BLOG: Z CS žraloka na POKER rybičku

• PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 498
      Ahoj lidi, konečně jsem se nechal ukecat od dlouholetýho kamaráda JohnyC1337 na založení blogu a vstupu do challenge. Nejvíce si od toho slibuju, že mě postup od nejnižších limitů naučí disciplíny ve všech ohledech. Ta mi dozajista dost chybí...

Poker hraju něco málo přes rok, ale drtivou většinu času jsem hrál turnaje. Na těch jsem postupně různýma hitama udělal celkem přes 2000$, z čehož jsem ale většinu prohrál z důvodu nedodržování bankroll managementu / hraní unavenej / nesoustředěnosti....prostě všem, čím se výkony daj zkazit.

Při posledních úspěších jsem cashoutoval tak, abych byl na pokeru v plusu a chtěl zkusit cg, na kterou mě johny naočkoval - a hlavně z důvodu úspory času jsem se rozhodl se jí zkusit věnovat poněkud více. Začal jsem s nějakýma drobnýma na nl4 SH, kde jsem během pár dní byl asi +34$. Pak jsem šel na nl10 SH - během měsíce jsem byl na br 296$. Říkal jsem si, že nl25 bude to samý a že si to chci zkusit.. výsledek byl, že jsem projel přes půlku br za večer a dostal se do **** :) br spadl někam na 61 dolarů.

Dneska jsem měl chuť na 11$ turnájek po kterým by mi zbylo přesně 50 dolarů, říkal jsem si, že to je osud :D , tak jsem ho prubnul, zatímco jsem stále byl na teamspeaku s johnym a osud to sice nebyl no, ale 20.místo za 31$ po souboji blindů s A6 vs TJ (soupeři přišla postupka) v pohodě.. :D Rozhodně si tedy píšu, že můj br na nějaký 1$ turnájky je 31 doláčů a jinak začínám na nl2 s 50$.

Snad se naučím disciplíny a teď, když vám to sem budu psát jak se mi vede se díky tomu moje hra posune na úplně jinou úroveň, protože bez disciplíny a dodržování určitých pravidel se poker profitabilně hrát nedá :)

Moje herna je Party Poker a začnu tedy na nl2, kde sice je jen FR, ale řekl jsem si něco o disciplíně, takže na nl4 SH se dostanu až se 100 babkama na účtu :) . Pomáhat mi bude holdem manager 2 a doufám, že i vy :)

Bankroll na začátku výzvy: 50$
      Typ hry: NL2 FR
      Počet odehraných hand: 0
      Současný Bankroll: 50$
      Profit celkem: 0$
  • 238 odpovědí
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      No konecne!:) Az oba udelame tech 10 000$ tak bude velka party^^
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Tak je tu neděle, mohl bych shrnout novinky. Odehrál jsem dost málo hand, jelikož jsem hodně času věnoval přípravám na lanku v csku do práglu. No tu jsme jako správní mistři vyhráli :D - dost díky paličkám našeho JohnyhoC1337 :) a já doufám, že si to vynahradím pokerově další týden!

Na nl2 není moc co zkoušet, celkově se snažit bluffovat a dělat kraviny... Raisuju na 4x i někdy víc, na nl2 to co jsem koukal hráči stejně moc nevnímají.. ABC poker podle očekávání bude ve většině případů nejlepší volba do postupu na nl4.

Největší problém mám zatím s tím, že dost často podceňuju sílu karet zdejších soupeřů - jasný situace, kdy mi top pair nemůže stačit přehrávám s tím, že je to přece FISH a jeho raise nikdy nemůže bejt oprávněnej.

