jsem tyto co jsou pod Mendlovkou. Nebo klidně i jiné. Hlavně at to není daleko.
      Koleje J. A. Komenského
      Koleje Josefa Taufera
      Koleje Petra Bezruče, Lednice
      Koleje - Akademie, tř. generála Píky
      Díky
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      čus, na Mendlovce jsem studoval... doporučuju rozhodně koleje J.A.Komenského - zvané též "kohutky" ...jsou 10 minut od školy, je u nich menza, kde vaří líp než ve školní (pořád ale katastrofa) ...popřípadě je tam i studenstký klub (čti: zaplivaná hospoda)

...dají ti na výběr 4 bloky: A, B, C, D ...

blok A: většinou studenti z erasmu - španělé dělají po nocích bordel, ještě nedávno to byl jediný blok, kde spolu nemohli být na jednom patře baby a chlapi... to už ale asi neplatí

Blok B: docela pohoda, takový klidnější, hned naproti menze, proslul pohodovýma vrátnýma (to se může rychle změnit)

Blok C: nad oním studentským klubem.. připrav se na rachot až do rána, pokud budeš bydlet v nižších patrech... + vrátné ala gestapo

Blok D: trochu dražší, ale je s kuchynkou a ledničkou a sociálkou, pokoje většinou po 3 (jinak jsou po 2 a kuchynka + ledničky a socialky jsou společné na chodbě)

Já bydlel dva roky na B a rok na D ...bral bych jedině D už ..ta lednička se v létě šikne... je ale zas pravda, že tam se moc nepořádají "chodbovky" ...lidi se tolik neznají a není tam tolik zábavy jako na ostatních...

K ostatní kolejím:
      bezručovy jsou v lednici, to nás nezajímá
      Tauferky jsou proklatě daleko od školy - připrav se na vstávání o hodinu dřív oproti lidem z JAK
      Akademii neznám
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Tauferovy koleje, je tam super hospoda . . . :f_biggrin:
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Kdo všechno je na té podnikatelce ? :D
    • Nescom
      Nescom
      Bronz
      06Mike06: Dejme tomu, že bych tam šel :D Na VUT jsem na kolejích ještě nebyl. Který ty bloky jsou fajn a který nebrat? :)

btw. Musím jenom souhlasit s NeznymDebilem. Všechno co napsal je svatá pravda.
    • Siki46
      Siki46
      Bronz
      NeznyDebil: Dík za odpověd :) tak zatím to vypadá na JAK
      Moc se mi nechce brzo vstávat, takže ty Tauferovy koleje asi ne
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      z Tauferovych koleji znam jenom hospodu, jinak ty koleje vubec neznam . . . :D

no z koleji VUT Palacak, zalezi jestli chces klidnejsi blok nebo ne . . .;)
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      Siki46 původně napsal
      NeznyDebil: Dík za odpověd :) tak zatím to vypadá na JAK
      Moc se mi nechce brzo vstávat, takže ty Tauferovy koleje asi ne
      Jn, z JAK je to 10 minut pěšky a 2 minuty trojákem - jezdí ráno po 5 minutách

Ještě k těm blokům, přibližné rozložení podle fakult/oborů:

Na A bývají většinou lidi z agronomické fakulty
      Na B zahradníci, lesáci, potravináři - takový mix
      Na C skoro výhradně lesáci
      Na D ekonomové, reg. rozvoj + směska všech možných, často spíš starší ročníky
    • paulslaby
      paulslaby
      Bronz
      Registrace: 09.07.2008 Příspěvky: 39
      VUT koleje trochu znám já...

Skvělá atmosféra je na koleji Pod Palackého Vrchem. Je tam klub, do kterého se jezdí z celýho studentskýho města - Terč. Horší je to s dopravou... deset minut pesky na salinu nebo busem, kterej jezdi porad pozde... a salinou pak ok... (v noci rozjezd ok) bloky by měly být všechny ok, já byl na A03 (myslím), kde je vrátnice, ale nedělali problémy, ani když jsem šel s cizí holkou ve tři ráno :-D
      menza hned vedle.

Purkyně mají lepší dopravní dostupnost. mají tam hned menzu.

Listovky nejsou moc hezky, ale blíž k centru.
    • FeatherBoy
      FeatherBoy
      Bronz
      Registrace: 19.01.2010 Příspěvky: 121
      Terč už je bohužel mrtvý... budiž mu země lehká
    • Nescom
      Nescom
      Bronz
      06Mike06: No chtěl bych spíš klidnější blok, kde nebudou problémy na vrátnici a nějakej pěknej prostornej pokoj (s ledničkou ideálně).
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      tak nejdivočejší je blok A03, jinak ostatní jsou klidnější, hlavně ta nižší patra jsou hodně klidná.....já jsem bydlel nejdřív rok v 9. patře na A03, to byla neskutečná jízda :D , a pak dva roky na A04, tam to byla pohodička....

jinak Palačák je takové městečko ve městě, máš tam vpodstatě všechno co potřebuješ....

jo a lednička je na všech pokojích....

jinak Purkyně mají lepší menzu než je na Palačáku, to je pravda, ale mě tam vadí společné sociálky na chodbě....
    • 1
    • 2