Cíle pro příští týden:

Větší volume, snížit ego a věřit soupeřům a nevymýšlet si nesmyslný teorie o tom, že soupeř určitě bluffuje..:D

Odehraných týdnů: 1
      Herna: PartyPoker

Hand minulý týden: 2951
      Profit za minulý týden: +5,68$

Současný Bankroll: 55,68$

Profit celkem: +5,68$
      Hand celkem: 2951
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Tak dneska zatím jedna session, docela slušná, tuším že +6$ a navíc jsem vyclearoval bonus od PP za 500 odehraných hand, kdy jsem do hry vložil peníze. Tudíž +11$ celkově a co se týče hry, jsem spokojený - včera jsem koukl na video od cornieho jak hrát QQ a poučil se z toho, protože to byla handa na který jsem opravdu v minulosti dost prohrával. Právě dnes jsem QQ nepřehrál a ušetřil si 1,70 dolaru v souboji s AA....

Stejně tak jsem zahodil KK na nízkém boardu, kde jsem soupeře tipoval na set trojek / devítek a po mém dotazu co měl, mi potvrdil 99 :) .

Doufám, že mi to vydrží a dneska ještě plánuju zahrát 1-2 sessions a zkouknout druhou část cornieho videa jak hrát AK. bey bey
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      No tak jsem se nějak zakoukal do pár dílů StarGate-1 a zavzpomínal na mladá léta :D a už jsou 4, kdyžtak jsem se představil na foru.

Je tam o mě asi víc infa, třeba se někdo mrkne... jinak plán jsem splnil, video zkoukl a session teda sice jen jednu, ale opět přes +4$, takže pohodička.

:) měl bych jít chrápat... zejtra mě čeká těžce kalicí den a já tu sedím nad blogama :D

MOJE PŘEDSTAVENÍ
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Dost mě s**** kingy... fakt nekecám, že z posledních 6ti případů, kdy jsem měl KK, 5x přišlo eso na board, většinou po callu soupeře, kterej se pak nebál raisovat....no pořád lepší než nalítnout s KK do AA preflop :D
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Tak dneska celkem slušný, ale závěr 2hodinový session mi pěkně znechutily handy QQ vs JJ a KK vs TT, který jsem obě prohrál v točce preflop.... a ještě s deep soupeřema... místo profitu okolo 10$ jsem skončil na 4,5$
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      No tuhle handu vám chci ukázat..

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      SB:
      $2.35
      BB (Hero):
      $3.36
      UTG1:
      $1.12
      UTG2:
      $1.96
      MP1:
      $1.11
      MP2:
      $3.76
      MP3:
      $0.62
      CO:
      $2.05
      BU:
      $0.85

Preflop: Hero is BB with 9, 9.
      3 folds, MP2 raises to $0.08, 4 folds, Hero calls $0.06.

Flop: ($0.17) 9, 5, Q (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $0.12, Hero raises to $0.34, MP2 calls $0.22.

Turn: ($0.85) 2 (2 players)
      Hero bets $0.64, MP2 calls $0.64.

River: ($2.13) A (2 players)

Hero bets $1.01, MP2 raises to $2.70, Hero calls $1.29.

Final Pot: $7.13.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, nines(9 9).
      MP2 shows a pair of jacks(J J).

Hero wins with three of a kind, nines(9 9).
      MP2 wins with a pair of jacks(J J).

• PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      River jsem pomalu nevěděl jak zahrát, říkal jsem si, že už stejně není cesty zpět....ikdyž asi bylo. Nechtěl jsem ho posílat za plnou a chtěl mu dát možnost mě ještě přetočit, ale věděl jsem, že už to tam skončí stejně celý a že jestli má AA nebo barvu, tak co už..
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Tak sice je ještě brzo na shrnutí týdne, protože dneska hodlám hoooodně hrát, ale cítím dobrý feeling na zkoušku nl4 (jelikož už mi SH dost chybí :D ).

Samozřejmě bych nl4 nezkusil, kdybych neměl dostatečnej BR. Sice není ideální (100$), ale jelikož jsem limit nl4 porážel už před vstupem do cornieho challenge, tak mi bohatě bude stačit současných 87,60$, na které jsem se stihl dostat za poslední týden :)

Celkové shrnutí napíšu večer - teď si jdu teda zahrát nl4, protože na nl2 jsem tento týden prakticky neměl ztrátovou session. V případě, že bych spadl pod 80$, mám plán jít zpět na nl2 a vrátit se na nl4 až doopravdy se 100$ :)

Ale to se doufám nestane. Držte mi palce :)

Jinak to dneska vidím na pár sessions + shlédnutí aspoň dvou výukových videí, ještě musím porozmýšlet jakých.
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Okej, změna! Dostal jsem vynadáno od johnyho...přepošlu :D

Superstar (14:47:25 8/07/2012)
      nl4 jo?:) kdybys to radej vydrzel... to uz zase se schyluje ze ted des na nl4 pak na nl10 pudes s 18Bi na nl25s 15 a na nl50 s 10 a vse proseres:-D

Takže jdu zpět na nl2 a budu tam tak dlouho, dokud těch 25BI nebudu mít!!! :D
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Odehraných týdnů: 2
      Herna: PartyPoker

Hand minulý týden: 7773
      Profit za minulý týden: +27,12$

Současný Bankroll: 82,8$

Profit celkem: +32,8$
      Hand celkem: 10724

Profit jsem si zkazil dneska večer....kdy jsem se dostal na -8 dolarů. Ale náladu mi to moc nezkazilo, protože jsem na pokerstars vyhrál jeden soukromý turnájek, nejmenované české ligy za 90$ :)
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      13Bi za tyden je vyborna prace! Udrz tempo a koncem prazdnin ses za mnou na nl50. GL
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      NL2 CRUSHED !!!

Tak přátelé, dodržel jsem slib a na nl4 dojdu opravdu až s BR přes 25BI. Před malou chvílí jsem překonal NL2 FR a dnes už si dám s cg pohov. Dám si sprchu, pivko a pustím si pár menších turnájků na stárech a k tomu buď nějakej filmík / výukový video nebo nostalgickou SG-1 :)

Podařilo se mi to za 13680 odehraných hand s celkovým profitem 51,45$. Z toho je 40,35$ čistej profit a 11,10$ rakeback v podobě dvou itm ve freerollech Champinship Challenge a 5$ bonusu za 500 odehraných hand na pp.

Dopomohla mi k tomu dnešní výtečná session, při které jsem za 3 hodiny udělal profit kolem 14$ a pak druhá před chvilkou, kde za hodku asi 4,5$.

Takže zejtra vlítnu na NL4 SH a doufám, že se mi bude vést stejně dobře. Kamarád JohnyC1337 na mě dneska při té mé skvělé session koukal a prej hraju slušně a není skoro nic co by mi vytkl. Sice je to pořád NL2, ale disciplína, nepodceňování a schopnost ve vhodnou chvíli zahodit se bude hodit stopro i výš!

Už teď se těším a doufám, že co nejdřív budu na NL10, abych se mohl vrátit pak na pětadvacítku, kde potřebuju svůj account nechat odbarvit ze zelený barvičky :D

Teď na NL4 možná už budou i nějaký zajímavý handy, tak sem třeba sem tam nějakou postnu, ikdyž nevím jestli by o to byl zájem a není to zbytečný :)

Držte mi palce, a vám - mým čtenářům taky přeju gl!! :)
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Tak včera šáňo, dneska žumpa....

Zahrál jsem si NL4 a session zakončil na -9$.

3x handy typu

AJ - flop JJx - týpkovi došla backdoor flush
      KQ - flop KK5 - týpkovi na turn došla T s TT
      78s - flopnutá flush - ai na flopu s jeho dvěma párama, přišel mu už na turn FH..

Nad jejich % radši ani neuvažuju....

Podle EV místo +2$ jsem -9$ ..

Radši to vypínám a jdu na jídlo, zatím to asi nechám být...zase si zahraju až budu mít čistou hlavu :)
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Mno, tak jsem si prošel hezkou houpačkou.... kdy jsem cítil, že hraju dobře, ale variance byla proti mě. Přiložím graf, asi si zasloužím na holou za to, že jsem si nedal stop loss, ale prostě já věděl, že hraju dobře a že to otočím.

Bylo to v noci z úterý na středu, kdy jsem se postupně dostal na nl4 kolem 1500 hand na -31$ za session. Chtěl jsem to vypnout a jít spát a druhý den, zpět na úplný start na nl2, ale nedalo mi to a jak už jsem psal výše, pustil jsem se do boje, abych to otočil. Výsledkem byl grind trvající 8 hodin a 11 minut čistého času vkuse. Při něm jsem odehrál 5647 hand a dokázal se dostat na +7,39$.

Podobnej maraton jsem dosud nikdy nezažil, ale kupodivu jsem se necítil ani unavený, rozhodně až příště budu takhle grindit, tak doufám, že to nebude opět 90% času v mínusu...

Dám sem pár hand z tehdejšího večera, abyste viděli what happened.

:spade: Handa č.1

:diamond: CO 28/20 + přes 70% cbet, BTN ryba 40/20. Nechtěl jsem nic nacvičovat squeezem, abych neskončil mimo pozici třeba hned se 2 protihráči, s tím, že KQs dobře flopuje, tak buď flopnu nebo pak easy fold.

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $3.03
      SB:
      $4.00
      BB (Hero):
      $4.15
      MP2:
      $4.41
      MP3:
      $4.89
      CO:
      $8.36

Preflop: Hero is BB with K, Q.
      2 folds, CO raises to $0.12, BU calls $0.12, SB folds, Hero calls $0.08.

Flop: ($0.38) 3, K, 6 (3 players)
      Hero checks, CO bets $0.27, BU calls $0.27, Hero calls $0.27.

:diamond: Na flopu jsem je asi měl raisnout, ale nakonec jsem check-callnul, že raisnu až turn.

Turn: ($1.19) K (3 players)
      Hero bets $0.72, CO folds, BU raises to $2.64, Hero calls $1.92.

:diamond: Na turnu jsem už chtěl vsadit silně, možná jsem mohl ještě víc, ale podle mě to stačí, CO fold a ryba mě raisla...call, protože tam bude mít i slabší kingy...fd,možná nějakej bluff nebo mid pair.

River: ($6.47) 9 (2 players)

Final Pot: $6.47.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, kings(K Q).
      BU shows a full-house, nines full of kings(9 9).

BU wins with a full-house, nines full of kings(9 9).

:heart: Hello! Bye!

:spade: Handa č.2

:diamond:O tevírám s QJs z utg, protože za mnou sedí slabej hráč na CO, respektive hrozná ryba na SB.

Known players:
      BB:
      $4.00
      MP2 (Hero):
      $4.00
      MP3:
      $7.35
      CO:
      $4.90
      BU:
      $3.97
      SB:
      $4.62

Preflop: Hero is MP2 with Q, J.
      Hero raises to $0.12, MP3 folds, CO calls $0.12, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.3) 6, J, J (2 players)
      Hero bets $0.21, CO raises to $0.46, Hero calls $0.25.

:diamond: Flop super, rozhodnu se jít pro value z hitnutého trips a dostávám raise od zmíněného CO, který už mě zkoušel blaffovat na spárovaném boardu dříve (vzorek 1,2k hand) a je to tuším dost prohrávající hráč. rozhodl jsem se jen callnout a nechat ho dál blaffovat až případně do riveru.

Turn: ($1.22) A (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.87, Hero calls $0.87.

:diamond: Turn přinesl fd a eso, checkl jsem a on opět vsadil, plán jsem nezměnil, backdoor flushe jsem se neobával, nechtěl jsem raisnout a nechat ho zahodit cokoliv horšího než eso a hodlal se ho vystavit all inu až na riveru.

River: ($2.96) 2 (2 players)
      Hero checks, CO raises to $3.45(All-In), Hero calls $2.55(All-In).

:diamond: Je to tady, přesně tu jsem ho chtěl mít. Setu šestek jsem se nebál, nevěřím, že by mě raisoval už na flopu s FH a lepšího J taky ne. Takovej hráč by ho spíš zaslowplayoval a ikdyby, můj plán byl od začátku proti takovému hráči stack off.

Final Pot: $8.96.
      Results follow:

CO shows a full-house, twos full of jacks(2 2).
      Hero shows three of a kind, jacks(Q J).

CO wins with a full-house, twos full of jacks(2 2).

:heart:D íky moc

:spade: Handa č.3

:diamond:D vě ryby limp na CO a BTN, já rakety na BB, teď když na to koukám, mohl jsem raisnout na víc jak na 5bb...no otevřel jsem tak a dostal call jen od BTN.

Known players:
      SB:
      $3.13
      BB (Hero):
      $9.88
      MP2:
      $14.09
      MP3:
      $4.48
      CO:
      $1.41
      BU:
      $1.83

Preflop: Hero is BB with A, A.
      CO posts deadblind, 2 folds, CO checks, BU calls $0.04, SB folds, Hero raises to $0.20, CO folds, BU calls $0.16.

:diamond: Flop přišel nebezpečnej - fd i různé sd, takže jsem vsadil silně a rozhodl se svou handu chránit. Každopádně mi dal plnou a já musel dát 1,20 do potu přes 2,40... samo o sobě by se dalo uvažovat o záhozu, ale proti takovýmu hráči jsem callnul - mohl tam přeci jen bez plného stacku poslat cokoliv...

Flop: ($0.46) T, 9, 7 (2 players)
      Hero bets $0.44, BU raises to $1.63, Hero calls $1.19.

Turn: ($3.72) J (2 players)

River: ($3.72) 6 (2 players)

Final Pot: $3.72.
      Results follow:

Hero shows a pair of aces(A A).
      BU shows two pairs, sevens and sixes(7 6).

BU wins with two pairs, sevens and sixes(7 6).

:heart:O pět díky moc

Podobných věcí tam byla spousta a spousta... a to mě vedlo k odhodlání to prolomit a tomu maratónu.
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      :spade: :spade: :spade: UŽ JENOM +++ !! :spade: :spade: :spade:

:club: S JohnymC1337 jsme si stanovili denní rozvrh (teď jsem ztratil v hlavě ofiko název pro to), který nás zavazuje k tomu včas vstávat, zlepšit strávování a celkově tak životosprávu - pravidelná snídaně, kvalitní oběd atd. Navíc jsem zase naopak já jeho donutil cvičit Insanity Workout a začal s ním opět od prvního dne. K tomu ještě sebezdokonalování nejen v pokeru, ale i mimo (s předstihem dělat věci do školy, procvičovat jazyky apod.) a společné hodnocení hand.

A všechno tohle mi pomáhá k mnohem lepšímu mindsetu a díky tomu i plusovým session s mojí kvalitní hrou. Johnymu se teď taky začalo víc dařit po smolném období, věřím, že je to i díky pocitu, kterej má po 12 hodině, když s chutí požírá vydatnej oběd po *omluvte mě* zkurveně těžkým cvičení.. :s_biggrin: , díky kterýmu pak kliká na myšku takovou silou, že drtí i soupeře na stolech :D

K dnešnímu dni jsem ted na nl4 v +24,96 a udržuju si v challenge solidní winrate přes 10bb/100 (nebýt těch chyb kolikrát.. :f_frown: mohl být i víc) a hlavně pozitivní náladu a motivaci do pokeru :tongue:

Nic majte sa a hodně štěstí u stolů !
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      Čau,
      to je super...ve dvou se to lépe táhne :s_thumbsup:
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      čágo, jojo to je pravda :)
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Je tohle normální??? taky se vám to stává???

Přehrát handu

Known players:
      CO:
      $3.53
      BU (Hero):
      $4.00
      SB:
      $4.00
      BB:
      $13.14
      MP2:
      $4.89
      MP3:
      $4.34

Preflop: Hero is BU with A, A.
      MP2 raises to $4.89(All-In), 2 folds, Hero calls $4.00(All-In), 2 folds, BB folds.

Flop: ($8.95) Q, 9, J (2 players)

Turn: ($8.95) 2 (2 players)

River: ($8.95) K (2 players)

Final Pot: $8.95.
      Results follow:

Hero shows a pair of aces(A A).
      MP2 shows a flush, king high(9 7).

MP2 wins with a flush, king high(9 7).